ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 817/2952/14
08 грудня 2014 року
м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Нор У.М. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом
Костопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Рівненській області (Березнівське відділення)
до
Сільськогосподарського виробничого кооперативу "Зоря"
про стягнення коштів за простроченою заборгованістю за бюджетними позичками,
ВСТАНОВИВ :
Костопільська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Рівненській області (Березнівське відділення) звернулася до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до Сільськогосподарського виробничого кооперативу "Зоря" про стягнення коштів за простроченою заборгованістю за бюджетними позичками у сумі 1185,29 грн.
Представник позивача в судове засідання не з’явився, подав клопотання про розгляд справи без участі представника податкової інспекції.
Представник відповідача, Сільськогосподарського виробничого кооперативу "Зоря" у судове засідання не прибув, про причини неприбуття суд не повідомив. Про дату, час і місце судового розгляду, з урахуванням вимог ст.ст. 33,35 Кодексу адміністративного судочинства України, повідомлений належним чином.
У відповідності до вимог ч.6 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому проваджені у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
За наведених обставин, суд вважає за можливе здійснити розгляд справи за відсутності представника відповідача в порядку письмового провадження.
Розглянувши позовну заяву по суті, дослідивши наявні у справі матеріали, оцінивши їх в сукупності, перевіривши їх дослідженими доказами, у відповідності до норм чинного законодавства, суд дійшов до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Сільськогосподарський виробничий кооператив "Зоря" зареєстрований рішенням Березнівської державної адміністрації від 29.12.1999 року, що є правонаступником КСП "Зоря".
Судом встановлено, що КСП "Зоря" було подано заяву до відділення Державного казначейства України в Березнівському районі про надання фінансової допомоги відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.09.1997 року №1003 "Про фінансову допомогу на проведення комплексу робіт в осінньо - зимовий період 1997/98 років" в сумі 4800,00 грн. (а.с.7).
Згідно договору про надання фінансової допомоги на проведення комплексу робіт в осінньо - зимовий період 1997/98 років №020 від 30.09.1997 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.09.1997 року №1003 "Про фінансову допомогу на проведення комплексу робіт в осінньо - зимовий період 1997/98 років" КПС "Зоря" було надано фінансову допомогу в сумі 4800,00 грн. (а.с.8-9).
Надання фінансової допомоги підтверджується платіжними дорученнями №108 від 06.10.1997 року на суму 800,00 грн., №95 від 15.10.1997 року на суму 400,00 грн., №98 від 06.11.1997 року на суму 400 грн. (а.с.10-12).
Згідно з договором про надання та повернення коштів для фінансового забезпечення підготовки техніки до проведення весняно-польових робіт в 1998 році №002 від 02.04.1998 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.02.1998 року №220 "Про фінансове забезпечення підготовки сільськогосподарської техніки до проведення весняно-польових робіт в 1998 році" КПС "Зоря" було надано кошти в сумі 5000,00 грн. (а.с.15-16).
Надання позик згідно даного договору підтверджується рахунком - фактурою №141 від 03.04.1998 року на суму 151,80 грн., накладною №01234 від 17.04.1998 року на суму 2284,78 грн. (а.с.17-18).
Окрім того, згідно з договором про надання та повернення коштів для фінансового забезпечення підготовки техніки до проведення весняно-польових робіт в 1999 році №002 від 04.03.1999 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 10.12.1998 року №1953 "Про забезпечення сільськогосподарський товаровиробників матеріально - технічними та фінансовими ресурсами в 1999 році" КПС "Зоря" було надано кошти в сумі 2200,00 грн. (а.с.21).
Надання позик згідно даного договору підтверджується рахунком №6 від 01.03.1999 року на суму 600,00 грн. (а.с.22).
До закінчення визначених законодавством та передбачених договорами строків, отримана КПС "Зоря" фінансова допомога до Державного бюджету України повернута не була.
