Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
06.07.09Справа №2а-5502/09/2/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Яковлєва С.В. , при секретарі Лісецькій Г.В. розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції в Красногвардійському районі АРК
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Привольний"
про стягнення заборгованості в сумі 5067,07 грн.
за участю представників:
від позивача - Ласков С.Г., представник, довіреність № 17 від 24.03.09;
від відповідача не зявився,
Суть спору: Державна податкова інспекція в Красногвардійському районі АР Крим (далі позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Привольний» (далі відповідач) заборгованості в сумі 5067,07 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачем несплачена сума узгодженого податкового зобовязання з орендної плати за земельні ділянки, а також сума податкового зобовязання з фіксованого сільськогосподарського податку.
У судовому засіданні, яке відбулось 06.07.2009 року, представник позивача наполягав на задоволенні позовних вимог у повному обсязі з підстав, наведених у адміністративному позові.
Відповідач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про час, дату та місце судового засідання повідомлений належним чином, клопотання про розгляд справи за його відсутності до суду не надав, про причини неявки суд не повідомив.
Представник позивача наполягав на розгляді справи за наявними в ній матеріалами.
Суд, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості його участі у судовому засіданні, відсутність у матеріалах справи клопотання щодо неможливості розгляду справи за відсутності його представника, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим продовжити розгляд справи на підставі наявних доказів.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши пояснення представника позивача, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідач 17.02.2000 року зареєстрований Виконавчим комітетом Київської районної ради м. Сімферополь АР Крим як юридична особа.
24 лютого 2000 року відповідача взято на облік у якості платника податків за № 8337, що підтверджується довідкою від 24.02.2000 року № 3186/28-1.
Згідно зі статтею 4 Закону України «Про систему оподаткування», платниками податків і зборів (обовязкових платежів) є юридичні особи, на яких відповідно до Законів України покладений обовязок сплачувати податки і збори.
Пунктом 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку вказує у податковій декларації.
Згідно з пунктом 5.3.1 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації.
Статтею 9 Закону України «Про систему оподаткування» встановлено, що платники податків зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Порядок, підстави та строки сплати орендної плати за землю передбачені Законом України «Про плату за землю» від 03.07.1992 року № 2535 ХІІ.
Відповідно до ст. 2 Закону використання землі в Україні є платним. Плата за землю здійснюється у вигляді земельного податку чи орендної плати, що визначаються в залежності від грошової оцінки земель. Власники земельних ділянок (паїв) і землекористувачі згідно з ч.2 ст. 2 Закону України «Про плату за землю» сплачують земельний податок. Статтею 15 даного нормативно-правового акту передбачено, що власники землі і землекористувачі платять земельний податок з дня виникнення права власності чи права користування земельною ділянкою.
Згідно зі ст. 14 Закону України «Про плату за землю» платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій Платник податків має право подавати щомісячно нову звітну податкову декларацію, що не звільняє його від обов'язку подання податкової декларації до 1 лютого поточного року, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, що не звільняє від обов'язку подання податкової декларації протягом місяця з дня виникнення права на нововідведену земельну ділянку, протягом 20 календарних днів місяця наступного за звітним.
Нарахування громадянам сум земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності проводиться органами державної податкової служби, які видають платникові до 15 липня поточного року платіжне повідомлення про внесення платежу.
Порядок, підстави та строки сплати фіксованого сільськогосподарського податку передбачено Законом України «Про фіксований сільськогосподарський податок» № 320-ХІV від 17.12.2008 року (далі Закон).
Відповідно до ст.1 Закону фіксований сільськогосподарський податок (далі ФСП) - це податок, який не змінюється протягом визначеного цим Законом терміну і справляється з одиниці земельної площі.
Відповідно до ст. 2 Закону особи можуть бути зареєстровані як платники ФСП, якщо такі особи є сільськогосподарськими підприємствами різних організаційно-правових форм, передбачених законами України, селянські та інші господарства, які займаються виробництвом (вирощуванням), переробкою та збутом сільськогосподарської продукції, а також рибницькі, рибальські та риболовецькі господарства, які займаються розведенням, вирощуванням та виловом риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках та водосховищах), у яких сума, одержана від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки за попередній звітний (податковий) рік, перевищує 75 відсотків загальної суми валового доходу.
Відповідно до ст. 5 Закону платники податку визначають суму ФСП на поточний рік у порядку і розмірах, передбачених цим Законом, і подають розрахунок органу державної податкової служби за місцем знаходження платника податку до 1 лютого поточного року.
Сплата податку проводиться щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем базового звітного (податкового) місяця, у розмірі третини суми податку, визначеної на кожний квартал від річної суми податку.
Відповідно до ст.7 Закону органи державної податкової служби у районах ведуть облік нарахування і сплати сум ФСП за формою і в порядку, затвердженими Державною податковою адміністрацією України. Контроль за своєчасним і повним надходженням сум ФСП здійснюють органи державної податкової служби.
