ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 січня 2015 року м. Київ К/800/58110/14
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України в складі:
головуючої судді - Васильченко Н.В.,
суддів : Калашнікової О.В., Леонтович К.Г.,
провівши попередній розгляд справи за касаційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Агробуд-Рівне" на постанову Рівненського окружного адміністративного суду від 25 липня 2014 року та ухвалу Житомирського апеляційного адміністративного суду від 10 листопада 2014 року у справі № 817/1067/14 за позовом Рівненської обласної асоціації по сільському будівництву "Рівнеагробуд" до Реєстраційної служби Рівненського міського управління юстиції Рівненської області, Реєстраційної служби Рівненського районного управління юстиції Рівненської області, за участю третьої особи: Товариства з обмеженою відповідальністю "Агробуд-Рівне" про визнання дій протиправними, скасування реєстраційного запису, -
в с т а н о в и л а:
В квітні 2014 року Рівненська обласна асоціація по сільському будівництву "Рівнеагробуд" звернулася до суду з позовом до Реєстраційної служби Рівненського міського управління юстиції Рівненської області, Реєстраційної служби Рівненського районного управління юстиції Рівненської області, за участю третьої особи: Товариства з обмеженою відповідальністю "Агробуд-Рівне" про визнання дій протиправними, скасування реєстраційного запису.
Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 25 липня 2014 року, залишеною без змін ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 10 листопада 2014 року, позовні вимоги задоволено в повному обсязі.
Визнано протиправними дії державного реєстратора Реєстраційної служби Рівненського міського управління юстиції Рівненської області про внесення 11.03.2014 року запису №16081050014000065 до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців щодо реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, інші зміни, зміна складу або інформації про засновників Товариства з обмеженою відповідальністю "АГРОБУД - РІВНЕ" (код ЄДРПОУ 33082153).
Визнано протиправними дії державного реєстратора Реєстраційної служби Рівненського міського управління юстиції Рівненської області про внесення 18.03.2014 року запису №1608105000065 до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців щодо реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, зміни місцезнаходження Товариства з обмеженою відповідальністю "АГРОБУД - РІВНЕ" (код ЄДРПОУ 33082153).
Скасовано реєстраційний запис №16081050014000065 державного реєстратора Реєстраційної служби Рівненського міського управління юстиції Рівненської області у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, вчинений 11.03.2014 року щодо реєстрації змін до установчих документів, інші зміни, зміна складу або інформації про засновників Товариства з обмеженою відповідальністю "АГРОБУД - РІВНЕ" (код ЄДРПОУ 33082153).
Скасовано реєстраційний запис №1608105000065 державного реєстратора Реєстраційної служби Рівненського міського управління юстиції Рівненської області у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, вчинений 18.03.2014 року щодо реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, зміни місцезнаходження Товариства з обмеженою відповідальністю "АГРОБУД - РІВНЕ" (код ЄДРПОУ 33082153).
Не погоджуючись із прийнятими по справі судовими рішеннями, Товариство з обмеженою відповідальністю "АГРОБУД-РІВНЕ" подало касаційну скаргу, в якій просить ці рішення скасувати та ухвалити нове, яким в задоволенні позову відмовити. Скарга обґрунтована невірним застосуванням судами норм матеріального права.
Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи на предмет повноти та всебічності дослідження їх судами та обгрунтованості застосування норм матеріального права до спірних правовідносин, вивчивши доводи касаційної скарги, колегія суддів підстав до її задоволення не вбачає, з огляду на наступне.
Як вбачається із матеріалів справи та встановлено судами попередніх інстанцій, 07 березня 2014 року загальними зборами учасників ТОВ «Агробуд-Рівне» прийнято рішення про придбання частки Асоціації «Рівнеагробуд» в розмірі 99,64%, що становить 848 549,00 грн., за ціною 848 549,00 грн., ТОВ «Агробуд-Рівне». Підставою для такого рішення стало рішення правління Рівненської обласної асоціації по сільському будівництву «Рівнеагробуд», яке оформлене протоколом № 8 від 04.03.2014р.
