Ухвала суду № 41801184, 26.11.2014, Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.11.2014
Номер справи
808/2398/14
Номер документу
41801184
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

і м е н е м У к р а ї н и

26 листопада 2014 рокусправа № 808/2398/14

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Іванова С.М.

суддів: Чабаненко С.В., Шлай А.В.,

за участю секретаря судового засідання:Кязимової Д. В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Токмацької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Запорізькій області на постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 19 червня 2014 року у справі за адміністративним позовом фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 до Токмацької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Запорізькій області про визнання противоправним та скасування податкового повідомлення - рішення, -

ВСТАНОВИВ:

У квітні 2014 року фізична особа - підприємець ОСОБА_2 звернувся до суду із адміністративним позовом до Токмацької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Запорізькій області, в якому просив визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 23.01.2014 № 0000261701/196/Г/08-33-17-216 з податку на додану вартість у розмірі 21 520 грн., у тому числі 17 216,00 грн. за основним платежем та 4 304 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями.

В обгрунтування позовних вимог посилається на те, що податковим органом зроблений помилковий висновок про використання 14237,34 л. скрапленого газу для власних потреб. Такий висновок зроблений у результаті помилкового обрахування залишків газу та застосування невірного коефіцієнту щільності, без врахування даних, вказаних у паспортах якості.

Постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 19 червня 2014 року адіністративний позов фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 задоволено повністю.

Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення від 23.01.2014 № 0000261701/196/Г/08-33-17-216 з податку на додану вартість у розмірі 21 520 грн., у тому числі 17 216,00 грн. за основним платежем та 4 304 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями.

Вирішено питання про судові витрати по справі.

Рішення суду першої інстанції мотивовано тим, що відповідачем не доведена правомірність прийнятого податкового повідомлення-рішення, у зв'язку із чим позовні вимоги є доведеними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Не погоджуючись з прийнятим у справі судовим рішенням, у поданій апеляційній скарзі відповідач, вказує на невідповідність висновків суду обставинам справи, порушення норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи.

Позивач та представник позивача в судовому засіданні зазначали, що рішення суду першої інстанції є законним та обгрунтованим, а тому просили апеляційну скаргу Токмацької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Запорізькій області залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції без змін.

Представник відповідача зазначив, що постанова Запорізького окружного адміністративного суду від 19 червня 2014 року винесена з порушенням норм матеріального та процесуального права, що є підставою для скасування рішення суду першої інстанції та ухвалення нового про відмову в задоволенні позовних вимог.

Перевіривши матеріали справи, оцінивши доводи апеляційної скарги та правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права в межах доводів останньої, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Як встановлено судом першої інстанції, у період з 12.08.2013 по 02.09.2014 відповідачем проведена документальна планова виїзна перевірка ФОП ОСОБА_2 з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства за період з 01.01.2012 по 31.12.2012.

Під час перевірки встановлені та у акті зафіксовані порушення, зокрема, п. 187.1 «а», ст.187.1, п. 198.3, ст. 198 ПК України, в результаті чого підприємцем занижено податок на додану вартість на суму 17 216,00 грн.

За результатами перевірки відповідачем винесене податкове повідомлення-рішення, яке оскаржено позивачем в адміністративному порядку. За результатами розгляду скарги позивача прийняте податкове-повідомлення рішення частково скасовано у частині фінансових санкцій.

Таким чином, позивач звернувся до суду із позовом про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 23.01.2014 № 0000261701/196/Г/08-33-17-216 з податку на додану вартість у розмірі 21 520 грн., у тому числі 17 216,00 грн. за основним платежем та 4 304 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями

Встановлено, що ФОП ОСОБА_2 закупав газ у тоннах, здійснював його реалізацію у літрах. Проте, під час перерахування об'єму газу із тонн у літри позивач використовував коефіцієнт щільності газу 0,56. В той же час, під час обрахування залишків застосовувався коефіцієнт у відповідності до паспортів якості, що є вимогою чинного законодавства. Проте, під час перевірки ревізорами всупереч встановленим вимогам застосований середній коефіцієнт 0,56, а не показники із паспортів якості. Саме указаний факт і є причиною виникнення різниці у залишках у розмірі 14 237,34 л.

