Постанова № 4154402, 10.06.2009, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.06.2009
Номер справи
2-а-3838/09/0470
Номер документу
4154402
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  

Справа № 2-а-3838/09/0470

Категорія статобліку - 6.6.4

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 червня 2009 року м. Дніпропетровськ

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Турлакової Н.В.

при секретарі судового засідання: Федосенко А.І.

за участю сторін:

прокурора: Денисенко Д.В.

представника позивача: ОСОБА_1

представника відповідача: ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпропетровську адміністративний позов прокурора Саксаганського району м.Кривогу Рогу в інтересах держави в особі Центральної міжрайонної державної податкової інспекції у м.Кривому Розі до Комунального житлового підприємства № 10

про стягнення податкового боргу , -

в с т а н о в и в :

Прокурор Саксаганського району м.Кривогу Рогу звернувся до суду з позовом в інтересах держави в особі Центральної міжрайонної державної податкової інспекції у м.Кривому Розі до Комунального житлового підприємства № 10, в якому з урахуванням уточнень просить:

- стягнути з комунального житлового підприємства № 10 до бюджету податковий борг у розмірі 987 223,58грн, а саме: борг з податку на додану вартість у розмірі 811 582,88грн., борг з податку на прибуток у розмірі 57 566,26грн., борг із земельного податку у розмірі 118 074,44грн.;

- з метою забезпечення позову застосувати заходи забезпечення адміністративного позову, а саме заборонити КЖП№10 та іншим особам вчиняти певні дії щодо відчуження активів платника податків КЖП №10 окрім проведення такого відчуження в рахунок погашення податкового боргу КЖП №10.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що виконавчим комітетом Криворізької міської ради Дніпропетровської області 07.03.2001р. було зареєстровано Комунальне житлове підприємство № 10 як суб'єкт підприємницької діяльності та видано свідоцтво про державну реєстрацію. Відповідач знаходиться на обліку в Центральній міжрайонній державній податковій інспекції у м.Кривому Розі, як платник податків. Станом на 23.12.2008р. відповідач має податковий борг у розмірі 987 223,58грн, з яких: борг з податку на додану вартість у розмірі 811 582,88грн., борг з податку на прибуток у розмірі 57 566,26грн., борг із земельного податку у розмірі 118 074,44грн.

Прокурор у судовому засіданні підтримав позовні вимоги та просив задовольнити їх.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, просив позов задовольнити, з підстав зазначених у позовній заяві.

Представник відповідача у судовому засіданні податковий борг визнав та пояснив, що податкова заборгованість виникла через заборгованість мешканців по комунальним платежам перед КЖП №10.

Заслухавши учасників процесу, дослідивши чинне законодавство та матеріали справи, суд доходить висновку, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Відповідач зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа, про що свідчить копія свідоцтва про державну реєстрацію від 07.03.2001р. видане Виконкомом Криворізької міської ради.

Згідно до довідки Центральної МДПІ комунальне житлове підприємство №10 взято на облік платників податків в податковому органі 14 січня 1994р. за №225 (516).

Центральною МДПІ було здійснено аналіз податкового боргу суб'єктів підприємницької діяльності - платників податків. в результаті якого встановлено, що у КЖП №10 станом на 23.12.2008р. наявний борг у сумі 987 223,58грн., у т.ч. борг з податку на додану вартість у розмірі 811 582,88грн., борг з податку на прибуток у розмірі 57 566,26грн., борг із земельного податку у розмірі 118 074,44грн. що підтверджується Розрахунком суми податкового боргу Центральною МДПІ від 23.12.2008р.

Податковий борг з податку на додану вартість на суму 811 582,88грн. виник внаслідок неповної сплати податкових зобов'язань визначених податковим повідомленням-рішенням від 23.08.07р. № 000299102/0, прийнятого на підставі акту перевірки від 23.08.07р. № 281/1640/20274047 та деклараціями у період за 2007-2008 роки, копії яких наявні в матеріалах справи.

Податковий борг з податку на прибуток на суму 57 566,26грн. виник внаслідок не сплати податкових зобов'язань визначених податковим повідомленням-рішенням від 19.04.06р. № 0002471500/0, прийнятого на підставі акту перевірки від 11.04.06р. № 191/151, копії яких наявні в матеріалах справи.

Податковий борг із земельного податку на суму 118 074,44грн. виник внаслідок неповної сплати податкових зобов'язань визначених податковим повідомленням-рішенням від 16.07.08р. № 0002371503/0, прийнятого на підставі акту перевірки від 15.07.08р. № 1837/219/153/20274047, податковим повідомленням-рішенням від 28.10.08р. № 0002991503/0, прийнятого на підставі акту перевірки від 24.10.08р. № 3537/278/1503/20274047 та податковими розрахунками земельного податку за 2006-2008 роки, копії яких наявні в матеріалах справи.

Відповідно до ч.1. ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в

порядку і розмірах, встановлених законом.

Статтями 2, 4 Закону України "Про систему оподаткування" передбачено обов'язок платників податків сплачувати податки і збори до бюджетів та державних цільових фондів у порядку та на умовах, що визначаються Законами України про оподаткування.

Відповідно до ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни, у зв'язку з чим повинні подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

Згідно п.п. 2.3.1 п.2.3 ст. 2 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» органами уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу є виключно податкові органи.

Відповідно до п.5.1 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Згідно аб.1 пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 зазначеного Закону платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 цього Закону для подання податкової декларації.

У пп.5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» вказано, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Будь-які активи платника податків в силу п.п.7.2.1 п.7.2.ст.7 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" являються джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення.

Враховуючи викладене, а також фактичне визнання податкового боргу відповідачем, суд вважає, що факт порушення відповідачем вимог Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» доведений, у з зв'язку з чим позов підлягає задоволенню в частині стягнення податкового боргу.

Щодо вимоги про забезпечення позову, суд вважає, що вона не підлягає задоволенню, оскільки представником позивача не надані докази, які підтверджують необхідність вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, а саме такі, що доводять існування реальної загрози невиконання чи ускладнення виконання можливого рішення суду про задоволення позову. Відсутні такі докази також в матеріалах справи.

Керуючись ст.ст. 162, 163 КАС України суд, -

п о с т а н о в и в:

Адміністративний позов   задовольнити.

Стягнути з комунального житлового підприємства № 10 до бюджету податковий борг у розмірі 987 223,58грн. (дев'ятсот вісімдесят сім тисяч двісті двадцять три гривні п'ятдесят вісім копійок), з яких: борг з податку на додану вартість у розмірі 811 582,88грн. (вісімсот одинадцять тисяч п'ятсот вісімдесят дві гривні вісімдесят вісім копійок), борг з податку на прибуток у розмірі 57 566,26грн. (п'ятдесят сім тисяч п'ятсот шістдесят шість гривень двадцять шість копійок), борг із земельного податку у розмірі 118 074,44грн. (сто вісімнадцять тисяч сімдесят чотири гривні сорок чотири копійки).

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі, а апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова виготовлена у повному обсязі 15.06.2009р.

Суддя Н.В.Турлакова