КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про визнання поважними причин пропуску строку
звернення до суду з позовом та відкриття провадження у справі
02 червня 2014 року № 810/3289/14
Суддя Київського окружного адміністративного суду Лапій С.М., розглянувши в м.Києві позовну заяву Державної фінансової інспекції у Київській області до публічного акціонерного товариства «Укргідроенерго» про зобов'язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
ДФІ у Київській області України звернулась до суду з позовом, в якому просить зобов’язати ПАТ «Укргідроенерго» виконати вимогу від 10.02.2011 № 10-15-13-14/1056.
Спір виник із публічно-правових відносин, у яких позивач є суб’єктом владних повноважень. Зазначений спір згідно ст. 17 КАС України належить до компетенції адміністративних судів та має розглядатися у порядку адміністративного судочинства.
Підстави для повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні. Позовна заява відповідає вимогам ст. 106 КАС України.
Разом з позовною заявою позивач звернувся до суду із завою про поновлення строку звернення з даним позовом.
Як встановлено судом, порушення, з метою усунення яких видано вимогу від 10.02.2011 № 10-15-13-14/1056, виявлені при проведенні посадовими особами КРУ у Київській області позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності ВАТ «Укргідроенерго», яке реорганізовано у ПАТ «Укргідроенерго», за період з 01.01.2008 по 01.12.2010, результати якої оформлено Актом від 18.01.2011 № 15-27/02.
Листом від 10.02.2011 № 10-15-13-14/1056 ВАТ «Укргідроенерго» вимагалось інформувати перевіряючий орган про вжиті заходи для усунення порушень до 10.03.2011.
Згідно ч.ч. 1, 2 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення передбачених законом вимог.
Відповідно до ч. 1 ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Заява про поновлення строку звернення з даним позовом обґрунтовується тим, що ПАТ «Укргідроенерго» оскаржено вимогу від 10.02.2011 № 10-15-13-14/1056 у судовому порядку.
Так постановою Київського окружного адміністративного суду від 28.11.2013 у справі № 2-а-1044/11/1070, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 01.04.2014, у задоволенні позову відмовлено.
Враховуючи викладене суд вважає поважними причини пропущення ДФІ у Київській області строку звернення до суду з даним позовом.
У зв’язку з цим, керуючись ст. 17, 99, 100, 110, 121, 160, 165 КАС України, суд,-
У Х В А Л И В:
Вважати поважними причини пропуску Державною фінансовою інспекцією у Київській області строку звернення до суду з даним позовом.
Відкрити провадження у справі за позовом Державної фінансової інспекції у Київській області до публічного акціонерного товариства «Укргідроенерго» про зобов’язання вчинити певні дії.
Справа розглядатиметься одноособово суддею Лапієм С.М.
Запропонувати відповідачу у строк до 18 червня 2014 року подати суду письмові заперечення проти позову та докази на їх підтвердження.
Закінчити підготовче провадження.
Призначити справу до судового розгляду на 18 червня 2014 року о 10:30.
Судове засідання відбуватиметься в приміщенні Київського окружного адміністративного суду (адреса: м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26).
Викликати для участі в судовому засіданні сторони (їх представників).
Копію ухвали суду разом із інформацією про їхні процесуальні права та обов’язки надіслати особам, які беруть участь у справі.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Лапій С.М.
І Н Ф О Р М А Ц І Я
про права та обов’язки осіб, які беруть участь у справі,
встановлені Кодексом адміністративного судочинства України
Відповідно до ст. 49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, мають право: 1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів; 2) знайомитися з матеріалами справи; 3) заявляти клопотання і відводи; 4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення; 5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів; 6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам; 7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 8) знайомитися з технічним записом та журналом судового засідання і подавати письмові зауваження до них; 9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень; 10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів; 11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.
Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову й у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду. Позивач має право до початку судового розгляду справи по суті змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.
Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.
Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.
Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.