Ухвала суду № 41992231, 10.09.2014, Донецький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.09.2014
Номер справи
247/2340/14-а
Номер документу
41992231
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Головуючий у 1 інстанції - Чапланова О.М.

Суддя-доповідач - Блохін А. А.

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 вересня 2014 року справа №247/2340/14-а

приміщення суду за адресою:83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26

Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: судді-доповідача Блохіна А.А., суддів Міронової Г.М., Юрко І.В., розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Управління соціального захисту населення Торезької міської ради Донецької області на постанову Торезького міського суду Донецької області від 18 червня 2014 року у справі № 247/2340/14-а за позовом ОСОБА_2 до Управління соціального захисту населення Торезької міської ради Донецької області, треті особи: Державне підприємство «Торезантрацит», Державне підприємство «Донвуглереструктурізація» про визнання дій відповідача протиправними, зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулась до суду з позовом до Управління соціального захисту населення Торезької міської ради Донецької області, треті особи: Державне підприємство «Торезантрацит», Державне підприємство «Донвуглереструктурізація» про визнання дій відповідача протиправними, зобов'язання вчинити певні дії. Свої вимоги мотивувала тим, що її чоловік працював на підприємствах вугільної промисловості більше 20 років. На час виходу на пенсію - 17 червня 1981 року, працював на шахті "Річна" Шахтоуправління «Волинське», після виходу на пенсію придбав право користування паливом на побутові потреби. Після смерті чоловіка, цим правом, яке до 2013 року порушеним не було, користувалась вона. У теперішній час Державне підприємство "Донвуглереструктурізація" відмовляється прийняти документи на виписку палива на побутові потреби у зв'язку з тим, що ліквідація шахти "Річна" остаточно завершена і правові підстави для виписки їй палива на побутові потреби відсутні. На звернення до Управління соціального захисту населення Торезької міської ради Донецької області з приводу надання пільги на придбання палива на побутові потреби їй також відмовлено, оскільки згідно з записами у трудовій книжці її чоловік звільнений з підприємства - «Шахтоуправління Волинське», яке на сьогоднішній день є діючим. ДП «Торезантрацит» ВП шахтоуправління «Волинське», у відповідь на її звернення, посилається на те, що не являється правонаступником шахти "Річна". Вважає відмову Управління соціального захисту населення Торезької міської ради у наданні пільги на придбання твердого побутового палива неправомірною.

Постановою Торезького міського суду Донецької області від 18 червня 2014 року у справі № 247/2340/14-а, позов ОСОБА_2 до Управління соціального захисту населення Торезької міської ради Донецької області, треті особи: Державне підприємство «Торезантрацит», Державне підприємство «Донвуглереструктурізація» про визнання дій відповідача протиправними, зобов'язання вчинити певні дії - задоволено. Визнано протиправними дії Управління соціального захисту населення Торезької міської ради щодо відмови ОСОБА_2 у наданні пільг на тверде пічне побутове паливо відповідно до статті 48 Гірничого Закону України. Зобов'язано Управління соціального захисту населення Торезької міської ради Донецької області надати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний № НОМЕР_1, пільгу на тверде пічне побутове паливо за 2013 рік відповідно до статті 48 Гірничого Закону України, у розмірі, встановленому діючим законодавством.

Не погодившись з таким рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просив скасувати постанову суду, через порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права та відмовити у задоволенні позовних вимог.

Згідно частини 1 статті 197 КАС України суд розглянув справу у порядку письмового провадження.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, вивчивши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи, колегія суддів, здійснюючи апеляційний перегляд справи в межах апеляційної скарги, вважає, що останню необхідно залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції залишити без змін з наступних підстав.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади, місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та Законами України.

Згідно ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних та юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку у тому числі органів державної влади. У справах щодо оскарження рішень суди перевіряють чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно свідоцтва про шлюб ОСОБА_3 і ОСОБА_2 зареєстрували шлюб 22 лютого 1958 року. Шлюб зареєстрований виконавчим комітетом Оліївської сільської ради Житомирського району Житомирської області, актовий запис № 4 від 22 лютого 1958 року (а.с. 13).

Згідно свідоцтва про смерть ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_2, про що в книзі реєстрації смертей зроблено відповідний актовий запис № 71 від 12 листопада 2008 року (а.с. 14).