Судом першої інстанції встановлено, що залишок скрапленого газу на 01.01.2012 складає 108 096,04 л.; придбано 538 383,73 л.; реалізовано - 546 902,1 л. залишок скрапленого газу за результатами перевірки 99577,67 л. У відповідності до книги обліку доходів та витрат залишок становить 85 340,33 л. Таким чином, різниця між показниками перевіряючих осіб та позивача становить14 237,34 л.

Судом першої інстанції встановлено, що під час перевірки працівники Токмацької ОДПІ залишки скрапленого газу обраховували із застуванням коефіцієнту щільності газу 0,56, при цьому коефіцієнти вказані у паспортах якості не застосовувались. Перевірку позивача здійснювала старший ревізор-інспектор Токмацької ОДПІ Гузенко Л.Ю., яка у судовому засіданні підтвердила, що під час обрахування залишків газу використала середній коефіцієнт 0,56. Зазначила, що такий коефіцієнт використала тому, що позивач під час перерахування об'єму газу із тонн у літри також використовував коефіцієнт щільності газу 0,56. Проте, у бухгалтерський документації позивача скраплений газ обрахований із застосуванням коефіцієнтів, вказаних у паспортах якості. Тому суд першої інстанції вірно вважав, що відповідач неправомірно використав коефіцієнту щільності газу 0,56, оскільки це суперечить приписам чинного законодавства.

Єдиний порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку газів вуглеводневих скраплених для комунально-побутового споживання та автомобільного транспорту і використовується на газонаповнювальних станціях (ГНС), газонаповнювальних пунктах (ГНП), автогазозаправних станціях (АГЗС) та автогазозаправних пунктах (АГЗП) незалежно від форм власності встановлює Інструкція про порядок приймання, зберігання, відпуску та обліку газів вуглеводневих скраплених для комунально-побутового споживання та автомобільного транспорту, затверджена Наказом Міністерством палива та енергетики України № 332 від 03.06.2002 (далі - Інструкція).

Суд першої інстанції вірно вважав, що існуюча розбіжність по залишкам скрапленого газу пояснюються тим, що відповідно до п. 4.1 ст. 4 Інструкції, облік скрапленого вуглеводневого газу (далі СВГ) на ГНС та ГНП здійснюється в одиницях маси (кілограм), а на АГЗС та АГЗП - в одиницях об'єму (літр) (ДСТУ 3651.0-97).

Відповідно до п. 4.2 Інструкції кількість СВГ визначається одним із методів, передбачених ГОСТом 26976-86:

- масовий - у разі визначення маси шляхом зважування на вагах для статичного зважування (ГОСТ 29329-92);

- об'ємний - у разі визначення об'єму в резервуарах бази зберігання та автоцистернах, а також для обліку СВГ під час продажу на АГЗС, АГЗП;

- об'ємно-масовий - у разі визначення маси СВГ за об'ємом і густиною в умовах фактичної температури.

Густина рідинної та парової фаз СВГ визначається залежно від компонентного складу (ГСТУ 320.00149943.016-2000) ( п. 4.3 ст. 4 Інструкції).

Відповідно до п. 4.4 ст. 4 Інструкції, компонентний склад СВГ визначається за документом про якість (паспортом) на СВГ постачальника...

З урахуванням зазначеного, суд першої інстанції вірно вважав, що податковим інспектором невірно був застосований середній коефіцієнт щільності СВГ при переводі СВГ з тонн в літри, оскільки перевіряюча особа використала коефіцієнт щільності 0,56, а не коефіцієнти, зазначені у паспортах якості. При цьому, представник відповідача не заперечував той факт, що під час перевірки позивач надав всі необхідні документи, у тому числі і паспорти якості.

Судом першої інстанції були досліджені паспорти якості та видаткові накладні, згідно яких позивач купував скраплений газ, а саме ФОП ОСОБА_2 був отриманий СВГ від:

- ТОВ «Укренергоринок», код за ЕДРПОУ 37488177, м. Сімферополь на підставі видаткової накладної від 06.01.2012 р. № РН-0000078 в кількості 13,0 тонн, згідно паспорта якості № 18 від 06.01.2012 р. щільність СВГ складає кг/м. куб. 578 (тобто коефіцієнт щільності СВГ 0,578). Таким чином, 13000 кг / 0,578 = 22491,35 літрів СВГ, а при застосуванні середнього коефіцієнта 0,56 - 23214,29 літрів СВГ. Різниця складає 722,94 л. СВГ.

