Справа № 357/15836/14-а
2-а/357/380/14
П ОС Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 листопада 2014 року Білоцерківський міськрайонний суд Київської області у складі:
головуючий суддя Шовкопляс О. П. ,
при секретарі Дорошкевич В. Л.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Білоцерківського міськрайонного суду Київської області справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Білоцерківському районі про визнання дій неправомірними, суд, -
В С Т А Н О В И В:
Позивачка звернулася до суду з адміністративним позовом до Управління пенсійного фонду України в Білоцерківському районі Київської області в якому просить визнати рішення № 58 від 09.07.2014 року територіального управління пенсійного фонду у Білоцерківському районі Київської області про відмову в призначенні пенсії за віком, визнати дії територіального управління пенсійного фонду у Білоцерківському районі Київської області щодо відмови в призначенні пенсії неправомірними та зобов'язати територіальне управління пенсійного фонду у Білоцерківському районі Київської області здійснити нарахування страхового стажу та призначити пенсію. Свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що рішенням № 58 від 09.07.2014 року територіального управління пенсійного фонду у Білоцерківському районі Київської області їй було відмовлено в призначені пенсії за віком з достроковим виходом на пенсію. Причиною стало те, що відповідач відмовляється зарахувати до трудового стажу 2005, 2206 рік, рік. Відповідач просить задовольнити позовні вимоги повністю.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав з підстав викладених в позовній заяві. Вважає відмову відповідача у зарахуванні їй до трудового стажу 2005, 2006 рік незаконною та такою, що порушує її права та обов'язки.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав повністю, просив відмовити в задоволенні позову.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши та оглянувши матеріали даної справи, суд не знаходить підстави для задоволення позову, виходячи з наступного.
Відповідно до частини другої статті 11 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою і не може виходити за межі позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять. При цьому слід ураховувати, що в такому разі в мотивувальній частині рішення суд повинен навести відповідне обґрунтування.
Відповідно до п.1 ст.24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Порядок обчислення та сплати страхових внесків встановлено у ст.20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», якою передбачено, що страхові внески обчислюються виключно в грошовій формі, у тому числі з виплат (доходу), що здійснюються в натуральній формі.
Обчислення страхових внесків застрахованих осіб, здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), грошового забезпечення, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.
Якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про сплату страхових внесків, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.
Страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Відповідно до частини першої ст. 24 зазначеного Закону страховий стаж період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообовязковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачено страхові внески у сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку (з 1 липня 2000 року до моменту виходу (перерахунку) на пенсію), а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим законом.
Отже: до 1 липня 2000 р. це може бути довідка, видана податковою інспекцією або довідка з відділу надходження платежів ПФУ про реєстрацію особи, як приватного підприємця, що обрав спрощену систему оподаткування; починаючи з 1 липня 2000 р. по 2003 рік, подати звіти до системи персоніфікованого обліку можна тільки при наявності довідки з ДПА про сплату податку в розрізі місяців; з 1 січня 2004 року приватний підприємець подає звіти до системи персоніфікованого обліку на основі сплати єдиного або фіксованого податку, про сплату якого він звітувався до відділу надходження платежів ПФУ.
Відомості персоніфікованого обліку використовуються при розрахунку пенсії. За умови відсутності у базі даних цих відомостей у розрахунок включаються нульові показники як стажу так і заробітку, що може привести до зменшення розміру нарахованої пенсії.
Згідно до ст. 56 Закону України „Про пенсійне забезпечення", до стажу роботи зараховується робота, виконувана на підставі трудового договору на підприємствах, в установах, організаціях і кооперативах, незалежно від використовуваних форм власності та господарювання, а також на підставі членства в колгоспах та інших кооперативах, незалежно від характеру й тривалості роботи і тривалості перерв. До стажу роботи зараховується також будь-яка інша робота, на якій працівник підлягав державному соціальному страхуванню, або за умови сплати страхових внесків, період одержання допомоги по безробіттю, а також робота в'язнів і робота за угодами цивільно-правового характеру за умови сплати страхових внесків.
У матеріалах справи відсутні належні і допустимі докази, які б стверджували, що позивач в період 2005 - 2006 років, будучи приватним підприємцем, сплачував страхові внески.
Таким чином відсутні підстави для включення періоду даного періоду до стажу роботи позивача.
Згідно ст.68 Конституції України незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідно до п. 7-2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначено, що до 1 січня 2015 року право дострокового виходу на пенсію за віком мають жінки, яким виповнилося 55 років за наявністю страхового стажу не менше 30 років та за умови звільнення з роботи. У цьому випадку розмір їх пенсії, обчислений відповідно до статті 27 та з урахуванням статті 28 цього Закону, зменшується на 0,5 відсотка за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію.
Як вбачається з пояснень сторін та оглянутої в судовому засіданні пенсійної справи, позивачка звернулася до УПФУ України в Білоцерківському районі з заявою про призначення їй пенсії достроково, як жінці якій виповнилося 55 років. Відповідачем було відмовлено у призначенні пенсії позивачу.
Як вбачається з матеріалів справи та матеріалів пенсійної справи загальний страховий стаж ОСОБА_2 складає 27 років 10 місяців 15 днів.
Отже даний період відповідно до ст. 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення» може бути зараховано лише за фактичною тривалістю. В такому випадку страховий стаж становитиме менше 30 років, що не дає право на дострокову пенсію.
Протилежних доказів не надано позивачем і в судовому засіданні, у зв'язку з чим суд відмовляє у задоволенні позовних вимог.
Керуючись ст.ст.11,69,86,159-162 КАС України, Законом України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року, порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», який затверджений постановою правління Пенсійного фонду України №22-1 від 25.11.2005 року та зареєстрований в міністерстві юстиції України 27.12.2005 року за №1566/11846, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні позову ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Білоцерківському районі про визнання дій неправомірними - відмовити.
З повним рішенням суду, особи які брали участь у справі, зможуть ознайомитись 01 грудня 2014 року.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя ОСОБА_3