КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 826/15610/14 Головуючий у 1-й інстанції: Амельохін В.В. Суддя-доповідач: Оксененко О.М.
У Х В А Л А
Іменем України
03 лютого 2015 року м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого - судді Оксененка О.М.,
суддів - Ісаєнко Ю.А., Федотова І.В.,
при секретарі - Пономаренко О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу публічного акціонерного товариства «Київській річковий порт» на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 31 жовтня 2014 року у справі за адміністративним позовом публічного акціонерного товариства «Київській річковий порт» до Департаменту комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про визнання протиправними дії,
В С Т А Н О В И Л А:
Публічне акціонерне товариство «Київській річковий порт» звернулось до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Департаменту комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі по тексту - відповідач) про:
- визнання протиправними дії відповідача щодо відмови у виготовленні та завірені копії Свідоцтва про право власності серія НБ №010000523 від 11.06.1997р., виданого Головним управлінням житлового господарства та майна міста ВАТ «Київській річковий порт»;
- зобов'язання відповідача виготовити копію Свідоцтва про право власності серія НБ №010000523 від 11.06.1997р., виданого Головним управлінням житлового господарства та майна міста ВАТ «Київській річковий порт»;
- зобов'язання відповідача завірити в установленому порядку Свідоцтво про право власності серія НБ №010000523 від 11.06.1997р., виданого Головним управлінням житлового господарства та майна міста ВАТ «Київській річковий порт».
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 31 жовтня 2014 року у задоволенні позову відмовлено.
Не погоджуючись із вказаним судовим рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, в якій посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просить його скасувати та ухвалити нову постанову, якою позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Сторони, будучи належним чином повідомлені про дату, час та місце апеляційного розгляду справи, в судове засідання не з'явилися. Про причини своєї неявки суд не повідомили.
Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо письмових доказів для правильного вирішення апеляційної скарги, а особиста участь сторін в судовому засіданні - не обов'язкова, колегія суддів відповідно до ч.4 ст. 196 КАС України визнала можливим проводити апеляційний розгляд справи за відсутності представників сторін.
Згідно ст. 41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Заслухавши доповідь судді, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції, ПАТ «Київській річковий порт» було втрачено Свідоцтво про право власності на нежилий будинок в цілому за адресою: вул. Електриків, 12 в м. Києві, серія НБ № 010000523 від 11.06.1997 року, виданого Головним управлінням житлового господарства та майна міста Відкритому акціонерному товариству «Київський річковий порт» (далі - Свідоцтво), про що було розміщено оголошення в газеті «Хрещатик» №180 (4200) від 18 грудня 2012 року.
Публічне акціонерне товариство «Київський річковий порт» є новим найменуванням Відкритого акціонерного товариства «Київський річковий порт» відповідно до Статуту Публічного акціонерного товариства «Київський річковий порт» (код ЄДРПОУ 03150071), затвердженого рішенням Загальних Зборів акціонерів ВАТ «Київський річковий порт», протокол б/н від 17 червня 2011 року.
03 березня 2014 року позивач звернувся з запитом №01-29-53 до Департаменту комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в якому просив видати завірену в установленому порядку копію примірника втраченого Свідоцтва.
Відповідач у листі від 11.04.2014р. №062/2/7-2727 вказав та підтвердив, що Головним управлінням житлового господарства та майна міста, правонаступником якого є Департамент, ПАТ «Київській річковий порт» було здійснено оформлення права власності на нежитловий будинок двоповерховий в цілому загальною площею 626,5кв.м. за призначенням: будинок контори 3-й район, який розташований за адресою: вул. Електриків, 12 та видано свідоцтво про право власності серія НБ №010000523 (наказ від 24.05.1997р. №207-В), а також вказано, що оформлення вказаного Свідоцтва про право власності здійснювалось в одному примірнику, який виданий замовнику (власнику) та те, що в Департаменті відсутній примірник свідоцтва з якого можливо виготовити завірену копію.
Вважаючи вказані дії відповідача протиправними, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Відмовляючи в задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції прийшов до висновку, про правомірність дій Департаменту комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) щодо відмови позивачу у виготовленні та завірені копії Свідоцтва про право власності серія НБ №010000523 від 11.06.1997р., виданого Головним управлінням житлового господарства та майна міста ВАТ «Київській річковий порт».
Колегія суддів погоджується з вказаним висновком суду першої інстанції з огляду на наступне.
