ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
_______________________
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"26" листопада 2014 р.Справа № 916/3323/14
Господарський суд Одеської області у складі судді Мостепаненко Ю.І.,
при секретарі судового засідання Стадник О.С.,
за участю представників сторін:
від прокуратури - Незавибатько О.В. (посвідчення № 023789 від 23.04.2014р.),
від позивача - Асташенкова О.І. (довіреність № 156 від 18.06.2014р.),
від відповідача - не з`явився,
від третьої особи - Польщіна Т.Л. (довіреність № 01-36/44 від 15.01.2014р.),
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом заступника прокурора Приморського району м. Одеси в інтересах держави в особі Одеської міської ради
до відповідача - фізичної особи-підприємця ОСОБА_4
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - департаменту комунальної власності Одеської міської ради
про внесення змін до договору оренди землі,
встановив:
Заступник прокурора Приморського району м. Одеси звернувся до господарського суду Одеської області із позовною заявою в інтересах держави в особі Одеської міської ради (ОМР) до фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 (ФОП ОСОБА_4) за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - Департаменту комунальної власності Одеської міської ради, в якому просить суд внести зміни до договору оренди землі від 03.02.2005р., зареєстрованого у Одеському міському управлінні ОРФ ЦДЗК, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 30.03.2005р. за № 040550500292, яким Одеською міською радою передано суб'єкту підприємницької діяльності - фізичній особі ОСОБА_4 земельну ділянку площею 125 кв.м., що розташована за адресою: АДРЕСА_2, терміном на 10 років для експлуатації та обслуговування магазину-бару, шляхом викладення пунктів договору в наступних редакціях:
- п. 2.3 - „Нормативна грошова оцінка земельної ділянки площею 125 кв.м. становить 345 886,25 грн. згідно витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 11.12.2013р. № 172/П, складеного управлінням Держземагенства у м. Одесі Одеської області";
- п. 4.1 - „Орендна плата за земельну ділянку загальною площею 125 кв.м., що розташована за адресою: АДРЕСА_2, розрахована у розмірі 5% нормативної грошової оцінки цієї земельної ділянки та складає 17 294,31 грн."
В обґрунтування своїх вимог заступник прокурора посилається на положення ст. 288 Податкового кодексу України, за яким розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою трикратного розміру земельного податку та не може перевищувати 12% нормативної грошової оцінки. Ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, за винятком земельних ділянок, зазначених у ст.ст. 272, 273, 276 Податкового кодексу України.
При цьому, заступник прокурора посилається на те, що рішеннями Одеської міської ради № 41-VI від 28.12.2010р. „Про затвердження Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Одеси", № 1268-VI від 20.09.2011р. „Про внесення змін до рішення Одеської міської ради від 28.09.2010р. № 41 VI „Про затвердження Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Одеси", введено в дію нормативну грошову оцінку земель міста Одеси для розрахунку річної орендної плати з 20.09.2011р.
Рішенням Одеської міської ради № 1267-VI від 20.09.2011р. „Про затвердження фіксованих відсотків при визначенні ставок орендної плати за земельні ділянки в м. Одесі" затверджено фіксовані відсотки при визначенні орендної плати за землі міста Одеси відповідно до технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Одеси з 20.09.2011р.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 21.08.2014р. суддею Щавинською Ю.М. порушено провадження у справі № 916/3323/14 за даним позовом, залучено Департамент комунальної власності Одеської міської ради до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача.
Згідно з розпорядженням керівника апарату господарського суду Одеської області № 920 від 03.11.2014р., керуючись п.3.1.11. Положення про автоматизовану систему документообігу суду, п. 7 рішення зборів суддів господарського суду Одеської області (протокол від 17.04.2014р. №17-8/2014), у зв'язку з перебуванням судді Щавинської Ю.М. на лікарняному та у зв'язку з закінченням строку розгляду справи, призначено повторний автоматичний розподіл справи, згідно якого справу № 916/3323/14 розподілено судді Мостепаненко Ю.І.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 03.11.2014р. суддею Мостепаненко Ю.І. прийнято до свого провадження справу № 916/3323/14, розгляд справи призначено на 26.11.2014р.
В судовому засіданні 26.11.2014р.:
- представник прокуратури підтримав позовні вимоги в повному обсязі, просив суд їх задовольнити;
- представники Одеської міської ради та Департаменту комунальної власності Одеської міської ради підтримали позовні вимоги заступника прокурора Приморського району м. Одеси.
