Справа № 353/1410/14-п
Провадження № 3/353/456/14
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 листопада 2014 року м.Тлумач
Суддя Тлумацького районного суду Івано-Франківської області Луковкіна У.Ю., ознайомившись з матеріалами справи, які надійшли від Тлумацького РВ УМВС України в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючого, гр. України, за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, -
в с т а н о в и л а :
12.11.2014 ДІМ Тлумацького РВ УМВС лейтенантом міліції ОСОБА_2 відносно гр. ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення серії ІВ № 00022473 за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, а саме про те, що «12.11.2014 року близько 15 год. 00 хв. гр. ОСОБА_1 в с. Гарасимів Тлумацького району, по місцю свого проживання вчинив конфлікт із своєю матірю ОСОБА_3, в ході якого обзивав її нецензурними словами та словесно погрожував фізичною розправою».
Згідно вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 278 КУпАП, суддя при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи витребувано необхідні додаткові матеріали.
Згідно ч. 1 ст. 256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, як документ, що засвідчує факти неправомірних дій, є основним джерелом доказів, складається по встановленій формі і повинен містити дані, необхідні для розгляду справи по суті, а саме: дату і місце його складення, посаду, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
При підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення в порядку п. 2 ст. 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення з'ясовано, що протокол про адміністративне правопорушення серії ІВ № 00022473 складений з порушенням вимог ст. 256 КУпАП, оскільки в п. 5 протоколу про адміністративне правопорушення не зазначено документ, на підставі якого було встановлено особу, яка притягається до адміністративної відповідальності. Крім цього, матеріали справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, оформлені не належним чином, зокрема додані ксерокопії письмових пояснень гр. ОСОБА_3 та гр. ОСОБА_4 не можливо прочитати та вони не завірені належним чином, зокрема вони не посвідчені особистим підписом посадової особи, яка здійснювала опитування, з зазначенням прізвища, імя, по батькові та звання цієї посадової особи відповідного підрозділу Міністерства внутрішніх справ України, а також з відміткою «Згідно з оригіналом» та датою засвідчення копії.
Також у матеріалах справи відсутні дані, які враховуються судом при прийнятті рішення по
даній справі відповідно до ч. 2 ст. 33 КУпАП, а саме: дані про ступінь вини особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, майновий стан, обставини, що помякшують і обтяжують відповідальність, тощо.
Пунктом 24 постанови № 14 Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року було встановлено наступне: «Визнати правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП (80732-10), відповідному правоохоронному органу для належного оформлення».
Таким чином, протокол не може розглядатись суддею без усунення порушень, допущених при його складенні, оскільки неповнота передбачених законом даних унеможливлює надання належної правової оцінки викладеним у протоколі обставинам.
За наслідками таких встановлених недоліків у суду немає можливості повно, всебічно та обєктивно розглянути дану справу, а тому матеріали адміністративної справи слід повернути на доопрацювання для усунення недоліків, зазначених в мотивувальній частині.
Звертаю увагу на необхідність усунути зазначені недоліки в максимально стислі строки, оскільки відповідно до ст. 38 КУпАП строк притягнення до адміністративної відповідальності за вказане правопорушення складає три місяці з моменту його вчинення.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 245, 251, 252, 256, 278 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И Л А :
Матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП направити до Тлумацькому РВ УМВС України в Івано-Франківській області на доопрацювання для усунення недоліків, зазначених в мотивувальній частині постанови.
Постанова апеляційному оскарженню не підлягає.
Суддя У.Ю. Луковкіна