Постанова № 42526164, 22.01.2015, Крюківський районний суд м. Кременчука

Дата ухвалення
22.01.2015
Номер справи
537/1704/14-а
Номер документу
42526164
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Провадження №2-а/537/1/2015 Справа № 537/1704/14-а

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22.01.2015 року Крюківський районний суд м.Кременчука Полтавської області в складі:

Головуючого судді - Фадєєвої С.О.,

при секретарі Герасименко Л.Г.,

з участю представника позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2,

представника відповідача управління Пенсійного фонду України в м. Кременчуці Полтавської області - Щепілова О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Кременчуці справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м. Кременчуці Полтавської області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в м. Кременчуці Полтавської області, де просив визнати протиправними дії посадових осіб управління Пенсійного фонду України в м. Кременчуці Полтавської області в частині відмови в нарахуванні пенсії позивачу як інваліду ІІ групи, пов'язаної з ліквідацією аварії на ЧАЕС, починаючи з 02.10.2013 року; зобов'язати управління Пенсійного фонду України в м. Кременчуці Полтавської області здійснити йому перерахунок пенсії як інваліду ІІ групи, пов'язаної з ліквідацією аварії на ЧАЕС, починаючи з 02.10.2013 року, виходячи із заробітку в одному з неповних місяців роботи по ліквідації аварії на ЧАЕС в загонах цивільної оборони Чорнобильського району Київської області, дезактивації та евакуації річкового транспорту Чорнобильської бази флоту в зв'язку із аварією на ЧАЕС в період з 26.04.1986 року по 30.04.1986 року, з 01.05.1986 року по 05.05.1986 року, з 07.06.1986 року по 08.06.1986 року.

Пізніше представник позивача уточнив позовні вимоги та остаточно просив визнати протиправними дії посадових осіб управління Пенсійного фонду України в м. Кременчуці Полтавської області в частині відмови в нарахуванні пенсії позивачу як інваліду ІІ групи, пов'язаної з ліквідацією аварії на ЧАЕС, починаючи з 01.01.2012 року, виходячи із заробітку в одному з неповних місяців роботи по ліквідації аварії на ЧАЕС в загонах цивільної оборони Чорнобильського району Київської області, дезактивації та евакуації річкового транспорту Чорнобильської бази флоту в зв'язку із аварією на ЧАЕС в період з 26.04.1986 року по 30.04.1986 року, з 01.05.1986 року по 05.05.1986 року, з 07.06.1986 року по 08.06.1986 року, а саме згідно довідки ВАТ «Кременчуцький річковий порт» № 144 від 08.11.2007 року та довідки № 144/1 від 08.11.2007 року ВАТ «Кременчуцький річковий порт», виходячи із заробітку за неповний робочий місяць з 01.05.1986 року по 05.05.1986 року; зобов'язати управління Пенсійного фонду України в м. Кременчуці Полтавської області здійснити йому перерахунок пенсії як інваліду ІІ групи, пов'язаної з ліквідацією аварії на ЧАЕС, починаючи з 01.01.2012 року, виходячи із заробітку в одному з неповних місяців роботи по ліквідації аварії на ЧАЕС в загонах цивільної оборони Чорнобильського району Київської області, дезактивації та евакуації річкового транспорту Чорнобильської бази флоту в зв'язку із аварією на ЧАЕС в період з 26.04.1986 року по 30.04.1986 року, з 01.05.1986 року по 05.05.1986 року, з 07.06.1986 року по 08.06.1986 року, а саме згідно довідки ВАТ «Кременчуцький річковий порт» № 144 від 08.11.2007 року та довідки № 144/1 від 08.11.2007 року ВАТ «Кременчуцький річковий порт», виходячи із заробітку за неповний робочий місяць з 01.05.1986 року по 05.05.1986 року.

Ухвалою суду від 22.01.2015 року провадження в справі в частині позовних вимог за період з 01.01.2012 року по 01.10.2013 року залишені без розгляду.

В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_2 уточнені позовні вимоги підтримав, обґрунтовуючи їх тим, що ОСОБА_1 є пенсіонером, особою, що постраждала від аварії на Чорнобильській АЕС, інвалідом ІІ групи. Розмір призначеної і виплачуваної йому пенсії не у повній мірі відповідає розміру, встановленому законодавством України. З першого дня аварії на ЧАЕС по 5 травня 1986 року, а потім 7 та 8 червня 1986 року він брав участь у ліквідації її наслідків, що підтверджується письмовими доказами. З 21.03.1988 року по 01.05.1993 року він працював механіком дільниці спецгідроспоруд спецпідприємства «Комплекс» ВО «Комбінат», виконував роботу по експлуатації та технічному обслуговуванні силової, електричної та інших допоміжних систем та механізмів теплоходу «Сталкер». У зазначений період його робота не була пов»язана з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС, а тому врахування при нарахуванні пенсії заробітку за вказаний час роботи є неправомірним. При зверненні до відповідача з заявою про перерахунок пенсії він листом отримав відмову.