Відповідно до п.1 Положенням про Департамент комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), затвердженим розпорядженням Київська міська державна адміністрація, від 29.12.2012, № 2383, Департамент комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі - Департамент) є структурним підрозділом виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), підпорядковується голові Київської міської державної адміністрації, підзвітний та підконтрольний Київській міській раді.
Згідно з п. 4 Положення основними завданнями Департаменту є:
1) забезпечення реалізації державної та регіональної політики у сфері приватизації, оренди, використання, відчуження майна комунальної власності територіальної громади міста Києва та акцій (часток, паїв), що належить територіальній громаді міста Києва в статутних капіталах господарських товариств (далі - Майнові права);
2) здійснення в межах своїх повноважень функцій щодо управління майном комунальної власності територіальної громади міста Києва, Майновими правами та державним майном, акціями (частками, паями), що передані до сфери управління виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);
3) організація та проведення приватизації майна, що належить територіальній громаді міста Києва, та Майнових прав згідно з програмою приватизації, затвердженою Київською міською радою;
4) здійснення повноважень власника щодо майна, що належить територіальній громаді міста Києва, та Майнових прав, які приватизуються та відчужуються згідно з прийнятими Київською міською радою рішеннями;
5) здійснення повноважень орендодавця об'єктів комунальної власності територіальної громади міста Києва у порядку, встановленому Київською міською радою;
6) здійснення захисту майнових прав територіальної громади міста Києва в межах своєї компетенції;
7) здійснення контролю у сфері організації та проведення приватизації, відчуження майна, що належить територіальній громаді міста Києва, та Майнових прав у випадках, встановлених законодавством, передачі комунального майна в оренду та користування; повернення у власність територіальної громади міста Києва комунального майна, що було приватизоване, відчужене або вибуло з комунальної власності з порушенням законодавства.
Колегія суддів зазначає, що серед повноважень Департаменту комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) передбачених пунктом 5 Положення відсутнє повноваження виготовляти копії та завіряти в установленому порядку Свідоцтва про право власності.
Відповідно до пункту 16 Положення про порядок оформлення права власності на об'єкти нерухомого майна в м. Києві, затверджене розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) від 27.10.2009, № 1227 р., у разі втрати Свідоцтва на право власності видається його Дублікат на підставі звернення та архівних документів, що зберігаються в органах, які оформили право власності, довідки з органу внутрішніх справ (якщо законодавством передбачено обов'язкове повідомлення цих органів про втрату (викрадення) свідоцтва), оголошення про втрату свідоцтва в друкованих засобах масової інформації, з урахуванням пункту 6, підпунктів 7.1, 7.2 пункту 7 цього Положення, а також витягу із Єдиного державного реєстру прав на нерухоме майно (у відповідних випадках).
Дублікат свідоцтва видається з позначкою "Дублікат". Документи, пов'язані з видачею дубліката свідоцтва, включаються до складу справи, сформованої під час оформлення права власності.
З листа Департаменту комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 11.04.2014р. №062/2/7-2727 вбачається, що у останнього відсутній примірник Свідоцтва про право власності серія НБ №010000523 від 11.06.1997р., виданого Головним управлінням житлового господарства та майна міста ВАТ «Київській річковий порт».
Також, відповідач повідомив ПАТ «Київській річковий порт», що оформлення вказаного Свідоцтва про право власності Головним управлінням житлового господарства та майна міста здійснювалось в одному примірнику, який був виданий замовнику (власнику).
Таким чином, колегія суддів приходить до висновку про відсутність протиправних дій Департаменту комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) щодо відмови позивачу у виготовленні та завірені копії Свідоцтва про право власності серія НБ №010000523 від 11.06.1997р., виданого Головним управлінням житлового господарства та майна міста ВАТ «Київській річковий порт».
Доводи апеляційної скарги висновки суду першої інстанції не спростовують.
Згідно з ст. ст. 198, 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
За таких обставин, апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції - без змін.
Керуючись ст.ст. 160, 195, 196, 198, 202, 205, 206, 212, 254 КАС України, колегія суддів
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу публічного акціонерного товариства «Київській річковий порт» залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 31 жовтня 2014 року - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядок і строки, визначені ст. 212 КАС України.
Головуючий суддя:
О.М. Оксененко
Судді:
Ю.А. Ісаєнко
І.В. Федотов
.
Головуючий суддя Оксененко О.М.
Судді: Ісаєнко Ю.А.
Федотов І.В.