Ухвала суду № 42339467, 12.01.2015, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.01.2015
Номер справи
814/45/15
Номер документу
42339467
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

12 січня 2015 р. № 814/45/15

Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Лебедєва Г.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Центрального районного відділу міста Миколаєва державної міграційної служби України управління державної міграційної служби України в Миколаївській області за участю третіх осіб - комунального підприємства "Спеціалізоване комунальне підприємство "Гуртожиток", Миколаївської міської ради про зобов'язання вчинити певні дії,-

В С Т А Н О В И В:

До Миколаївського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Центрального районного відділу міста Миколаєва державної міграційної служби України управління державної міграційної служби України в Миколаївській області за участю третіх осіб - комунального підприємства "Спеціалізоване комунальне підприємство "Гуртожиток", Миколаївської міської ради про зобов'язання Центрального районного відділу міста Миколаєва державної міграційної служби України управління державної міграційної служби України в Миколаївській області поновити реєстрацію місця проживання ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1.

Згідно з п.2 ч.1 ст.107 КАС України після одержання позовної заяви суддя з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Проте, поданий адміністративний позов викладеним вимогам не відповідає.

Відповідно до вимог статей 105, 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.

Як вбачається зі змісту позовних вимог, позивач просить суд зобов'язати Центральний районний відділ міста Миколаєва державної міграційної служби України управління державної міграційної служби України в Миколаївській області поновити реєстрацію місця проживання ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1.

Відповідно до ст. 3 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» реєстрація - внесення інформації до Єдиного державного демографічного реєстру про місце проживання або місце перебування особи із зазначенням адреси, за якою з особою може вестися офіційне листування або вручення офіційної кореспонденції.

Згідно до ст. 6 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов'язані протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання. Реєстрація місця проживання особи здійснюється в день подання особою документів. Реєстрація місця проживання за заявою особи може бути здійснена з одночасним зняттям з реєстрації попереднього місця проживання.

Відповідно до ст. 11 Закону реєстрація місця проживання та місця перебування осіб здійснюється органом реєстрації. Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері реєстрації фізичних осіб, затверджує відповідно до закону порядок реєстрації місця проживання та місця перебування осіб в Україні, зразки документів, необхідних для реєстрації і зняття з реєстрації місця проживання та місця перебування.

Наказом Міністерства внутрішніх справ України № 1077 від 22 листопада 2012 року, затверджено Порядок реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні та зразків необхідних для цього документів (далі - Порядок).

Відповідно до п.1.3. Порядку реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання/перебування здійснюється управліннями, відділами (секторами) Державної міграційної служби України (далі - ДМС України) в районах, районах у містах, містах обласного, республіканського (Автономної Республіки Крим) значення у день подання особою документів. Реєстрація місця проживання особи може бути здійснена з одночасним зняттям з реєстрації попереднього місця проживання.

Таким чином, законодавство, яке регулює спірні правовідносини, встановлює лише реєстрацію місця проживання, зняття з реєстрації місця проживання, перереєстрація місця проживання, підстави і порядок їх вчинення.

Проте, як вбачається з позовної заяви, позивачем не наведено норму, яка передбачає саме поновлення реєстрації місця проживання, у зв'язку із чим позивачу необхідно визначитись із позовними вимогами з урахуванням положень Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні".

Разом з тим, суд звертає увагу позивача на те, що у позовній заяві в якості третіх осіб зазначене - комунальне підприємство "Спеціалізоване комунальне підприємство "Гуртожиток" та Миколаївська міська рада.

Статтею 53 КАС України передбачено, що треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача у будь-який час до закінчення судового розгляду, якщо рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки.

На підставі викладеного, у відповідності до ст. 53 КАС України позивачу необхідно зазначити на боці кого (позивача чи відповідача) виступають треті особи - комунальне підприємство "Спеціалізоване комунальне підприємство "Гуртожиток", Миколаївська міська рада та яким чином рішення по цій справі може вплинути на їх права або обов'язки.

Відтак, перевіривши позовну заяву на відповідність вимогам ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, суд приходить до висновку, що адміністративний позов подано без додержання зазначених вимог.

Згідно ч. 1 ст.108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Виявлені недоліки мають бути усунені шляхом належного оформлення адміністративного позову.

За таких обставин, враховуючи, що виявлені недоліки перешкоджають суду вирішити питання про відкриття провадження в адміністративній справі, суддя доходить висновку, що адміністративний позов повинен бути залишений без руху, а позивачу наданий термін для усунення недоліків.

Керуючись ст.ст. 106, ч.1 ст.108, 160 КАС України, суддя, -

У Х В А Л И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Центрального районного відділу міста Миколаєва державної міграційної служби України управління державної міграційної служби України в Миколаївській області за участю третіх осіб - комунального підприємства "Спеціалізоване комунальне підприємство "Гуртожиток", Миколаївської міської ради про зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.

Повідомити позивача про необхідність в строк до 29.01.15 року усунути недоліки та роз'яснити, що в іншому випадку позов буде визнаний неподаним та повернутий позивачу.

Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги до Миколаївського окружного адміністративного суду протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя Г.В. Лебедєва