Представник відповідача Щепілов О.В. позовні вимоги ОСОБА_1 не визнав, просив у задоволенні позову відмовити, посилаючись на те, що управлінням ПФ в м. Кременчуці з дотриманням вимог чинного законодавства було надано відповідь на звернення позивача ОСОБА_1, жодного рішення про відмову в задоволенні заяви про перерахунок пенсії позивачеві управлінням не виносилося, оскільки позивач не звертався із заявою про перерахунок пенсії встановленого зразка. Матеріали пенсійної справи ОСОБА_1 на даний час перебувають у відділі міжнародних пенсій ПФ України. Крім цього, перед направленням пенсійної справи до вказаного відділу, її матеріали перевірялися ГУ ПФ України в Полтавській області, порушень в реалізації пенсійного забезпечення відповідача не виявлено. Надані позивачем довідки видані ВАТ «Кременчуцький річковий порт», тоді як позивач працював в іншій організації. Також згідно діючого законодавства пенсіонер повинен звертатися з заявою на запит пенсійної справи до органу Пенсійного фонду за новим місцем проживання (реєстрації). ОСОБА_1 у заяві про перерахунок пенсії вказує адресу проживання у державі Ізраїль, а в позовній заяві - адресу в м. Кременчуці, тобто вбачається, що він змінив місце реєстрації.

Вислухавши учасників процесу, вивчивши матеріали справи, дослідивши і оцінивши наявні у справі докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому їх дослідженні, суд приходить до висновку, що позовна заява підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Відповідно до ч.3 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано, обґрунтовано, з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії), безсторонньо (неупереджено), добросовісно, розсудливо, з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації, пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія), з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення, своєчасно, тобто, протягом розумного строку.

Згідно з статтею 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Тобто, право на отримання пенсії в Україні є конституційним правом громадянина України.

Як встановлено судом позивач ОСОБА_1 є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС що підтверджується посвідченням першої категорії НОМЕР_1. Згідно довідки серії 2-18 АЄ № 152743 від 24.05.1999 року йому встановлена друга група інвалідності безстроково у зв»язку з захворюванням, пов»язаним з наслідками аварії на ЧАЕС.

ОСОБА_1 є пенсіонером, застрахованою особою та перебував на обліку в управлінні ПФ України в м. Кременчуці, у зв»язку з постійним проживанням пенсіонера за межами України, пенсійна справа ОСОБА_1 передана до відділу міжнародних пенсій Пенсійного фонду України. Дані обставини визнаються сторонами та не викликають сумніву у суду.

На даний час позивач отримує пенсію по інвалідності відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» на підставі рішення Автозаводського районного суду м. Кременчука від 20.09.2010 року та ухвали Харківського апеляційного адміністративного суду від 25.01.2012 року, яка є в матеріалах справи.

Як встановлено в судовому засіданні ОСОБА_1 звернувся до управління Пенсійного фонду України в м. Кременчуці Полтавської області з заявою довільної форми від 14.01.2014 року, в якій просив витребувати з відділу міжнародних пенсій Пенсійного фонду України його пенсійну справу та зробити перерахунок його пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 1210, виходячи з заробітної плати для обчислення пенсії, одержаної за роботу у зоні відчуження, за весь фактично відпрацьований час, в одному із неповних календарних місяців роботи за період з 25.04.1986 року по 08.06.1986 року. В заяві вказав, що в період з 1988 по 1993 роки він працював механіком на теплоході «Сталкер», в зоні відчуження в цей період він не працював.

Листом від 05.02.2014 року № 27/Т-07 управління Пенсійного фонду України в м. Кременчуці Полтавської області повідомило ОСОБА_1, що підстави для перерахунку пенсії відсутні, оскільки наявними в пенсійній справі довідками підтверджено факт роботи у зоні відчудження в 1986-1990 роках більше 12 місяців підряд.

Суд вважає відмову відповідача протиправною, виходячи з наступного.

Згідно з ч.1, 3 ст.54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно із законодавством. Умови, порядок призначення та мінімальні розміри пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи визначаються актами Кабінету Міністрів України з відповідних питань.

