Постанова № 41594771, 26.11.2014, Сарненський районний суд Рівненської області

Дата ухвалення
26.11.2014
Номер справи
572/4573/14-а
Номер документу
41594771
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 572/4573/14-а

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 листопада 2014 року 10 год. 15 хв.м. Сарни

Сарненський районний суд Рівненської області

одноособово суддя Березень Ю. В.,

при секретарі Кудіній А. Р.,

розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Сарненської районної державної адміністрації про визнання протиправною бездіяльності, зобовязання вчинення дій, -

В С Т А Н О В И В :

15 вересня 2014 року ОСОБА_1 звернулась із позовом до Управління Пенсійного фонду України в Сарненському районі, в якому просила визнати протиправною бездіяльність відповідача та зобовязати нарахувати та виплатити доплату до пенсії в розмірі однієї мінімальної заробітної плати, починаючи з 15 березня 2011 року, посилаючись на ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Позивачка суду подала заяву з проханням слухати справу у її відсутність.

Ухвалою суду за клопотанням позивачки на підставі ст. 52 КАС допущена заміна первісного відповідача належним відповідачем Управлінням праці та соціального захисту населення Сарненської районної державної адміністрації.

Представник відповідача - Управління праці та соціального захисту населення Сарненської районної державної адміністрації подав суду письмові заперечення, в яких з посиланням на Постанову КМ України від 20.09.2005 року №936 "Про затвердження Порядку використання коштів державного бюджету на виконання програм, повязаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" вказував, що є неналежним відповідачем стосовно вимог позивачки. Зазначив, що нарахування доплат проводилось за місцем роботи позивачки в розмірах, передбачених Постановою КМ України від 26 липня 1996 року № 836 "Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Просив відмовити у задоволенні позову, справу слухати у відсутність представника.

Оцінивши повідомлені сторонами обставини, за наявності достатніх підстав суд вважає за можливе розглянути справу у порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами на підставі ст. 122 КАС України.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає частковому задоволенню.

Відповідно до частини першої статті 39 Закону України № 796-XII від 28 лютого 1991 року "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, у зоні посиленого радіологічного контролю провадиться доплата у розмірі однієї мінімальної заробітної плати.

ОСОБА_1 працює в м. Сарни Рівненської області, що є територією, яка віднесена до зони посиленого радіоекологічного контролю та отримувала компенсаційні виплати у звязку з роботою на цій території, однак в меншому розмірі, ніж це передбачено частиною першою статті 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", вказані обставини, яких не заперечував відповідач, підтверджуються довідкою з місця роботи позивачки.

Обовязок відповідача - Управління праці та соціального захисту населення Сарненської РДА здійснювати перевірку, реєстр та облік розрахунків підприємств та подавати Державному казначейству платіжні документи для здійснення відповідних видатків в установленому законодавством порядку ( в даному випадку доплат в звязку з роботою на територіях радіоактивного забруднення) визначений п.п. 4, 5, 6 Постанови КМ України № 936 від 20 вересня 2005 року "Про затвердження Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

З огляду на це посилання відповідача про його неналежність не заслуговують на увагу. Оскільки вказаним вище Порядком виплата спірної доплати проводиться за місцем основної роботи громадян підприємствами, на яких вони працюють, позовні вимоги позивачки про зобовязання відповідача виплатити недоплачені суми є безпідставними, натомість обґрунтованими є вимоги про зобовязання нарахування таких доплат.

Законом України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" від 16 січня 2014 року №719-VII, що набрав чинності з 1 січня 2014 року (п. 1 Прикінцевих положень Закону) будь-яких обмежень щодо розміру доплати, визначеної статтею 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" встановлено не було.

Натомість такі обмеження були встановлені Законом України від 3 липня 2014 року № 1622-VII "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік", який набрав чинності з 3 серпня 2014 року. Зокрема, за вказаним законом положення статті 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на 2014 рік.

Таким чином, лише починаючи з 3 серпня 2014 року у відповідача не було підстав нараховувати позивачці доплату у розмірі більшому, ніж визначено бюджетним законом.

Посилання відповідача на положення Постанови КМ України щодо встановлення обмежених розмірів доплат не заслуговують на увагу, оскільки згідно ст. 9 КАС України у разі невідповідності нормативно-правового акта закону України суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу.

Згідно ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійснені ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в т. ч. на виконання делегованих повноважень.

З огляду на відсутність предмета спору не заслуговують на увагу доводи позивачки про зобовязання відповідача здійснювати нарахування виплат в майбутньому.

Бездіяльність відповідача щодо ненарахування позивачці доплат в звязку з роботою на територіях радіоактивного забруднення у зоні посиленого радіологічного контролю відповідно до частини першої статті 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" за період з 15 березня 2014 року по 2 серпня 2014 року включно щомісячно у розмірі однієї мінімальної заробітної плати, слід визнати протиправною та зобовязати відповідача нарахувати позивачці недораховані доплати із урахуванням проведених виплат за вказаний період.

Керуючись ст.ст. 158-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Позов задовольнити частково.

Визнати противоправною бездіяльність Управління праці та соціального захисту населення Сарненської районної державної адміністрації щодо ненарахування ОСОБА_1 доплат в звязку з роботою на територіях радіоактивного забруднення у зоні посиленого радіологічного контролю відповідно до частини першої статті 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" за період з 15 березня 2014 року по 2 серпня 2014 року включно у розмірі однієї мінімальної заробітної плати.

Зобовязати Управління праці та соціального захисту населення Сарненської районної державної адміністрації нарахувати ОСОБА_1 доплату в звязку з роботою на територіях радіоактивного забруднення у зоні посиленого радіологічного контролю відповідно до частини першої статті 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" за період з 15 березня 2014 року по 2 серпня 2014 року включно у розмірі однієї мінімальної заробітної плати із урахуванням проведених виплат.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Сарненський районний суд протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови.

Суддя Сарненського районного суду

Рівненської області ОСОБА_2