Постанова № 42670524, 12.02.2015, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.02.2015
Номер справи
804/1683/15
Номер документу
42670524
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 лютого 2015 р. Справа № 804/1683/15 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Власенка Д.О.,

при секретарі судового засідання Пасічнику Т.В.

за участю:

представника позивача Панишко А.О.,

представника відповідача Білої О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у місті Дніпропетровську адміністративну справу за позовом Дніпропетровського обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів до Комунального підприємства «Транспортування покупної теплової енергії «Теплотранс» Дніпропетровської міської ради про стягнення пені за несвоєчасну сплату адміністративно-господарських санкцій, -

ВСТАНОВИВ:

До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Дніпропетровського обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів, в якій позивач просить стягнути Комунального підприємства «Транспортування покупної теплової енергії «Теплотранс» Дніпропетровської міської ради на користь Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 125 318,81 грн.

В обґрунтування позову зазначено, що відповідач порушив терміни сплати адміністративно-господарських санкцій передбачених Законом України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", у зв'язку з чим до відповідачу нарахована пеня.

Відповідач надав заперечення в яких фактично факт нарахування пені не оспорював, проте зазначав, що позов пред'явлений до суду після спливу строку позовної давності щодо стягнення пені, що є підставою для відмови у позові..

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечував, просив відмовити в задоволенні адміністративного позову.

Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що на Комунальне підприємство "Жовтоводський водоканал" Дніпропетровської обласної ради покладено обов'язок щорічно подавати відділенням Фонду соціального захисту інвалідів відомості про середню річну заробітну плату на підприємстві, середньооблікову чисельність штатних працівників облікового складу та про кількість працюючих інвалідів.

За порушення нормативу для працевлаштування інвалідів відповідач повинен був сплатити адміністративно-господарські санкції в розмірі 425737,53 грн. за 2011,2012,2013 роки.

Під час судового розгляду справи встановлено, що адміністративно-господарські санкції були сплачені підприємством відповідача у добровільному порядку, проте, з порушенням термінів сплати (остання сума коштів надійшла на рахунок позивача 17.12.2014 року).

У зв'язку з цим позивачем нараховано підприємству відповідача пеню згідно Розрахунку пені на суму заборгованості в розмірі 125 318,81 грн.

Надаючи правову оцінку правомірності стягнення пені за несвоєчасну сплату адміністративно-господарських санкцій, суд зазначає наступне.

В обґрунтування заперечень проти позову відповідач посилається на норми п. 6 ст. 232 Господарського кодексу України, згідно якого нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов'язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано.

Разом з тим ,суд звертає увагу, що основи соціальної захищеності інвалідів в Україні регулюються спеціальними нормами, зокрема, Законом України "Про основи соціальної захищеності інвалідів".

Так, згідно ст. 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів" порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 15.05.2007 року № 223 затверджено Порядок нарахування пені та її сплати, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 30.05.2007 року за № 552/13819.

Зазначений Порядок встановлює механізм нарахування пені підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, які використовують найману працю, за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій, передбачених Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» .

Відповідно до п. 2.2. Порядку, пеня - це штрафна санкція, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно сплаченої адміністративно-господарської санкції, передбаченої Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», за кожний календарний день прострочення виконання зобов'язання.

Пунктом 3.4. Порядку встановлено, що нарахування пені як роботодавцем, так і органом контролю здійснюється з наступного дня граничного строку сплати адміністративно-господарських санкцій по день сплати включно (тобто з 16 квітня наступного за роком, у якому відбулося порушення нормативу).

Згідно пункту 3.6. Порядку, нарахування пені здійснюється на дату фактичного погашення суми боргу (частини боргу) за кожний календарний день прострочення платежу. При частковому погашенні боргу сума такої частки визначається з урахуванням пені, нарахованої на таку частку боргу.

Також, суд вважає за необхідне зазначити, що саме з моменту погашення суми адміністративно-господарських санкцій (тобто з 14.12.2014 року) у позивача виникло право на нарахування пені за порушення термінів сплати таких санкцій.

Таким чином, оскільки, відповідачем було порушено терміни сплати адміністративно-господарських санкцій, то позивачем було правомірно нарахована пеня в розмірі 125 318,81 грн. Судом встановлено, що сума пені в добровільному порядку підприємством відповідача не сплачена та підлягає стягненню з Комунального підприємства «Транспортування покупної теплової енергії «Теплотранс» Дніпропетровської міської ради в примусовому порядку.

Керуючись ст.ст. 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Дніпропетровського обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів до Комунального підприємства «Транспортування покупної теплової енергії «Теплотранс» Дніпропетровської міської ради про стягнення пені за несвоєчасну сплату адміністративно-господарських санкцій - задовольнити.

Стягнути з Комунального підприємства «Транспортування покупної теплової енергії «Теплотранс» Дніпропетровської міської ради (код ЄДРПОУ: 32560611; юридична адреса 49089, Дніпропетровська область. м. Дніпропетровськ вул. Макарова, 32) на користь Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (банк отримувача УДКСУ в Красногвардійському районі, Рахунок: 31215230700008, МФО: 805012, ЕДРПОУ: 37989253 ) пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 125 318,81 грн. (сто двадцять п'ять тисяч триста вісімнадцять гривень 81 копійка).

Судові витрати по справі не стягуються.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови складено 12 лютого 2015 року

Суддя Д.О. Власенко