Згідно пенсійного посвідчення позивач є пенсіонером, перебуває на обліку та отримує пенсію (а.с. 12).

Згідно довідки УПФУ в м. Торезі Донецької області ОСОБА_2 знаходиться на обліку в УПФУ в м. Торезі Донецької області та отримує пенсію в разі втрати годувальника (а.с. 85).

У трудовій книжці ОСОБА_3 зазначено, що 14 жовтня 1958 року згідно наказу №239 від 14 жовтня 1958 року він був прийнятий у «Волинське -Черкаське» шахтоуправління в якості працівника очисного забою. 09 жовтня 1981 року відповідно до наказу № 94/к від 09 жовтня 1981 року ОСОБА_3 звільнений у зв'язку з переходом на пенсію по старості (а.с. 4-7).

Згідно архівної довідки Відособленого підрозділу "Шахтоуправління "Волинське" Державного підприємства "Торезантрацит" від 04 березня 2014 року ОСОБА_3 згідно наказу № 62/к від 03 березня 1966 року був прийнятий 02 березня 1966 року на роботу ГРОЗ ділянки № 4. Звільнений 09 жовтня 1981 року на пенсію за старістю. На час призначення пенсії 17 червня 1981 року працював на ділянці АБК шахта Річна Торезького виробничого об'єднання з видобутку антрациту «Торезантрацит» Шахтоуправління «Волинське» (а.с.10).

Згідно повідомлення управління соціального захисту населення Торезької міської ради Донецької області від 20 грудня 2013 року позивачу відмовлено у наданні пільг на тверде пічне побутове паливо згідно статті 48 Гірничого Закону України, оскільки годувальник ОСОБА_3 вийшов на пенсію 17 червня 1981 року. Останнє місце роботи на вугледобувному підприємстві - діюче підприємство шахтоуправління "Волинське" (а.с.8).

Згідно письмової відповіді Відособленого підрозділу "Шахтоуправління "Волинське" Державного підприємства "Торезантрацит" від 28 квітня 2014 року позивачу роз'яснено, що порядком надання пільг на придбання твердого палива і скрапленого газу за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України № 77 від 31 січня 2007 року та № 887 від 12 серпня 2009 року передбачено, що органи праці та соціального захисту населення виконавчих органів міських, районних рад визначають право на зазначені пільги на підставі трудової книжки та пенсійного посвідчення. Однак в період входження ліквідованої шахти "Річна" до складу Шахтоуправління "Волинське" в трудові книжки вносилися записи про роботу в шахтоуправлінні "Волинське" без зазначення конкретної шахти "Річна". Для підтвердження факту виходу на пенсію з ліквідованого підприємства в органи УСЗН були надані документи, що підтверджують роботу позивача на ліквідованій шахті "Річна" (а.с.9).

Згідно архівної довідки від 13.12.2013 року з моменту виходу ОСОБА_3 на пенсію - 17 червня 1981 року Шахтоуправління "Волинське" Торезького виробничого об'єднання по видобутку антрациту "Торезантрацит" зазнало декілька реорганізацій (а.с.46).

30 грудня 1996 року наказом № 665 Міністра вугільної промисловості України на базі ДВАТ «Торезантрацит» створено державну холдингову компанію «Торезантрацит». Державне відкрите акціонерне товариство шахтоуправління "Волинське" перейменоване у дочірнє підприємство Державної холдингової компанії "Торезантрацит" (а.с.63).

Наказом Міністерства палива та енергетики України від 19 листопада 2002 року №669 ДВАТ «Шахтоуправління «Волинське» дочірнє підприємство державної холдингової компанії «Торезантрацит» реорганізоване шляхом виділення з його складу структурного підрозділу шахта «Річна» та створено на його базі ДП «Шахта «Річна». Визначено, що останнє є правонаступником майнових прав та обов'язків ДВАТ «Шахтоуправління «Волинське», пов'язаних з діяльністю його структурного підрозділу «Шахта «Річна» згідно з розподільчим балансом (а.с.64).

Наказом № 120 від 07 березня 2003 року реорганізовано відкрите акціонерне товариство Державна холдингова компанія "Торезантрацит" та державні відкриті акціонерні товариства, в тому числі і "Шахтоуправління "Волинське", шляхом їх злиття та створення на їх базі Державного підприємства "Торезантрацит" (а.с.67).

Наказом Міністерства палива та енергетики України від 05 жовтня 2005 року № 506 «Про припинення діяльності ДП «Шахта «Річна» шляхом ліквідації» зазначене підприємство було передано для здійснення фізичної ліквідації до ДП «Донвуглереструктурізація», яке зобов'язане забезпечити працівників окремих категорій населення побутовим вугіллям у період ліквідаційних робіт (а.с.66).

Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 21 грудня 2012 року № 1078 був затверджений Акт комісії з розгляду підсумків фактичного виконання робіт та заходів, передбачених проектом ліквідації шахти «Річна», яким роботи з ліквідації шахти «Річна» визнані закінченими у повному обсязі, відповідно з проектом ліквідації (а.с. 27).

Відповідно до довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України правовий статус відокремленого підрозділу «Шахтоуправління Волинське» державного підприємства «Торезантрацит» - без права юридичної особи (а.с. 69).

Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 09 січня 2014 року Державне підприємство "Шахта "Річна" не виключено з єдиного державного реєстру (а.с. 88-90).

Частиною 5 ст. 48 Гірничого закону України передбачена категорія осіб, які після ліквідації чи консервації гірничого підприємства забезпечуються вугіллям на побутові потреби, в межах галузевої угоди, зокрема:

пенсіонери, які пропрацювали на підприємствах з видобутку (переробки) вугілля, вуглебудівних підприємствах: на підземних роботах - не менше ніж 10 років для чоловіків і не менше ніж 7 років 6 місяців - для жінок; на роботах, пов'язаних з підземними умовами, - не менше ніж 15 років для чоловіків і не менше ніж 12 років 6 місяців - для жінок; на роботах технологічної лінії на поверхні діючих шахт чи на шахтах, що будуються, розрізах, збагачувальних та брикетних фабриках - не менше ніж 20 років для чоловіків і не менше ніж 15 років - для жінок;

члени сімей (вдови) працівників, які загинули (померли) на підприємствах з видобутку (переробки) вугілля, які мають право на пенсію у зв'язку із втратою годувальника, а також померлих пенсіонерів, які за життя мали таке право.

Частиною 8 ст. 48 цього Закону визначено, що особи, указані в частині п'ятій цієї статті, які проживають у будинках, що мають центральне опалення, отримують компенсацію за оплату електроенергії, газу та центрального опалення житла, що виплачується за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам.

Згідно постанови Кабінету Міністрів України № 77 від 31 січня 2007 року «Про затвердження порядку надання пільг на придбання твердого палива за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам» передбачено, що визначення права на пільги на тверде побутове паливо відповідно до Гірничого закону України покладено на управління праці та соціального захисту населення на підставі відомостей із трудової книжки та пенсійного посвідчення.

Особи, які мають право на безоплатне забезпечення вугіллям для побутових потреб згідно із статтею 48 Гірничого закону України, пред'являють уповноваженому органові трудову книжку та пенсійне посвідчення (крім не працевлаштованих працівників), що підтверджують відповідність вимогам статті 48 зазначеного Закону.

За приписами пункту 4 вищевказаної постанови для призначення пільг з придбання твердого палива і скрапленого газу особи звертаються до управлінь праці та соціального захисту населення з відповідною заявою, до якої додають довідку про наявність у житловому приміщенні пічного опалення та/або кухонного вогнища на твердому паливі.

У разі коли на підставі записів у трудовій книжці особи, яка має право на безоплатне забезпечення вугіллям для побутових потреб згідно із статтею 48 Гірничого закону України, неможливо встановити факт виходу на пенсію з ліквідованого гірничого підприємства (ліквідація, реорганізація, перейменування), до уповноваженого органу за його запитом надається архівна довідка або довідка Міненерговугілля про зміни, які відбулися на гірничому підприємстві з моменту виходу на пенсію особи до ліквідації зазначеного підприємства, та копії підтвердних документів (розпорядження, накази).

