ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
Іменем України
01 квітня 2009 року Справа № 2-а-3383/08/0470
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Турлакова Н.В.
при секретарі - Федосенко І.А.
за участю представника позивача - не зявився
представник відповідача - не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську адміністративну справу за позовом Західно-Донбаської об'єднаної державної податкової інспекції до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про звернення стягнення на активи боржника в рахунок погашення податкового боргу зі сплати єдиного податку у сумі 700 грн. 00 коп., -
в с т а н о в и в :
Західно-Донбаська об'єднана державна податкова інспекція звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 з позовними вимогами про звернення стягнення на активи боржника в рахунок погашення податкового боргу зі сплати єдиного податку у сумі 700 грн. 00 коп.
В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що фізична особа - підприємець ОСОБА_1 має податковий борг перед бюджетом в сумі 700 грн. 00 коп., який є несплаченим.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, про час, дату та місце судового засідання повідомлявся належним чином, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення поштового відправлення від 09.02.2009, яке міститься в матеріалах справи. 01.04.2009 до суду від представника позивача надійшло клопотання, в якому він просив розглянути справу за його відсутності, зазначив, що позовні вимоги підтримує повністю та просив позов задовольнити у повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про час, дату та місце судового засідання повідомлявся належним чином, однак, на адресу суду повернувся конверт з приміткою поштового відділення про причини невручення адресату, а саме через сплин терміну зберігання .
Проаналізувавши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовна заява підлягає задоволенню, з наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер - НОМЕР_1) зареєстрований як фізична особа - підприємець рішенням Виконавчого комітету Павлоградської міської ради від 25.01.2005 року за № 2 232 000 0000 000786. Даний факт підтверджується Довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 19.10.2007 (АБ № 946784) та Свідоцтвом про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця (В00 № 368841) .
Відповідач проживає за адресою: АДРЕСА_1., 51400, що підтверджується Довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 19.10.2007 (АБ № 946784) та Довідкою ВГІРФО Павлоградського МВ УМВС від 24.07.2007.
Відповідач перебуває на обліку в Західно-Донбаській об'єднаній державній податковій інспекції як платник податків.
Частиною 1 ст. 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
П. 2 ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" передбачено, що платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законом терміни, у зв'язку з чим повинні подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Також п. 3 ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" передбачено, що платники податків і зборів зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни;
Відповідно до п. 4.1.4.Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Відповідно до п. 2 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» від 03.07.1998 № 727/98 (зі змінами та доповненнями) фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку. Ставка єдиного податку для фізичних осіб - підприємців встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць.
Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що 28.01.2005 фізичною особою - підприємцемОСОБА_1було отримано свідоцтво на сплату єдиного податку № 169727 з виду діяльності «Маркетингові послуги».
Рішенням 28 сесії Павлоградської міської ради IV скликання № 550-28/IV від 15.03.2005 затверджені ставки єдиного податку для фізичних осіб, що займаються підприємницькою діяльністю для виду діяльності «Маркетингові послуги» в розмірі 200 грн.
За даними Західно-Донбаської об'єднаної державної податкової інспекції у відповідача внаслідок невиконання податкових зобов'язань виникла податкова заборгованість (недоїмка) зі сплати єдиного податку за період з червня по листопад 2005 у сумі 700 грн., що підтверджується Розрахунком суми позову про стягнення податкового боргу за основним платежем (недоїмка) станом на 29.10.2007 та обліковими картками відповідача (скорочена форма) станом на 30.03.2005, 31.12.2005, 31.12.2006, 29.10.2007. Заборгованість утворилася у зв'язку із несвоєчасною та неповною сплатою сум єдиного податку за 2005 рік у встановлені строки.
Відповідно до статті 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990 року №509-XII завданням органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Згідно пункту 11 статті 10 зазначеного Закону, державні податкові інспекції в районах у містах подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна. Пунктом 11 статті 11 вказаного Закону також встановлено право органів державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Порядок погашення зобов'язань юридичних та фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами визначено Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.2000 року.
Статтею 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.2000 року визначено податковий борг як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого зобов'язання.
Відповідно до статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.2000 року, платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації і в такому випадку обчислена сума податкового зобов'язання вважається узгодженою та не може бути оскаржена в адміністративному порядку.
Відповідно до статті 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.2000 року, з метою погашення податкового боргу відповідача податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Західно-Донбаською об'єднаною державною податковою інспекцією з метою погашення податкового боргу відповідачу були направлені податкові вимоги:
- перша податкова вимога від 22.06.2005 року №1/2088 (факт отримання корінця першої податкової вимоги відповідачем підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення від 05.08.2005);
- друга податкова вимога від 05.09.2005 року №2/2834 (факт отримання корінця другої податкової вимоги відповідачем підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення від 29.01.2007).
Згідно пункту 2.3.1. статті 2 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.2000 року, органом стягнення податкового боргу з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 є Західно-Донбаська об'єднана державна податкова інспекція.
Згідно з довідкою Західно-Донбаської об'єднаної державної податкової інспекції (вих. № 2625/290 від 23.10.2007) у відповідача є розрахунковий рахунок 2600700213001 в КБ «Надра», МФО 306016.
Пунктом 5 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» від 03.07.1998 № 727/98 (зі змінами та доповненнями) визначено, що суб'єкти малого підприємництва несуть відповідальність за несвоєчасність сплати сум єдиного податку згідно з законодавством України.
Відповідно до підпункту 3.1.1. пункту 3.1. статті 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.2000 року, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. Активи платника податків це кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
На час подання адміністративного позову відповідач податковий борг перед бюджетом з єдиного податку в сумі 700 грн. в добровільному порядку не сплатив.
За даних обставин суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, оскільки є законними та обґрунтованими письмовими доказами. Таким чином, суд вважає правомірним стягнення з відповідача заборгованості по сплаті єдиного податку на користь держави в сумі у сумі 700 грн.
Крім того, відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
п о с т а н о в и в :
Адміністративний позов Західно-Донбаської об'єднаної державної податкової інспекції до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про звернення стягнення на активи боржника в рахунок погашення податкового боргу зі сплати єдиного податку у сумі 700 грн. 00 коп. задовольнити повністю .
Звернути стягнення на активи фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1., 51400, ідентифікаційний код НОМЕР_1, р/р 2600700213001 в КБ «Надра», МФО 306016) на користь державного бюджету в рахунок погашення податкового боргу зі сплати єдиного податку в розмірі 700 грн. (сімсот гривень) на користь місцевого бюджету (код 24237540, р/р 34213379700032, УДКУ по м. Павлоград, банк «Казна-Дніпро», МФО 805012, код податку - 16050200).
На постанову протягом десяти днів з дня її складення у повному обсязі до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд може бути подано заяву про її апеляційне оскарження, а протягом двадцяти днів після подання заяви - апеляційна скарга на постанову суду.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, у разі її подання протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано, а у разі її подання - після закінчення строку на подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не буде скасовано, набирає законної сили після закінчення розгляду справи апеляційним судом.
Повний текст постанови викладений 06.04.2009.
Суддя (підпис) Н.В. Турлакова