Ухвала суду № 41562518, 20.11.2014, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.11.2014
Номер справи
808/8008/14
Номер документу
41562518
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ

20 листопада 2014 року Справа № 808/8008/14 м.Запоріжжя

Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Шара І.В., перевіривши матеріали адміністративного позову Державного підприємства Мелітопольський завод «Гідромаш» до Мелітопольського управління Державної казначейської служби України, до Мелітопольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Запорізькій області про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії, стягнення пені

ВСТАНОВИВ:

17 листопада 2014 року до Запорізького окружного адміністративного суду (далі - суд) надійшов адміністративний позов від Державного підприємства Мелітопольський завод «Гідромаш» далі - позивач) до Мелітопольського управління Державної казначейської служби України (далі - відповідач-1), до Мелітопольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Запорізькій області (далі - відповідач-2), в якому позивач просить суд:

1. Визнати протиправною бездіяльність відповідача-1 щодо невиконання вимог законодавства, при відшкодуванні 573670,00 грн., (за деклараціями № 981502481 та № 9074694081), а саме п.200.13 Податкового кодексу України, відповідно до якого на підставі отриманого висновку від відповідача-2, відповідач-1 видає платнику податку зазначену в ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку контролюючого органу;

2. Визнати протиправною бездіяльність відповідача-2 та відповідача-1 щодо невиконання вимог законодавства, при відшкодуванні 399900,00 грн. (за декларацією № 9066664538), а саме п. 200.12 п.200.13 Податкового кодексу України, відповідно до яких відповідач-2 зобов'язаний був у п'ятиденний строк після закінчення перевірки подати до відповідача-1 висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету, а відповідач-1 на підставі отриманого висновку від відповідача-2 - видати платнику податку зазначену в ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку контролюючого органу;

3. Зобов'язати відповідача-1 видати платнику податку суму бюджетного відшкодування у розмірі 573 670,00 грн. шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок ДП МЗ «Гідромаш».

4. Стягнути з Державного бюджету України на користь позивача пеню за несвоєчасно повернуту бюджетну заборгованість по декларації за вересень 2013 року № 9066664538 у розмірі 2905,00 грн.

5. Стягнути з Державного бюджету України на користь позивача пеню за неповернуту бюджетну заборгованість по деклараціям за жовтень 2013 року № 9074694081 та листопад 2013 року № 981502481 за період з моменту виникнення заборгованості по день подачі позову у розмірі 33 702,00 грн.

6. Встановити судовий контроль за виконанням судового рішення за результатами розгляду даної справи у порядку ст. 267 КАС України та зобов'язати відповідача-1 та відповідача-2, якщо рішення буде ухвалене не на їхню користь подати впродовж 1 місяця з моменту набрання рішенням чинності суду звіт про виконання судового рішення.

7. Стягнути з Державного бюджету України на користь позивача судові витрати у розмірі 182,70 грн.

Відповідно до ч.1 ст.107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви, зокрема, з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, з огляду на наступне.

Частиною 3 статті 106 КАС України, зокрема, встановлено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору, визначається Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI (в редакції чинній на момент підписання та надходження адміністративного позову до суду - далі Закон України №3674-VI).

Відповідно до п.1 ст. 2 Закону України № 3674-VI від 08.07.2011 платниками судового збору є: громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи-підприємці, які звертаються до суду.

Судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством (п.1 ст.3 Закону України 3674-VI від 08.07.2011).

Згідно з положеннями до ч.1 ст.4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 №3674-VI (в редакції чинній на момент підписання та надходження адміністративного позову до суду - далі Закон України №3674-VI) судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

За приписами ч.3 ст. 6 Закону України №3674-VI за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

Зокрема, відповідно до приписів підпункту 1 п. 3 ч.2 ст.4 Закону України №3674-VI за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлено ставку судового збору 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.

Відповідно до підпункту 1 п. 3 ч.2 ст.4 Закону України №3674-VI за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру встановлено ставку судового збору в розмірі 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.