Пунктом 13 цієї постанови передбачено, у разі смерті особи, включеної до затвердженого списку, зазначені у частині 5 статті 51 Бюджетного кодексу України члени сім'ї померлого, які проживали разом з ним, можуть отримати кошти готівкою на придбання твердого палива і скрапленого газу або тверде паливо і скраплений газ у натуральному вигляді на підставі: заяви одного з членів сім'ї, поданої не пізніше закінчення бюджетного періоду; копії свідоцтва про смерть особи; виданої в установленому порядку довідки про факт проживання членів сім'ї разом з особою.

Порядком надання компенсації особам, які мають право на безоплатне отримання вугілля на побутові потреби, але проживають у будинках з центральним опаленням, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 887 від 12 серпня 2009 року, визначено механізм надання компенсації за оплату електроенергії, природного газу та центрального опалення житла (далі - компенсація) особам, які мають право на її отримання згідно із статтями 43 і 48 Гірничого закону України.

Судом першої та апеляційної інстанції встановлено, що з 14 жовтня 1958 року по 09 жовтня 1981 року чоловік позивача працював в Шахтоуправлінні "Волинське" з повним робочим днем під землею. Звільнений 09 жовтня 1981 року згідно наказу 94/к від 09 жовтня 1981 року. З 17 червня 1981 року вийшов на пенсію. Відповідно до положень ст.48 Гірничого Закону України позивачка має право на отримання палива на побутові потреби, як вдова померлого годувальника, який пропрацював на підприємствах з видобутку (переробки) вугілля, вуглебудівних підприємствах.

Відповідно до п.17.3.4 Проекту ліквідації шахти "Річна" Шахтоуправління "Волинське" Державної холдингової компанії "Торезантрацит" проектом передбачається збереження схеми, що існує, по забезпеченню вугіллям на комунальні потреби з центрального вугільного складу Торезької дирекції з ліквідації шахт - автомобільний транспорт. До закінчення ліквідаційних робіт в повному обсязі фінансування витрат, що стосуються безкоштовного забезпечення побутовим паливом окремих категорій громадян, провадиться за рахунок коштів, що виділяються на закриття шахти. Після ліквідації шахти забезпечення безоплатним вугіллям провадиться правонаступником по забезпеченню побутовим паливом вуглеотримувачів шахт, що ліквідуються. Тобто, обов'язок по забезпеченню безоплатним побутовим паливом позивача, як пенсіонера шахти, до закінчення повної фізичної ліквідації шахти, до 2012 року включно, було покладено на Державне підприємство "Донвуглереструктурізація" (а.с. 30-31).

20 грудня 2013 року позивачці повідомлено про відмову у наданні пільг на тверде пічне побутове паливо згідно статті 48 Гірничого Закону України (а.с.8).

Позивач пред'явила позов про зобов'язання відповідача надати їй пільги на придбання твердого побутового палива.

Представник відповідача заперечував проти позову, зазначив, що чоловік позивачки вийшов на пенсію з діючого на теперішній час підприємства шахтоуправління "Волинське" Державного підприємства "Торезантрацит".

Суд першої інстанції не взяв до уваги твердження представника відповідача, виходячи з наступного.

Наказом Міністерства палива та енергетики України від 19 листопада 2002 року № 669 ДВАТ «Шахтоуправління «Волинське» дочірнє підприємство державної холдингової компанії «Торезантрацит» реорганізоване шляхом виділення з його складу структурного підрозділу шахти «Річна» та створено на його базі ДП «Шахта «Річна». Визначено, що останнє є правонаступником майнових прав та обов'язків ДВАТ «Шахтоуправління «Волинське», пов'язаних з діяльністю його структурного підрозділу «Шахта «Річна» згідно з розподільчим балансом (а.с.64).

Наказом Міністерства палива та енергетики України від 05 жовтня 2005 року № 506 «Про припинення діяльності ДП «Шахта «Річна» шляхом ліквідації» зазначене підприємство було передано для здійснення фізичної ліквідації до ДП «Донвуглереструктурізація», яке зобов'язане забезпечити працівників окремих категорій населення побутовим вугіллям у період ліквідаційних робіт (а.с.66).

Згідно акту прийому-передачі статей балансу шахтоуправлінням "Волинське" Державного відкритого акціонерного товариства "Державна холдингова компанія "Торезантрацит" передано Державному підприємству "Шахта "Річна" зобов'язання по сплаті, зокрема, заборгованості по заробітній платі, аліментах, по відшкодуванню шкоди за регресними позовами станом на 01 січня 2003 року (а.с.65).

Згідно акту прийому-передачі списку вуглеотримувачів шахти «Річна» від 03 січня 2013 року та списку вуглеотримувачів ЛШ «Річна» Шахтарської виконавчої дирекції з ліквідації шахт ДП «Донвуглереструктуризація», які мають право на отримання побутового палива згідно ст. 48 Гірничого закону України, позивача включено до зазначеного списку осіб, які забезпечувались та мають право на безоплатне забезпечення твердим побутовим паливом згідно із ст. 48 Гірничого закону України (а.с. 32-33).

Згідно довідки Державного підприємства "Донвуглереструктурізація" позивач забезпечувалась безоплатним побутовим паливом відповідно до ст. 48 Гірничого Закону України, як вдова померлого пенсіонера шахти «Річна», після смерті чоловіка і до закінчення повної фізичної ліквідації шахти (2012 рік) (а.с.35).

Згідно п.12.11. Галузевої угоди між Міністерством палива та енергетики України і всеукраїнськими профспілками вугільної промисловості України (з доповненнями і змінами) обов'язок з забезпечення паливом на побутові потреби осіб, звільнених в зв'язку з ліквідацією підприємства, виробничої (структурної) одиниці покладається на правонаступника. Мінпаливенерго відповідно до вимог ст. 45 Гірничого закону України підготує і внесе на розгляд Кабінету Міністрів України пропозицію про визначення правонаступника із соціальних гарантій після повної ліквідації вугільних підприємств.

Згідно п.12.10.8 Угоди на підприємствах, що ліквідуються, забезпечення працівників побутовим паливом здійснюється за рахунок бюджетних коштів.

Частиною 2 статті 102 Бюджетного кодексу України передбачено, що за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг на придбання твердого пічного палива надаються пільги, особам, які мають таке право згідно із статтею 48 Гірничого закону України, - з розрахунку вартості 3,1 тони вугілля на побутові потреби на домогосподарство на рік.

Відповідно до Порядку ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 1997 № 939, датою фізичної ліквідації гірничого підприємства вважається дата затвердження Мінвуглепромом актів прийняття відповідних робіт, а також визначення правонаступника щодо соціального захисту осіб відповідно до частини п'ятої статті 48 Гірничого закону України.

Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 21 грудня 2012 року № 1078 був затверджений Акт комісії з розгляду підсумків фактичного виконання робіт та заходів, передбачених проектом ліквідації шахти «Річна», яким роботи з ліквідації шахти «Річна» визнані закінченими у повному обсязі, відповідно з проектом ліквідації (а.с. 27).

Згідно постанови Кабінету Міністрів України № 77 від 31 січня 2007 року "Про затвердження порядку надання пільг на придбання твердого палива за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам" визначення права на пільги на тверде побутове паливо відповідно до Гірничого закону України покладено на управління соціального захисту населення.

Таким чином, відповідач у справі - є суб'єктом владних повноважень, на якого чинним законодавством України покладений обов'язок щодо визначення права на пільги на тверде побутове паливо.

З 17 червня 1981 року чоловік позивачки вийшов на пенсію.

Згідно трудової книжки ОСОБА_3 14 жовтня 1958 року згідно наказу №239 від 14 жовтня 1958 року він був прийнятий у «Волинське -Черкаське» шахтоуправління в якості працівника очисного забою. 09 жовтня 1981 року відповідно до наказу № 94/к від 09 жовтня 1981 року ОСОБА_3 звільнений у зв'язку з переходом на пенсію по старості (а.с. 4-7).

Згідно архівної довідки Відособленого підрозділу "Шахтоуправління "Волинське" Державного підприємства "Торезантрацит" від 04 березня 2014 року ОСОБА_3 згідно наказу № 62/к від 03 березня 1966 року був прийнятий на роботу ГРОЗ ділянки № 4 02 березня 1966 року. Звільнений 09 жовтня 1981 року на пенсію за старістю. На час призначення пенсії 17 червня 1981 року працював на ділянці АБК шахта Річна Торезького виробничого об'єднання з видобутку антрациту «Торезантрацит» Шахтоуправління «Волинське» (а.с.10).

