МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
10.02.2015 р. № 814/88/15
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Желєзного І.В., секретар Зощак В.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання третьої особи про передачу справи на розгляд Центрального районного суду м. Миколаєва адміністративну справу
за позовомЗаступника прокурора міста Миколаєва, Бузький бульвар, 15,Миколаїв,54030
доМиколаївської міської ради, вул. Адміральська, 20,Миколаїв,54001
третя особаОСОБА_1, АДРЕСА_1
провизнання протиправним та скасування п.9 розділу 1 рішення Миколаївської міської ради від 19.11.2014року №44/30 про надання дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення додаткової земельної ділянки з метою передачі в оренду,
ВСТАНОВИВ:
Заступник прокурора м. Миколаєва звернувся до суду з позовом до Миколаївської міської ради про визнання протиправним та скасування п.9 розділу 1 рішення Миколаївської міської ради від 19.11.2014року №44/30 про надання дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення додаткової земельної ділянки з метою передачі в оренду.
Третьої особою заявлено клопотання про передачу справи на розгляд місцевого загального суду в порядку ст. 22 КАС України.
Розглянувши клопотання, з урахуванням думки учасників процесу, суд дійшов висновку про необґрунтованість клопотання, зважаючи на таке.
Приписами ст. 20 Закону України «Про прокуратуру» передбачено, що при здійсненні прокурорського нагляду за додержанням і застосуванням законів прокурор має право звертатися до суду в передбачених законом випадках.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Згідно з п.1 ч.2 ст. 18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи однією із сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
В даному випадку, подаючи позов як суб'єкт владних повноважень, прокуратура реалізує власну компетенцію, а прокурор виступає позивачем у справі. Від імені держави прокуратура може використовувати свій статус суб'єкта владних повноважень для оскарження правових актів, дій чи рішень інших суб'єктів владних повноважень.
Таким чином, позивачем при звернення до адміністративного суду з позовом не порушено правил предметної підсудності, в задоволенні клопотання.
Керуючись ст. 165 КАС України, суд -
У Х В А Л И В:
В задоволенні клопотання про передачу справи на розгляд Центрального районного суду м. Миколаєва відмовити.
Суддя І.В.Желєзний