04.12.2014
Справа №522/21040/14-п
Провадження №3/522/6997/14
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 грудня 2014 року м. Одеса
Суддя Приморського районного суду м. Одеси Івченко В.Б., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли від державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області Міністерства доходів і зборів України про притягнення до адміністративної відповідальності директора ВКФ «Тірас» ТОВ ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешкає за адресою: м. Одеса, вул. Ак. Корольова, буд.5/4 кв.213 за ч.1 ст.163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшли адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності директора ВКФ «Тірас» ТОВ ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, який мешкає за адресою: м. Одеса, вул. Ак. Корольова, буд.5/4 кв.213, за ч.1 ст.163-1 КУпАП.
28.10.2014 року головний державний ревізор інспектор відділу планування та інформаційного забезпечення управління податкового та митного ГУ Міндоходів в Одеській області при розгляді матеріалів перевірки ВКФ «Тірас» ТОВ виявив порушення встановленого порядку ведення податкового обліку, згідно акту перевірки №000109/15-32-22-05/13880385 від 12.09.2014 року.
По факту виявлених порушень був складений протокол про адміністративне правопорушення №1638 від 28.10.2014 року відносно директора ВКФ «Тірас» ТОВ ОСОБА_1, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не зявився, 02.12.2014 року надав заяву, згідно якої зазначив, що на розгляді в Приморському районному суді м. Одеси знаходиться протокол серії КР №153516 про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 в правопорушенні ч.1 ст.163-1 КУпАП від 28.10.2014 року.
Згідно вказаного протоколу 28.10.2014 року державним ревізор інспектором відділу планування та інформаційного забезпечення управління податкового та митного ГУ Міндоходів в Одеській області при перевірці ВКФ «Тірас» ТОВ, директором якого є ОСОБА_1, виявлено порушення, а саме: порушення встановленого законом порядку ведення обліку, про що складений акт перевірки №000109/15-32-22-05/13880385 від 12.09.2014 року.
З викладеним в акті перевірки №000109/15-32-22-05/13880385 від 12.09.2014 року та в протоколі серії КР №153516 від 28.10.2014 року ОСОБА_1 не згоден в повному обємі.
При оформленні протоколу про адміністративне правопорушення по ч.1 ст.163-1 КУпАП були порушені норми адміністративного законодавства, які регулюють адміністративні правопорушення.
Відповідно до ст.254 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення є документом, що офіційно засвідчує факт учинення неправомірних дій.
Протокол від 28.10.2014 року серії КР №153516 був складений з порушенням вимог ст.ст. 251, 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а зроблений у ньому висновок про начебто наявність ознак правопорушення, передбаченого частиною першою ч.1 ст.163-1 КУпАП, є необгрунтованим і не відповідає фактичним обставинам справи.
Згідно ст.251 КУпАП передбачено, що доказами у справі про адміністративні правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких посадова особа встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення.
Згідно ч.1 ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються, зокрема: суть адміністративного правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Складений посадовою особою та направлений до суду протокол від 18.02.2013 р. серії КР №153516 про адміністративне правопорушення не може мати юридичної сили, оскільки не відповідає вимогам ст.256 КУпАП. У Протоколі не викладена суть адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП, а саме: не вказано, у чому конкретно виразилася відсутність податкового обліку; не вказані признаки неправомірних дій у вигляді порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Протокол про адміністративне правопорушення від 28.10.2014 р. серії КР №153516 є необгрунтованим та не об'єктивним, підставами його неправомочності, зокрема є: відсутність у діях особи, яка притягується до відповідальності, події та складу адміністративних порушень, умислу; невідповідність викладеного у протоколі висновку фактичним обставинам справи.
Згідно ч.2 ст.256 КУпАП протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності.
В порушенні зазначеного протокол серії КР №153516 28.10.2014 року складався в відсутність ОСОБА_1 про що свідчить відсутність його підпису в такому протоколі та відсутність викладання пояснень щодо правопорушення, що порушує його права передбачені ст.268 КУпАП та ст.63 Конституції України.
До того ж згідно ч.2 ст.38 КУпАП якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення.
Відповідно до акту перевірки №000109/15-32-22-05/13880385 від 12.09.2014 року порушення які мали місце в період з 01.04.2011 року по 31.12.2013, не є продовжуваними, в звязку з чим у відповідності до ст.ст. 38, 247 КУпАП підстав для складання протоколу про адміністративне правопорушення не було, так як закінчився 3-х місячний строк накладання адміністративного стягнення.
На підставі викладеного ОСОБА_1 просить суд справу про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 в правопорушенні ч.1 ст.163-1 КУпАП провадженням закрити за відсутністю в його діях події та складу адміністративного правопорушення.
Суддею встановлено, що складений та направлений до суду вказаний протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст.256 КУпАП - в протоколі про адміністративне правопорушення не викладена суть правопорушення, не описані конкретні дії по скоєнню правопорушення, що виключає можливість розгляду такого протоколу.
Таким чином з матеріалів справи про адміністративне правопорушення, які були надані до суду, не вбачається вини ОСОБА_1 в скоєнні адміністративного правопорушення за ч.1 ст.163-1 КУпАП.
Відповідно до акту перевірки №000109/15-32-22-05/13880385 від 12.09.2014 року порушення які мали місце в період з 01.04.2011 року по 31.12.2013, не є продовжуваними, в звязку з чим у відповідності до ст.ст. 38, 247 КУпАП підстав для складання протоколу про адміністративне правопорушення не було, так як закінчився 3-х місячний строк накладання адміністративного стягнення.
При таких обставинах, суддя прийшов до висновку, що провадження по адміністративній справі у відношенні ОСОБА_1 підлягає провадженням закриттю за відсутності в його діях події та складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи викладене та керуючись ст.38, ч.1 ст.163-1, ст.247, ст.256 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративну справу, порушену за ч.1 ст.163-1 КУпАП у відношенні ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, провадженням закрити за відсутністю в його діях події та складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку через суд першої інстанції протягом 10-ти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги або протесту прокурора.
Суддя Приморського
районного суду м. Одеси ОСОБА_2