Єдиний державний реєстр судових рішень
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 квітня 2009 р. Справа № 2а-14396/09/0370
Волинський окружний адміністративний суд в складі :
головуючого - судді Мачульського В.В.,
при секретарі судового засідання Сметані Т.В.,
за участю представника прокуратури Рибака А.І.,
представника позивача Ліщука А.В.,
представника відповідача Шави В.Ф.,
розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Луцьку адміністративну справу за позовом Прокурора Старовижівського району Волинської області в інтересах держави в особі Волинського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Сільськогосподарського виробничого кооперативу «Кримне» про стягнення адміністративно господарської санкції та пені,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Старовижівського району Волинської області в інтересах держави в особі Волинського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернувся з позовом до Сільськогосподарського виробничого кооперативу «Кримне» про стягнення адміністративно-господарських санкцій на суму 2540,91 грн., та пені на суму 236,16 грн., всього на загальну суму 2804,07 грн.
Позовні вимоги вмотивовані тим, що відповідно до частини 1 статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» СВК «Кримне» не забезпечено норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів в кількості однієї особи. Сума адміністративних санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів становить 2540,91 грн., яка підприємством в добровільному порядку не була сплачена. За несвоєчасну сплату адміністративно-господарських санкцій підприємству нарахована пеня в сумі 236,16 грн.
В судовому засіданні прокурор позовні вимоги підтримав. Просить суд стягнути з відповідача адміністративно-господарську санкцію та пеню.
В судовому засіданні представник позивача заявлені вимоги підтримав повністю з підстав наведених в позовній заяві. Просить суд задовольнити позовні вимоги в повному об’ємі.
Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнала, зазначаючи, що в 2007 році СВК інформувало Старовижівський районний центр зайнятості Волинської області про наявність вакантних посад та вживались заходи для створення робочих місць для інвалідів.
Заслухавши пояснення, доводи та заперечення представників сторін, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об’єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до висновку про необхідність задовольнити позов з таких підстав.
Відповідно до частини 1 статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» для підприємств, установ, організацій, фізичних осіб, які використовують найману працю, встановлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік.
Статтею 20 вказаного Закону передбачено, що підприємства, установи, організації, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша , ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 Закону, щороку до 15 квітня року, що настає за роком, в якому відбулося порушення нормативу місць для працевлаштування інвалідів, згідно Порядку сплати підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 року № 70, сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом.
Згідно пункту 2 Порядку, обчислення суми адміністративно-господарських санкцій проводиться роботодавцями самостійно згідно з Інструкцією щодо заповнення форми №10 ПІ (річна) «Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів, затвердженою наказом Мінпраці України 10 лютого 2007 року № 42. Вищевказаний звіт подається роботодавцями щороку до 01 березня відділенням Фонду соціального захисту інвалідів, в яких вони зареєстровані.
Згідно поданого кооперативом звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2007 рік, роботодавцем зазначено, що кількість інвалідів-штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях, становить дві особи.
Відповідно до списку працюючих інвалідів штатних працівників, які мали інвалідність, в СВК працював один інвалід, що відповідно до статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» дає підстави вимагати сплату адміністративно-господарських санкцій.
За таких обставин роботодавцем не забезпечено норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів в кількості однієї особи.
Сума адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів становить 2540,91 грн., яка роботодавцем на даний час в добровільному порядку не сплачена.
Крім того, відповідно до пункту 4 Порядку сплати підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, за несвоєчасну сплату підприємством суми адміністративно-господарських санкцій нарахована пеня в сумі 263,16 грн.
Судом не беруться до уваги заперечення відповідача щодо інформування державної служби зайнятості про наявність вакантних посад, не направлення в СВК інвалідів та вживання кооперативом заходів для створення робочих місць для інвалідів, оскільки, як вбачається із звітів про наявність вакансій за 2007 рік в 15 рядку додаткових вимог не зазначено, що вакантні місця пристосовані чи створені для інвалідів. Крім цього відповідачем не надано Колективного договору, інших доказів того, що сільськогосподарським виробничим кооперативом вжиті заходи по створенню робочих місць для інвалідів до моменту звернення до районного центру зайнятості про працевлаштування інвалідів в даному кооперативі.
Отже, суд вважає, що позовні вимоги Волинського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, пред’явлені до сільськогосподарського виробничого кооперативу «Кримне» про стягнення з останнього 2540,91 грн. адміністративно-господарської санкції за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів та пені обґрунтовані, підтверджуються матеріалами справи і підлягають задоволенню.
Відповідно ч.4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 11,17,94,158,162,163,186 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі ст.10, ч.2 ст.18, ч.6 ст.19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з Сільськогосподарського виробничого кооперативу «Кримне» на користь Держави в особі Волинського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів в дохід Державного бюджету Старовижівського району, код платежу 50070000, р/р 31217230700376, ідентифікаційний код 21740451, банк ГУДКУ у Волинській області, МФО 803014, адміністративно-господарську санкцію в сумі 2540 (дві тисячі п’ятсот сорок) гривень 91 копійку та пеню в розмірі 263 (двісті шістдесят три) гривні 16 копійок, на загальну суму 2804 (дві тисячі вісімсот чотири) гривні 07 копійок.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не буде подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Заява про апеляційне оскарження подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі – 13 квітня 2009 року. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Головуючий
Суддя В.В.Мачульський