Відповідач у судові засідання не з'явився, про поважність причин відсутності не повідомив, письмового відзиву на позовну заяву до суду не надав, право на захист не використав, хоч і повідомлявся про час та місце проведення судових засідань належним чином шляхом надсилання ухвал суду на адресу реєстрації, яка не змінювалася, про що свідчить витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців України № 19173607 від 19.08.2014р., наявний в матеріалах справи.
Приймаючи до уваги, що судові відправлення були повернуті із відміткою поштової установи "за закінченням терміну зберігання" та „адресат вибув", суд вважає за можливе розглядати справу без участі відповідача за наявними в ній матеріалами, відповідно до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України.
Згідно із приписами ст. 85 ГПК України в судовому засіданні 26.11.2014р. оголошено вступну і резолютивну частини рішення.
Дослідивши матеріали справи та заслухавши пояснення присутніх в судових засіданнях представників сторін, суд встановив наступне.
03.02.2005р. між Одеською міською радою (Орендодавцем) та суб'єктом підприємницької діяльності - фізичною особою ОСОБА_4 (Орендарем) укладено договір оренди землі (Договір), відповідно до якого Орендодавець на підставі Закону України „Про оренду землі" та рішення Одеської міської ради № 3059-IV від 26.08.2004р. надає, а Орендар приймає у строкове, платне володіння, користування земельну ділянку загальною площею 125 кв.м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2, згідно з планом земельною ділянки (Додаток №1) який є невід'ємною частиною договору (п. 1.1 Договору).
П. 2.1 Договору передбачено, що в оренду передається земельна ділянка загальною площею 125 кв.м., у тому числі угіддя:
- капітальна одноповерхова забудова - 58 кв.м.;
- під проходами, проїздами та площадками - 67 кв.м.
На земельній ділянці розташована будівля бару, яка належить ОСОБА_4 на підставі договору дарування нерухомого майна, посвідченого приватним нотаріусом Одеського міського нотаріального округу ОСОБА_6 01.04.2004р. за реєстром № 3601, зареєстрованого КП „Одеське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації об'єктів нерухомості" 05.04.2004р. за реєстровим № 1876, в книзі № 32 неж., на сторінці № 28. Відомості про об'єкти інженерної інфраструктури відсутні (п. 2.2 Договору).
Згідно п. 2.3 Договору встановлено, що нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 151 668,75 грн., згідно Витягу № 790 про визначення нормативної грошової оцінки земельної ділянки, виданого Одеським міським управлінням земельних ресурсів 27.12.2003р.
Договір укладено на 10 років для експлуатації та обслуговування магазину-бару (п. 3.1 Договору).
Відповідно до п. 4.1 Договору орендна плата вноситься Орендарем у грошовій безготівковій формі у розмірі:
- за земельну ділянку площею 125 кв.м.:
24,27*125 = 3 033,75 грн. на рік, де 24,27 - ставка орендної плати за 1кв.м. земельної ділянки на рік.
Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється відповідно до „Положення про порядок розрахунку плати за користування земельними ділянками і за часткову участь у
землекористуванні в м. Одесі", затвердженого рішеннями Одеської міської ради № 702-ХХІІІ від 29.02.2000р. та рішень Одеської міської ради № 1709-ХХІІІ від 31.10.2000р. і № 1061-ХХІV від 26.03.2003р.; Постанови Кабінету Міністрів України від 12.05.2000р. № 783 „Про проведення індексації грошової оцінки земель" (п. 4.2 Договору).
За умовами абз. 3 п. 4.4. Договору Орендодавець має право вимагати збільшення орендної плати у випадку збільшення відповідно до законів України розміру земельного податку.
П. 6.3 Договору сторони передбачили, що передача земельної ділянки орендарю здійснюється у 3-х денних термін після державної реєстрації цього договору за актом приймання-передачі.
За умовами п. 12.1 Договору, зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін.
Так, за положеннями ч. 1 ст. 20 Закону України "Про оренду землі" договір оренди землі підлягає державній реєстрації і на підставі ч. 1 ст. 210, ч. 3 ст. 640 ЦК України, ч. 2 ст. 125 Земельного кодексу України та ст. 18 Закону України "Про оренду землі" є укладеним з моменту його державної реєстрації.