Механізм обчислення даного виду пенсій затверджений Порядком обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року №1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі - Порядок). Згідно з п.2 Порядку заробітна плата для обчислення пенсій враховується за будь-які 12 місяців підряд роботи в зоні відчуження в 1986-1990 роках. Відповідно до підпункту 4 пункту 3 Порядку в разі коли особа пропрацювала у зоні відчуження менше календарного місяця у 1986 - 1990 роках, за її бажанням пенсія може обчислюватися виходячи із заробітної плати, одержаної за роботу у зоні відчуження, за весь фактично відпрацьований час, в одному із неповних календарних місяців роботи протягом цих років, без додавання суми заробітної плати за період роботи за межами зони відчуження. У такому разі заробітна плата за весь фактично відпрацьований час ділиться на число відпрацьованих днів, а одержана сума множиться на 25,4. Якщо дні роботи припали на вихідні і святкові дні, розрахунок заробітної плати проводиться у такому ж порядку, як і за роботу у робочі дні, а доплата за вихідні і святкові дні, нарахована за фактично відпрацьований час, з урахуванням установленої кратності додається до суми обчисленої заробітної плати. Згідно пункту 2 Порядку Пенсійному фонду України необхідно забезпечити здійснення перерахунку пенсій, призначених особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, до набрання чинності цією постановою, за матеріалами пенсійних справ.

Таким чином, розмір пенсії по інвалідності ставиться в залежність від заробітку, фактично отриманого особою у період її роботи в зоні відчуження.

Згідно ч.4 ст..15 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» видача довідок про період роботи (служби) по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також на територіях радіоактивного забруднення, про заробітну плату за цей період здійснюється підприємствами, установами та організаціями (військкоматами).

Наданими суду довідками ВАТ «Кременчуцький річковий порт» від 08.11.2007 року № 144, від 08.11.2007 року № 144/1, від 16.11.2007 року № 156, від 16.11.2007 року № 157, що містяться в матеріалах пенсійної справи позивача, підтверджується, що ОСОБА_1 дійсно працював механіком-капітаном-дублером на теплоході «БТ-517» Чорнобильської ремонтно-експуатаційної бази флоту та знаходився на роботі в зоні аварії на ЧАЕС в м. Чорнобиль з 26.04.1986 року по 30.04.1986 року, з 01.05. 1986 року по 05.05.1986 року, з 07.06.1986 року по 08.06.1986 року (112 годин), при оплаті праці застосовувалася установлена кратність, довідки щодо отриманого заробітку видані на підставі табелів обліку робочого часу з врахуванням погодинної тарифної ставки, доплат та премій. Тобто, за вказаний період ОСОБА_1 відпрацював на вказаних роботах неповні місяці.

Суд не приймає як належні заперечення представника відповідача щодо того, що дані довідки не можуть враховуватися при обчисленні пенсії позивачеві, оскільки видані не підприємством, на якому працював ОСОБА_1, а іншим підприємством, оскільки згідно з довідкою № 144 від 08.11.2007 року ВАТ «Кременчуцький річковий порт» відповідно до наказу ГУРФ при РМ УРССР від 12.11.1987 року № 343 Чорнобильська ремонтно-експуатаційна база флоту була ліквідована з 1 січня 1988 року, архівні документи Чернобильської РЕБФ передані на зберігання до Кременчуцького річкового порту, який згідно наказу Фонду держмайна України від 10.11.1992 року № 477 перейменовано в ВАТ «Кременчуцький річковий порт».

Крім цього, згідно акту №98 від 10.04.2008 року, спеціалістом управління ПФ України Крюківського району в м. Кременчуці проведена зустрічна перевірка правильності видачі довідок ВАТ «Кременчуцький річковий порт» про заробітну плату за роботу в зоні відчуження ОСОБА_1 за період з 26.04.1986 року по 08.06.1986 року. В ході перевірки були перевірені накази про прийняття, звільнення, перевід на роботу; штатний розпис; табель обліку робочого часу. Розбіжностей між довідками про заробітну плату та даними бухгалтерського обліку не виявлено.

З пояснень представника відповідача, наданих у судовому засіданні, вбачається, що на даний час пенсія позивачеві обраховується, виходячи з заробітної плати за 12 місяців підряд роботи в зоні відчуження, відповідно до п.2 Порядку, на підставі довідки № 608/2002 від 16.05.2002 року та довідки про заробітну плату для обчислення пенсії № 155 від 11.2007 року. Довідка № 608/2002 від 16.05.2002 року міститься в матеріалах справи, але відсутня в наданих Пенсійним фондом України копіях пенсійної справи ОСОБА_1 Копією з трудової книжки підтверджується, що ОСОБА_1 з 21.03.1988 року був прийнятий на роботу до СП «Комплекс» ПО «Комбінат», з якого 31.01.1990 року був звільнений у зв»язку з переводом до НВО «Прип»ять» СП «Комплекс». Суду надано копії з трудової книжки позивача лише частково, згідно пояснень представника позивача у нього відсутня можливість надати оригінал чи копію всієї трудової книжки ОСОБА_1 у зв»язку з тим, що вона знаходиться за межами України, де зараз проживає позивач. Витребувана судом пенсійна справа ОСОБА_1 не містить копій трудової книжки взагалі.

