Постанова № 41735114, 26.09.2014, Солом'янський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
26.09.2014
Номер справи
760/20029/14-п
Номер документу
41735114
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Провадження №3-6049/14

у справі №760/20029/14-п

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 вересня 2014 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Лазаренко В.В., за участю прокурора Кучера Ю.М., представника органу доходів і зборів Лича С.В.,

розглянувши матеріали, які надійшли від Київської регіональної митниці Міндоходів, про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина Литовської Республіки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1, який зареєстрований в Литві за адресою: АДРЕСА_1, за ознаками порушення митних правил, передбаченого ст. 471 МК України, -

В С Т А Н О В И В :

17.09.2014 року в провадження Солом'янського районного суду м. Києва надішли вказані вище матеріали.

Згідно протоколу від 07.07.2014 року №0462/10000/14, ОСОБА_3, який слідував з Ларнаки рейсом авіакомпанії «Візейр» WU6260, 07.07.14 о 02 год. 30 хв. при проходженні зони митного контролю у напрямку «Приліт» терміналу «А» міжнародного аеропорту «Київ» (Жуляни) на митному посту «Аеропорт «Київ» (Жуляни)» Київської міжрегіональної митниці Міндоходів порушив встановлений МК України порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, а саме, обравши формою митного контролю проходження через «зелений коридор», здійснив переміщення товару, переміщення якого через митний кордон України обмежено законодавством України, - ножа, який відноситься до холодної зброї, чим вчинив порушення митних правил передбачене ст. 471 МК України.

Безпосередній предмет порушення митних правил, - ніж з маркувальними позначками на клинку «U.S/ ONTARIO», в кількості 1 шт., - вилучений органом доходів і зборів на підставі ст. 511 МК України.

В судове засідання особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, не з'явилася, будучи належним чином повідомленою про день, час та місце судового засідання, за адресою, зазначеною в міжнародному поштовому відправленні.

З урахуванням вимог ст. 526 МК України, суд вважає можливим розглянути справу у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.

Представник Київської міжрегіональної митниці, з позицією якого погодився прокурор, в судовому засіданні підтримав викладені в протоколі обставини та просив притягнути ОСОБА_4 до адміністративної відповідальності, посилаючись на те, що зібраними у справі доказами повністю підтверджено факт вчинення порушення митних правил.

Заслухавши пояснення учасників провадження в справі, дослідивши та оцінивши письмові докази, суддя вважає, що провадження у справі має бути закрито з наступних підстав.

Згідно ч. 1 ст. 485 МК України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Стаття 471 МК України передбачає адміністративну відповідальність за порушення встановленого цим Кодексом порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через «зелений коридор», товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.

Відповідно до ст. 366 МК України, митний контроль товарів, транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України громадянами здійснюється за двоканальною системою.

Згідно ч. 1 цієї статті, двоканальна система - це спрощена система митного контролю, яка дає громадянам змогу здійснювати декларування, обираючи один з двох каналів проходу (проїзду транспортними засобами особистого користування) через митний кордон України.

Відповідно до ч.4, ч.5 ст. 366 МК України, громадянин самостійно обирає «зелений коридор» або «червоний коридор» для проходження митного контролю.

Обрання «зеленого коридору» вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території, та свідчить про факти, що мають юридичне значення.

Закінчення «зеленого коридору» відповідно до п. 1.4 Правил застосування спрощеного порядку здійснення митного контролю предметів, що переміщуються громадянами, які прямують авіаційним транспортом, затвердженими наказом Державної митної служби України від 18.02.2006 року №137, позначається білою лінією.

Разом з цим відповідно ст.ст. 196, 197 МК України визначено порядок переміщення через митний кордон України окремих видів товарів, на які встановлені заборони чи обмеження.