Порядок державної реєстрації договорів оренди землі був затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1998 року N 2073, а відповідно до Указу Президента України від 17 лютого 2003 року N 134/2003 "Про заходи щодо створення єдиної системи державної реєстрації земельних ділянок, нерухомого майна та прав на них у складі державного земельного кадастру", який в силу ст. 106 Конституції України є обов'язковим до виконання на території України, на Державний комітет України по земельних ресурсах покладено обов'язок щодо здійснення у складі державного земельного кадастру реєстрації земельних ділянок, нерухомого майна та прав на них, договорів оренди земельних ділянок.
Як вбачається зі змісту договору оренди земельної ділянки від 03.02.2005р., він був зареєстрований в Одеському міському управлінні ОРФ ЦДЗК, про що у державному реєстрі земель вчинено запис від 30.03.2005р. за № 040550500292.
Відповідно до акту приймання-передачі земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_2, що передається в оренду СПД - ФО ОСОБА_4 від 03.02.2005р., Одеська міська рада передала, а СПД - ФО ОСОБА_4 прийняла на виконання рішення Одеської міської ради № 3059-IV від 16.08.2004р. та на підставі акту встановлення меж земельної ділянки в натурі, земельну ділянку загальною площею 0,0125 га в оренду терміном на 10 років, за адресою: АДРЕСА_2, для експлуатації та обслуговування магазину-бару.
Згідно Витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 11.12.2013р. № 172/П, складеного управлінням Держземагенства у м. Одесі Одеської області, нормативна грошова оцінка земельної ділянки загальною площею 125 кв.м., розташованої за адресою: АДРЕСА_2, складає 345 886,25 грн.
Наразі, як з'ясовано судом, Одеською міською радою було прийнято рішення № 41-VІ від 28.12.2010р. „Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Одеси" та № 1268-VI від 20.09.2011р. „Про внесення змін до рішення Одеської міської ради від 28.09.2010р. № 41 VI „Про затвердження Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Одеси", якими було затверджено нормативну грошову оцінку земель міста Одеси та введено в дію нормативну грошову оцінку земель міста Одеси для розрахунку річної орендної плати з 20.09.2011р.
Так, п. 1 рішення Одеської міської ради № 1267-VI від 20.09.2011р. „Про затвердження фіксованих відсотків при визначенні ставок орендної плати за земельні ділянки в м. Одесі" затверджено фіксовані відсотки при визначенні орендної плати за землі міста Одеси відповідно до технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Одеси, затвердженої рішенням Одеської міської ради від 28.12.2010р. № 41-VІ, введено в дію фіксовані відсотки з орендної плати за землі міста Одеси з 20.09.2011р.
Відповідно до Положення про Департамент комунальної власності Одеської міської ради від 19.02.2013р. № 2752-VI, Департамент комунальної власності Одеської міської ради є виконавчим органом Одеської міської ради і здійснює такі функції, як оформлення договорів оренди землі після прийняття відповідних рішень міською радою, попередній розрахунок ставок орендної плати за землю та її розміру, підготовка протоколів узгодження договірної орендної плати за землю.
Як встановлено судом, 18.03.2014р. відповідачу була направлена пропозиція № 01-13/2064 від 13.03.2014 р. про внесення змін до договору (в порядку ст. 188 ГК України), відповідно до якої Департамент комунальної власності Одеської міської ради - з метою приведення у відповідність до приписів Податкового кодексу України, ЗУ „Про оренду землі" - надіслав відповідачу проекти додаткового договору та розрахунку орендної плати щодо внесення змін до договору оренди землі, укладеного між Одеською міською радою та ФОП ОСОБА_4, та пропонував підписати вищевказані документи та повернути їх до Департаменту комунальної власності Одеської міської ради.
ФОП ОСОБА_4 на зазначену пропозицію не відреагувала.
Департаментом комунальної власності Одеської міської ради, відповідно до форми, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України, здійснено розрахунок розміру орендної плати за земельну ділянку площею 125 кв.м. за адресою: АДРЕСА_2, за яким розмір орендної плати за земельну ділянку становить 17 294,31 грн.
Всі перелічені обставини і стали підставою для звернення заступника прокурора Приморського району м. Одеси в інтересах держави в особі Одеської міської ради до господарського суду Одеської області з даним позовом.
