ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
27 січня 2015 рокум. ПолтаваСправа №816/5049/14
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Супруна Є.Б.,
за участю:
секретаря судового засідання - Шевченко І.В.,
представника відповідача - Горобця О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_2 та клопотання Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області про зупинення провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області про визнання дій протиправними, скасування наказу та поновлення на роботі, -
В С Т А Н О В И В :
19 грудня 2014 року позивач ОСОБА_2 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області про визнання незаконними дій відповідача щодо звільнення ОСОБА_2 зі служби в органах внутрішніх справ в період його тимчасової непрацездатності; скасування наказу УМВС України в Полтавській області від 07.11.2014 №532 о/с в частині звільнення ОСОБА_2; поновлення на роботі ОСОБА_2 в органах внутрішніх справ на посаді заступника начальника Управління - начальника кримінальної міліції; зобов'язання УМВС України в Полтавській області поінформувати Міністерство юстиції України про відкликання відомостей щодо застосування до ОСОБА_2 заборони, передбаченої частиною третьою статті 1 Закону України "Про очищення влади".
27.01.2015 до суду надійшла заява позивача про зупинення провадження по справі до вирішення Конституційним Судом України звернення 47 народних депутатів України (від 20.01.2015 № 04-03/6-31) щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частини третьої, шостої статті 1, частин першої, другої третьої, четвертої, восьмої статті 3, пункту 2 частини п'ятої стаття 5, пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про очищення влади" та прийняття відповідного рішення Конституційним Судом України.
Крім того, в судовому засіданні представник відповідача також заявив перед судом клопотання про зупинення провадження у справі, але до завершення розгляду Конституційним Судом України конституційного звернення Служби зовнішньої розвідки України щодо офіційного тлумачення положень Закону України "Про очищення влади" у взаємозв'язку з положеннями статей 19 та 64 Конституції України.
Розглянувши заявлені клопотання, заслухавши пояснення представника відповідача, суд дійшов висновку, що заява позивача та клопотання відповідача підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
З офіційного веб-сайту Конституційного Суду України суд встановив, що станом на 27.01.2015 на розгляді колегії суддів Конституційного Суду України знаходиться конституційне подання Служби зовнішньої розвідки України щодо офіційного тлумачення положень пункту 7 частини першої, пункту 3 частини другої статті 3, частини третьої статті 4, підпункту 1 пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про очищення влади" у взаємозв'язку з положеннями частини другої статті 1 цього Закону, а також положень статті 19 Конституції України у взаємозв'язку з положеннями Закону України "Про очищення влади" та статтею 64 Конституції України.
Відповідно до статті 61 Закону України "Про Конституційний Суд України" від 16.10.1996 №422/96-ВР Конституційний Суд України за результатами розгляду справ щодо конституційності законів та інших правових актів Верховної Ради України, актів Президента України, актів Кабінету Міністрів України, правових актів Верховної Ради Автономної Республіки Крим щодо офіційного тлумачення Конституції України та законів України приймає рішення.
Конституційний Суд України може визнати неконституційним правовий акт повністю або в окремі його частині.
У разі якщо в процесі розгляду справи за конституційним поданням чи конституційним зверненням виявлено невідповідність Конституції України інших правових актів (їх окремих положень), крім тих, щодо яких відкрито провадження у справі, і які впливають на прийняття рішень чи дачу висновків у справі, Конституційний Суд України визнає такі правові акти (їх окремі положення) неконституційними.
Згідно зі статтею 69 Закону України "Про Конституційний Суд України" рішення і висновки Конституційного Суду України рівною мірою є обов'язковими до виконання.
Враховуючи ту обставину, що предметом спору в даній адміністративній справі є наказ Управління Міністерства внутрішніх справ України у Полтавській області №532о/с від 07.11.2014, прийнятий на підставі підпункту 1 пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про очищення влади" від 16.09.2014 і зважаючи на той факт, що на розгляді в Конституційному Суді України перебуває справа щодо офіційного тлумачення вказаних положень Закону України "Про очищення влади", суд дійшов висновку про неможливість розгляду даної адміністративної справи до вирішення Конституційним Судом України конституційного подання Служби зовнішньої розвідки України щодо офіційного тлумачення положень пункту 7 частини першої, пункту 3 частини другої статті 3, частини третьої статті 4, підпункту 1 пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про очищення влади".
Відповідно до положень пункту 4 частини 2 статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України, суд має право зупинити провадження у справі за наявності інших причин за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.
В контексті наведеного та за аналогією слід додати, що відповідно до частини 2 статті 251 Цивільного кодексу України терміном є певний момент у часі, з настанням якого пов'язана дія чи подія, яка має юридичне значення.
Враховуючи той факт, що звернення Служби зовнішньої розвідки України щодо офіційного тлумачення положень Закону України "Про очищення влади" перебуває на розгляді в Конституційному Суді України з грудня 2014 року, а звернення 47 народних депутатів з того самого питання з січня 2015 року, суд приходить до висновку про необхідність зупинити провадження у справі до вирішення Конституційним Судом України саме звернення Служби зовнішньої розвідки України щодо офіційного тлумачення положень Закону України "Про очищення влади" та прийняття відповідного рішення.
На підставі викладеного, керуючись статтею 156 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
У Х В А Л И В :
Заяву ОСОБА_2 та клопотання Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області задовольнити.
Провадження у справі №816/5049/14 за позовом ОСОБА_2 до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області про визнання дій протиправними, скасування наказу та поновлення на роботі зупинити до вирішення Конституційним Судом України звернення Служби зовнішньої розвідки України щодо офіційного тлумачення положень Закону України "Про очищення влади" та прийняття відповідного рішення Конституційним Судом України.
Копію ухвали направити сторонам.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції.
Повний текст ухвали складено 28.01.2015.
Суддя Є.Б. Супрун