ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
У Х В А Л А
про залишення заяви про перегляд судового рішення
за нововиявленими обставинами без руху
03 липня 2014 р.м.ОдесаСправа № 2-а-279/11/1521
Суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Коваль М.П., розглянувши можливість відкриття провадження за нововиявленими обставинами за заявою ОСОБА_1 про перегляд за нововиявленими обставинами ухвали Одеського апеляційного адміністративного суду від 30 січня 2014 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області, треті особи: ОСОБА_2, ОСОБА_3, про визнання рішення нечинним, -
В С Т А Н О В И В:
До Одеського апеляційного адміністративного суду надійшла заява ОСОБА_1 про перегляд за нововиявленими обставинами ухвали Одеського апеляційного адміністративного суду від 30 січня 2014 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області, треті особи: ОСОБА_2, ОСОБА_3, про визнання рішення нечинним.
Ознайомившись з даною заявою, вважаю, що вона не відповідає вимогам ст. 248 КАС України, у зв'язку з чим така заява підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.
Так, як встановлено частиною 4 вказаної статті, до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами додаються копії заяви відповідно до кількості осіб, які брали участь у справі, та документ про сплату судового збору.
Згідно вимог ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Під об'єкти, за подання яких судовий збір не справляється (ч. 2 ст. 3 Закону України «Про судовий збір»), подана заява не підпадає. Дані, які б свідчили про те, що заявник має пільги щодо сплати судового збору (ст. 5 Закону України «Про судовий збір») в поданій заяві не наведені.
Згідно вимог пп. 4 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами ставку судового збору встановлено 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми. При цьому, ставка судового збору за подання до адміністративного суду позову майнового характеру складає 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати (пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»).
Згідно статті 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» установлено на 2014 рік мінімальну заробітну плату: у місячному розмірі: з 1 січня - 1218 гривень.
За таких обставин, заявником при поданні заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами повинний бути сплачений судовий збір в сумі 57,35 грн.
Заявником судовий збір у вказаному розмірі за подання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами не сплачений. Водночас, керуючись ст. 8 Закону України «Про судовий збір», останнім заявлено клопотання про звільнення від сплати судового збору при подачі заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами.
Дослідивши матеріали справи, доводи заявленого клопотання про звільнення від сплати судових витрат, суддя приходить до висновку, що заявлене клопотання задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Згідно ч. 1 ст. 88 КАС України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Таким чином, єдиною підставою для вчинення судом зазначених у цій нормі дій є врахування ним майнового стану сторони. Обґрунтування пов'язаних з цим обставин, які свідчать про неможливість або утруднення в здійсненні оплати судового збору у встановлених законом розмірах і в строки, згідно зі статтями 71, 88 КАС України покладається на заінтересовану сторону.
Однак, переконливі докази, які б дали підстави для звільнення заявника від сплати судових витрат, в матеріалах справи відсутні.
Таким чином, заявлене клопотання про звільнення від сплати судового збору слід відхилити, оскільки наведені заявником обставини не дають підстав для звільнення від сплати судового збору за подання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами.
Відповідно до ч. 3 ст. 250 КАС України, до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст. 248 цього Кодексу, застосовуються правила ст. 108 цього Кодексу.
Згідно ст.108 КАС України суддя, встановивши, що адміністративний позов подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Із врахуванням встановленого, на підставі зазначених вище положень КАС України, заява ОСОБА_1 про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами підлягає залишенню без руху, з наданням строку для усунення встановлених недоліків.
Виявлені недоліки мають бути усунені шляхом надання належним чином оформленого документу про сплату судового збору (квитанції, платіжне доручення, довідки, засвідчену підписом контролера та скріплену печаткою установи банку у разі коли сплата судового збору здійснюється шляхом перерахування коштів з рахунка вкладника, відкритого в установі банку, тощо) у розмірі 57,35 грн.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 108, 245-253 КАС України, суддя,-
У Х В А Л И В :
Відмовити в задоволенні клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору за подання заяви про перегляд за нововиявленими обставинами ухвали Одеського апеляційного адміністративного суду від 30 січня 2014 року.
Заяву ОСОБА_1 про перегляд за нововиявленими обставинами ухвали Одеського апеляційного адміністративного суду від 30 січня 2014 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області, треті особи: ОСОБА_2, ОСОБА_3, про визнання рішення нечинним - залишити без руху.
Надати заявнику строк до 27 серпня 2014 року для усунення недоліків поданої заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами шляхом направлення на адресу Одеського апеляційного адміністративного суду оригіналу документу про сплату судового збору (банківські реквізити: отримувач ГУДКСУ в Одеській області, код ЄДРПОУ 37607526, банк отримувача ГУДКСУ в Одеській області, МФО 828011, рахунок 31212206781008, код ЄДРПОУ Одеського апеляційного адміністративного суду 34380461) у розмірі 57,35 грн.
Роз'яснити заявнику, що у разі не усунення зазначених недоліків поданої заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, відповідно до ст. 108 КАС України заява буде повернута заявнику.
Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України, у відповідності до чинного законодавства.
Суддя: /М.П. Коваль/