Архівна довідка підтверджується наступними матеріалами справи: наказом №62/к від 03 березня 1966 року шахтоуправління «Комсомольське» про переведення ОСОБА_3 на ділянку №4 з 02 березня 1966 року (а.с. 70), особовою карткою форми Т-2 ОСОБА_3 (а.с. 75); табелем обліку робочого часу за червень 1981 року по ділянці АБК «Річна» (а.с. 76).

Згідно наказу Міністра вугільної промисловості СРСР від 22 грудня 1988 року № 242 "Про створення шахт "Волинська" та "Річна" Виробничого об'єднання «Торезантрацит» "Шахтоуправління "Волинське" Торезького виробничого об'єднання з видобутку антрациту "Торезантрацит" перетворено на "Шахта "Волинська" та "Шахта "Річна" Торезького виробничого об'єднання з видобутку антрациту "Торезантрацит". До складу "Шахта "Волинська" увійшла шахта "Річна" (а.с.58).

Зазначені документи підтверджують, що на момент виходу на пенсію ОСОБА_3 працював на шахті "Річна" Шахтоуправління "Волинське" Торезького виробничого об'єднання з видобутку антрациту "Торезантрацит".

Постановою Кабінету Міністрів України № 831 від 13 листопада 2013 року "Про зміни, що вносяться до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 року № 77 і від 12 серпня 2009 року № 887" пункт 4 Порядку надання пільг на придбання твердого палива і скрапленого газу за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам доповнено новим абзацом такого змісту: "У разі коли на підставі записів у трудовій книжці особи, яка має право на безоплатне забезпечення вугіллям для побутових потреб згідно із статтею 48 Гірничого закону України, неможливо встановити факт виходу на пенсію з ліквідованого гірничого підприємства (ліквідація, реорганізація, перейменування), до уповноваженого органу за його запитом надається архівна довідка або довідка Міненерговугілля про зміни, які відбулися на гірничому підприємстві з моменту виходу на пенсію особи до ліквідації зазначеного підприємства, та копії підтвердних документів (розпорядження, накази)" .

Відособленим підрозділом "Шахтоуправління "Волинське" Державного підприємства "Торезантрацит" надана відповідачу архівна довідка, в якій зазначено, що чоловік позивача працював на шахті "Річна". 20 грудня 2013 року позивачці повідомлено про відмову у наданні пільг на тверде пічне побутове паливо згідно статті 48 Гірничого Закону України.

З огляду на викладене, суд першої інстанції дійшов до висновку, що зібрані у справі докази та їх належна оцінка вказують на наявність підстав для задоволення позовних вимог, з чим погоджується колегія суддів.

Відповідно до ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. Не може бути скасовано правильне по суті рішення суду з одних лише формальних міркувань.

Під час апеляційного провадження, колегія суду не встановила таких порушень судом першої інстанції норм матеріального і процесуального права, які б призвели до неправильного вирішення справи по суті, які були предметом розгляду і заявлені в суді першої інстанції.

Таким чином, судова колегія вважає, що рішення суду першої інстанції є обґрунтованим, прийняте на підставі з'ясованих та встановлених обставинах справи, які підтверджуються доказами, та ухвалив постанову з додержанням норм матеріального і процесуального права, а тому залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення без змін.

Доводи апеляційної скарги не спростовують правильності прийнятого судом першої інстанції судового рішення.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 24, 195, 198, 200, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Управління соціального захисту населення Торезької міської ради Донецької області - залишити без задоволення.

Постанову Торезького міського суду Донецької області від 18 червня 2014 року у справі № 247/2340/14-а за позовом ОСОБА_2 до Управління соціального захисту населення Торезької міської ради Донецької області, треті особи: Державне підприємство «Торезантрацит», Державне підприємство «Донвуглереструктурізація» про визнання дій відповідача протиправними, зобов'язання вчинити певні дії - залишити без змін.

Ухвала Донецького апеляційного адміністративного суду за наслідками розгляду у письмовому провадженні набирає законної сили через пґять днів після направлення їх копій особами, які беруть участь у справі і може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили.

Суддя - доповідач Блохін А.А.

Судді Міронова Г.М.

Юрко І.В.