Згідно вказаної довідки № 608/2002 Державного спеціалізованого підприємства «Комплекс», яке є правонаступником СП «Комплекс» ОСОБА_1 був безпосередньо зайнятий на роботах, передбачених постановою ЦК КПРС РМ СРСР і ВЦРПС від 29.12.1987 року № 1497-378 і постановою ЦК КПРС РМ СРСР і ВЦРПС від 05.06.1986 року №665-195, що дають право на державну пенсію на пільгових умовах згідно зі списком № 1, затверджених постановою РМ СРСР від 22.08.1956 року № 1173 та постановою КМ від 29.02.1996 року № 250, з 21.03.1988 року по 01.05.1993 року.

Згідно довідки № 85 від жовтня 2007 року, виданої ДСНВП «Чорнобильський радіоекологічний центр» (ДСНВП «Екоцентр»), створеного на базі ДСНВП «Радек» та ДП ЧоНЦМД, які є правонаступниками Управління дозиметричного контролю НВО «Прип'ять» та НТЦ НВО «Прип'ять», яке є правонаступником ВО «Комбінат», ОСОБА_1 був безпосередньо зайнятий на роботах з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС з 21.03.1988 року по 01.07.1996 року.

Довідки № 608/2002 та № 85 не містять назви населеного пункту, в якому позивач виконував роботи, пов'язані з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС.

В матеріалах пенсійної справи позивача містяться також довідки про його заробітну плату для обчислення пенсії із зазначенням сум заробітної плати ОСОБА_1 : 1) довідка від листопада 2007 року, видана ДСП «Комплекс» за формою додатку № 1 до п.7 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування», за період з березня 1988 року по квітень 1993 року; 2) довідка ДСНВП «Чорнобильський радіоекологічний центр» за період з травня 1993 року по червень 1996 року.

Вказані довідки про заробітну плату для обчислення пенсії не відображають застосування кратності оплати праці в залежності від населеного пункту, в якому позивач виконував роботи, пов'язані з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС.

Також, як вбачається з листа управління ПФ України в Іванківському районі Київської області від 03.04.2008 року № 0611259 зустрічна перевірка достовірності видачі довідок про заробітну плату, виданих ДСП «Комплекс» на ім.»я ОСОБА_1, не проводилася.

Надані суду, відповідно до ухвали суду від 11.07.2014 року про витребування доказів, матеріали пенсійної справи ОСОБА_1 не містять будь-яких інших довідок про заробіток, фактично отриманий ОСОБА_1 у період його роботи з 21.03.1988 року по 1990 рік.

Отже, суд приходить до висновку, що відповідачем не доведено правомірності виплати пенсії ОСОБА_1 відповідно до п. п.2 Порядку, на підставі довідки № 608/2002 від 16.05.2002 року та довідки про заробітну плату для обчислення пенсії № 155 від 11.2007 року, виходячи із заробітку за 12 місяців підряд роботи в зоні відчуження за період з 21.03.1988 року по 1990 рік та не доведено відсутності підстав для застосування до перерахунку пенсії ОСОБА_1 пп.4 п.3 Порядку, на підставі довідок ВАТ «Кременчуцький річковий порт» № 144 від 08.11.2007 року та 144/1 від 08.11.2007 року.

Посилання представника відповідача на невідповідність заяви ОСОБА_1 встановленій формі, а також на те. що пенсіонер повинен звертатися з заявою на запит пенсійної справи до органу Пенсійного фонду за новим місцем проживання, судом також не береться до уваги, оскільки на звернення позивача управлінням ПФ України в м. Кременчуці було надано відповідь по суті звернення ОСОБА_1 та відсутності підстав для здійснення перерахунку, а не роз'яснення ОСОБА_1 про необхідність звернення до пенсійного органу з заявою встановленого зразка чи необхідність звернення до відділу міжнародних пенсій ПФ України.