Також, загальними зборами учасників ТОВ «Агробуд-Рівне» 07.03.2014р. прийняті рішення: затверджено припинення участі Асоціації «Рівнеагробуд» у ТОВ «Агробуд-Рівне» у зв'язку з відчуженням належної їй частки; затверджено зміну складу учасників ТОВ «Агробуд-Рівне», у зв'язку з придбанням ТОВ «Агробуд-Рівне» частки у розмірі 99,64%, що становить 848 549,00 грн. в статутному капіталі товариства; зобов'язано ТОВ «Агробуд-Рівне» реалізувати придбану частку у Асоціації «Рівнеагробуд» іншим учасникам або третім особам протягом одного року або зменшити свій статутний капітал відповідно до ст. 144 ЦК України; згідно з ст. 53 Закону України «Про господарські товариства» протягом періоду володіння ТОВ «Агробуд-Рівне» часткою в статутному капіталі товариства розподіл прибутку, а також голосування і визначення кворуму у вищому органі проводяться без урахування частки, придбаної ТОВ «Агробуд-Рівне»; затверджено новий перерахунок часток учасників в статутному капіталі ТОВ «Агробуд-Рівне»; затверджено нову редакцію статуту ТОВ «Агробуд-Рівне».
Рішення, прийняті на вищезазначених зборах оформлені протоколом № 1/13 загальних зборів учасників ТОВ «Агробуд-Рівне» від 07.03.2014р.
Як свідчать обставини справи, Рівненська обласна асоціація по сільському будівництву «Рівнеагробуд» до 11 березня 2014 року була учасником ТОВ «Агробуд-Рівне» з часткою у розмірі 99,64% статутного капіталу товариства. Іншими учасниками ТОВ «Агробуд-Рівне» були ОСОБА_1 з часткою у розмірі 0,12% статутного капіталу товариства, ОСОБА_2 з часткою 0,12% та ОСОБА_3 з часткою у розмірі 0,12%.
11 березня 2014 року державним реєстратором Реєстраційної служби Рівненського міського управління юстиції Рівненської області внесено запис №16081050014000065 до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців щодо державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, інші зміни, зміна складу або інформації про засновників Товариства з обмеженою відповідальністю «Агробуд-Рівне».
18 березня 2014 року державними реєстраторами внесено запис № 16081050015000065 до Єдиного державного реєстру щодо державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, зміни місцезнаходження Товариства з обмеженою відповідальністю «Агробуд-Рівне».
Не погоджуючись із правомірністю вказаних рішень державного реєстратора, позивач звернувся до суду з відповідним позовом.
Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції, з висновком якого погодився суд апеляційної інстанції, виходив з того, що державний реєстратор вчинив реєстраційні дії за відсутності усіх передбачених законодавством документів, наявність яких є обов'язковою передумовою для вчинення таких дій, у зв'язку з чим відповідач перевищив надані законом повноваження та порушив вимоги Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»
Колегія суддів погоджується з такими висновками.
Частиною 1 статті 120 ГК України визначено, що господарські об'єднання утворюються як асоціації, корпорації, консорціуми, концерни, інші об'єднання підприємств, передбачені законом.
Асоціація - договірне об'єднання, створене з метою постійної координації господарської діяльності підприємств, що об'єдналися, шляхом централізації однієї або кількох виробничих та управлінських функцій, розвитку спеціалізації і кооперації виробництва, організації спільних виробництв на основі об'єднання учасниками фінансових та матеріальних ресурсів для задоволення переважно господарських потреб учасників асоціації. У статуті асоціації повинно бути зазначено, що вона є господарською асоціацією. Асоціація не має права втручатися у господарську діяльність підприємств - учасників асоціації. За рішенням учасників асоціація може бути уповноважена представляти їх інтереси у відносинах з органами влади, іншими підприємствами та організаціями. (ч. 2 ст. 120 ГК України).
Підпунктом 1.1. статуту Асоціації «Рівнеагробуд» передбачено, що Рівненська обласна асоціація по сільському будівництву «Рівнеагробуд», (надалі Асоціація), створена і проводить свою діяльність відповідно до статей 80-112 Цивільного кодексу України; статей 118-124 Господарського кодексу України, Закону України «Про пріоритетність соціального розвитку села та агропромислового комплексу в народному господарстві», іншого чинного законодавства України.
Згідно з п.п. 2.2. статуту позивача визначено, що Асоціація є господарською організацією та об'єднанням підприємств-учасниць з метою координації їх виробничої, наукової та іншої діяльності для вирішення спільних економічних та соціальних завдань.
Відповідно до ч. 1 ст. 122 ГК України, господарські об'єднання мають вищі органи управління (загальні збори учасників) та утворюють виконавчі органи, передбачені статутом господарського об'єднання.
Вищий органом управління Асоціації «Рівнеагробуд» є загальні збори Асоціації, кількісний склад яких відповідає кількості учасників: по одному представнику від одного учасника Асоціації ( п.п. 6.3. статуту позивача).
Частиною 3 статті 123 ГК України передбачено, що господарське об'єднання має право утворювати за рішенням його вищого органу управління унітарні підприємства, філії, представництва, а також бути учасником (засновником) господарських товариств. Утворені господарським об'єднанням підприємства діють відповідно до положень цього Кодексу, інших законів та статуту підприємств, затвердженого об'єднанням.
Як вірно вказано судами попередніх інстанцій, Статутом асоціації «Рівнеагробуд» не врегульовано питання стосовно набуття або припинення прав асоціації як учасника (засновника) інших господарських товариств. Відповідні повноваження не надаються ні загальним зборам учасників асоціації, ні виконавчому органу (правлінню).
В свою чергу, законодавство відносить вирішення вказаного питання до компетенції вищого органу управління.
Враховуючи викладене вище, колегія суддів вважає вірними висновки судів першої та апеляційної інстанцій про те, що прийняття рішення про продаж частки у статутному капіталі господарського товариства має право приймати лише вищий орган управління Рівненської обласної асоціації по сільському будівництву «Рівнеагробуд» - загальні збори учасників.
Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" зміни до установчих документів юридичної особи, а також зміна прізвища та/або імені, та/або по батькові (далі - імені) або місця проживання фізичної особи-підприємця підлягають обов'язковій державній реєстрації шляхом внесення відповідних змін до записів Єдиного державного реєстру в порядку, встановленому цим Законом.
Статтею 17 вказаного Закону встановлено, що відомості про юридичну особу або фізичну особу - підприємця включаються до Єдиного державного реєстру шляхом внесення записів на підставі відомостей з відповідних реєстраційних карток та відомостей, що надаються юридичними особами державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи згідно із законодавством України.
Згідно з ч. 1 ст. 29 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридична особа повинна подати (надіслати поштовим відправленням з описом вкладення) такі документи:
- заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи;
- примірник оригіналу (ксерокопію, нотаріально засвідчену копію) рішення про внесення змін до установчих документів;
- документ, що підтверджує правомочність прийняття рішення про внесення змін до установчих документів;
- оригінали установчих документів юридичної особи з відміткою про їх державну реєстрацію з усіма змінами, чинними на дату подачі документів, або копія опублікованого в спеціалізованому друкованому засобі масової інформації повідомлення про втрату всіх або частини зазначених оригіналів установчих документів;
- два примірники змін до установчих документів юридичної особи у вигляді окремих додатків або два примірники установчих документів у новій редакції;
- документ, що підтверджує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації змін до установчих документів, якщо інше не встановлено цим Законом.
Частиною третьою вказаної статті передбачено, що в разі внесення змін до установчих документів, які пов'язані із зміною складу засновників (учасників) юридичної особи, крім документів, які передбачені частиною першою цієї статті, додатково подається примірник оригіналу (ксерокопія, нотаріально засвідчена копія), зокрема, заяви, договору, іншого документа про перехід чи передачу частки у статутному капіталі товариства; заяви фізичної особи про вихід із складу засновників.