Так, відповідно до ч. 1 ст. 196 МК України, не можуть бути пропущені через митний кордон України:

1) товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено законом;

2) товари, на пропуск яких відповідно до закону потрібні дозволи інших державних органів, за відсутності цих дозволів (крім алкогольних напоїв і тютюнових виробів, а також харчових продуктів для власного споживання, що ввозяться громадянами в обсязі та в порядку, встановлених статтею 376 та частиною другою статті 378 цього Кодексу);

3) товари, що переміщуються через митний кордон України з порушенням вимог цього Кодексу та інших законів України, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Згідно ч.ч. 1, 2 ст. 197 МК України, у випадках, передбачених законом, на окремі товари встановлюються обмеження щодо їх переміщення через митний кордон України. Пропуск таких товарів через митний кордон України та їх митне оформлення здійснюються органами доходів і зборів на підставі отриманих з використанням засобів інформаційних технологій документів, які підтверджують дотримання зазначених обмежень, виданих державними органами, уповноваженими на здійснення відповідних контрольних функцій, іншими юридичними особами, уповноваженими на їх видачу, якщо подання таких документів органам доходів і зборів передбачено законами України.

Суддею встановлено, що гр. ОСОБА_3, який слідував з Ларнаки рейсом авіакомпанії «Візейр» WU6260, 07.07.14 о 02 год. 30 хв. при проходженні зони митного контролю у напрямку «Приліт» терміналу «А» міжнародного аеропорту «Київ» (Жуляни) на митному посту «Аеропорт «Київ» (Жуляни)» Київської міжрегіональної митниці Міндоходів, обравши формою митного контролю проходження через «зелений коридор», здійснив переміщення товару, переміщення якого через митний кордон України обмежено законодавством України, - ножа ніж з маркувальними позначками на клинку «U.S/ ONTARIO», який відноситься до холодної зброї.

Згідно Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної, холодної і охолощеної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та патронів до них, а також боєприпасів до зброї, основних частин зброї та вибухових матеріалів, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 21 серпня 1998 р. №622, переміщення зброї через митний кордон України потребує дозвільних документів.

Таким чином ОСОБА_3 своїми діями порушив встановлений МК України порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, чим вчинив правопорушення передбачене ст. 471 МК України.

Вина ОСОБА_3 у вчиненні вказаного правопорушення повністю підтверджується зібраними по справі та дослідженими письмовим доказами, зокрема, даними протоколу про порушення митних правил, власними письмовими поясненнями від 16.11.2012, висновком експерта Спеціалізованої лабораторії з питань експертизи та досліджень Міндоходів від 24.07.2014 №142001102-0240.

Відповідно до ч. 1 ст. 466 МК України, адміністративні стягнення за порушення митних правил не може бути застосовано інакше, як на підставі та в порядку, що встановлені цим Кодексом та іншими законами України.

Частиною 1 ст. 487 МК України передбачено, що провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.

Стаття 33 КУпАП визначає, що стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Відповідно до санкції ст. 471 МК України, вчинення порушення митних правил передбаченого диспозицією даної норми, тягне за собою накладення штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а у разі якщо безпосередніми предметами правопорушення є товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, - також конфіскацію цих товарів.

З урахуванням обставин справи суддя вважає за необхідне притягнути гр. ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності та накласти на нього основне адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а враховуючи, що переміщувані товари, підпадають під встановлені законодавством України заборони щодо переміщення через митний кордон України - додаткове стягнення у виді конфіскації предметів порушення митних правил.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 8, 33, 265, 283, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст.ст. 3, 196, 197, 366, 370, 374, 466, 471, 485-487, 495, 527 Митного кодексу України, суддя, -

П О С Т А Н О В И В :

Громадянина Литовської Республіки ОСОБА_3 визнати винним у порушенні митних правил передбаченому статтею 471 Митного Кодексу України та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 1700,00 грн.

Роз'яснити, що штраф підлягає сплаті за наступними реквізитами: отримувач - УДКСУ у Солом'янському районі; код ЄДРПОУ - 38050812; МФО 820019; банк отримувача - ГУ ДКСУ у м. Києві; р/р 31113106705010; призначення платежу - *; 121; 38716451; 21081100; 01; с.106; код 050.

Безпосередній предмет порушення митних правил, вилучений відповідно до протоколу від 07.07.2014 року №0462/10000/14, а саме: ніж з маркувальними позначками «U.S/ ONTARIO» у кількості 1 шт., який зберігається на складі Київської міжрегіональної митниці Міндоходів, - конфіскувати.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва через районний суд протягом 10 діб з дня її проголошення.

Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.

Суддя: