Постанова № 41861741, 10.12.2014, Подільський районний суд міста Кропивницького (до 25.04.2025 - Ленінський районний суд м. Кіровограда)

Дата ухвалення
10.12.2014
Номер справи
405/10136/14-а
Номер документу
41861741
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 405/10136/14-а

2-а/405/529/14

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10.12.2014 Ленінський районний суд м. Кіровограда у складі:

головуючої судді - Шевченко І.М.

при секретарі - Фришко А.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді справу за адміністративним позовом Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Ленінської районної у місті Кіровограді ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених бюджетних коштів по державній соціальній допомозі по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Ленінської районної у місті Кіровограді ради, звернулося в суд з позовом до відповідачки про стягнення надміру виплачених бюджетних коштів по державній соціальній допомозі по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку мотивуючи його тим, що згідно з вимогами Закону України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми» право на допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку має особа (один з батьків, усиновлювач, опікун, баба, дід або інший родич), яка фактично здійснює догляд за дитиною, допомога виплачується щомісяця з дня призначення допомоги по день досягнення дитиною трирічного віку включно. Відповідно до п.18 Постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 року № 1751 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім»ям з дітьми» допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку призначається з дня звернення за її призначенням, але не раніше ніж з дня, що настає після закінчення відпустки у зв»язку з вагітністю та пологами для непрацюючих осіб та осіб - суб»єктів підприємницької діяльності, а для працюючих осіб - з дня настання відпустки по догляду за дитиною по день її закінчення. 10.10.2013 року до управління звернулась відповідачка із заявою про призначення державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з урахуванням доходів. Згідно з рішенням від 29.10.2013 року їй була призначена вказана допомога з урахуванням доходів у такому розмірі: з 01.10.2013 року по 30.11.2013 року - 747,00 грн., з 01.12.2013 року по 31.03.2014 року - 818,00 грн.

Результатами перевірки через ОДПІ встановлено, що цивільний чоловік відповідачки отримав дохід в ІІІ кварталі 2013 року в розмірі 125 748,00 грн. Згідно з податковим кодексом ст. 172,2 - дохід, отриманий платником податку внаслідок прийняття ним у спадщину чи дарунку коштів, майна, майнових чи немайнових прав від фізичної особи, що не є членом сім»ї першого ступеня споріднення підлягає оподаткуванню. Переплата, що утворилась внаслідок приховування обставин, що впливають на виплату державної допомоги, а саме не задекларований дохід отриманий в спадок, складає 4 766,00 грн.

Відповідачку про даний факт було повідомлено 11.06.2014 року та запропоновано повернути надміру виплачені кошти в добровільному порядку, але відповідачка проігнорувала дане попередження, а тому управління вимушене звернутись в суд за даним позовом та посилаючись на вимоги діючого законодавства просить суд стягнути з відповідачки на його користь вказані кошти.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав та просив його задовольнити.

Відповідачка в судовому засіданні позов визнала, пояснила, що у неї відсутні кошти на погашення переплати.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню з наступних підстав.

На підставі ч.1 ст. 5 Закону України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми» державну допомогу сім»ям з дітьми призначають і виплачують органи соціального захисту населення за місцем проживання батьків (усиновителів, опікуна, піклувальника). Згідно ст. 13 вказаного Закону право на допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку має особа (один з батьків, усиновлювач, опікун, баба, дід або інший родич), яка фактично здійснює догляд за дитиною, а ч.1 ст. 14 вказаного Закону передбачено, що допомога виплачується щомісяця з дня призначення допомоги по день досягнення дитиною трирічного віку включно. Відповідно до п.18 Постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 року № 1751 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім»ям з дітьми» допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку призначається з дня звернення за її призначенням, але не раніше ніж з дня, що настає після закінчення відпустки у зв»язку з вагітністю та пологами для непрацюючих осіб та осіб - суб»єктів підприємницької діяльності, а для працюючих осіб - з дня настання відпустки по догляду за дитиною по день її закінчення. 10.10.2013 року до управління соціального захисту населення виконавчого комітету Ленінського районної у місті Кіровограді ради звернулась відповідачка ОСОБА_1 із заявою про призначення державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з урахуванням доходів. Згідно з рішенням від 29.10.2013 року їй була призначена вказана допомога з урахуванням доходів у такому розмірі: з 01.10.2013 року по 30.11.2013 року - 747,00 грн., з 01.12.2013 року по 31.03.2014 року - 818,00 грн.

Відповідно до абзацу 3 п. 22 Порядку зазначено, що для призначення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі, що перевищує мінімальний, окрім документів зазначених у п. 20 Порядку подається в установленому порядку довідка про склад сім»ї та декларація про доходи та майновий стан.

Статтями 21, 22 Закону України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми» передбачено, що органи, що призначають і здійснюють виплату державної допомоги сім»ям з дітьми, мають право у разі потреби перевіряти обґрунтованість видачі та достовірність відповідних документів, поданих для призначення допомоги та перевіряти матеріальний стан сімей з дітьми.

Результатами перевірки через ОДПІ встановлено, що цивільний чоловік відповідачки ОСОБА_2 отримав дохід в ІІІ кварталі 2013 року в розмірі 125 748,00 грн., що підтверджується актом № 25 «Про передачу інформації» від кіровоградської ОДПІ. Згідно з податковим кодексом ст. 172,2 - дохід, отриманий платником податку внаслідок прийняття ним у спадщину чи дарунку коштів, майна, майнових чи немайнових прав від фізичної особи, що не є членом сім»ї першого ступеня споріднення підлягає оподаткуванню. Переплата, що утворилась внаслідок приховування обставин, що впливають на виплату державної допомоги, а саме не задекларований дохід отриманий в спадок, складає 4 766,00 грн.

11.06.2014 року управління повідомило відповідачку про наявність переплати та запропонувало повернути надміру виплачені кошти в добровільному порядку, але на даний час кошти управлінню не повернуті.

З огляду на викладене вище, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Стягненню з відповідачки на користь держави підлягають судові витрати по даній справі.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 158-163 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Адміністративний позов Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Ленінської районної у місті Кіровограді ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених бюджетних коштів по державній соціальній допомозі по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1) на користь Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Ленінської районної у місті Кіровограді ради за

реквізитами: ГУДКУ в Кіровоградській області, код 03197629, КФК 090303, р/р 35410018021577, МФО 823016 надміру виплачені бюджетні кошти по державній соціальній допомозі по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в сумі 4 766,00 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1) на користь держави судовий збір в сумі 73,08 грн.

Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом десяти днів.

Суддя Ленінського районного

суду м. Кіровограда Шевченко