ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"26" вересня 2011 р. Справа № 2a-2753/11/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Кишинського М.І.
при секретарі Дмитрашко О.М.
за участю представника позивача: ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом: Державної податкової інспекції в Тисменицькому районі
до відповідача: Приватного підприємства "Маррос"
про стягнення заборгованості в сумі 17764,00 грн,-
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція в Тисменицькому районі (надаліпозивач) звернулася в суд з адміністративним позовом до приватного підприємства "Маррос" (надалівідповідач) про стягнення заборгованості в сумі 17764,00 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що проведеною позивачем перевіркою дотримання відповідачем вимог податкового, валютного та іншого законодавства встановлено порушення вимог статей 4, 7, 8 Закону України «Про податок з доходів громадян», в результаті чого донараховано податок з доходів фізичних осіб в сумі 14211,00 грн. та застосовано штрафні санкції в сумі 3553,00 грн. За на наслідками даної перевірки, позивачем винесено податкове повідомленнярішення, яке відповідачем не виконано та у відповідності до норм чинного законодавства не оскаржено.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги викладенні в позовній заяві підтримав в повному обсязі. Просить позов задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не зявився. Поштове відправлення із відміткою поштового звязку за закінченням терміну зберігання 09 вересня 2011 року повернулося на адресу суду разом із копією ухвали суду про відкриття провадження в даній адміністративній справі та повісткою про виклик до суду. Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 26 серпня 2011 року місцезнаходження відповідача значиться, 77400, вул.Вербова 9/25, м.Тисмениця, ІваноФранківська область, тобто адреса, за якою відправлено ухвалу про відкриття провадження та повістку про виклик до суду. Згідно із частиною 4 статті 33 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються: юридичним особам та фізичним особам-підприємцямза адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином. Крім того, відповідно до змісту частини 11 статті 35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином. З огляду на вказане відповідача належним чином повідомлялося про дату, час та місце судового розгляду.
Розглянувши позовну заяву, заслухавши представника позивача, дослідивши наявні в матеріалах справі письмові докази, суд приходить до висновку, що позов обгрунтований та підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідач по справі 26 вересня 1997 року зареєстрований виконавчим комітетом ІваноФранківської міської ради, як субєкт підприємницької діяльностіюридична особа, включений в ЄДРПО України та взятий на облік державною податковою інспекцією в м.ІваноФранківську, як платник податків.
Згідно частини 1 статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Законом України Про систему оподаткування визначено види податків і зборів (обовязкових платежів), що справляються на території України. Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 9 Закону України Про систему оподаткування платник податків повинен сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлений законом термін. Обовязок юридичної особи щодо сплати податків і зборів (обовязкових платежів) припиняється із сплатою податку, збору (обовязкового платежу) або його скасуванням або списанням податкової заборгованості відповідно до Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.
Податковим органом проведено планову виїзну перевірку з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01 січня 2008 року по 31 грудня 2010 року якою встановлено порушення статей 4, 7, 8 Закону України «Про податок з доходів громадян», в результаті чого відповідачем занижено суму податку з доходів фізичних осіб в сумі 14211,00 грн. За наслідками даної перевірки складено акт 796/2330/25067100 від 14 березня 2011 року, на підставі якого позивачем винесено податкове повідомленнярішення №0016891700 від 28 квітня 2011 року, яким донараховано відповідачу суму податкового зобовязання в сумі 17764,00 грн., в тому числі за основним платежем в сумі 14211,00 грн. та за штрафними санкціями в сумі 3553,00 грн. Дане податкове повідомленнярішення відповідач не виконав та протягом встановленого законодавством терміну до органу державної податкової служби чи до суду не оскаржив, а отже таке рішення вважається узгодженим та набуло статусу податкового боргу. Вказане податкове повідомленнярішення надсилалось відповідачу листом №10/23-4/2859 від 28 квітня 2011 року в порядку, передбаченому Податковим кодексом України, однак, повернулося на адресу позивача з відміткою за закінченням терміну зберігання. Відповідно до змісту пункту 58.3 статті 58 даного Кодексу у разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено в судовому засіданні, у відповідача наявна заборгованість перед бюджетом в сумі 17764,00 грн., в тому числі за основним платежем по податку з доходів фізичних осіб в сумі 14211,00 грн. та за штрафними санкціями в сумі 3553,00 грн.
Відповідно до п.п.5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону України «Про порядок погашення платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(далі-Закон) узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Пунктом "б" 4.2.2. статті 4 Закону встановлено, що контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях.
Пунктом 5.2.1 статті 5 Закону передбачено, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Податкове зобов'язаннязобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України (п.п.1.2 статті 1 Закону України Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами).
Податковий борг (недоїмка)податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання. (п.п.1.3 статті 1 Закону України Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами).
Відповідно до п.п.17.1.7 п.17.1 ст.7 Закону у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:
- при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
- при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
- при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
Відповідно до п.п.3.1.1. п.3.1. ст.3 Закону активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Таким чином заборгованість відповідача становить 17764,00 грн. та підтверджується довідкою про борг, корінцем податкового повідомленнярішення та іншими матеріалами справи.
Згідно пункту 20.1.18 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Враховуючи вищенаведене, а також те, що відповідачем на момент розгляду справи не оскаржено податкове повідомленнярішення, не подано доказів сплати вищезазначеної заборгованості та не спростовано дану заборгованість, суд приходить до висновку, що позов обґрунтований та підлягає до задоволення.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з приватного підприємства "Маррос", 77400, вул.Вербова, 9/25, м.Тисмениця, Івано-Франківська область, код ЄДРПОУ 25067100 на користь державного бюджету України заборгованість в сумі 17764 (сімнадцять тисяч сімсот шістдесят чотири) гривні з розрахункових банківських рахунків та за рахунок його активів.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Суддя: Кишинський М.І.
Постанова складена в повному обсязі 30 веренся 2011 року.