ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04.12.2014 року Справа № 904/4007/14
Дніпропетровський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючий суддя Герасименко І.М. (доповідач)
судді: Кузнецова І.Л., Сизько І.А.
секретар судового засідання: Мацекос І.М.
за участю представників сторін:
представник позивача: Співак Н.М., Карабаза Ю.П.
представник відповідача: Беркутов О.П.
розглянувши апеляційну скаргу Дніпропетровського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, м. Дніпропетровськ,
на рішення господарського суду Дніпропетровської області від 20.10.2014 р. у справі № 904/4007/14
за позовом Комунального закладу "Дніпропетровський центр первинної медико-санітарної допомоги № 10", м. Дніпропетровськ,
до Дніпропетровського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, м. Дніпропетровськ,
про визнання недійсним та скасування рішення,
В С Т А Н О В И В :
Комунальний заклад "Дніпропетровський центр первинної медико-санітарної допомоги № 10" звернувся до господарського суду Дніпропетровської області з позовом до Дніпропетровського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України (далі-Тервідділення АМК) про визнання недійсним та скасування Рішення адміністративної колегії Дніпропетровського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України № 22/01-14/06-14 від 04 квітня 2014 року "Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладання штрафу", котрим визнано дії КЗ "Дніпропетровський центр первинної медико-санітарної допомоги № 10", які полягали в поданні інформації в неповному обсязі на вимогу голови Тервідділення АМК у встановлений строк, порушенням п.14 ст. 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції", і за вказане порушення накладено штраф у сумі 3500 грн., посилаючись на те, що інформацію на вимогу голови Тервідділення АМК надано у повному обсязі, про що є відповідні докази, а тому відсутні підстави для застосування до позивача штрафних санкцій, передбачених антимонопольним законодавством.
Рішенням господарського суду Дніпропетровської області від 20.10.2014р. по справі №904/4007/14 (суддя -Кармазіна Л.П.) позов задоволено повністю. Визнано недійсним та скасовано рішення адміністративної колегії Дніпропетровського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України №22/01-14/06-14 від 04 квітня 2014 року. Стягнуто з Дніпропетровського територіального відділення Антимонопольного комітету України на користь комунального закладу "Дніпропетровський центр первинної медико-санітарної допомоги № 10" суму судового збору у розмірі 1218 грн. 00 коп.
Не погодившись з рішенням господарського суду Дніпропетровської області від 20.10.2014р. у справі № 904/4007/14, відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій зазначає, що рішення суду першої інстанції винесено з порушенням норм матеріального та процесуального права, а саме пункту 14 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», ст.ст. 4-7, 43 Господарського кодексу України. Просить скасувати рішення господарського суду Дніпропетровської області по справі №904/4007/14 від 20.10.2014р., та прийняти нове рішення, яким Комунальному закладу «Дніпропетровський центр первинної медико - санітарної допомоги №10» в задоволенні позову відмовити повністю.
В судовому засіданні Дніпропетровського апеляційного господарського суду 04.12.2014р. представник відповідача підтримав апеляційну скаргу, просить рішення суду скасувати та відмовити в задоволенні позову; представники позивача просять рішення суду залишити без змін.
Колегія суддів, дослідивши докази по справі, в їх сукупності, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Відповідно до матеріалів справи, 04.04.2014р. рішенням адміністративної колегії Дніпропетровського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України № 22/01-14/06-14 по справі №9/06-03-6/14, визнано дії комунального закладу "Дніпропетровський центр первинної медико-санітарної допомоги №10" щодо подання інформації в неповному обсязі на вимогу голови Дніпропетровського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 04.12.2013року №4124/44/06-13 порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченим пунктом 14 статті 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції", у вигляді подання інформації у неповному обсязі територіальному відділенню Антимонопольного комітету України у встановлені головою територіального відділення строки, за вчинене порушення накладено на комунальний заклад "Дніпропетровський центр первинної медико-санітарної допомоги №10" штраф у розмірі 3500 грн. (а.с. 19-22)
Вказане рішення адміністративної колегії Дніпропетровського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України № 22/01-14/06-14 від 04.04.2014р. по справі №9/06-03-6/14, має посилання на наступні обставини:
- Комунальний заклад "Дніпропетровський центр первинної медико-санітарної допомоги №10", здійснює господарську діяльність та є суб'єктом господарювання в розумінні статті 1 Закону України "Про захист економічної конкуренції".
- Заклад створений Дніпропетровською міською радою на підставі рішення від 14.09.2011 року №36/15 "Про створення центрів первинної медико-санітарної допомоги" та є правонаступником комунального закладу "Дванадцяте територіальне медичне об'єднання".
- З метою здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції на ринку обов'язкових платних медичних послуг Тервідділення АМК, в рамках розгляду справи №99/06-10-1/13, 04.12.2013 року була надіслана на адресу КЗ "Дніпропетровський центр первинної медико-санітарної допомоги № 10" вимога голови територіального відділення №4124/44/06-13 про надання інформації, відповідно до якої, було зобов'язано позивача в десятиденний термін з дня отримання вимоги, надати до Дніпропетровського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України інформацію в розумінні статей 1, 41 Закону України "Про захист економічної конкуренції", а саме:
1. Копії установчих та реєстраційних документів комунального закладу "Дніпропетровський центр первинної медико-санітарної допомоги № 10" (лікарня), зі змінами та доповненнями станом на дату подання відповіді на вимогу: - Статуту (положення); - "Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи"; - довідки Державного комітету статистики України з єдиного державного реєстру підприємства та організації України (ЄДРПОУ); - свідоцтва про взяття на облік платника податків.
2. Банківські реквізити лікарні;
3. Копію звіту про фінансові результати Лікарні за 2012 рік, звіту про надходження і використання коштів, отриманих як плата за послуги, що надаються бюджетними установами (форма №4-1д, №4-1м) за 2012 рік.
4. Які з перелічених платних послуг, а саме: - обов'язків попередній та періодичний медичний огляд працівників певних категорій (згідно наказу МОЗ України №280 "Щодо організації проведення обов'язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов'язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб" від 23.07.2002р.); - обов'язків попередній та періодичний медичний огляд працівників певних категорій (згідно наказу МОЗ України №246 "Про затвердження Порядку Щодо організації проведення медичних оглядів працівників певних категорій" від 21.05.2007р.) (далі-платні медичні послуги), надавались лікарнею протягом поточного періоду 2013 року.
5. Кількість громадян, яким лікарнею надані Платні медичні послуги за 9 місяців 2013 року (зазначити по кожному району міста Дніпропетровськ, виду послуг окремо),
Назва послуги9 місяців 2013 року Райони міста Дніпропетровська Обсяг наданих послуг (чол.) 6. Обсяг виручки від надання платних медичних послуг, що отриманий лікарнею за місяців 2013 року (зазначити по кожному району міста Дніпропетровськ та виду послуг окремо).
Назва послуги9 місяців 2013 року Райони міста Дніпропетровська Обсяг наданих послуг (грн.) 7. Тарифи (прейскурант цін) Лікарні на платні медичні послуги, які діяли у поточному періоді 2013 року (зазначити по кожному виду послуг окремо).
8. Калькуляції вартості Платних медичних послуг лікарні, що діяли протягом поточного періоду 2013 року.
9. Територіальні мережі надання Платних медичних (зокрема, райони міста Дніпропетровська) Лікарнею у поточному періоді 2013 року (зазначити по кожному виду послуг окремо). Копії наказів, розпоряджень, якими визначені ці територіальні межі.
10. Чи зазнавала лікарня у 2013 році конкуренцію на ринку платних медичних послуг? Якщо так, зазначити перелік відомих конкурентів та вказати на які саме Платні медичні послуги існувала конкуренція і в чому вона полягала?
11. Надати переліки лікарів, які входили протягом поточного періоду 2013 року до складу медичних комісій, які необхідно проходити для отримання платних медичних послуг у лікарні. Зазначити по кожному виду послуг окремо.
12. Надати розмірі ставок (у відсотках) медичного персоналу, який протягом 2010 року поточного періоду 2013 року виконував роботи, пов'язані з наданням Лікарнею Платних медичних послуг у додатковий час роботи (зазначити по кожному року та виду послуг окремо).
13. Надати розгорнуту розшифровку статей витрат (зокрема, "заробітна плата", "матеріали", "накладні видатки", тощо), які включені до калькуляцій вартості Платних медичних послуг, що надавалися лікарнею протягом 2010 року - поточного періоду 2013 року.
Вищевказана вимога, щодо надання інформації, була надіслана позивачу в рамках розгляду справи №99/06-10-1/13, щодо порушення позивачем конкурентного законодавства, у відповідь позивач листом від 16.12.2013 року №4/466 (а.с.64), надав відповідачу витребувані документи.(а.с.27-54).
За результатами розгляду справи №99/06-10-1/13, 30.12.2013 року відповідачем було винесено рішення про стягнення з позивача 50 000 грн. штрафу, за вчинення порушення конкурентного законодавства у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку послуг з обов'язкового попереднього та періодичного медичного огляду працівників певних категорій.
В подальшому, 11.02.2014 розпорядженням адміністративної колегії Дніпропетровського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України №9/01-15/06-14р було розпочато справу №9/06-03-6/14 за ознаками порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді подання інформації в неповному обсязі територіальному відділенню Антимонопольного комітету України у встановлені головою територіального відділення строки.
За результатами розгляду справи №9/06-03-6/14, Тервідділенням АМК винесено рішення №22/01-14/06-14 від 04.04.2014р. по справі №9/06-03-6/14, в якому адміністративна колегія АК вказала, що на п.13 вимоги, Заклад (позивач) надав запитувану інформацію без розгорнутої розшифровки статей витрат (зокрема "заробітна плата", "матеріали", "накладні видатки", тощо), які включені до калькуляцій вартості Платних медичних послуг, що надавалися позивачем протягом запитуваного періоду. Крім того, на п. 13 вимоги, позивачем надано загальний обсяг запитуваних у вимозі витрат з якого не вбачається які саме витрати та їх складові застосовувала лікарня протягом 2011 - поточного періоду 2013 року. А за період 2010 року, закладом інформації не надано.
Посилаючись на вказані обставини, тервідділення АМК за рішенням, накладено на комунальний заклад "Дніпропетровський центр первинної медико-санітарної допомоги №10" за вчинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції, зазначене в пункті 1 резолютивної частини цього рішення, штраф відповідно до абзацу четвертого частини другої статті 52 Закону України "Про захист економічної конкуренції" у розмірі 3500 грн.
Не погодившись з зазначеним рішенням, позивач звернувся до господарського суду за захистом своїх прав, зазначаючи про те, що з його боку порушення законодавства відсутнє, оскільки відповідач вважає, що інформація на вимогу була надана в повному обсязі та у встановлений строк, в зв'язку з чим, позивач просить вказане рішення визнати недійсним
Дослідивши наявні матеріали справи, заслухавши представника позивача, оцінивши надані докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі, з наступних підстав:
Відповідно до статті 1 Закону України "Про Антимонопольний комітет України", Антимонопольний комітет України є державним органом із спеціальним статусом, метою діяльності якого є забезпечення державного захисту конкуренції у підприємницькій діяльності та у сфері державних закупівель.
Крім того, відповідно до абзацу 4 статті 16 Закону України "Про Антимонопольний комітет України" (далі - Закон), державний уповноважений Антимонопольного комітету України (голова територіального відділення, особа, яка виконує його обов'язки (частина 3 цієї статті) для реалізації завдань, покладених на Комітет, має право вимагати для перевірки дотримання антимонопольного законодавства необхідні документи та іншу інформацію.
Зі змісту частини 3 та 4 статті 22 Закону вбачається, що документи, статистична та інша інформація, необхідні для здійснення контролю за дотриманням антимонопольного законодавства та розгляду справ про його порушення, надаються на вимогу державного уповноваженого, голови територіального відділення Антимонопольного комітету України безкоштовно. Інформація, доступ до якої обмежено законодавством, одержана державним уповноваженим, головою територіального відділення Антимонопольного комітету України, використовується ним відповідно до законодавства.
Суд першої інстанції вірно зазначив, що судам у розгляді справ про неподання інформації чи подання інформації в неповному обсязі Антимонопольному комітету України, його територіальному відділенню слід з'ясовувати, чи було повідомлено суб'єкта господарювання про необхідність надання ним відомостей та у який саме спосіб, а також причини, з яких відомості не було надано або надано невчасно.
Згідно зі статтею 19 Конституції України, правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством; органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Зі змісту п. п. 1, 2 ч. 1, ч. 4 ст. 7, п. 5 ч. 1 ст. 17, ст. 22, ч. 1 ст. 22-1 Закону України "Про Антимонопольний комітет України" вбачається, що до повноважень Антимонопольного комітету України та його територіальних органів належить, зокрема розгляд заяв і справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та проведення відповідних розслідувань; прийняття передбачених законодавством про захист економічної конкуренції розпоряджень та рішень за заявами і справами. Голова територіального відділення Антимонопольного комітету України має повноваження при розгляді заяв і справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, при проведенні перевірки та в інших, передбачених законом випадках вимагати від суб'єктів господарювання інформацію, в тому числі з обмеженим доступом. Розпорядження, рішення та вимоги органу Антимонопольного комітету України, голови територіального відділення Антимонопольного комітету України, вимоги уповноважених ними працівників Антимонопольного комітету України, його територіального відділення в межах їх компетенції є обов'язковими для виконання у визначені ними строки, якщо інше не передбачено законом. Невиконання розпоряджень, рішень та вимог органу Антимонопольного комітету України, голови територіального відділення Антимонопольного комітету України, вимог уповноважених ними працівників Антимонопольного комітету України, його територіального відділення тягне за собою передбачену законом відповідальність. Суб'єкти господарювання зобов'язані на вимогу голови територіального відділення Антимонопольного комітету України подавати документи, предмети чи інші носії інформації, пояснення, іншу інформацію, в тому числі з обмеженим доступом, необхідну для виконання територіальними відділеннями завдань, передбачених законодавством про захист економічної конкуренції.
Згідно з п. 14 ст. 50, ч. 2 ст. 52 Закону України "Про захист економічної конкуренції" порушенням законодавства про захист економічної конкуренції є подання інформації в неповному обсязі територіальному відділенню Антимонопольного комітету України у встановлені головою територіального відділення Антимонопольного комітету України строки. За порушення законодавства про захист економічної конкуренції, яке передбачене пунктом 14 ст. 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції", накладається штраф у розмірі одного відсотка доходу (виручки) суб'єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф. При цьому, під поданням інформації в неповному обсязі (порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбачене пунктом 14 статті 50 Закону) необхідно розуміти подання інформації не в тому обсязі, який визначений у вимозі Антимонопольного комітету України, його територіального відділення.
Так, відповідно до п.13 вимоги № 4124/44/06-13 про надання інформації, позивача було зобов'язано надати розгорнуту розшифровку статей витрат (зокрема, "заробітна плата", "матеріали", "накладні видатки", тощо), які включені до калькуляцій вартості Платних медичних послуг, що надавалися лікарнею протягом 2010 року - поточного періоду 2013 року.
