Постанова № 4229519, 17.06.2009, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.06.2009
Номер справи
2а-17980/09/0370
Номер документу
4229519
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 червня 2009 р. Справа № 2а-17980/09/0370

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - cудді Димарчук Т.М.,

при секретарі судового засідання Курбай О.В.,

за участю прокурора Загоруйка С.С.,

представника позивача ОСОБА_1.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Волинського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України (її структурного підрозділу - територіального управління Головавтотрансінспекції у Волинській області) до ОСОБА_2 про стягнення фінансової санкції в сумі 1700 грн.

ВСТАНОВИВ:

 Волинський транспортний прокурор звернувся з адміністративним позовом в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України ( її структурного підрозділу - територіального управління Головавтотрансінспекції у Волинській області) до ОСОБА_2 про стягнення фінансової санкції за допущене порушення законодавства про автомобільний транспорт у розмірі 1700 грн. Позов обґрунтовує тим, що згідно акту проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 15.07.2008 року, складеного державним інспектором територіального управління Головавтотрансінспекції у Волинській області, виявлено порушення відповідачем законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачена абз. 3 ч.1 ст.60 Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про автомобільний транспорт”. На підставі даного акту до ОСОБА_2 постановою № 00672 від 09.09.2008 року застосовано фінансові санкції у розмірі 1700 грн. Оскільки, відповідач добровільно не сплатив зазначені кошти у визначений законодавством строк, просить стягнути з відповідача вказану суму фінансової санкції.

В судовому засіданні прокурор та представник позивача адміністративний позов підтримали з підстав, викладених у позовній заяві та просили його задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з'явився. З повістки про виклик в судове засідання вбачається, що ОСОБА_2 відмовився її отримати. Згідно ст.37 КАС України особа, яка відмовилася одержати повістку, вважається такою, що її повідомлено про дату, час і місце судового засідання, тому суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача за наявними в ній матеріалами

Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити повністю з наступних підстав.

Відповідно до ст.34 Закону України “Про автомобільний транспорт” автомобільний перевізник повинен виконувати вимоги цього Закону та інших законодавчих і нормативно-правових актів України у сфері перевезення пасажирів та/чи вантажів.

Статтею 39 вказаного Закону передбачено, що водій таксі повинен мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення, зокрема ліцензійну картку та інші документи, передбачені законодавством України.

Судом встановлено, що 15.07.2008 року державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції у Волинській області проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, а саме: в транспортному засобі марки Фольксваген Гольф, державний реєстраційний номер НОМЕР_1, що належить ОСОБА_2, облаштованому як легкове таксі, на даху якого встановлено ліхтар «таксі», у водія відсутня та неоформлена ліцензійна картка, таксометр, відмітки про проведення технічного огляду автомобіля механіком перед виїздом в рейс та лікаря про проходження водієм щоденного передрейсового медичного обстеження, перевезення здійснювались без оформлення ліцензії на провадження господарської діяльності з надання послуг по перевезенню пасажирів та їх багажу на таксі про що складено акт № 75165 від 15.07.2008 року. В даному акті є пояснення ОСОБА_2 про те, що він згідний з виявленими порушеннями.

Розгляд справи про порушення відповідачем транспортного законодавства проведено за його участю 21.07.2008 року про що свідчить відмітка на акті перевірки № 75165 від 15.07.2008.

Згідно абз. 3 ч.1 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт», за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки до автомобільних перевізників застосовується штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Постановою начальника територіального управління Головавтотрансінспекції у Волинській області від 09.09.2008 року № 00672 до ОСОБА_2 на підставі абз.3 ч.1 ст.60 Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про автомобільний транспорт” застосована фінансова санкція в сумі 1700 грн. Копія постанови про застосування фінансових санкцій та лист з роз'ясненням порядку її оскарження були надіслані на адресу відповідача рекомендованим листом 10.09.2008 року та отримані особисто відповідачем 11.09.2008 року.

Як вбачається з матеріалів справи ОСОБА_2 звертався з позовом до Головної державної інспекції на автомобільному транспорті про визнання протиправними дій суб'єкта владних повноважень та скасування постанови про застосування фінансових санкцій. Ухвалою Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 20 січня 2009 року позовна заява ОСОБА_2 залишена без розгляду, а відтак постанова № 00672 від 09.09.2008 року є чинною та такою, що підлягає виконанню.

Відповідно до п.28 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року № 1567 “Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті” фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Станом на день розгляду справи відповідач суму фінансової санкції у розмірі 1700 грн. не сплатив.

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги законні, обґрунтовані, підтверджені належними доказами та підлягають до задоволення.

Керуючись ст.ст. 11, 17, 158, 160 ч.3, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України “Про автомобільний транспорт”, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави та зарахувати на р/р 3111810600004 в ГУДКУ у Волинській області, МФО 803014, одержувач - Державний бюджет м. Ковеля 21081100, Інд. Код 21740379 фінансову санкцію за порушення законодавства про автомобільний транспорт в сумі 1700 грн. (тисячу сімсот гривень).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не буде подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Заява про апеляційне оскарження подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі - 22 червня 2009 року. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Головуючий Т.М. Димарчук