Постанова № 4230300, 10.12.2008, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.12.2008
Номер справи
2-а-7087/2008
Номер документу
4230300
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 2-а-7087/2008

Категорія стат. обліку - 65

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

О 10.05 год. 10 грудня 2008 р. м. Дніпропетровськ

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Барановського Р.А. при секретарі судового засідання Черномаз О.В. за участю:

представника позивача ОСОБА_1 представника відповідачаОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю «ПЛАТА ТРЕИДІНГ ЛІМІТЕД» про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені, -

ВСТАНОВИВ:

Дніпропетровське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулось до суду із адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «ПЛАТА ТРЕИДІНГ ЛІМІТЕД» з проханням: стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ПЛАТА ТРЕИДІНГ ЛІМІТЕД». код ЄДРПОУ 23930888, на користь Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції у розмірі 64 194,90 грн.(шістдесят чотири тисячі сто дев'яносто чотири грн. 90 коп.)

В обгрунтування позову позивач зазначив, що відповідач у 2004 році не забезпечив працевлаштування інвалідів у відповідній кількості, передбаченій ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» та не сплатив вчасно адміністративно-господарські санкції за не здійснення працевлаштування інвалідів.

Представник позивача, що з'явився у судове засідання підтримав поданий позов та надав пояснення що аналогічні доводам, викладеним у позовній заяві.

Представник відповідача позов не визнав, подав до суду письмові заперечення проти позову з проханням відмовити в задоволенні позову у повному обсязі оскільки невиконання нормативу працевлаштування інвалідів сталося не з вини відповідача.

Крім того, в судове засідання представником відповідача було подано клопотання про відмову у задоволенні адміністративного позову Дніпропетровському обласному відділенню Фонду соціального захисту інвалідів у зв'язку із пропущенням строків звернення до адміністративного суду, що передбачені ст. 100 Кодексу адміністративного судочинства України.

09.06.2008 року позивачем була проведена планова невиїзна документальна перевірка стану виконання відповідачем ст. 19, 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» за період з 01 січня 2004 року по 01 січня 2005 року.

За результатами перевірки були виявлені порушення вказаних норм Закону.

Адміністративний позов надійшов до суду 29.07.2008 року.

Відповідно до ч. 2 ст. 99 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк, який, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Враховуючи, що позивач дізнався про порушення 09.06.2008 р., строк звернення до адміністративного суду, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, не був пропущений.

Заслухавши представників сторін, дослідивши матеріали справи судом встановлено наступне.

Частиною 3 ст. 18 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» № 875-ХІ1 від 21.03.1991 р., в редакції що була чинна в період, що перевірявся, передбачено, що підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством.

Статтею 19 Закону встановлено, що для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб. - у кількості одного робочого місця.

Статтею 20 Закону передбачено, що підприємства (об'єднання), установи і організації незалежно від форми власності і господарювання, де кількість працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим частиною першою статті 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві (в об'єднанні), в установі, організації за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом.

Порушення термінів сплати штрафних санкцій тягне за собою нарахування пені із суми недоїмки за кожний день прострочення, включаючи день сплати, в розмірі, передбаченому законом.

09 червня 2008 року позивачем в ході перевірки було встановлено що кількість інвалідів - штатних працівників, які повинні були працювати на робочих місцях, створених відповідно до вимог статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», становить 14 осіб, оскільки середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу на підприємстві складала 351 особа, а фактично серед штатних працівників облікового складу налічувалось 3 інваліди. Тобто 11 робочих місць, на які можливо було б працевлаштувати інвалідів на підприємстві створено не було.

Таким чином, норматив робочих місць створених відповідно до вимог статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» відповідачем виконано не було, що відповідачем не оспорюється.

В своїх запереченнях на адміністративний позов відповідач посилається на те, що переважна більшість створених на підприємстві робочих місць передбачають шкідливі умови праці на яких не можуть бути працевлаштовані інватіди.

Відповідачем не надано до суду доказів того, що ним виконано вимоги ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», тобто виділення та створення робочих місць для працевлаштування 11 інвалідів, у тому числі спеціальних робочих місць, створення для них умов праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечення інших соціально-економічних гарантій, передбачених чинним за сонодавством.

Зазначені вимоги Закону відповідачем не були виконані.

Тому, за 11 робочих місць, для працевлаштування інвалідів, що не були створені і не зайнятих інвалідами, відповідач до 01.06.2007 року повинен був самостійно сплатити адміністративно-господарські санкції у розмірі 64 194,90 грн. (шістдесят чотири тисячі сто дев'яносто чотири грн. 90 коп.) виходячи з того, що: кількість робочих місць, призначених для забезпечення працевлаштування інвалідів, відповідно до 4 % нормативу складає: 351 * 0,04 = 14; кількість незайнятих робочих місць, призначених для забезпечення працевлаштування інвалідів: 14 - 3 = 11; середня річна заробітна плата штатного працівника, грн.: 2048400 : 351 = 5835,9; сума адміністративно-господарських санкцій складає: 5835,9 * 11 = 64194,9 грн.

Дана сума заборгованості по адміністративно-господарським санкціям підтверджується Актом перевірки № 87 від 09.06.2008 року та розрахунком заборгованості по сплаті адміністративно-господарських санкцій.

На підставі викладеного суд доходить висновку, що позивачем не добросовісно виконані всі вимоги чинного законодавства щодо організації працевлаштування інвалідів на підприємстві. Тому, адміністративно-господарські санкції в розмірі 64 194,90 грн. (шістдесят чотири тисячі сто дев'яносто чотири грн. 90 коп.) нараховані позивачем правомірно, у зв'язку з чим позов підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 11, 50, 70, 71, 72, 86, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю «ПЛАТА ТРЕИДШГ ЛІМІТЕД» про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ПЛАТА ТРЕЙДІНГ ЛІМІТЕД» (50025, м. Кривий Ріг, вул. Модрівська,89, ф-я Центрально-міського відділення ШБ м. Кривий Ріг, МФО 305493, р/р 26006301140950, код ЄДРПОУ 23930888) на користь Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (банк отримувача УДКУ у Дніпропетровській області, р/р 31219230700026, МФО 805012) адміністративно-господарську санкцію 64 194,90 грн. (шістдесят чотири тисячі сто дев'яносто чотири грн. 90 коп.).

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня складання постанови у повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Постанова у повному обсязі складена 15.12.2008 р.

Суддя

Р.А. Барановський