ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа №2-а-5931/2008 Категорія стат. обліку - 75
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
О 16.20 год. 01 вересня 2008 року м. Дніпропетровськ
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Барановського Р.А. при секретарі судового засідання Федоренко Ю.В. за участю:
прокурора Кутузової представника позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов прокурора м. Жовті Води в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в м. Жовтих Водах Дніпропетровської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України в м. Жовтих Водах Дніпропетровської області звернулося до суду із адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 з проханням стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 на користь позивача суму заборгованості зі сплати страхових внесків у розмірі З 787,22 грн. та суму заборгованості зі сплати штрафних санкцій у розмірі 4 752,22 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач порушив строки сплати страхових внесків, внаслідок чого виникла заборгованість, яка станом на 27.05.2008 рік становить З 787,22 грн.
Позивач за несвоєчасну сплату страхових внесків застосувала до відповідача фінансову санкцію № 50 від 14.03.2008 року у розмірі 4 752, 22 грн.
Отже, загальна сума заборгованості відповідача перед позивачем становить 8 537,44 грн.
У судовому засіданні представник позивача за довіреністю підтримав позовні вимоги.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов належить задовольнити повністю із наступних підстав.
Матеріалами справи досліджено, що фізична особа-підприємець ОСОБА_2зареєстрована в управлінні Пенсійного фонду України в м. Жовті Води за № 0420032496 від 29.06.2000 року.
На підставі розрахунку суми позову відповідачу зі сплати страхових внесків станом на 27.05.2008 року всього нараховано 3 787,22 грн.
Згідно абзацу 1 ст.1 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установ та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю
найманих працівників.
Пунктом 1 статті 14 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" зазначено, що страхувальниками відповідно до цього Закону є роботодавці: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону.
Статтею 1 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачає, що страхувальники - це роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до вказаної статті страхові внески - це кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.
Відповідач є платником страхових внесків до солідарної системи Пенсійного фонду України.
Відповідно ч.2 ст. 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" обчислення страхових внесків застрахованих осіб здійснюється на підставі бухгалтерських документів.
У частині 6 статі 19 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" зазначено, страхові внески нараховуються незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати.
Частиною 6 статті 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Згідно п.п.6 п.2 ст. 17 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Відповідно до ч.Ю ст. 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про сплату страхових внесків, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.
Рішенням № 50 від 14.03.2007 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (перерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду управління Пенсійного фонду України в м. Жовті Води в Дніпропетровській області було застосовано до відповідача на підставі п.2 ч.9 ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" стягненняу вигляді суми штрафу у розмірі 3 568,07 грн. та нарахування пені в розмірі 1 184,15 грн. за період з 21.02.2004 року до 28.02.2008 року. Тому, загальна сума нарахованих штрафних санкцій та пені складає 4 752,22 грн.
Вищезазначене рішення було направлена на адресу відповідачу рекомендованою
кореспонденцією, а докази її направлення були додані до позовної заяви.
В добровільному порядку відповідач заборгованості не погасив.
Пунктом 2 частини 9 статті 106 Закону України передбачено, що за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки.
У статі 23 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" зазначається, що спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються органами Пенсійного фонду та в судовому порядку.
Частиною 13 ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що про нарахування пені та накладення штрафів, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, виносять рішення, які протягом трьох робочих днів із дня їх винесення надсилаються страхувальнику, банку чи організації, яка здійснює виплату і доставку пенсій.
Суми пені та штрафів, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, підлягають сплаті страхувальником, батом чи організацією, яка здійснює виплату і доставку пенсій, протягом десяти робочих днів з дня одержання відповідного рішення. При цьому в цей же строк страхувальник, банк чи організація, яка здійснює виплату і доставку пенсій, має право оскаржити зазначене рішення до вищого органу Пенсійного фонду або в судовому порядку з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це відповідного виконавчого органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.
Судом встановлено, що:
• - по-перше, рішення № 50 від 14.03.2007 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (перерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду управління Пенсійного фонду України в м. Жовті Води в Дніпропетровській області було прийняте в порядку, передбаченому чинним законодавством;
• - по-друге, відповідач у встановлені строки чинним законодавством не перерахував на рахунок позивача заборгованість у розмірі 8 537,44 грн., яка складається: заборгованість по сплаті страхових внесків - 3 787,22 грн. та заборгованість по сплаті штрафних санкцій - 4 752,22 грн.;
• - по-третє, доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору, не надано.
Суд приходить до висновку, що позивачем надані належні докази, які свідчать про
обґрунтованість позовних вимог.
Таким чином позовні вимоги позивача підлягають задоволенню в повному обсязі На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 10, 12, 70 71, 79, 86, 94, 160-162 Кодексу
адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов прокурора м. Жовті Води в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в м. Жовтих Водах Дніпропетровської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості задовольнити повністю
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1) на користь управління Пенсійного фонду України в м. Жовті Води (р/р 2560730142103 Жовтоводсько-П'ятихатське ВОБ № 7787 код ОКПО 24604139, МФО 306135) суму заборгованості зі сплати страхових внесків у розмірі 3 787,22 грн. та заборгованості зі сплати штрафних санкцій у розмірі 4 752.22 грн. Копію постанови направити сторонам.
Судові витрати віднести за рахунок Державного бюджету України.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня складання постанови в повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть учать у справі.
Суддя Р.А. Барановський