- ТОВ «Укренергоринок», код за ЕДРПОУ 37488177, м. Сімферополь на підставі видаткової накладної від 16.02.2012 р. № РН-0001828 в кількості 13,36 тонн, згідно паспорта якості № 148 від 15.02.2012 р. щільність СВГ складає кг/м. куб. 586 ( тобто коефіцієнт щільності СВГ 0,586). Таким чином, 13360 кг / 0,586 = 22798,63 літрів СВГ, а при застосуванні середнього коефіцієнта 0,56 - 23857,14 літрів СВГ, різниця складає 1058,51 л. СВГ.

- ТОВ «Укренергоринок», код за ЕДРПОУ 37488177, м. Сімферополь на підставі видаткової накладної від 28.02.2012 р. № РН-0002073 в кількості 11,0 тонн, згідно паспорта якості № 186 від 23.02.2012 р. щільність СВГ складає кг/м. куб. 574 ( тобто коефіцієнт щільності СВГ 0,574) . Таким чином, 11000 кг / 0,574 = 19163,76 літрів СВГ, а при застосуванні середнього коефіцієнта 0,56 - 19642,85 літрів СВГ, різниця складає 479,1 л. СВГ.

- ТОВ «Укренергоринок», код за ЕДРПОУ 37488177, м. Сімферополь на підставі видаткової накладної від 16.03.2012 р. № РН-0002421 в кількості 16,37 тонн, згідно паспорта якості № 281 від 10.03.2012 р. щільність СВГ складає кг/м. куб. 574 ( тобто коефіцієнт щільності СВГ 0,574) . Таким чином, 116370 кг / 0,574 = 28519,16 літрів СВГ, а при застосуванні середнього коефіцієнта 0,56 - 29232,14 літрів СВГ, різниця складає 712,98 л. СВГ.

- ТОВ «Укренергоринок», код за ЕДРПОУ 37488177, м. Сімферополь на підставі видаткової накладної від 10.04.2012 р. № РН-0002898 в кількості 15,85 тонн, згідно паспорта якості № 453 від 08.04.2012 р. щільність СВГ складає кг/м. куб. 573 ( тобто коефіцієнт щільності СВГ 0,573) . Таким чином, 15850 кг / 0,573 = 27661,43 літрів СВГ, а при застосуванні середнього коефіцієнта 0,56 - 28303,57 літрів СВГ, різниця складає 642,14 л. СВГ.

- ТОВ «Укренергоринок», код за ЕДРПОУ 37488177, м. Сімферополь на підставі видаткової накладної від 17.04.2012р. № РН-0003014 в кількості 16,13 тонн, згідно паспорта якості № 503 від 14.04.2012р. щільність СВГ складає кг/м. куб. 574 ( тобто коефіцієнт щільності СВГ 0,574) . Таким чином, 116130 кг / 0,574 = 28101,05 літрів СВГ, а при застосуванні середнього коефіцієнта 0,56 - 28803,57 літрів СВГ, різниця складає 702,52 л. СВГ.

- ТОВ «Інформтрест-консалтінг», код за ЕДРПОУ 37860819, м. Сімферополь на підставі видаткової накладної від 24.05.2012 р. № РН-0000259 в кількості 8,0 тонн, згідно паспорта якості № 758 від 22.05.2012 р. щільність СВГ складає кг/м. куб. 577 ( тобто коефіцієнт щільності СВГ 0,577) . Таким чином, 8000 кг / 0,577 = 13864,82 літрів СВГ, а при застосуванні середнього коефіцієнта 0,56 - 14285,7 літрів СВГ, різниця складає 420,89 л. СВГ.

- ТОВ «Інформтрест-консалтінг», код за ЕДРПОУ 37860819, м. Сімферополь на підставі видаткової накладної від 05.06.2012р. № РН-0000671 в кількості 22,63 тонн, згідно паспорта якості № 837 від 04.06.2012р. щільність СВГ складає кг/м. куб. 569 ( тобто коефіцієнт щільності СВГ 0,569) . Таким чином, 22630 кг / 0,569 = 39771,53 літрів СВГ, а при застосуванні середнього коефіцієнта 0,56 - 40410,71 літрів СВГ, різниця складає 639,18 л. СВГ.