Відповідно до Статуту ТОВ «Привольний», затвердженого протоколом зборів учасників № 1 від 15.02.2000 року та зареєстрованого Виконавчим комітетом Київської районної ради м. Сімферополь АР Крим 17.02.2000 року, предметом діяльності товариства є вирощування, виробництво, закупівля, у тому числі, у населення, переробка та реалізація сільськогосподарської та рибної продукції, насіння, овочів, продукції тваринництва, птахівництва, бджільництва, плодів, ягід, грибів та лікарсько технічної сировини.
Таким чином, суд, вивчивши основні цілі діяльності товариства, приходить до висновку, що відповідач є платником фіксованого сільськогосподарського податку відповідно до закону.
Судом встановлено, що відповідачем до ДПІ в Красногвардійському районі АР Крим в порядку податкової звітності 19.01.2007 було надано декларацію орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, в якій визначено суму податкового зобовязання за 2007 рік у розмірі 2840,29 грн., щомісячна сума сплати орендної плати у 2007 році складає 236,69 грн.
25.01.2008 відповідачем було надано декларацію орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, в якій визначено суму податкового зобовязання за 2008 рік у розмірі 2840,29 грн., щомісячна сума сплати орендної плати у 2008 році складає 236,69 грн.
Відповідно до розрахунку суми позовних вимог за відповідачем склалась заборгованість з орендної плати за 2007 рік у розмірі 1420,14 грн. та за 2008 рік 2840,29 грн.
11 березня 2008 року посадовими особами ДПІ в Красногвардійському районі АР Крим було проведено документальну невиїзну перевірку відповідача з питань своєчасності подання податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, якою встановлено порушення п. 17.1.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме: несвоєчасне подання декларації орендної плати за 2008 рік.
За результатами перевірки було складено акт № 318/15-03/30741723 від 18.03.2008 року.
На підставі зазначеного акту перевірки позивачем 20.03.2008 року було прийнято податкове повідомлення рішення № 0001721501/0, в якому визначено суму податкового зобовязання відповідача за штрафними санкціями у розмірі 170,00 грн.
Зазначене податкове повідомлення рішення було надіслано відповідачеві поштою та фактично ним отримане 28.03.2008 року, про що свідчить відмітка на повідомленні про вручення поштового відправлення № 368940.
Документальною (невиїзною документальною) перевіркою податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності встановлено недоплату по місяцям, по яким строк оплати настав у розмірі.
Результати перевірки було зафіксовано в акті № 494/15-03/30741723 від 12.04.2008 року, на підставі якого 15.04.2008 року ДПІ в Красногвардійському районі АР Крим було прийнято податкове повідомлення рішення, в якому визначено суму податкового боргу відповідача у розмірі 30,25 грн.
Зазначене податкове повідомлення рішення було надіслано відповідачеві поштою та фактично ним отримане 22.04.2008 року, про що свідчить відмітка на повідомленні про вручення поштового відправлення № 410360.
Відомості особового рахунку відповідача станом на 03.07.2009 року свідчать про те, що заборгованість відповідача з орендної плати у розмірі 4460,68 грн. не сплачена.
28 березня 2008 року позивачем було прийнято податкове повідомлення рішення № 0001921501/0, в якому визначено суму податкового зобовязання відповідача з фіксованого сільськогосподарського податку у розмірі 606,39 грн.
В матеріалах справи відсутні відомості щодо отримання відповідачем зазначеного податкового повідомлення рішення, рішення про його розміщення на дошці податкових оголошень (повідомлень) ДПІ в Красногвардійському районі також не приймалось.
Відповідно до п. 1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податковим боргом (недоїмкою) є податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Згідно з ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її позовні вимоги та заперечення.
Частиною 4 зазначеної статті встановлено, що субєкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.
Суд, приймаючи до уваги, що в матеріалах справи відсутні докази узгодження суми податкового зобовязання, визначеного у податковому повідомленні рішенні від 28.03.2008 року № 0001921501/0, вважає що позовні вимоги в частині стягнення з відповідача 606,39 грн. заборгованості з фіксованого сільськогосподарського податку не підлягають задоволенню.
Згідно статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.
Пунктом 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Приймаючи до уваги те, що відповідач у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надав доказів сплати заборгованості в сумі 4460,68 грн., суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню в зазначеній сумі.
Під час судового засідання, яке відбулось 06.07.2009р., оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Постанова оформлена та підписана 07.07.2009 р.
На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити частково.
2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Привольний» (95053, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Воровського, 60, кв. 306, ЄДРПОУ 30741723) на користь Клепінінської сільської ради Красногвардійського району (код платежу 130502 на р/р 33215812700138 в ГУ ДКУ в АР Крим, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740494) заборгованість з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності у розмірі 4460,68 грн.
3. В іншій частині позовних вимог у позові відмовити.
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення.
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Яковлєв С.В.