У відповідності до ч.11 ст. 29 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» державний реєстратор зобов'язаний залишити без розгляду документи, які подані для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, якщо: документи подані за неналежним місцем проведення державної реєстрації; документи не відповідають вимогам, які встановлені частинами першою, другою, четвертою, п'ятою та сьомою статті 8, частиною п'ятою статті 10 цього Закону; документи подані не у повному обсязі; документи подано особою, яка не має на це повноважень; до державного реєстратора надійшло рішення суду щодо заборони у проведенні реєстраційних дій.
З наведених норм вбачається, що для державної реєстрації змін до відомостей про склад засновників товариства з обмеженою відповідальністю необхідно надати державному реєстратору документи, що підтверджують правомочність учасника на прийняття рішення про вихід із складу засновників або про відчуження своєї частки у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю та договір купівлі-продажу частки статутного капіталу.
Як встановлено судами, для державної реєстрації змін до установчих документів ТОВ «Агробуд-Рівне» не було надано всіх необхідних документів, а саме рішення Загальних зборів учасників Асоціації «Рівнеагробуд» на відчуження частки статутного капіталу у ТОВ «Агробуд-Рівне».
Крім того, державний реєстратор Реєстраційної служби Рівненського міського управління юстиції прийняв до реєстрації Договір купівлі-продажу частки статутного капіталу, укладений 07 березня 2013 року, тобто ще за рік до моменту прийняття відповідного рішення Загальними зборами учасників ТОВ «Агробуд-Рівне».
Суди обґрунтовано послалися на скорочений витяг з Єдиного реєстру спеціальних бланків нотаріальних документів №80060280 від 11.04.2014 року, згідно з яким бланк з серією та номером ВТТ 323828, на якому посвідчений договір купівлі-продажу частки статутного капіталу від 07 березня 2013 року приватним нотаріусом Рівненського міського нотаріального округу ОСОБА_4 - внесений до реєстру 07 березня 2014 року з кодом витрачання 21 - Зіпсований бланк.
Отже, в даному випадку вчинення реєстраційних дій відбулося також за відсутності належним чином оформленого договору купівлі-продажу частки статутного капіталу ТОВ «Агробуд-Рівне».
З огляду на викладене, колегія суддів погоджується з висновками судів попередніх інстанцій про те, що рішення державного реєстратора від 11 березня 2014 року №16081050014000065 прийняте всупереч ст. 29 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців».
Щодо реєстраційного запису №1608105000065 державного реєстратора Реєстраційної служби Рівненського міського управління юстиції Рівненської області у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 18.03.2014 року щодо реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, зміни місцезнаходження Товариства з обмеженою відповідальністю "АГРОБУД-РІВНЕ" (код ЄДРПОУ 33082153), колегія суддів зазначає наступне.
Частиною 3 статті 8 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» передбачено, що установчі документи (установчий акт, статут або засновницький договір, положення) юридичної особи повинні містити відомості, передбачені законом. Відповідальність за відповідність установчих документів законодавству несуть засновники (учасники) юридичної особи.
Згідно з ст. 4 Закону України «Про господарські товариства» акціонерне товариство, товариство з обмеженою і товариство з додатковою відповідальністю створюються і діють на підставі статуту, повне і командитне товариство - засновницького договору. Установчі документи товариства у випадках, передбачених чинним законодавством, погоджуються з Антимонопольним комітетом України.
Установчі документи повинні містити відомості про вид товариства, предмет і цілі його діяльності, склад засновників та учасників, найменування та місцезнаходження, розмір та порядок утворення статутного (складеного) капіталу, порядок розподілу прибутків та збитків, склад та компетенцію органів товариства та порядок прийняття ними рішень, включаючи перелік питань, по яких необхідна кваліфікована більшість голосів, порядок внесення змін до установчих документів та порядок ліквідації і реорганізації товариства.
Установчі документи повинні також містити відомості, передбачені статтями 37, 51, 65, 67 і 76 цього Закону.
Відповідно до ст. 30 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» державний реєстратор відмовляє у проведенні державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи за наявності підстав, встановлених частиною першою статті 27 цього Закону.
Згідно з ч. 1 ст. 27 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» підставами для відмови у проведенні державної реєстрації юридичної особи є: невідповідність відомостей, які вказані в реєстраційній картці на проведення державної реєстрації юридичної особи, відомостям, які зазначені в документах, що подані для проведення державної реєстрації юридичної особи; невідповідність установчих документів вимогам частини третьої статті 8 цього Закону; порушення порядку створення юридичної особи, який встановлено законом, зокрема: наявність обмежень на зайняття відповідних посад, встановлених законом щодо осіб, які зазначені як посадові особи органу управління юридичної особи; невідповідність відомостей про засновників (учасників) юридичної особи відомостям щодо них, які містяться в Єдиному державному реєстрі; наявність обмежень щодо вчинення засновниками (учасниками) юридичної особи або уповноваженою ними особою юридичних дій, які встановлені абзацом четвертим частини другої статті 35 цього Закону; наявність в Єдиному державному реєстрі найменування, яке тотожне найменуванню юридичної особи, яка має намір зареєструватися; використання у найменуванні юридичної особи приватного права повного чи скороченого найменування державного органу або органу місцевого самоврядування, або похідних від цих найменувань, або історичного державного найменування, перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України; невідповідність найменування юридичної особи вимогам закону щодо найменування окремих видів юридичних осіб (банк, кредитна спілка, недержавний пенсійний фонд тощо); встановлена іншими законами заборона використання у найменуванні юридичної особи певних термінів, абревіатур, похідних термінів.
Відмова у проведенні державної реєстрації юридичної особи з інших підстав не допускається.
Судами встановлено, що при подачі ТОВ «Агробуд-Рівне» 18 березня 2014 року державному реєстратору документів, на підставі яких внесено запис №16081050015000065 до Єдиного державного реєстру щодо державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, зміни місцезнаходження ТОВ «Агробуд-Рівне» серед інших документів були надані також реєстраційна картка та нова редакція статуту товариства.
В реєстраційній картці, на підставі рішення загальних зборів учасників ТОВ «Агробуд-Рівне», оформленого протоколом №2/13 від 18.03.2014р. про зміну місцезнаходження, зазначено нове місцезнаходження ТОВ «Агробуд-Рівне», а саме: Україна, Рівненська область, Рівненський район, с. Корнин, вул. Бойка, буд. 20.
Водночас, у новій редакції статуту ТОВ «Агробуд-Рівне», яка затверджена протоколом загальних зборів учасників ТОВ «Агробуд-Рівне» № 2/13 від 18.03.2014р. зазначено іншу адресу місцезнаходження ТОВ «Агробуд-Рівнве»: Україна, Рівненська область, м. Рівне, вул. 16 Липня, 10.
Тобто, відомості в реєстраційній картці, яка надана 18.03.2014 року на проведення державної реєстрації змін до установчих документів та зміни місцезнаходження, не відповідали відомостям, зазначеним у новій редакції статуту ТОВ «Агробуд-Рівне», державна реєстрація якої здійснювалася 18.03.2014 року на підставі цієї реєстраційної картки.
Така суперечність також підтверджувала факт існування невідповідності відомостей про засновників (учасників) ТОВ «Агробуд-Рівне» відомостям щодо них, які містяться в Єдиному державному реєстрі.
Отже, в даному випадку підстави для відмови у державній реєстрації господарського товариства передбачені не лише Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», а й Законом України «Про господарські товариства».
У відповідності до ст. 51 Закону України «Про господарські товариств» установчі документи товариства з обмеженою відповідальністю, крім відомостей, зазначених у статті 4 цього Закону, повинні містити відомості про розмір часток кожного з учасників, розмір, склад та порядок внесення ними вкладів, розмір і порядок формування резервного фонду, порядок передання (переходу) часток у статутному фонді.