- ТОВ «Інформтрест-консалтінг», код за ЕДРПОУ 37860819, м. Сімферополь на підставі видаткової накладної від 15.06.2012 р. № РН-0000881 в кількості 13,04 тонн, згідно паспорта якості № 891 від 14.06.2012 р. щільність СВГ складає кг/м. куб. 573 ( тобто коефіцієнт щільності СВГ 0,573) . Таким чином, 13040 кг / 0,573 = 22757,42 літрів СВГ, а при застосуванні середнього коефіцієнта 0,56 - 23285,71 літрів СВГ, різниця складає 258,29 л. СВГ.

- ТОВ «Інформтрест-консалтінг», код за ЕДРПОУ 37860819, м. Сімферополь на підставі видаткової накладної від 05.07.2012 р. № РН-0001342 в кількості 10,7 тонн, згідно паспорта якості № 1010 від 03.07.2012 р. щільність СВГ складає кг/м. куб. 570 ( тобто коефіцієнт щільності СВГ 0,570) . Таким чином, 10700 кг / 0,570 = 18771,93 літрів СВГ, а при застосуванні середнього коефіцієнта 0,56 - 19107,14 літрів СВГ, різниця складає 335,21 л.СВГ.

- ТОВ «Інформтрест-консалтінг», код за ЕДРПОУ 37860819, м. Сімферополь на підставі видаткової накладної від 13.07.2012 р. № РН-0001566 в кількості 4,9 тонн, згідно паспорта якості № 1057 від 12.07.2012 р. щільність СВГ складає кг/м. куб. 575 ( тобто коефіцієнт щільності СВГ 0,575) . Таким чином, 4900 кг / 0,575 = 8521,74 літрів СВГ, а при застосуванні середнього коефіцієнта 0,56 - 8750,0 літрів СВГ, різниця складає 228,26 л.СВГ.

- ТОВ «Інформтрест-консалтінг», код за ЕДРПОУ 37860819, м. Сімферополь на підставі видаткової накладної від 19.07.2012р. № РН-0001661 в кількості 4,81 тонн, згідно паспорта якості № 1080 від 17.07.2012 р. щільність СВГ складає кг/м. куб. 575 ( тобто коефіцієнт щільності СВГ 0,575) . Таким чином, 4810 кг / 0,575 = 8365,22 літрів СВГ, а при застосуванні середнього коефіцієнта 0,56 - 8589,29 літрів СВГ, різниця складає 224,07 л. СВГ.

- ТОВ «Інформтрест-консалтінг», код за ЕДРПОУ 37860819, м. Сімферополь на підставі видаткової накладної від 23.07.2012 р. № РН-0001755 в кількості 4,83 тонн, згідно паспорта якості № 1111 від 23.07.2012 р. щільність СВГ складає кг/м. куб. 576 ( тобто коефіцієнт щільності СВГ 0,576) . Таким чином, 4830 кг / 0,576 = 8385,42 літрів СВГ, а при застосуванні середнього коефіцієнта 0,56 - 86,25 літрів СВГ, різниця складає 239,58 л. СВГ.

- ТОВ «Інформтрест-консалтінг», код за ЕДРПОУ 37860819, м. Сімферополь на підставі видаткової накладної від 02.08.2012 р. № РН-0001954 в кількості 8,265 тонн, згідно паспорта якості № 1145 від 30.07.2012 р. щільність СВГ складає кг/м. куб. 573 ( тобто коефіцієнт щільності СВГ 0,573) . Таким чином, 8265 кг / 0,573 = 14424,08 літрів СВГ, а при застосуванні середнього коефіцієнта 0,56 - 14758,93 літрів СВГ, різниця складає 334,85 л. СВГ.

- ТОВ «Інформтрест-консалтінг», код за ЕДРПОУ 37860819, м. Сімферополь на підставі видаткової накладної від 16.08.2012 р. № РН-0002231 в кількості 11,18 тонн, згідно паспорта якості № 1227 від 15.08.2012 р. щільність СВГ складає кг/м. куб. 575 ( тобто коефіцієнт щільності СВГ 0,575) . Таким чином, 11180 кг / 0,575 = 19443,48 літрів СВГ, а при застосуванні середнього коефіцієнта 0,56 - 19964,29 літрів СВГ, різниця складає 520,81 л. СВГ.

- ТОВ «Інформтрест-консалтінг», код за ЕДРПОУ 37860819, м. Сімферополь на підставі видаткової накладної від 23.08.2012 р. № РН-0002391 в кількості 13,3 тонн, згідно паспорта якості № 1256 від 22.08.2012 р. щільність СВГ складає кг/м. куб. 578 ( тобто коефіцієнт щільності СВГ 0,578) . Таким чином, 13300 кг / 0,578 = 23010,38 літрів СВГ, а при застосуванні середнього коефіцієнта 0,56 - 23750,0 літрів СВГ, різниця складає 739,62 л. СВГ.

- ТОВ «Інформтрест-консалтінг», код за ЕДРПОУ 37860819, м. Сімферополь на підставі видаткової накладної від 12.09.2012 р. № РН-0002834 в кількості 6,36 тонн, згідно паспорта якості № 1319 від 11.09.2012 р. щільність СВГ складає кг/м. куб. 577 ( тобто коефіцієнт щільності СВГ 0,577) . Таким чином, 6360 кг / 0,577 = 11022,53 літрів СВГ, а при застосуванні середнього коефіцієнта 0,56 - 11357,14 літрів СВГ, різниця складає 334,61 л. СВГ.

- ТОВ «Інформтрест-консалтінг», код за ЕДРПОУ 37860819, м.Сімферополь на підставі видаткової накладної від 26.09.2012 р. № РН-0002963 в кількості 16,69 тонн, згідно паспорта якості № 1360 від 20.09.2012 р. щільність СВГ складає кг/м. куб. 577 ( тобто коефіцієнт щільності СВГ 0,577) . Таким чином, 16690 кг / 0,577 = 28925,48 літрів СВГ, а при застосуванні середнього коефіцієнта 0,56 - 29803,57 літрів СВГ, різниця складає 878,09 л. СВГ.

- ТОВ «Інформтрест-консалтінг», код за ЕДРПОУ 37860819, м. Сімферополь на підставі видаткової накладної від 31.08.2012 р. № РН-0002530 в кількості 1,0 тонн, згідно паспорта якості № 1276 від 30.08.2012 р. щільність СВГ складає кг/м. куб. 578 ( тобто коефіцієнт щільності СВГ 0,578) . Таким чином, 1000 кг / 0,578 = 1730,1 літрів СВГ, а при застосуванні середнього коефіцієнта 0,56 - 1785,7 літрів СВГ, різниця складає 55,6 л. СВГ.

- ТОВ «Інформтрест-консалтінг», код за ЕДРПОУ 37860819, м. Сімферополь на підставі видаткової накладної від 08.10.2012 р. № РН-0003128 в кількості 8,8 тонн, згідно паспорта якості № 1424 від 07.10.2012 р. щільність СВГ складає кг/м. куб. 576 ( тобто коефіцієнт щільності СВГ 0,576) . Таким чином, 8800 кг / 0,576 = 15277,78 літрів СВГ, а при застосуванні середнього коефіцієнта 0,56 отримаем 15714,29 літрів СВГ, різниця складає 436,51 л. СВГ.

- ТОВ «Інформтрест-консалтінг», код за ЕДРПОУ 37860819, м. Сімферополь на підставі видаткової накладної від 18.10.2012 р. № РН-0003312 в кількості 11,0 тонн, згідно паспорта якості № 1485 від 17.10.2012 р. щільність СВГ складає кг/м. куб. 576 ( тобто коефіцієнт щільності СВГ 0,576) . Таким чином, 11000 кг / 0,576 = 19097,22 літрів СВГ, а при застосуванні середнього коефіцієнта 0,56 - 19642,86 літрів СВГ, різниця складає 545,64 л. СВГ.

