ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
25 грудня 2014 року м. Київ № 826/4346/14
Суддя Окружного адміністративного суду м. Києва Санін Б. В. розглянувши адміністративний позов
Державної казначейської служби України
до
Державної виконавчої служби України
про
Визнання протиправними дій, касування постанови
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду м. Києва надійшов адміністративний позов Державної казначейської служби України (надалі – Позивач/ДКС України) до Державної виконавчої служби України (надалі – Відповідач/ДВС України), в якому просить суд:
1. Визнати протиправними дії відділу примусового виконання рішень ДВС України щодо винесення постанови від 26.02.2014 р. про накладення штрафу на ДКС України у розмірі 1360,00 грн.
2. Скасувати постанову відділу примусового виконання рішень ДВС України від 26.02.2014 р. про накладення штрафу на ДКС України у розмірі 1360,00 грн.
Водночас, ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва №826/4346/14 від 04.04.2014 р. адміністративний позов ДКС України було залишено без розгляду. При цьому оригінал позовної заяви з додатками було направлено Позивачу супровідним листом №826/4346/14 від 04.04.2014 р.
Разом з тим, ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 21.10.2014 р. було скасовано ухвалу Окружного адміністративного суду м. Києва, а справу направлено на продовження розгляду до суду першої інстанції.
Відповідно до положень ст.204 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі-КАС України) підставами для скасування ухвали суду, яка перешкоджає подальшому провадженню у справі, і направлення справи для продовження розгляду до суду першої інстанції є: неповне з’ясування судом обставин, що мають значення для справи; недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції вважає встановленим; невідповідність висновків суду обставинам справи; порушення норм матеріального чи процесуального права, які призвели до неправильного вирішення питання.
Розглянувши поданий адміністративний позов, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з огляду на наступне.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі – КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.106 цього Кодексу.
Згідно п.6 ч.1 ст.106 КАС України у позовній заяві зазначаються перелік документів та інших матеріалів, що додаються до позовної заяви.
Відповідно до ч. 2 ст. 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Так з огляду на те, що оригінал позовної заяви з додатками було направлено Позивачу разом із ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 04.04.2014 р. Позивачу при усунені недоліків адміністративного суду необхідно надати оригінал позовної заяви з додатками відповідно до переліку, що зазначений у позовній заяві та документами на які Позивач посилається в позові.
Відповідно до ч.3 ст.106 КАС України, до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб’єктом владних повноважень.
Так при усунені недоліків адміністративного позову, Позивачу необхідно надати примірник позовної заяви разом із додатками та документами на які Позивач посилається в адміністративному позові для Відповідача.
Разом з тим, відповідно до п.5 ч.1 ст. 107 КАС України суд з’ясовує чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Частиною 1 ст.99 КАС України визначено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до ч.1 та ч.2 ст.181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб. Позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Як вбачається з матеріалів справи Позивач самостійно зазначає що про постанову від 26.02.2014 р. про накладення штрафу, йому стало відомо 17.03.2014 р., водночас адміністративний позов був поданий 02.04.2014 р. про що свідчить реєстраційний напис на копії позовної заяви, що міститься в матеріалах справи.
Таким чином, при усунені недоліків адміністративного позову, Позивачу необхідно надати пояснення щодо поважності причин пропуску строку звернення до суду.
Крім того, відповідно до ч.4 ст.106 КАС України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Так, при усунені недоліків адміністративного позову, Позивачу необхідно надати документ на підтвердження повноважень особи, якою було підписано позовну заяву.
Крім того, згідно вимог ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Водночас, відповідно до ч.2 ст.87 КАС України, розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати встановлюються законом.
Разом з тим, відповідно до п.21 ч.1 ст.5 КАС України від сплати судового збору звільняється Міністерство фінансів України, місцеві фінансові органи, органи доходів і зборів, Державна казначейська служба України, Державна фінансова інспекція України та їх територіальні органи, Державна служба фінансового моніторингу України і Національний банк України - у справах, пов'язаних з питаннями, що стосуються повноважень цих органів.
Водночас, як вбачається з адміністративного позову, позовні вимоги заявлені Позивачем не стосуються повноважень ДКС України.
Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет на 2014 рік» станом на 16.01.2014 р. встановлено розмір мінімальної заробітної плати, яка діяла на 01.01.2014 р. становить 1218,00 грн.
Відтак, ставки судового збору мають обраховуватись від мінімальної заробітної плати у розмірі 1218,00 грн.
Згідно зі ст.4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру становить 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Таким чином, враховуючи вищенаведені норми чинного законодавства, Позивачу при усуненні недоліків адміністративного позову, належить надати оригінал документу на підтвердження сплати судового збору за заявлені позовні вимоги немайнового характеру, що були подані до Окружного адміністративного суду м. Києва, на наступні реквізити:
- отримувач коштів - УДКСУ у Печерському районі м. Києва;
- код отримувача - (код за ЄДРПОУ) 38004897;
- банк отримувача - ГУ ДКСУ у м. Києві;
- код банку отримувача - 820019;
- рахунок отримувача - 31218206784007;
- код класифікації доходів бюджету - 22030001;
- призначення платежу: «Судовий збір, за позовом ___ (П.І.Б. чи назва установи, організації позивача), Окружний адміністративний суд міста Києва, код ЄДРПОУ 34414689».
Відповідно до ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Вказані недоліки повинні бути усунуті Позивачем шляхом надання через канцелярію суду (або надіслання поштою) з посиланням на реквізити даної ухвали (№826/4346/14 від 25.12.2014 р.), зокрема надати:
- оригінал позовної заяви з додатками вказаними в переліку (разом із примірником для Відповідача);
- документи, які підтверджують обставини на які Позивач посилається у своїй позовній заяві (разом із примірником таких документів для Відповідача);
- письмові пояснення, з доказами на їх підтвердження, щодо поважності причин пропуску строку звернення до суд;
- документ на підтвердження повноважень особи, якою було підписано адміністративний позов;
- документ на підтвердження сплати судового збору.
Керуючись ст.106, ч.1 ст.108, ст.160 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Державної казначейської служби України - залишити без руху.
2. Позивачу усунути недоліки позовної заяви у п’ятиденний строк з дня отримання ухвали №826/4346/14 від 25.12.2014 р.
3. Попередити Державну казначейську службу України про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до п.1 ч.3 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати особам, що звернулась із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому в ст.254 КАС України та може бути оскаржена у порядку і строки, встановлені ст.ст.185-187 КАС України відповідно.
Суддя Б.В. Санін