Постанова № 42389589, 22.01.2015, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.01.2015
Номер справи
813/7952/14
Номер документу
42389589
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22 січня 2015 року № 813/7952/14

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Кухар Н. А.,

секретар судового засідання Жовковській Ю. В.,

за участю:

представника позивача - Чопко К.В.

представника відповідача - Китчак В.М.

розглянувши у відкритому судовому з асіданні у місті Львові справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Галицькому районі міста Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області до Державного підприємства «Проектно-конструкторський технологічний інститут «Львівхарчпроект» про стягнення податкового боргу, -

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Галицькому районі м.Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області звернулась до суду з адміністративним позовом до Державного підприємства Проектно-конструкторський технологічний інститут «Львівхарчпроект» про стягнення податкової заборгованості в сумі 2 726,64 грн.

Представником позивача подано уточнення позовних вимог відповідно до якого, збільшено суму позовних вимог до 3802,58 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач неналежним чином виконує вимоги чинного законодавства щодо сплати податкового боргу, а вжиті податковим органом заходи, передбачені чинним законодавством, щодо погашення податкової заборгованості не мали позитивних результатів.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав, просить його задовольнити.

Відповідач подав до суду письмові заперечення на позов, в яких зазначив, що дана заборгованість частково погашена. На підтвердження даного факту відповідач подає додатки до письмових заперечень проти позову: копію платіжного доручення №220 від 20.11.2014 року, яке підтверджує сплату суми боргу в розмірі 430,00 грн., копію платіжного доручення №191 від 30.10.2014 року, яке підтверджує плату суми боргу в розмірі 300,00 грн. та копію платіжного доручення № 2. яке підтверджує плату суми боргу в розмірі 700,00 грн.

Представник відповідача в судовому засіданні заперечила проти поданого позову, посилаючись на те, що податковий борг за первинним позовом погашено повністю. Визнала, що на час розгляду справи в судовому засіданні за підприємством рахується несплачена заборгованість.

Заслухавши думку представників сторін, з'ясувавши всі обставини, на які вони почилаються на захист своїх позицій та дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, суд вважає, що позов підлягає до часткового задоволення, мотивуючи це наступним.

Згідно з витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців ДП ПКТІ «Львівхарчпроект» присвоєно адресу: 79011, Львівська область, м. Львів, Галицький район, вул. Вітовського, 18. Згідно з Довідкою про взяття на облік платника податків від 25.09.2014 року № 1413041400536 ДП ПКТІ «Львівхарчпроект» взятий на облік у контролюючих огранах 01.12.1992 року за №376.

Податковий борг ДП ПКТІ «Львівхарчпроект» складається з земельного податку з юридичних осіб та станом на 21.01.2015 року становить 3802,58 грн., що підтверджується Довідкою про податкову заборгованість.

Відповідно до п.п. 16.1.3, п.п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України, платники податків зобов'язані подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів, сплачувати податки і збори в строки та розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Всупереч зазначеного, вказана сума грошового зобов'язання платником податків не сплачена.

Відповідно до вимог підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання є податковим боргом.

У п.57.3 ст. 57 Податкового кодексу України зазначено, що у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Відповідно до пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Згідно із п. 59.5. ст. 59 Податкового кодексу України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

В зв'язку з несплатою відповідачем зобов'язання зі сплати податків, Державна податкова інспекція у Галицькому районі м.Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області, на підставі ст. 59 Податкового кодексу України, направила платнику податків податкову вимогу від 19.06.2014 року за №1531-25 на суму 4489,53 грн.

Згідно п.20.1.19 ст.20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості суб'єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України.

Відповідно до п.41.1 та п. 41.5 ст. 41 Податкового кодексу України органи державної податкової служби є контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.

Органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.

Відповідно до ч. 1 п. 95.3 ст.95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Враховуючи вищезазначене, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими та такими, що відповідають дійсним обставинам і матеріалам справи. Суд також бере до уваги докази часткового погашення податкового боргу в розмірі 700,00 грн згідно платіжного доручення № 2 від 20.01.2015 року. Зважаючи на це, суд вважає, що позовні вимоги слід задовольнити частково.

Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст.94 КАС України, зокрема, частин 2 та 3, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.

Керуючись ст.ст. 2, 4, 7-14, 23, 69, 70, 86, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Стягнути з рахунків Державного підприємства "Проектно-конструкторський технологічний інститут "Львівхарчпроект" (ЄДРПОУ 19168765) на користь Державного бюджету України 3102 (три тисячі сто дві) грн. 58 коп. заборгованості.

В решті позовних вимог відмовити.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова не набрала законної сили.

Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Кухар Н.А.

Повний текст постанови виготовлено 22.01.2015 року