Постанова № 4176214, 14.05.2009, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.05.2009
Номер справи
2а-17871/09/0370
Номер документу
4176214
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 травня 2009 р. Справа № 2а-17871/09/0370

Волинський окружний адміністративний суд в складі :

головуючого - судді Мачульського В.В.,

при секретарі судового засідання Сметані Т.В.,

з участю представника позивача Глушко В.В.,

представника відповідача Книш А.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Луцьку адміністративну справу за позовом Державної інспекції з контролю за цінами у Волинській області до ВАТ по газопостачанню та газифікації «Волиньгаз» про стягнення економічної (штрафної) санкції за порушення державної дисципліни цін в розмірі 8588,43 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Державна інспекція з контролю за цінами у Волинській області звернулася з адміністративним позовом до ВАТ по газопостачанню та газифікації «Волиньгаз» про стягнення економічної (штрафної) санкції за порушення державної дисципліни цін в розмірі 8588,43 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що проведено перевірку відповідача на предмет правильності застосування плати за споживчий природний газ при новому підключенні споживачів до газопостачання у 2007 році. В ході якої виявлено порушення а саме окремим споживачам у разі нового підключення до мереж газопостачання застосовувались завищені роздрібні ціни, через неправильне визначення обсягів споживання газу у 2007 році. Неправомірно нараховувалось 30% норми газу для опалення у неопалювальний період, хоча споживачі не користувались газом по причині відсутності підєднання до мереж газопостачання. Внаслідок чого необґрунтовано одержана виручка в розмірі 2862,81 грн. 13.06.2008 року позивачем було винесено рішенням № 47-М про застосування до відповідача економічних (штрафних) санкцій за порушення державної дисципліни цін на загальну суму 8588,43 грн. в тому числі штрафу в сумі 5725,62 грн. Відповідач не виконує рішення та не сплачує до бюджету економічну (штрафну) санкцію.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримала з підстав наведених в позовній заяві. Просить суд задовольнити позов та стягнути з відповідача 8588,43 грн.

Представники відповідача в судовому засіданні позов не визнав повністю та просить відмовити позивачу в задоволенні позову. Вважає рішення про застосування економічної (штрафної) санкції незаконною.

Заслухавши пояснення представника позивача та представника відповідача, дослідивши наявні у матеріалах справи докази в їх сукупності, проаналізувавши матеріали справи, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають до задоволення, виходячи з наступного.

Згідно акту перевірки № 000111 від 06.06.2008 Ківерцівського управління по газопостачанню та газифікації ВАТ «Волиньгаз» за період з 01.01.2007 року по 01.06.2008 року на предмет правильності застосування нарахування плати за спожитий природний газ при новому підключені споживачів до системи газопостачання вбачається, що при реалізації газу для споживачів ОСОБА_1, ОСОБА_2., ОСОБА_3., ОСОБА_4, ОСОБА_5., та ОСОБА_6 які не користувались опалювальними приладами в опалювальний період, включена норма споживання 30% діючої в опалювальний період у розрахунок річних обсягів споживання природного газу та застосовано роздрібну ціну для оплати за фактично спожитий газ в розмірі 98 копійок за 1м?.

З рішення № 47-М від 16.06.2008 року Державної інспекції з контролю за цінами у Волинській області вбачається, що вирішено вилучити у ВАТ «Волиньгаз» в дохід державного бюджету 2862,81 грн. необґрунтовано отриманої виручки та стягнути штраф в розмірі 5725,62 грн.

Відповідно до п. 10 Постанови КМ України № 2246 від 09.12.1999 року «Правил надання населенню послуг з газопостачання» річний обсяг споживання природного газу у попередньому році визначається: у разі нового підключення внутрішньо будинкової системи газопостачання споживача до газорозподільної мережі протягом попереднього року шляхом додавання визначеного за нормами споживання обсягу природного газу з початку попереднього року до моменту підключення та обсягів фактично використаного природного газу з моменту підключення до кінця попереднього року.

Судом встановлено, що зазначеним вище споживачам при новому підключенні до мереж газопостачання завищенні роздрібні ціни, а саме 98 копійок замість 47,8 коп. за 1м? природного газу. Завищення рівня ціни виникло при розрахунку обсягів споживання газу визначеного за нормами споживання з початку року до моменту підключення нараховувалась 30% норми газу для опалення у неопалювальний період ( з 15.04.2007 року по 15.10.2007 року), однак зазначені споживачі не користувались газом у неопалювальний період 2007 року по причині відсутності підєднання до мереж газопостачання. Сума отриманої відповідачем виручки у 2007 році становить 2862,81 грн.

Згідно п 3 Постанови КМ України № 619 від 08.06.1996 року «Норм споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників» встановлено, що якщо абонент користується опалювальними приладами, крім опалювально-варильних печей (кухонних вогнищ) в неопалювальний період починаючи з 1997 року, норма споживання становить 30% діючої в опалювальний період.

З матеріалів справи вбачається, що зазначенні в акті перевірки споживачі не користувались опалювальними приладами, оскільки не були підключенні до розподільної мережі газопостачання.

Отже, обставинами, які стали підставою для винесення рішення №47-М про застосування економічних (штрафних) санкцій за порушення державної дисципліни цін, позивачем в рішенні дана вірна юридична кваліфікація. Формулювання застосування економічних (штрафних) санкцій за порушення державної дисципліни цін є правильним і таким, що відповідає чинному законодавству України.

Відповідно до ст.14 Закону України «Про ціни та ціноутворення» необґрунтовано одержана підприємством , організацією виручка в результаті порушення державної дисципліни цін підлягає вилученню і зараховується в дохід відповідного бюджету із застосуванням штрафу у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки за належністю.

Згідно із ч.1 ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

У відповідності до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

В даному випадку, ВАТ по газопостачанню та газифікації «Волиньгаз» не представлено належних та допустимих доказів в підтвердження законності отримання від споживачів виручки в розмірі 2862,81 грн.

Крім того, з постанови господарського суду Волинської області від 21.07.2008 року вбачається, що відповідач звертався до суду з проханням скасувати рішення № 47-М від 13.06.2008 року, однак в задоволенні позовних вимог було відмовлено.

З ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 22.08.2008 року вбачається, що скаргу ВАТ по газопостачанню та газифікації «Волиньгаз» на постанову господарського суду Волинської області від 21.07.2008 року залишено без розгляду.

Керуючись ст.ст. 11,17,158,162,163,186 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі ст.14 Закону України «Про ціни та ціноутворення», Правилами надання населенню послуг з газопостачання № 2246 від 09.12.1999 року, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Волиньгаз» на користь державної інспекції з контролю за цінами у Волинській області в дохід державного бюджету на р/р 31110106700002, ГУДКУ у Волинській області, МФО 803014, УДК у м. Луцьку, ідентифікаційний код 21741605, економічну (штрафну) санкцію в сумі 8588 (вісім тисяч пятсот вісімдесят вісім) гривень 43 копійки.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не буде подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Заява про апеляційне оскарження подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі 19 травня 2009 року. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Головуючий

Суддя В.В.Мачульський