ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
і м е н е м У к р а ї н и
18 листопада 2014 рокусправа № 804/2911/14
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Щербака А.А.
суддів: Баранник Н.П. Малиш Н.І.
за участю секретаря судового засідання:Фірсік Д.Ю розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Державної фінансової інспекції в Дніпропетровській області постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 28 квітня 2014р. у справі за позовом Червоногригорівської селищної ради до Державної фінансової інспекції в Дніпропетровській області, третя особа: Нікопольська районна державна адміністрація про скасування пунктів вимог,-
ВСТАНОВИВ:
Червоногригорівська селищна рада Нікопольського району Дніпропетровської області звернулась з позовом до Державної фінансової інспекції в Дніпропетровській області, третя особа: Нікопольська районна державна адміністрація Дніпропетровської області про скасування пунктів вимог.
Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 28 квітня 2014р. позов задоволено.
Суд постановив скасувати п.п. 2, 6, 7 вимог Нікопольської об'єднаної державної фінансової інспекції від 22.11.2013 р. № 860-15/3650.
Відповідачем подана апеляційна скарга, просить оскаржену постанову скасувати, в задоволенні позову відмовити.
Апеляційна скарга обґрунтована тим, що судом першої інстанції порушено норми матеріального права, висновки суду першої інстанції обставинам справи не відповідають, судом першої інстанції не було враховано те, що розрахунки збитків були підписані без заперечень з боку позивача.
Представник відповідача апеляційну скаргу підтримав.
Представник позивача та третьої особи проти задоволення апеляційної скарги заперечував.
Колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.
Як встановлено судом першої інстанції, 29.10.2013 р. Нікопольською об'єднаною державною фінансовою інспекцією проведено ревізію фінансово-господарської діяльності Червоногригорівської селищної ради за 2010 р., 2011 р., 2012 р. та січень-серпень 2013 р.
За результатами ревізії складено акт № 860-22/06 від 08.11.2013 р.
На підставі акта ревізії № 860-22/06 від 08.11.2013 р. Нікопольською об'єднаною державною фінансовою інспекцією винесено вимоги про усунення порушень від 22.11.2013 р. № 860-15/3650.
Відповідно до п. 2 вимог при обстеженні пам'яток археологічної спадщини (курганів) на території Червоногригорівської селищної ради встановлено розорення, руйнування та пошкодження 31 кургану.
В зв'язку з наведеним, селищну раду зобов'язано:
-забезпечити в термін до 25.12.2013 р. оформлення з землекористувачами, на території яких розташовано пам'ятки археологічної спадщини (кургани) охоронні зобов'язання - договори;
- забезпечити в термін до 25.12.2013 р. належне збереження об'єктів археологічної спадщини (курганів) від загрози знищення, руйнування або пошкодження та стягнути з осіб, якими здійснено неналежний контроль за охороною пам'яток археологічної спадщини (курганів) заподіяні державі збитки на загальну суму 4 765 136,99 грн. у відповідності до вимог діючого законодавства.
Відповідно до п. 6 вимог в ході ревізії встановлено, що селищною радою недоотримано орендної плати від здачі в оренду нежитлових приміщень внаслідок заниження фактично займаної площі приміщень орендарями, в зв'язку з чим селищну раду зобов'язано стягнути в повному обсязі недоотриману орендну плату, шляхом перерахування орендарями на розрахунковий рахунок селищної ради коштів в сумі 19 996,45 грн., в тому числі шляхом проведення претензійно-позовної роботи.
Відповідно до п. 7 вимог в ході ревізії встановлено, що в порушення п. 6 Методикирозрахунку орендної плати за використання комунального майна територіальної громади Червоногригорівської селищної ради, затвердженої рішенням 26 сесії IV скликання сільської ради від 06.01.2006 р. № 239/1-26/IV селищною радою недоотримано орендної плати від здачі в оренду нежитлових приміщень внаслідок заниження орендної плати і частині не застосування індексів інфляції за попередні роки в зв'язку з чим, селищну раду зобов'язано стягнути в повному обсязі недоотриману орендну плату шляхом перерахування орендарями на розрахунковий рахунок селищної ради коштів в сумі 5 643,64 грн., в тому числі шляхом проведення претензійно-позовної роботи.
Щодо п. 2 вимог, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції про необхідність його скасування з огляду на те, що кургани на балансі Червоногригорівської селищної ради не перебувають, та у позивача відсутні повноваження на оформлення з землекористувачами, на території яких розташовано пам'ятки археологічної спадщини (кургани) охоронних зобов'язань - договорів та стягнення збитків.
Судом першої інстанції було встановлено, що на території Червоногригорівської селищної ради Нікопольського району розташовані 15 курганів (31 могильник), які знаходяться за межами населеного пункту. Пам'ятки археології не стоять на балансі. У власність та користування юридичним, фізичним особам не передавались, про що свідчить службова записка начальника відділу культури і туризму, національностей та релігій Нікопольської районної державної адміністрації від 20.03.2014 р. № 105
Відповідно до довідки Червоногригорівської селищної ради Нікопольського району Дніпропетровської області кургани на балансі Червоногригорівської селищної ради не перебувають.
Відповідно до ч. 1 ст. 24 Закону України «Про охорону культурної спадщини» власник або уповноважений ним орган, користувач зобов'язані утримувати пам'ятку в належному стані, своєчасно провадити ремонт, захищати від пошкодження, руйнування або знищення відповідно до цього Закону та охоронного договору.
Пунктом 2 Порядку укладення охоронних договорів на пам'ятки культурної спадщини, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України N 1768 від 28.12.2001, передбачено, що власник пам'ятки чи її частини або уповноважений ним орган (особа) зобов'язаний не пізніше ніж через один місяць з моменту отримання пам'ятки чи її частини у власність або у користування укласти охоронний договір з відповідним органом охорони культурної спадщини.
Щодо пунктів 6 та 7 вимог, то колегія суддів також погойдується з висновками суду першої інстанції, оскільки розрахунки недоотриманої орендної плати від здачі в оренду нежитлових приміщень зроблені не у відповідності до технічної документації - а саме без урахування приміщень загального користування та застосовано не площа приміщень, а їх об'єм.
Судом першої інстанції також вірно було враховано те, що відповідно до умов укладених в 2008 р. договорів орендна плата вноситься з урахуванням щомісячного індексу інфляції по відношенню до суми орендної плати, визначеної за перший місяць після укладення договору.
Доводи апеляційної скарги про те, що відповідні розрахунки збитків були підписані без заперечень з боку представників позивача, не спростовують вказаних висновків суду першої інстанції.
Таким чином, підстави для скасування постанови суду першої інстанції відсутні.
Керуючись ст. ст. 198, 200, 205, 206 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Державної фінансової інспекції в Дніпропетровській області залишити без задоволення.
Постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 28 квітня 2014р. у справі за позовом Червоногригорівської селищної ради до Державної фінансової інспекції в Дніпропетровській області, третя особа: Нікопольська районна державна адміністрація про скасування пунктів вимог залишити без змін.
Ухвала суду набирає законної сили у відповідності до ч.5 ст. 254 КАС України та може бути оскаржена в порядку і строки, передбачені ст. 212 КАС України до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий: А.А. Щербак
Суддя: Н.П. Баранник
Суддя: Н.І. Малиш