ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 листопада 2014 року № 813/7083/14
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого-судді Дем'яновського Г.С., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Самбірського міськрайонного центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення коштів в сумі 11912,83 грн.
ВСТАНОВИВ:
Самбірський міськрайонний центр зайнятості діє відповідно до законів України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", "Про зайнятість населення", "Про державну службу", Положення про Самбірський міськрайонний центр зайнятості.
До Самбірського міськрайонного центру зайнятості 30.10.2008р. звернувся ОСОБА_1 з метою пошуку роботи. В зв'язку з неможливістю його працевлаштувати 06.11.2008 року на підставі власноручно підписаної цією особою заяви ОСОБА_1 надано статус безробітного та призначено допомогу по безробіттю терміном 360 календарних днів на підставі наказу центру зайнятості від 06.11.2008 №НТ081106. Перебував на обліку до 01.10.2009р.
Після працевлаштування гр.ОСОБА_1 вдруге звернувся до Самбірського міськрайонного центру зайнятості 02.11.2011р.. статус безробітного було надано 09.11.2011р. та призначено виплату допомоги по безробіттю терміном 360 календарних днів на підставі наказу центру зайнятості від 06.11.2008 №НТ081106.
У підписаних заявах Відповідач підтверджував той факт, що «не зареєстрований як суб»єкт підприємницької діяльності, трудовою діяльністю не займається, по цивільно-правовій угоді не працює, доходів не отримує...та у разі надходження до центру зайнятості документів про подання ним недостовірних даних, зобов'язується добровільно повернути незаконно отримані кошти».
Відповідно до ст.2 Закону України "Про зайнятість населення" «безробітними
визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших, передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості, як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи».
На адресу Самбірського міськрайонного центру зайнятості Управлінням ПФУ в м.Самборі та Самбірському районі надіслано повідомлення від 07.03.2014р. №1670/05-20 щодо отримання від державного реєстратора інформації про внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення ФОП ОСОБА_1 щодо припинення підприємницької діяльності.
З метою підтвердження інформації про проведення державної реєстрації особи - підприємця ОСОБА_1 скеровано запит у Відділ державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців реєстраційної служби Самбірського міськрайонного управління юстиції та 30.05.2014 отримано Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, яким підтверджено дату реєстрації - 04.01.2004р.
Громадяни, які самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців, осіб, зайнятих індивідуальною трудовою діяльністю за нормами ст.1 Закону України „Про зайнятість населення" віднесені до зайнятого населення як такі, що самостійно забезпечують себе роботою.
Відповідно до п.1 ст.1 Закону України "Про зайнятість населення" «... зайнятість - це діяльність громадян, пов'язана із задоволенням особистих та суспільних потреб і така, що, як правило, приносить їм дохід у грошовій або іншій формі...».
Суд бере до уваги, що на підставі вищенаведеного встановлено, що під час реєстрації у службі зайнятості та у період перебування на обліку в центрі зайнятості з 30.10.2008 по
01.10.2009 та з 02.1 1.2011 по 01.11.2012 відповідач дійсно був зайнятою особою та не повідомив, що зареєстрований як суб»єкт підприємницької діяльності, чим порушив ч.2 ст. 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", відповідно до якої «застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг». Ч.З ст. 36 цього ж Закону передбачено: «сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг».
За період перебування на обліку у Самбірському МРЦЗ з 30.10.2008 по
01.10.2009 та з 02.11.2011 по 01.11.2012 відповідачем отримано матеріальне забезпечення на загальну суму 11 083,13 грн. та витрачено на професійне навчання 829,70 грн. (з 19.01.2008 по 10.06.2009).
Загальна сума коштів, які необхідно повернути складає- 11912.83 грн.
Судом також береться до уваги що, під час особистої зустрічі 22.05.2014 з відповідачем, позовні вимоги він визнав, проте на даний час не повернув незаконно отримані кошти.
Відповідно до статті 14 Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування страхові фонди є органами, які здійснюють керівництво та управління окремими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, провадять роботу по збору, акумуляції страхових внесків, контролюють використання коштів, забезпечують фінансування виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та здійснюють інші функції згідно з затвердженими статутами.
Ухвалою суду від 21.10.2014 року відкрито скорочене провадження у даній справі та надано відповідачу строк для подання заперечення проти позову або заяви про визнання позову та роз'яснено наслідки такого неподання.
Оскільки відповідач повідомлений належним чином, суд вважає за можливе, у відповідності до вимог ч.3 ст.183-2 КАС України, розглядати справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
З врахуванням вищевикладеного, суд прийшов до висновку про обгрунтованість та підставність позовних вимог і вважає, що позов підлягає до задоволення.
Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст. 94 КАС України, судові витрати у формі судового збору не належить стягувати з відповідача, оскільки позивачем не понесені.
Керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 86, 94, 159-163, 167, 183-2 Кодексу адміністративні судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Самбірського міськрайонного центру зайнятості на р/р 37173301999466 в ГУДКСУ у Львівській області МФО 825014, ЗКПО 22394560 кошти в сумі 11 083,13 грн та кошти в сумі 829,70 грн на рахунок Львівського обласного центру зайнятості №371743-1900001 в ГУДКСУ МФО 825014, код ЗКПО 03491180
Постанова може бути оскаржена сторонами до Львівського апеляційного адміністративного суду. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд Львівський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку передбаченому ст. 254 КАС України.
Суддя Дем'яновський Г.С.