Проаналізувавши наявні у справі докази та надавши їм правову оцінку, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог, виходячи з такого.
Ст. 15 ЦК України передбачено, що кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.
Договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості. Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства (п. 1 ст.626, ст.627, п.1 ст. 628 ЦК України).
Згідно ч.ч.1, 2 ст.632 ЦК України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування. Зміна ціни після укладення договору допускається лише у випадках і на умовах, встановлених договором або законом.
Відповідно до ч.ч.1, 3, 4 ст.653 ЦК України у разі зміни договору зобов'язання сторін змінюються відповідно до змінених умов щодо предмета, місця, строків виконання тощо. У разі зміни або розірвання договору зобов'язання змінюється або припиняється з моменту досягнення домовленості про зміну або розірвання договору, якщо інше не встановлено договором чи не обумовлено характером його зміни. Якщо договір змінюється або розривається у судовому порядку, зобов'язання змінюється або припиняється з моменту набрання рішенням суду про зміну або розірвання договору законної сили. Сторони не мають права вимагати повернення того, що було виконане ними за зобов'язанням до моменту зміни або розірвання договору, якщо інше не встановлено договором або законом.
Як передбачено ч.1 ст.654 ЦК України зміна або розірвання договору вчиняється в такій самій формі, що й договір, що змінюється або розривається, якщо інше не встановлено договором або законом чи не випливає із звичаїв ділового обороту.
За положеннями ст.1 Закону України „Про оренду землі" № 161-XIV від 06.10.1998р. оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.
Відповідно до ст.13 Закону України „Про оренду землі" договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.
Положення ч.ч.1, 2 ст.21 Закону України „Про оренду землі" визначають, що орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України).
Відповідно до пп. 288.5.1, п. 288.5 ст. 288 Податкового кодексу України розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою: для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом; для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом. Згідно п. 274.1 ст. 274 ПК України ставка податку на земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, за винятком земельних ділянок, зазначених у ст.ст. 272, 273 цього Кодексу.
Так, положення п. 2.18 Постанови Пленуму ВГСУ „Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин" № 6 від 17.05.2011р. визначають, що вирішення спорів про внесення змін до договору пов'язане із застосуванням положення частини першої ст. 626 ЦК України, відповідно до якої договір є узгодженим волевиявленням двох або більше сторін, і тому суд не може зобов'язати іншу сторону договору внести зміни до нього. Отже, зацікавлена сторона у випадках, передбачених законом, може просити суд про внесення зміни до договору згідно з рішенням суду, а не про зобов'язання відповідача внести такі зміни до договору.
Відповідно до п. 2.19 Постанови Пленуму ВГСУ „Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин" № 6 від 17.05.2011р. у разі прийняття уповноваженим органом рішення про внесення змін до ставок орендної плати за землю та затвердження нових коефіцієнтів, що використовуються для розрахунку орендної плати за земельні ділянки, такі обставини можуть не братися судом до уваги лише у разі скасування відповідного рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування в установленому законом порядку. Судам слід враховувати, що розмір орендної плати за землю визначається сторонами у договорі, в тому числі, може визначатися шляхом встановлення відсоткового відношення до нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що відповідає чинному законодавству України, зокрема, приписам частини першої ст. 15, ст. 21 Закону України "Про оренду землі".
Статтею 30 Закону України "Про оренду землі" передбачено, що зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку. Оскільки орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, то законодавча зміна граничного розміру цієї плати може бути підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору. При цьому, надсилання відповідачеві пропозицій щодо внесення змін до договору оренди є правом, а не обов'язком позивача, тому недотримання останнім вимог частини другої статті 188 ГК України щодо надсилання іншій стороні пропозицій про зміну умов договору не позбавляє його права звернутися до господарського суду з позовом про зміну умов договору за наявності спору (тобто за відсутності згоди відповідача на зміну умов договору). При цьому згідно з ч. 3 ст. 653 ЦК України, якщо договір змінюється або розривається в судовому порядку, зобов'язання змінюється або припиняється з моменту набрання рішенням суду про зміну або розірвання договору законної сили.