З матеріалів справи вбачається, що у відповідь на вимогу позивачем була надана відповідачу у встановлений строк, у відповідь на вимогу, позивачем були надані документи, які запитувались, зокрема на виконання п. 13 були надані: розгорнута розшифровка статей витрат по КЗ "ДЦПМСД №10" 2011-2013 (9 місяців), у вигляді таблиці, з якої вбачаються суми, які витрачались на зарплату; нарахування на заробітну плату; предмети; матеріали, обладнання та інвентар, у т.ч. м'який інвентар та обмундирування; оплату послуг (крім комунальних) та інші видатки; оплату комунальних послуг та енергоносії; розгорнута розшифровка статей витрат ("заробітна плата", "матеріали", "накладні видатки", тощо), які включені до калькуляцій вартості Платних медичних послуг, що надавалися лікарнею протягом за період з 2011-2013 (9 міс.) (а.с.27), якою було викладено витребувано у вимозі інформацію, а саме: зарплата - 1363161,8 грн.; нарахування на заробітну плату - 128727,86 грн.; предмети, матеріали, обладнання та інвентар, у т.ч. м'який інвентар та обмундирування - 117195,26 грн.; оплата послуг (крім комунальних) та інші видатки - 138241,37грн.; оплата комунальних послуг та енергоносіїв - 62288,89 грн. Всього - 809615,18 грн.
Також в матеріалах справи міститься копія розгорнутої розшифровки статей витрат, які включені до калькуляцій вартості платних медичних послуг (з розрахунку на одну особу) за період з 01.01.2013р. по 01.10.2013р. та за період з 02.10.2013р. по 31.12.2013р. (а.с. 36-54). У вказаних розгорнутих розрахунках статей витрат, які включені до калькуляцій вартості платних медичних послуг (в розрахунку на одну особу), вказано види послуг, зарплата медичного персоналу, нарахування на зарплату 36,3%, матеріали, накладні видатки 13,17%, всього затрати, витрати на розвиток матеріально - технічної бази (прибуток) 20%, ціна без ПДВ.
Судом було вірно встановлено, що вимоги голови територіального відділення №4124/44/06-13 про надання інформації за період з 2010-2011 року, позивачем не виконані з поважних причин, оскільки, фактичним початком діяльності позивача з надання платних медичних послуг з обов'язкового попереднього та періодичного медичного огляду окремих професій є 01.01.2012 року, комунальний заклад "Дніпропетровський центр первинної медико-санітарної допомоги №10" створений за рішенням сесії Дніпропетровської міської ради від 14 вересня 2011 року №36/15 "Про створення центів первинної медико-санітарної допомоги", таким чином, лікарня як юридична особа, з'явилась тільки у жовтні 2011 року, що підтверджується Випискою з Єдиного державного реєстру юридичних і фізичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.17), отже розгорнутої розшифровки статей витрат, які включені до калькуляції вартості платних медичних послуг в період за 2010 та 2011 року позивач не мав можливості надати, оскільки в цей період заклад не існував. Факт неможливості надання інформації за 2010-2011 роки, підтверджує і відповідач у своєму рішенні (абз.2 стр.7), де відповідач зазначає "… доводи Закладу щодо відсутності інформації за 2010-2011 роки враховані…"
Що стосується доводів відповідача про надання позивачем інформації не в повному обсязі, а саме без розгорнутої розшифровки статей витрат (зокрема "заробітна плата", "матеріали", "накладні видатки", тощо), що перешкодило визначенню економічного обґрунтування статей витрат та здійснити аналіз порядку визначення вартості платних послуг, то вони спростовуються доказами по справі.
Так, позивач, надаючи (відповідь вих.. № 4/466 від 16.12.2013 року) на вимогу відповідача № 4124/44/06-13 від 04.12.2013р., а саме на пункт 13, за яким позивач повинен був надати розгорнуту розшифровку статей витрат (зокрема, "заробітна плата", "матеріали", "накладні видатки", тощо), які включені до калькуляції вартості платних медичних послуг, що надавалися лікарнею протягом 2010- поточного періоду 2013рр., позивачем була надана наступна інформація:
- Розгорнута розшифровка статей витрат по КЗ "ДЦПМСД №10" 2011-2013 (9 міс), у вигляді таблиці, з якої вбачаються суми, які витрачались на зарплату; нарахування на заробітну плату; предмети, матеріали, обладнання та інвентар, у т.ч. м'який інвентар та обмундирування; оплату послуг (крім комунальних) та інші видатки; оплату комунальних послуг та енергоносіїв; Розгорнута розшифровка статей витрат по КЗ "ДЦПМСД № 10" 2011-2013 (9 мес.)
всьогозарплата363161,8нарахування на заробітну плату128727,86Предмети, матеріали, обладнання та Інвентар, у т.ч. м'який інвентар та обмундирування117195,26оплата послуг (крім комунальних) та Інші видатки138241,37оплата комунальних послуг та енергоносіїв62288,89 ИТОГО809615,18
- Заробітна плата спеціалістів, які виконують аналізи при виконанні профосмотрів по КЗ "ДЦПМСД №10" з 02.10.2013 р., у вигляді таблиці, з якої вбачається оклад, норма робочого часу, норма у хвилинах, необхідна для огляду та проведення обстежень, зарплата;
- Заробітна плата спеціалістів, які виконують медичний огляд по КЗ "ДЦПМСД №10" з 02.10.2013 р., у вигляді таблиці, з якої вбачається оклад, норма робочого часу, норма у хвилинах, необхідна для огляду, зарплата;
- Заробітна плата спеціалістів, які виконують аналізи при виконанні обстежень по КЗ "ДЦПМСД №10" з 02.10.2013 р., у вигляді таблиці, з якої вбачається оклад, норма робочого часу, норма у хвилинах, необхідна для виконання аналізів, зарплата;
- Прямі виробничі витрати КЗ "ДЦПМСД №10", у вигляді таблиці, з якої вбачаються, матеріали, які використовуються для проведення оглядів їх вартість та витрати матеріалу на проведення обстеження;
- Розрахунок витрат на заробітну плату та нарахувань з неї.
Зі змісту вимоги відповідача № 4124/44/06-13 від 04.12.2013р. вбачається витребування інформації в розумінні статті 1, 41 Закону України "Про захист економічної конкуренції".
При цьому, поняття інформації визначено у ст. 1 Закону України "Про захист економічної конкуренції". А саме - це відомості в будь-якій формі й вигляді, збережені на будь-яких носіях (у тому числі листування, книги, помітки, ілюстрації (карти, діаграми, органігми, малюнки, схеми тощо), фотографії, голограми, кіно-, відео-, мікрофільми, звукові записи, бази комп'ютерних систем або повне чи часткове відтворення їх елементів), пояснення осіб та будь-які інші публічно оголошені чи документовані відомості. Причому органи Антимонопольного комітету України у здійсненні наданих їм повноважень не обмежені у виборі джерела отримання інформації.
Дійсно, законодавством України не передбачено спеціальної форми, а так само і порядку надання інформації "розгорнутої розшифровки". Таким чином, інформація може надаватися в будь-якій не забороненій законом формі та спосіб, з огляду на те, що заперечення органом Антимонопольного комітету України подання суб'єктом господарювання інформації потребує подання останнім належних доказів на підтвердження своїх доводів стосовно належного виконання обов'язку з надання витребуваної інформації. Надана позивачем інформація була визнана тервідділенням АМК неповною.
Відповідно до матеріалів справи, після роз'яснення позивачу про форму, в якій відповідач вважає за доцільне отримати інформацію, позивачем було надано документи у новому вигляді, про що зазначено і в самому рішенні: "при визначенні розміру штрафу адміністративною колегією Дніпропетровського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, було враховано наступні обставини:- позивач (заклад) не визнав факт вчинення правопорушення; - заклад надав інформацію на вимогу". (а.с. 22)
Крім того, судом першої інстанції було встановлено, що саме на підставі наданої позивачем інформації, 30.12.2013р. адміністративною колегією Дніпропетровського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України прийнято рішення №108/01-12/06-13 по справі №99/06-10-1/13, відповідного до якого адміністративна колегія вирішила визнати дії комунального закладу "Дніпропетровський центр первинної медико-санітарної допомоги №10" щодо нарахування прибутку в розрахунок вартості обов'язкових попередніх та періодичних медичного огляду працівників певних категорій, що призвело до встановлення та застосування економічно необґрунтованих тарифів на ці послуги, порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом першим статті 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції", визначеного пунктом першим частини другої статті 13 цього Закону, у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку послуг з обов'язкового попереднього та періодичного медичного огляду працівників певних категорій, шляхом встановлення таких цін придбання товару, які неможливо було б встановити за умов існування зазначеної конкуренції на ринку та стягнуто з позивача 50 000 грн. штрафу
Реалізація права запитувати інформацію пов'язана з необхідністю з'ясування чи оцінки юридичних фактів (обставин), що можуть мати значення для конкретного питання, яке розглядається органом Антимонопольного комітету, головою його територіального відділення.
Суд першої інстанції вірно зазначив, що надана позивачем відповідачу була достатньою для прийняття рішення від 30.12.2013р. №108/01-12/06-13 по справі №99/06-10-1/13, тому дії відповідача, щодо винесення адміністративною колегією Дніпропетровського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України рішення від 04.04.2014р. № 22/01-14/06-14 по справі №9/06-03-6/14, про визнання дії комунального закладу "Дніпропетровський центр первинної медико-санітарної допомоги №10" щодо подання інформації в неповному обсязі на вимогу голови Дніпропетровського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 04.12.2013року №4124/44/06-13 порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченим пунктом 14 статті 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції", у вигляді подання інформації у неповному обсязі територіальному відділенню Антимонопольного комітету України у встановлені головою територіального відділення строки, є необґрунтованими.
Таким чином, факт прийняття адміністративною колегією територіального відділення Антимонопольного комітету України рішення №108/01-12/06-13 від 30.12.2013р. по справі №99/06-10-1/13 підтверджує відсутність перешкод для виконання завдань, покладених на територіальне відділення, адже для винесення рішення необхідно всебічно розглянути обставини справи, наявні документи, при недостатності інформації чи документації винесення рішення було б неможливим.
Відповідно до ст. 59 Закону України „Про захист економічної конкуренції" підставами для зміни, скасування чи визнання недійсними рішень органів Антимонопольного комітету України є: неповне з'ясування обставин, які мають значення для справи; недоведення обставин, які мають значення для справи і які визнано встановленими; невідповідність висновків, викладених у рішенні, обставинам справи; порушення або неправильне застосування норм матеріального чи процесуального права.
Слід врахувати, що для прийняття адміністративною колегією Дніпропетровського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України рішення від 04.04.2014р. №22/01-14/06-14 по справі №9/06-03-6/14 - були висновки адміністративної колегії щодо подання позивачем інформації в неповному обсязі. Ці висновки спростовуються доказами по справі, а тому оскаржуване рішення винесене Адміністративною колегією безпідставно, у зв'язку з чим підлягає визнанню недійсним.
Таким чином, суд дійшов вірного висновку щодо того, що накладення на комунальний заклад "Дніпропетровський центр первинної медико-санітарної допомоги №10" за вчинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції, зазначене в пункті 1 резолютивної частини цього рішення, штраф відповідно до абзацу четвертого частини другої статті 52 Закону України "Про захист економічної конкуренції" у розмірі 3500 грн. є безпідставним, з чим погоджується суд апеляційної інстанції.
Таким чином, підстави для зміни або скасування рішення суду, передбачені статтею 104 ГПК України, відсутні, а в задоволенні апеляційної скарги необхідно відмовити.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.99,101,103,105 ГПК України, апеляційний господарський суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Апеляційну скаргу Дніпропетровського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, м. Дніпропетровськ, - залишити без задоволення.
Рішення господарського суду Дніпропетровської області від 20.10.2014 року по справі №904/4007/14, - залишити без змін.
Постанова може бути оскаржена до Вищого господарського суду України на протязі 20 днів.
Повний текст постанови підписано 09.12.2014р.
Головуючий І.М. Герасименко
Судді І.Л. Кузнецова
І.А. Сизько