ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
02 лютого 2015 року м. Київ № 826/1208/15
Суддя Окружного адміністративного суду м. Києва Санін Б. В. розглянувши адміністративний позов
ОСОБА_1до1. Міністерства оборони України 2. Київського міського військового комісаріатупроВизнати протиправними дії та зобов'язати вчинити діїВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду м. Києва надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (надалі - Позивач/ОСОБА_1) до Міністерства оборони України (надалі - Відповідач-1/Міноборони України) та Київського міського військового комісаріату (надалі - Відповідач-2/КМВК) в якому просить суд:
1. Визнати протиправною відмову Міністерства оборони України від 23.12.2014, і відмову від 01.08.2012, які були надіслані мені Київським міським військовим комісаріатом, у призначенні та виплаті ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги в разі встановлення військовослужбовцю інвалідності, що настала внаслідок захворювання до мало місце в період проходження військової служби.
2. Зобов'язати Міністерство оборони України призначити та виплатити ОСОБА_1 одноразову грошову допомогу у зв'язку встановленням ІІІ групи інвалідності, що настала внаслідок захворювання, що мало місце в період проходження військової служби в порядку, передбаченому ч.1 та п.5 ч.2 ст.16 Закону Україні соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».
Розглянувши поданий адміністративний позов, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з огляду на наступне.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.106 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст.106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Як вбачається з матеріалів позову, позивачами не було виконано вимог вищевказаних статей КАС України, а саме в частині надання доказів, а також причин неможливості подання таких доказів.
Так, при усунені недоліків адміністративного позову, Позивачу необхідно надати документи на які останній посилається в адміністративному позові (та примірник даних документів для Відповідачів), а саме: копію заяви №М-762 від 26.07.2012 р.
Згідно п.6 ч.1 ст.106 КАС України у позовній заяві зазначаються перелік документів та інших матеріалів, що додаються до позовної заяви.
Водночас, як вбачається, з матеріалів адміністративного позову, позивачем не було надано до суду документів зазначених в переліку додатків до позовної заяви, зокрема не надано: копію звернення від 26.07.2012 р.; копія звернення від 11.12.2014 р. - про що працівниками відділу документального обігу та контролю суду було складено Акт №56 від 27.01.2015 р.
Відповідно до ч.3 ст.106 КАС України, до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
Крім того, відповідно до ч.4 та ч.5 ст.106 КАС України Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Водночас, як вбачається з адміністративного позову та доданих до нього документів, примірник позовної заяви для Відповідача-2 не містить підпису Позивача та дати підписання.
Таким чином при усуненні недоліків адміністративного позову, Позивачу необхідно надати підписаний примірник позовної заяви із зазначенням дати підписання.
Разом з тим, відповідно до п.5 ч.1 ст.107 КАС України суд з'ясовує чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Згідно положень ч.2 ст.99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Як вбачається з адміністративного позову, Позивач звертався із заявою про призначення та виплату одноразової грошової допомоги ще 26.07.2012 р. та отримав відповідь від Міноборони України про відмову у задоволені наяви 31.07.2012 р.
Так, позивач знав про порушення його прав та інтересів ще у 2012 р., водночас звернувся із відповідним позовом лише 27.01.2015 р. про що свідчить відмітка про реєстрацію позову (826/1208/15 від 27.01.2015 р.).
Таким чином при усуненні недоліків адміністративного позову Позивачу необхідно надати пояснення з доказами на їх обґрунтування, щодо поважності причин пропуску строку звернення до адміністративного суду.
Відповідно до ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Вказані недоліки повинні бути усунуті Позивачем шляхом надання через канцелярію суду (або надіслання поштою) з посиланням на реквізити даної ухвали (№826/1208/15 від 02.02.2015 р.), зокрема надати:
- документи, які підтверджують обставини на які Позивач посилається у своїй позовній заяві (разом із примірником таких документів для Відповідачів);
- належним чином засвідчені копії документів, а саме: копію звернення від 26.07.2012 р.; копія звернення від 11.12.2014 р. (разом із примірником для Відповідачів);
- підписаний примірник позовної заяви для Відповідача-2 із зазначенням дати його підписання;
- письмові пояснення з доказами на їх обґрунтування, щодо поважності причин пропуску строку звернення до суду.
Керуючись ст.106, ч.1 ст.108, ст.160 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву ОСОБА_1 - залишити без руху.
2. Позивачу усунути недоліки позовної заяви у п'ятиденний строк з дня отримання ухвали №826/1208/15 від 02.02.2015 р.
3. Попередити ОСОБА_1 про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до п.1 ч.3 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати особам, що звернулась із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому в ст.254 КАС України та може бути оскаржена у порядку і строки, встановлені ст.ст.185-187 КАС України відповідно.
Суддя Б.В. Санін