Ухвала суду № 41801216, 27.11.2014, Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.11.2014
Номер справи
804/1010/14
Номер документу
41801216
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

і м е н е м У к р а ї н и

27 листопада 2014 року

справа № 804/1010/14

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Малиш Н.І.

суддів: Баранник Н.П. Щербака А.А.

за участю секретаря судового засідання: Фірсік Д.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпропетровськ апеляційну скаргу Приватного акціонерного товариства «ЮНІКОН» на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 20 лютого 2014 року у справі № 804/1010/14 за позовом Приватного акціонерного товариства «ЮНІКОН» до Тернопільської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Тернопільській області про визнання недійсним та скасування податкового повідомлення-рішення,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до Тернопільскої об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Тернопільській області про визнання недійсним та скасування податкового повідомлення - рішення №0007961503 від 04.09.2013р.

Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 20 лютого 2014р. у задоволенні позову відмовлено.

Позивачем на вказане рішення суду подана апеляційна скарга в якій посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права просить скасувати рішення та прийняти нове, яким задовольнити позов.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.

Судом першої інстанції встановлено та вбачається з матеріалів справи, що відповідачем була проведена документальна позапланова невиїзна перевірка правильності обчислення та справляння орендної плати за землю Приватного акціонерного товариства «ЮНІКОН», за період з 01.01.2013р. по 30.06.2013р, за результатами якої складено Акт № 630/7/15-03//23647276 від 20.08.2013 року.

Перевіркою встановлено порушення позивачем п.286.2 ст. 286 та пп. 288.5.1 п. 285.5 ст. 288 ПК України, внаслідок чого товариством занижено суму сплати орендної плати на 21666,00грн.

За результатами перевірки прийнято податкове повідомлення - рішення від 04.09.2013 року №0007961503 про збільшення грошових зобов'язань по орендній платі за землю на 21666,00грн. і 5416,50 грн. штрафної санкції.

Перевіркою встановлено, що на підставі договору оренди №04086610022 від 21.05.2008 у ПрАТ «ЮНІКОН» перебуває в користуванні земельна ділянка площею - 6581 кв. м., що знаходиться у м. Тернополі, вул. Поліська, 6. Нормативна грошова оцінка зазначеної земельної ділянки становить 2888799,14 грн. згідно п.7 рішення Тернопільської міської ради від 30.03.2010 року №5/33/1 «Про грошову оцінку земель м. Тернополя».

Пунктом 8 рішення Тернопільської міської ради від 30.03.2010 року №5/33/1 «Про грошову оцінку земель м. Тернополя» та п.1 рішення від 26.08.2010 року № 5/38/19 «Про внесення змін до рішення міської ради від 30.03.2010 року №5/33/1 «Про грошову оцінку земель м. Тернополя» та п.1 рішення від 16.08.2011 №6/13/54 «Про встановлення коефіцієнта при розрахунках плати за земельні ділянки» встановлено, що з червня 2010 року по 2012 рік при розрахунках плати за земельні ділянки використовується коефіцієнт 0,5 до нормативної грошової оцінки землі.

Відповідно до додатка до договору оренду від 07.12.2011 №611010004000654, сума орендної плати з 01.01.2011 року становить 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а саме 3611,00 грн., із застосуванням до нормативної грошової оцінки землі коефіцієнту 0,5 прийнятого рішеннями Тернопільської міської ради.

Таким чином, необхідно було застосовувати коефіцієнт 0,5 при розрахунку розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності застосовується до 31.12.2012 року, тому сума орендної плати на 2013 рік повинна становиш 7222,00 грн. в місяць.

Проте перевіркою встановлено, що сума орендної плати за 6 місяців 2013 року за даними платника (декларація від 21.02.2013 №1300009740) складає 21666,00 грн., а має становити 43332,00 грн.

Згідно зі статтею 271 Податкового кодексу України базою оподаткування є: нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим розділом; площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

Згідно з пунктом 276.5 статті 27 Податкового кодексу України у разі надання в оренду земельних ділянок (в межах населених пунктів), окремих будівель (споруд) або їх частин власниками та землекростувачами, у тому числі зазначеними у пунктах 276.1 та 276.4 цієї статті іншим суб'єктам, податок за площі, що надаються в оренду, обчислюється відповідно до статті 274 цього кодексу від нормативної грошової оцінки, визначеної з урахуванням застосування відповідного коефіцієнта функціонального використання цих площ залежно від виду економічної діяльності орендаря та статті 275 цього кодексу.

Відповідно до п. 286.2 ст. 286 ПК України, платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Так, згідно п.288.5 ст.288 Податкового кодексу України розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу пп.288.5.1 п.288.5 ст.288 не може бути меншою: для земель - сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом; для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку.

Таким чином, нормами податкового законодавства чітко передбачено мінімальну межу, земельного податку - трикратний розмір.

Оскільки орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності належить до загальнодержавних податків, порядок нарахування та сплати якого регламентований положеннями Податкового кодексу України. Тому положення договору оренди земельної ділянки, які суперечать Податковому кодексу України в частині визначення розміру орендної плати, не можуть застосовуватися та мати пріоритет над нормами Податкового кодексу України.

Зважаючи на законодавче закріплення мінімального та максимального розміру орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, після набрання чинності Податковим кодексом України позивач мав самостійно перерахувати величину орендної плати на поточний рік з урахуванням обмежень пп. 288.5.1 та 288.5.2 п. 288.5 ст. 288 Податкового кодексу України та розміру нової грошової оцінки земельних ділянок.

В межах апеляційної скарги підстави для скасування або зміни постанови суду першої інстанції відсутні.

Керуючись ст.ст. 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Приватного акціонерного товариства «ЮНІКОН» залишити без задоволення.

Постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 20 лютого 2014 року у справі № 804/1010/14 за позовом Приватного акціонерного товариства «ЮНІКОН» до Тернопільської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Тернопільській області про визнання недійсним та скасування податкового повідомлення-рішення – залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення. Відповідно до ст. 254 КАС України ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядку і строки, визначені ст. 212 КАС України.

Повний текст рішення виготовлено 01 грудня 2014року.

Головуючий: Н.І. Малиш

Суддя: Н.П. Баранник

Суддя: А.А. Щербак