Зміни вартості майна, внесеного як вклад, та додаткові внески учасників не впливають на розмір їх частки у статутному капіталі, вказаної в установчих документах товариства, якщо інше не передбачено установчими документами.
Судами попередніх інстанції встановлено, що нові редакції статуту ТОВ «Агробуд-Рівне», які зареєстровані державним реєстратором 11.03.2014 року та 18.03.2014 року не відповідають вимогам щодо особливостей змісту установчих документів товариства з обмеженою відповідальністю, передбачених ст. 51 Закону України «Про господарські товариства». Зокрема, у вищезазначених статутах ТОВ «Агробуд-Рівне» містяться суперечливі відомості про розмір, склад та порядок внесення вкладів учасників.
З аналізу статуту ТОВ "Агробуд-Рівне" у редакціях, які внесені до реєстру 06.08.2004 року, 30.08.2010 року, 07.07.2011 року, суперечать статуту, зміни до якого внесені 11.03.2014 року та 18.03.2014 року, а саме - відсутня інформація про склад вкладів усіх Учасників, зокрема, не зазначено про формування статутного капіталу майновими внесками наступними учасниками (ОСОБА_2, ОСОБА_1, ОСОБА_3 та ТОВ «Агробуд-Рівне», яке отримало частку Асоціації «Рівнеагробуд» без урахування вимог законодавства, аналіз якого наведено вище).
Колегія суддів погоджується з висновками судів про те, що невідповідність відомостей в реєстраційній картці на проведення державної реєстрації змін до установчих документів ТОВ «Агробуд-Рівне», поданій 18.03.2014 року, відомостям, зазначеним у новій редакції статуту ТОВ «Агробуд-Рівне», затвердженій протоколом загальних зборів учасників ТОВ «Агробуд-Рівне» № 2/13 від 18.03.2014 року, а також невідповідність змісту статуту ТОВ «Агробуд-Рівне» вимогам ч. 3 ст. 8 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», ст.ст. 4, 51 Закону України «Про господарські товариства», є підставою для відмови у проведенні 11.03.2014 року та 18.03.2014 року державної реєстрації змін до установчих документів товариства згідно з абз. 2, 3, 6 ч. 1 ст. 27 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців».
Таким чином, вірним є висновок судів про те, що дії державного реєстратора Реєстраційної служби Рівненського міського управління юстиції Рівненської області щодо внесення до Єдиного державного реєстру 11.03.2014 року та 18.03.2014 року записів №16081050014000065 та №1608105000065 є неправомірними і такими, що вчинені з порушенням зазначених абз. 2, 3, 6 ч. 1 ст. 27 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців».
Колегія суддів дійшла думки, що суди першої та апеляційної інстанції повно та всебічно дослідили обставини справи, вірно встановили характер спірних правовідносин та обгрунтовано застосували норми матеріального права до їх вирішення. Порушень норм процесуального закону, які б призвели до ухвалення незаконного рішення, не встановлено.
Твердження касаційної скарги зазначений висновок суду не спростовують.
Відповідно до ст. 224 КАС України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, якщо обставини справи досліджено повно, суди першої та апеляційної інстанції не допустили порушень норм матеріального чи процесуального права при ухваленні судови рішень чи вчинеенні процесуальних дій.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 220, 220-1, 224, 230, 231 КАС України, колегія суддів -
у х в а л и л а :
Касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Агробуд-Рівне" відхилити.
Постанову Рівненського окружного адміністративного суду від 25 липня 2014 року та ухвалу Житомирського апеляційного адміністративного суду від 10 листопада 2014 року у справі № 817/1067/14 залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, та може бути переглянута Верховним Судом України з підстав, у строки та в порядку, встановленими статтями 237, 238, 2391 Кодексу адміністративного судочинства України.
Судді :