- ТОВ «Інформтрест-консалтінг», код за ЕДРПОУ 37860819, м. Сімферополь на підставі видаткової накладної від 24.10.2012 р. № РН-0003423 в кількості 14,5 тонн, згідно паспорта якості № 1503 від 23.10.2012 р. щільність СВГ складає кг/м. куб. 576 ( тобто коефіцієнт щільності СВГ 0,576) . Таким чином, 14500 кг / 0,576 = 25173,61 літрів СВГ, а при застосуванні середнього коефіцієнта 0,56 - 25892,86 літрів СВГ, різниця складає 719,25 л. СВГ.

- ТОВ «Інформтрест-консалтінг», код за ЕДРПОУ 37860819, м. Сімферополь на підставі видаткової накладної від 02.11.2012 р. № РН-0003590 в кількості 8,06 тонн, згідно паспорта якості № 1524 від 31.10.2012р. щільність СВГ складає кг/м. куб. 578 ( тобто коефіцієнт щільності СВГ 0,578) . Таким чином, 8060 кг / 0,578 = 13944,64 літрів СВГ, а при застосуванні середнього коефіцієнта 0,56 - 14392,86 літрів СВГ, різниця складає 448,22 л. СВГ.

- ТОВ «Інформтрест-консалтінг», код за ЕДРПОУ 37860819, м. Сімферополь на підставі видаткової накладної від 15.11.2012 р. № РН-0003863 в кількості 7,6 тонн, згідно паспорта якості № 1582 від 13.11.2012 р. щільність СВГ складає кг/м. куб. 578 ( тобто коефіцієнт щільності СВГ 0,578) . Таким чином, 7600 кг / 0,578 = 13148,79 літрів СВГ, а при застосуванні середнього коефіцієнта 0,56 - 13571,43 літрів СВГ, різниця складає 422,64 л. СВГ.

- ТОВ «Інформтрест-консалтінг», код за ЕДРПОУ 37860819, м. Сімферополь на підставі видаткової накладної від 21.11.2012 р. № РН-0003970 в кількості 7,0 тонн, згідно паспорта якості № 1596 від 17.11.2012 р. щільність СВГ складає кг/м. куб. 578 ( тобто коефіцієнт щільності СВГ 0,578) . Таким чином, 7000 кг / 0,578 = 12110,72 літрів СВГ, а при застосуванні середнього коефіцієнта 0,56 - 12500,0 літрів СВГ, різниця складає 389,28 л. СВГ.

- ТОВ «Інформтрест-консалтінг», код за ЕДРПОУ 37860819, м. Сімферополь на підставі видаткової накладної від 28.09.2012 р. № РН-0002995 в кількості 3,0 тонн, згідно паспорта якості № 1382 від 26.09.2012 р. щільність СВГ складає кг/м. куб. 577 ( тобто коефіцієнт щільності СВГ 0,577) . Таким чином, 3000 кг / 0,577 = 5199,31 літрів СВГ, а при застосуванні середнього коефіцієнта 0,56 - 5357,14 літрів СВГ, різниця складає 157,83 л. СВГ.

- ТОВ «Інформтрест-консалтінг», код за ЕДРПОУ 37860819, м. Сімферополь на підставі видаткової накладної від 10.12.2012 р. № РН-0004384 в кількості 12,64 тонн, згідно паспорта якості № 1668 від 05.12.2012 р. щільність СВГ складає кг/м. куб. 573 ( тобто коефіцієнт щільності СВГ 0,573) . Таким чином, 12640 кг / 0,573 = 22059,34 літрів СВГ, а при застосуванні середнього коефіцієнта 0,56 - 22571,43 літрів СВГ, різниця складає 512,09 л. СВГ.

Таким чином, суд першої інстанції прийшов до вірного висновку, що у 2012 році ФОП ОСОБА_2 придбано 301,495 тонн СВГ на суму ПДВ 518832,00 грн., що підтверджується податковими накладними за указаний період. При застосуванні середнього коефіцієнта 0,56 придбано 538383,73 літрів СВГ, а при застосуванні коефіцієнта щільності СВГ з паспорту якості СВГ наданого постачальником - придбано 524146,39 літрів СВГ на суму ПДВ 518832,00 грн. Різниця складає 14237,34 літрів СВГ

Тобто, фактично, ФОП ОСОБА_2 придбано СВГ за 2012 рік менше на 14237,34 літра, та дані бухгалтерського обліку, а саме, книги обліку доходів та витрат, відповідають фактичним обставинам справи, а тому задекларований податковий кредит є вірним.

Судом першої інстанції встановлено та представником відповідача не заперечувався той факт, що перевіряючим інспектором Токмацької ОДПІ під час перевірки застосовувався середній коефіцієнт щільності 0,56, що суперечить приписам п. 4.4 ст. 4 Інструкції і що стало причиною виникнення розбіжності. При використанні коефіцієнтів, які вказані у паспортах якості і як того вимагає Інструкція, розбіжність не виникає.

Таким чином, суд першої інстанції прийшов до вірного висновку, що розбіжність у залишках СВГ у об'ємі 14237,34 є результатом невірного обрахування та невірного застосування коефіцієнтів перевіряючими особами. Фактичні обставини справи свідчать про відсутність такої розбіжності, а тому суд першої інстанції вірно вважав з чим погоджується і колегія суддів, що позивачем не порушені приписи ПК України.

Як встановлено п. 185.1 ст. 185 ПК України об'єктом оподаткування є, зокрема, операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України.

Пунктом 198.1 ст. 98 ПК України встановлено, що право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг.

Згідно із п. 198.3 ст. 198 ПК України податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою п. 193.1 ст. 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з:

придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку;

придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

Приписами указаної статті встановлено, що право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового період.

При цьому, датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше:

дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг;

дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною (п. 198.2 ст. 198 ПК України).

Пунктом 44.1 ст. 44 ПК України встановлено, що для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.

Відповідно до п. 198.6 ст. 198 ПК України, не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними (або підтверджені податковими накладними, оформленими з порушенням вимог ст. 201 цього Кодексу) чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими п. 201.11 ст. 201 цього Кодексу.

У разі коли на момент перевірки платника податку органом державної податкової служби суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними цим пунктом документами, платник податку несе відповідальність відповідно до цього Кодексу.

Статтею 201 ПК України встановлено, що платник податку зобов'язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою податкову накладну, у якій зазначаються в окремих рядках такі обов'язкові реквізити: а) порядковий номер податкової накладної; б) дата виписування податкової накладної; в) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - продавця товарів/послуг; г) податковий номер платника податку (продавця та покупця); ґ) місцезнаходження юридичної особи - продавця або податкова адреса фізичної особи - продавця, зареєстрованої як платник податку; д) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - покупця (отримувача) товарів/послуг; е) опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг; є) ціна постачання без урахування податку; ж) ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні; з) загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку; и) вид цивільно-правового договору; і) код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України).

Податкова накладна виписується у двох примірниках у день виникнення податкових зобов'язань продавця. Оригінал податкової накладної видається покупцю, копія залишається у продавця товарів/послуг (п. 201.4 ст. 201 ПК України).

Пунктом 200.1 ст. 200 ПК України визначено, що сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.

При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з п. 200.1 цієї статті, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу), а в разі відсутності податкового боргу - зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (п.200.3 ст.200 ПК України).

Суд першої інстанції вірно вважав, що позивачем дотриманні всі вимоги чинного податкового законодавства України, тому оскаржуване рішення є протиправним та підлягає скасуванню.

Таким чином, колегія суддів вважає, що доводи апеляційної скарги не спростовують правильності висновків суду першої інстанції і не дають підстав для висновку про помилкове застосування судом першої інстанції норм матеріального або процесуального права, яке призвело б до неправильного вирішення справи.

Відповідно до ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Зважаючи на відсутність підстав для задоволення апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку про залишення оскаржуваного рішення суду першої інстанції без змін.

Керуючись ст. 195, п. 1 ч. 1 ст. 198, ст. 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Токмацької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Запорізькій області - залишити без задоволення.

Постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 19 червня 2014 року у справі за адміністративним позовом фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 до Токмацької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Запорізькій області про визнання противоправним та скасування податкового повідомлення - рішення - залишити без змін.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів відповідно до ст. 212 та ч.5 ст. 254 КАС України.

Головуючий: С.М. Іванов

Суддя: С. В. Чабаненко

Суддя: А. В. Шлай