Ухвала суду № 41851639, 11.12.2014, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.12.2014
Номер справи
826/17097/14
Номер документу
41851639
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа 826/17097/14

У Х В А Л А

11 грудня 2014 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі судді Степанюка А.Г., перевіривши матеріали апеляційної скарги ОСОБА_1 на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 26 листопада 2014 року у справі за адміністративним позовом Київського міського центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення коштів, -

В С Т А Н О В И В:

У листопаді 2014 року Київський міський центр зайнятості (далі - Позивач, Центр зайнятості) звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до ОСОБА_1 (далі - Відповідач, ОСОБА_1) про стягнення з Відповідача на користь Позивача коштів у розмірі 4824,30 грн.

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 26.11.2014 року позов задоволено повністю.

Не погоджуючись із вказаною постановою суду першої інстанції, Відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення суду першої інстанції та прийняти нове, яким скасувати акт Центру зайнятості від 23.05.2014 року № 34, наказ від 26.05.2014 року № 29 та відновити право ОСОБА_1 на матеріальне забезпечення на випадок безробіття та поновити останнього на обліку у Дарницькому районному центрі зайнятості м. Києва з 26.05.2014 року з виплатою відповідної допомоги.

Перевіривши апеляційну скаргу, суд вважає, що вона не може бути прийнята до апеляційного провадження та підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам статті 187 КАС України.

При поданні апеляційної скарги Апелянтом не було дотримано вимог ч. 3, ч. 6 ст. 187 КАС України, а саме у скарзі не зазначено про бажання чи небажання Відповідача взяти участь у судовому засіданні суду апеляційної інстанції, а також не додано до скарги документу про сплату судового збору.

Приписами ч. 6 ст. 187 КАС України визначено, що до апеляційної скарги додається, зокрема, документ про сплату судового збору.

Тобто, процесуальний закон передбачає долучення до апеляційної скарги саме оригіналу документа про сплату судового збору у той час, як Відповідачем додано до скарги копію квитанції про сплату судового збору у розмірі 60,90 грн.

Поряд з цим, суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені положеннями Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року №3674-VІ в редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 19.09.2013 року № 590-VII, який набрав чинності 23.10.2013 року.

Відповідно до положень ст. ст. 3 та 4 названого Закону судовий збір справляється з апеляційних скарг на рішення суду в розмірі 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.

З огляду на те, що предметом позову є стягнення коштів у розмірі 4824,30 грн., позовні вимоги є вимогами майнового характеру, оскільки таке рішення змінює майновий стан особи. Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання такого позову до суду становить 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.

Положеннями ч. 1 зазначеної статті передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Станом на 01 січня 2014 року приписами Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» від 16.01.2014 року № 719-VII встановлено мінімальну заробітну плату в розмірі 1218,00 грн.

З огляду на викладене, а також враховуючи те, що відповідно до положень ст. 5 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи, розмір судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 26.11.2014 року становить 913,50 грн. (1218,00 * 1,5 * 50%).

Однак, всупереч вимог Закону України «Про судовий збір» Апелянтом до апеляційної скарги не додано документу про сплату судового збору або клопотання про звільнення від сплати судового збору, його відстрочення чи розстрочення.

Крім іншого, Апелянтом не дотримано вимог ч. 3 ст. 187 КАС України та не зазначено про бажання або небажання останнього взяти участь у судовому засіданні суду апеляційної інстанції.

Згідно ч. 3 ст. 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 Кодексу, застосовуються правила статті 108 Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Враховуючи те, що Апелянтом не було додано до апеляційної скарги документ про сплату судового збору, а також не зазначено про бажання або небажання взяти участь у судовому засіданні суду апеляційної інстанції суд приходить до висновку про необхідність залишення апеляційної скарги без руху.

Керуючись ст.ст. 108, 187, 189, 206 КАС України, суд, -

У Х В А Л И В:

Апеляційну ОСОБА_1 на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 26 листопада 2014 року у справі за адміністративним позовом Київського міського центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення коштів - залишити без руху.

Надати Апелянту строк для усунення недоліків - п'ять днів з моменту отримання копії вказаної ухвали.

У разі неусунення недоліків у зазначений вище строк апеляційна скарга буде повернута Апелянту.

Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена в касаційному порядку у відповідності до ст. 211, 212 КАС України.

Суддя А.Г. Степанюк