Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 Вн. № 7/82
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
02.07.2009 р. 16:50№ 2а-3230/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Арсірія Р.О. при секретарі судового засідання Поліщук О.А. вирішив адміністративну справу
за позовомЗаступника прокурора Деснянського району міста Києва в інтересах держави в особі Державної комісії з цінних паперів у м. Києві
до Закритого акціонерного товариства Інвестиційна компанія "УКООПІНВЕСТ"
простягнення штрафних санкцій у розмірі 1500,00грн.
Представники:
від позивача
від прокуратуриІванченко М.С., за довіреністю
Не прибув
від відповідачаНе прибув
Заступник прокурора Деснянського району м. Києва в інтересах держави в особі Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Києві (надалі також «Позивач») звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «СМ-ІНВЕСТ»про стягнення 4 000 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що внаслідок вчинення Відповідачем правопорушення на ринку цінних паперів та фондового ринку в нього виникла заборгованість по сплаті штрафних санкцій в розмірі 4 000 грн., яка станом на час розгляду справи всупереч вимогам чинного законодавства України є непогашеною.
В судовому засіданні представник Позивача зазначив, що Відповідачем було порушено вимоги п.13 глави 3 Ліцензійних умов провадження професійної діяльності на ринку цінних паперів, затверджених наказом Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва та рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 26.05.06 № 346 в частині неподання копії фінансової звітності за ІІ квартал 2008 року, що зазначена в п.п.3.14 п.3 р. ІІ Порядку та умов видачі ліцензії на провадження окремих видів професійної діяльності на фондовому ринку, переоформлення ліцензії, видачі дубліката та копії ліцензії, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 26.05.06 № 345 в частині неподання копії фінансової звітності, що зазначена в п.п. 3.14 п.3 розділу 2 Порядку та умов видачі ліцензії на провадження окремих видів професійної діяльності на фондовому ринку, переоформлення ліцензії, видачі дубліката та копії ліцензії, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 26.05.2006 345.
Відповідач явку уповноваженого представника до суду не забезпечив, заперечень проти позову суду не надав, про дату та час розгляду справи був повідомлений належним чином.
Відповідно до частини 2 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України неприбуття в судове засідання сторін без поважних причин або неповідомлення ними про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.
Керуючись вимогами частини 6 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, Суд вирішує справу на підставі наявних в ній доказів.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника Позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, встановив:
Спірні правовідносини регулюються Законом України «Про цінні папери та фондовий ринок», Законом України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», Положенням про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженим рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19 грудня 2006 року N 1591, Правилами розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затвердженими рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11 грудня 2007 року N 2272.
Частиною 1 статті 1 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»встановлено, що державне регулювання ринку цінних паперів це здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.
Згідно з частиною 1 статті 5 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.
Відповідно до п.п. 3.14 п.3 Про затвердження Порядку та умов видачі ліцензії на провадження окремих видів професійної діяльності на фондовому ринку, переоформлення ліцензії, видачі дубліката та копії ліцензії, затвердженого Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 26 травня 2006 року N 345 до заяви про видачу ліцензії на провадження професійної діяльності на фондовому ринку - діяльності з торгівлі цінними паперами (дилерської, брокерської діяльності, андеррайтингу, діяльності з управління цінними паперами) додаються такі документи: копія річної фінансової звітності (за останній звітний рік) або фінансової звітності за останній звітний період (квартал), засвідчена заявником (крім банку), що включає: копію Балансу (форма N 1) згідно з додатком до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 2 "Баланс"; копію Звіту про фінансові результати (форма N 2) згідно з додатком до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 3 "Звіт про фінансові результати"; копію Звіту про рух грошових коштів (форма N 3) згідно з додатком до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 4 "Звіт про рух грошових коштів"; копію Звіту про власний капітал (форма N 4) згідно з додатком до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 5 "Звіт про власний капітал", затверджених наказом Міністерства фінансів України від 31.03.99 N 87, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 21.06.99 за N 391/3684 (із змінами).
Річна або квартальна фінансова звітність подається заявником, який вперше отримує відповідну ліцензію, якщо з дати державної реєстрації заявника пройшло більше року або більше трьох місяців.
Згідно з п.13 Рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 26 травня 2006 року N 348 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження професійної діяльності на фондовому ринку - депозитарної діяльності, а саме діяльності з ведення реєстру власників іменних цінних паперів»реєстратор (крім банку) зобов'язаний щокварталу до 25-го числа місяця, що настає за звітним кварталом (за підсумками року - до 1 березня наступного за звітним року) подавати до Комісії (із зазначенням структурного підрозділу центрального апарату Комісії, який здійснював розгляд документів на видачу ліцензії) копію фінансової звітності, що зазначена в підпункті 7.5 пункту 7 розділу II Порядку та умов видачі ліцензії.