Звернення ОСОБА_1 з заявою про перерахунок пенсії саме до управління ПФ України в м. Кременчуці, на думку суду, не протирічить закону, виходячи з наступного:

Рішенням Конституційного Суду України від 07.10.2009 року визначено, що закріплюючи на конституційному рівні право на соціальний захист кожного громадянина, без будь-яких винятків, держава реалізує положення ст.. 24 Конституції України. Виходячи із правової, соціальної природи пенсій право громадян на одержання призначеної йому пенсії не може пов'язуватись із такою умовою, як постійне проживання в Україні. Держава відповідно до конституційних принципів зобов'язана гарантувати це право незалежно від того, де проживає особа. Крім того, Україна гарантує піклування та захист своїм громадянам, які перебувають за її межами (частина третя статті 25 Конституції України).

ОСОБА_1 є громадянином України, що підтверджується паспортом РО334983, виданим 18.05.2006 року, та постійно проживає у державі Ізраїль, з якою відсутні міжнародні договори, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, щодо виплати пенсій громадянам України, які постійно проживають в Ізраїлі.

Таким чином, проживаючи в Ізраїлі, як громадянин України, позивач має такі ж самі конституційні права, як і інші громадяни України, оскільки Конституція України та пенсійне законодавство України не допускають обмеження права на соціальний захист, зокрема права на отримання ( чи перерахунок) пенсії за ознакою місця проживання.

Згідно з п.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління ПФ України 25.11.2005 року, в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, заява про призначення пенсії непрацюючим особам, а також членам сім'ї у зв'язку з втратою годувальника подається заявником особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, безпосередньо до управління Пенсійного фонду України у районі, місті, районі у місті, а також у місті та районі (далі - орган, що призначає пенсію) за місцем проживання (реєстрації).

Відповідно до ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. В силу ч.6 ст.71 КАС України якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.

Відповідачем не доведено правомірності прийнятого рішення про відмову у перерахунку пенсії ОСОБА_1 З огляду на викладене суд погоджується з позицією представника позивача про те, що управління Пенсійного фонду України в м. Кременчуці Полтавської області повинно було здійснити перерахунок та виплату щомісячної основної державної пенсії по інвалідності в розмірі відшкодування фактичних збитків відповідно до вимог пп.4 п. З Порядку за матеріалами пенсійної справи на підставі довідок ВАТ «Кременчуцький річковий порт» № 144 від 08.11.2007 року та 144/1 від 08.11.2007 року.

Згідно ст.. 162 КАС України при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково. У разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову в тому числі про: визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень; зобов'язання відповідача вчинити певні дії.

За викладених обставин суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню з метою відновлення порушених прав позивача.

Керуючись ст.41 Конституції України, ст.ст.9, 11, 12, 71, 86, 94, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», Порядком обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року №1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», суд -

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м. Кременчуці Полтавської області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії - задовольнити.

Визнати протиправними дії управління Пенсійного фонду України в м. Кременчуці Полтавської області в частині відмови в нарахуванні пенсії ОСОБА_1 як інваліду ІІ групи, пов'язаної з ліквідацією аварії на ЧАЕС, починаючи з 02.10.2013 року, виходячи із заробітку в одному з неповних місяців роботи по ліквідації аварії на ЧАЕС в загонах цивільної оборони Чорнобильського району Київської області, дезактивації та евакуації річкового транспорту Чорнобильської бази флоту в зв'язку із аварією на ЧАЕС, а саме, виходячи із заробітку за неповний робочий місяць з 01.05.1986 року по 05.05.1986 року, згідно довідки ВАТ «Кременчуцький річковий порт» № 144 від 08.11.2007 року та довідки ВАТ «Кременчуцький річковий порт» № 144/1 від 08.11.2007 року.

Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в м. Кременчуці Полтавської області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 як інваліду ІІ групи, пов'язаної з ліквідацією аварії на ЧАЕС, починаючи з 02.10.2013 року, виходячи із заробітку в одному з неповних місяців роботи по ліквідації аварії на ЧАЕС в загонах цивільної оборони Чорнобильського району Київської області, дезактивації та евакуації річкового транспорту Чорнобильської бази флоту в зв'язку із аварією на ЧАЕС, а саме, виходячи із заробітку за неповний робочий місяць з 01.05.1986 року по 05.05.1986 року, згідно довідки ВАТ «Кременчуцький річковий порт» № 144 від 08.11.2007 року та довідки ВАТ «Кременчуцький річковий порт» № 144/1 від 08.11.2007 року, та провести відповідні виплати.

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до адміністративного суду апеляційної інстанції через Крюківський районний суд м. Кременчука протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя: С.О.Фадєєва

Повний текст постанови виготовлений 28.01.2014 року