Згідно із ст. 8 Закон України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» з 1 січня 2014 року встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі в сумі - 1218 гривень.

Отже, з 01.01.2014 мінімальний розмір судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру становить 1827 грн., максимальний - 4872 грн., за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру - 73,08 грн.

За правилами ч.3 ст. 4 Закону України №3674-VI під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.

Відповідно до пункту 1 частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.

За практикою Європейського суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.

З огляду на викладене адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов'язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій тощо.

Таким чином, звернені до суду вимоги про скасування рішення відповідача-суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.

Перевіривши адміністративний позов та додатки до позову суд з'ясував, що третій, четвертий та п'ятий пункти позовних вимог є вимогами майнового характеру, оскільки в даному випадку безпосереднім наслідком зобов'язання відповідача-1 перерахувати на користь позивача кошти у розмірі 573670,00 грн. та стягнення з держаного бюджету коштів на користь позивача у сумі 2905,00 грн. та 33702,00 грн. - є зміна складу майна позивача. Отже загальна сума майнових вимог позивача складає 610277,00 грн. (573670,00 грн.+ 2905,00 грн.+33702,00 грн.).

Тому позивач має сплатити судовий збір розмірі 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1827 грн. з урахуванням вимог ч. 3 ст. 4 Закону України №3674-VI, а саме не менше 182,70 грн., та не більше 487,20 грн.

Розрахунок суми судового збору відповідно до чинного законодавства України є наступним:

1) 610277,00 грн.(сума позовних вимог)*2%(ставка судового збору)=12205,54 грн.

2) 12205,54 грн.*10%=1220,55 грн.( ч.3 ст. 4 Закону України №3674-VI).

Відповідно до вищезазначених норм, максимальна сума судового збору, що сплачується за подання до суду позову позовними вимогами майнового характеру, є 487,20 грн.

Отже, з урахуванням викладеного позивач має сплатити судовий збір у сумі 487,20 грн.

В матеріалах адміністративного позову міститься платіжне доручення №1898 від 03.11.2014 на суму 182,70 грн. (сто вісімдесят дві гривні 70 копійок), тобто в розмірі меншому, ніж встановлено чинним законодавством України.

З урахуванням викладеного, позивачеві належить доплатити судовий збір у сумі 304,50 грн. за вимогу майнового характеру.

Недоліки позовної заяви можуть бути усунені шляхом надання суду доказів сплати суми судового збору в розмірі, що не вистачає, оформленого відповідно до вимог законодавства шляхом перерахування коштів через установи банків чи відділення зв'язку на наступний розрахунковий рахунок: отримувач коштів Державний бюджет Ленінського району м. Запоріжжя, МФО 813015, ЄДРПОУ 38025423, банк отримувача ГУДКCУ у Запорізькій області, р/р №31215206784006, код бюджетної класифікації 22030001, призначення платежу: судовий збір, за позовом «_______» (найменування позивача), Запорізький окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 35450335.

Такі обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам процесуального законодавства, а тому, згідно з ч.1 ст.108 КАС України, вона підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.

Керуючись ст.ст.106, 108, 160, 165 КАС України, суддя

УХВАЛИВ:

1. Адміністративний позов Державного підприємства Мелітопольський завод «Гідромаш» до Мелітопольського управління Державної казначейської служби України, до Мелітопольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Запорізькій області про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії, стягнення пені - залишити без руху.

2. Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 08 грудня 2014 року (з урахуванням поштового перебігу).

3. Позивачу необхідно у встановлений судом строк для усунення недоліків позовної заяви подати до канцелярії Запорізького окружного адміністративного суду належним чином оформлений доказ сплати суми судового збору в розмірі, що не вистачає, з урахуванням вимог, зазначених в мотивувальній частині цієї ухвали.

4. Роз'яснити, що згідно з п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України, якщо у встановлений судом строк, позивач не усуне недоліки позовної заяви, її буде повернуто позивачу з усіма доданими до неї матеріалами.

5. Копію цієї ухвали надіслати Державному підприємству Мелітопольський завод «Гідромаш».

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя І.В. Шара