Копії фінансової звітності, які надаються реєстратором згідно з цим пунктом у письмовій формі, надаються також в електронній формі у форматі, визначеному Комісією.
Відповідно до пункту 5 Розділу І Правил уповноважені особи Комісії в межах своїх повноважень зобов'язані в кожному випадку виявлення правопорушення вжити всіх необхідних заходів для документального закріплення факту правопорушення, всебічно, повно та об'єктивно дослідити обставини справи, а також своєчасно застосувати передбачені законодавством санкції.
Згідно з главою 4 Ліцензійних умов провадження професійної діяльності на фондовому ринку - депозитарної діяльності, а саме діяльності з ведення реєстру власників іменних цінних паперів, затвердженого Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 26 травня 2006 року № 348 Державний контроль за провадженням професійної діяльності на фондовому ринку - депозитарної діяльності, а саме діяльності з ведення реєстру власників іменних цінних паперів здійснює Комісія, а також її територіальні органи у відповідності до Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", цих Ліцензійних умов та інших нормативно-правових актів.
Інші державні органи здійснюють контроль за вказаною діяльністю у межах своїх повноважень, визначених законодавством.
Скарги на дії територіальних органів Комісії, пов'язані із здійсненням ними контролю за діяльністю з ведення реєстрів власників іменних цінних паперів, розглядаються Комісією. Прийняті за результатами розгляду таких скарг рішення Комісії можуть бути оскаржені в судовому порядку.
Позивачем було виявлено порушення відповідачем вищезазначених норм та порушено справу про розгляд правопорушення на ринку цінних паперів.
Відповідно до пункту 1 Розділу VII Правил розглянувши справу про правопорушення, уповноважена особа приймає рішення за справою. Рішення уповноваженої особи за справою оформлюється у вигляді постанови.
Пунктом 3 частини 1 статті 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»встановлено, що за ненадання, несвоєчасне надання або надання завідомо недостовірної інформації Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку накладає на юридичних осіб штраф у розмірі до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до Акта № 308-УЛ за наслідками перевірки було встановлено порушення відповідачем п.13 глави 3 Ліцензійних умов провадження професійної діяльності на ринку цінних паперів, затверджених наказом Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва та рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 26.05.06 № 346 в частині неподання копії фінансової звітності за ІІ квартал 2008 року, що зазначена в п.п.3.14 п.3 р.ІІ Порядку та умов видачі ліцензії на провадження окремих видів професійної діяльності на фондовому ринку, переоформлення ліцензії, видачі дубліката та копії ліцензії, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 26.05.06 № 345.
12.11.2008 позивачем було винесено постанову № 1086-УЛ від 12.11.2008 за ненадання копії фінансової звітності за ІІ квартал 2008 року до відповідача застосовано санкцію у вигляді штрафу у розмірі 1500 грн., який слід перерахувати в доход Державного бюджету України по коду 21081100 бюджетної класифікації, символ 106, на рахунок територіального органу казначейства за балансовим рахунком 3111, протягом 15 днів з моменту отримання цієї постанови. Копію розрахункового документа , який буде підтверджувати виконання цієї постанови. Направити до юридичного управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Відповідно до частини 2 статті 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді.
На час розгляду справи до суду не було надано доказів на підтвердження того, що постанова № 1086-УЛ від 12.11.2008 була оскаржена відповідачем у судовому порядку.
Станом на час розгляду справи заборгованість відповідача зі сплати штрафних санкцій є непогашеною.
Відповідно до частини 3 статті 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.
Згідно з статтею 6 Конституції України органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах та відповідно до законів України.
Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до вимог частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони, зокрема, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).
Частиною 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України зазначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві докази позивача є обґрунтованими, та відповідно такими, що підлягають задоволенню.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 2, 7, 8, 9, 17, 94, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку задовольнити повністю.
Стягнути з Закритого акціонерного товариства з обмеженою відповідальністю «Інвестиційна компанія «УКООПІНВЕСТ»(код ЄДРПОУ 21639545) на користь Державного бюджету України 1 500 грн. штрафу.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Дата складення та підписання повного тексту постанови 06 липня 2009 року.
Суддя Арсірій Р.О.