Слід зазначити, що відбулась істотна зміна обставин, якими сторони керувались при укладенні договору, а саме, було змінено розмір земельного податку. У випадку, якби сторони могли передбачити інший розмір орендної плати, то вони б уклали договір на інших умовах, тобто передбачили більшу суму орендної плати. Зміна обставин зумовлена причинами, які позивач, як заінтересований орендодавець, не міг усунути після їх виникнення при всій турботливості та обачності, які від нього вимагалися, оскільки порядок розрахунку та ставки податку за оренду земель встановлено законом. Виконання договору на умовах, що передбачені у діючому договорі, порушує співвідношення майнових інтересів і позбавляє орендодавця того, на що він розраховував при укладенні договору, а саме, отримання орендної плати у розмірі, не нижче вставленого мінімального розміру орендної плати та ставки податку за оренду земельної ділянки. Тим більш, такі обставини обумовлюють тривалість строку дії договору (49 років). При цьому, в спірному договорі не передбачено, що ризик зміни обставин несе орендодавець.
Відтак, судом на підставі ретельної правової оцінки умов укладеного між сторонами договору та інших доказів по справі встановлено наявність обставин, з якими закон пов'язує можливість зміни спірного договору оренди за рішенням суду згідно ч. 2 ст. 652 Цивільного кодексу України.
Аналогічної позиції дотримується Верховний Суд України в постановах від 27.12.2010 р. № 3-47гс10 та від 20.08.2013 р. № 3-21гс13, які є обов'язковими для суду згідно положень ст. 111-28 Господарського процесуального кодексу України.
Таким чином, суд дійшов висновку, що передбачений сторонами у договорі оренди земельної ділянки від 03.02.2005р. розмір орендної плати є меншим від встановленого чинним законодавством та, з врахуванням визначення нормативної грошової оцінки земельної ділянки згідно витягу від 11.12.2013р. № 172/П з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки площею 125 кв.м, яка розташована у АДРЕСА_2, у розмірі 345 886,25 грн., що є більшим, ніж нормативна грошова оцінка вказаної ділянки, яка існувала на момент укладення спірного договору, вважає за доцільне внести зміни до договору оренди землі від 03.02.2005р., укладеного між Одеською міською радою та СПД -ФО ОСОБА_4, виклавши його п.п. 2.3, 4.1 в запропонованій позивачем редакції.
Згідно ст. 32 ГПК України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Наведені позивачем докази у встановленому законом порядку відповідачем не спростовані.
Відповідно до ст. 34 ГПК України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
За приписами ст. 43 ГПК України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
З огляду на вищевикладене, господарський суд дійшов висновку про обґрунтованість і правомірність позовних вимог, що є підставою для їх повного задоволення.
Відповідно до ст.44, 49 ГПК України судові витрати позивача по сплаті судового збору покладаються на відповідача у справі.
Керуючись ст.ст. 44, 49, 75, 82-85 ГПК України, суд
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Внести зміни до договору оренди землі від 03.02.2005р., зареєстрованого у Одеському міському управлінні ОРФ ЦДЗК, про що у Державному реєстрі земель внесено запис від 30.03.2005р. за № 040550500292, укладеного між Одеською міською радою (65004, м. Одеса, Думська площа, 1, код ЄДРОУ 26597691) та суб'єктом підприємницької діяльності - фізичною особою ОСОБА_4 (65012, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1), виклавши п.п. 2.3, 4.1 в наступній редакції:
п. 2.3. «Нормативна грошова оцінка земельної ділянки, площею 125 кв. м. становить 345 886, 25 грн. згідно витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 11.12.2013р. № 172/П, складеного управлінням Держземагенства у м. Одеса Одеської області».
п. 4.1. «Орендна плата за земельну ділянку, загальною площею 125 кв. м., що розташована за адресою: АДРЕСА_2, розрахована у розмірі 5% від нормативної грошової оцінки цієї земельної ділянки та складає 17 294, 31 грн."
3. Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 (65012, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь державного бюджету України (р/р 31210206783008, отримувач ГУ ДКСУ в Одеській області, код ЄДРПОУ 37607526, банк отримувача ГУ ДКСУ в Одеській області, МФО 828011, КБК 22030001, символ звітності банку - 206) 1 218 ( одну тисячу двісті вісімнадцять) грн. - витрат по сплаті судового збору.
Рішення суду набирає законної сили в порядку ст. 85 ГПК України.
Накази видати після набрання рішенням законної сили.
Суддя Ю.І. Мостепаненко
Повне рішення складено 28 листопада 2014 р.