З метою стягнення зазначеної суми заборгованості органом Державної казначейської служби було внесено до Березнівського відділення Костопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Рівненській області подання: №426 від 22.07.2014 року про стягнення основного боргу в сумі 500,00 грн. та пені в сумі 23,55 грн., №426 від 22.07.2014 року про стягнення основного боргу в сумі 552,00 грн. та пені в сумі 25,98 грн., №426 від 22.07.2014 року про стягнення основного боргу в сумі80,00 грн. та пені в сумі 3,76 грн. (а.с.6, 14, 20).
Відповідно до пп. 4 п. 2 Порядку обліку заборгованості, в тому числі простроченої, перед державою за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, бюджетними позичками/фінансовою допомогою, наданими Міністерством фінансів у 1993-1998 роках, нарахування пені та списання безнадійної заборгованості, що затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2011 №174 (надалі - Порядок), бюджетною позичкою/фінансовою допомогою є сума коштів, надана Міністерством фінансів України у 1993-1998 роках позичальнику на поворотній основі за рахунок коштів державного бюджету на умовах угоди про надання бюджетної позички/фінансової допомоги.
Згідно з пп. 9 п. 2 Порядку, простроченою заборгованістю за бюджетною позичкою/фінансовою допомогою вважається заборгованість, не погашена у строк, визначений угодою про надання бюджетної позички/фінансової допомоги.
Пунктом 6 Порядку передбачено, що облік простроченої заборгованості за бюджетними позичками/фінансовою допомогою ведеться органами Державної казначейської служби у валюті бюджетної позички/фінансової допомоги, в якій вони надані.
Згідно з пунктом 11 Порядку з моменту виникнення простроченої заборгованості починається нарахування на неї пені, яке припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання повинне бути виконано, якщо інше не встановлено законом або договором про надання кредиту, бюджетної позички/фінансової допомоги.
Пунктом 15 Порядку встановлено, що прострочена заборгованість за кредитами, бюджетними позичками/фінансовою допомогою, яка не погашена боржником протягом 30 календарних днів після настання строку платежу, а також нарахована на суму простроченої заборгованості за кредитом, бюджетною позичкою/фінансовою допомогою пеня стягуються в установленому законодавством порядку органами державної податкової служби за місцем реєстрації боржника відповідно до подання територіальних органів Державної казначейської служби, яке подається у строки, визначені пунктом 10 цього Порядку за встановленою згідно з додатком 1 формою.
В силу частини 9 статті 17 Бюджетного кодексу України, прострочена заборгованість суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету (включаючи плату за користування такими кредитами (позиками) та пеню) стягується з такого суб'єкта господарювання органами державної податкової служби, що є органами стягнення такої заборгованості у порядку, передбаченому Податковим кодексом України або іншим законом, включаючи погашення такої заборгованості за рахунок майна цього суб'єкта господарювання. Позовна давність на вимоги щодо погашення такої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) не поширюється.
Враховуючи, що на день розгляду справи відповідачем фінансова допомога до Державного бюджету України повернута не була, позов обґрунтований, а відтак, підлягає до задоволення.
Судові витрати зі сторін не стягуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Сільськогосподарського виробничого кооперативу "Зоря" (ЄДРПОУ 30570008) кошти за простроченою заборгованістю за бюджетними позичками в сумі 1185,29 грн., в тому числі основний борг в сумі 500,00 грн. на р/р 31134404700006 та пеню в сумі 23,55 грн. на р/р31114115707006 код бюджетної класифікації 00263100 призначення платежу "повернення позичок за постановою Кабінету Міністрів України від 11.09.1997 року№1003; основний борг в сумі 552,00 грн. на р/р31132406700006 та пеню в сумі 25,98 грн. на р/р 31114115707006 код бюджетної класифікації 00263200 призначення платежу "повернення позичок за постановою Кабінету Міністрів України від 26.02.1998 року №220; основний борг в сумі 80 грн. на р/р 31132406700006 та пеню в сумі 3,76 грн. на р/р 31114115707006 код бюджетної класифікації 00263300 призначення платежу "повернення позичок за постановою Кабінету Міністрів України від 10.12.1999 року №1953, одержувач УДКСУ у Березнівському районі, банк одержувача ГУДКСУ у Рівненській області, МФО 833017, ЄДРПОУ 38029644.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Нор У.М.