Ухвала суду № 41391725, 11.11.2014, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
11.11.2014
Номер справи
826/17302/14
Номер документу
41391725
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

11 листопада 2014 року м. Київ № 826/17302/14

Суддя Окружного адміністративного суду м. Києва Санін Б. В. розглянувши адміністративний позов

ОСОБА_1до1. Командира військової частини А0515 генарал-майора Павлова Ю.А. 2. Командира військової частини А3438 полковника Лабенка О.І.провизнання дій протиправними та скасування наказуВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду м. Києва надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (надалі - Позивач/ОСОБА_1.) до Командира військової частини А0515 генарал-майора Павлова Ю.А. (надалі - Відповідач-1/Павлов Ю.А.) та Командира військової частини А3438 полковника Лабенка О.І. (надалі - Відповідач-2/Лабенок О.І.) в якому просить суд:

1. Визнати протиправним та скасувати наказ Відповідача-1 (з основної діяльності) від 21.08.2014 р. №97 «Про притягнення до повної матеріальної відповідальності старшого лейтенанта ОСОБА_1.».

2. Визнати протиправним та скасувати п.1 наказу Відповідача-2 від 23.07.2014 р. №416 стосовно притягнення Позивача до матеріальної відповідальності у розмірі 5714,95 грн.

3. Зобов'язати Відповідача-1 повернути кошти, які були стягнуті на підставі наказу від 21.08.2014 р. №97 «Про притягнення до повної матеріальної відповідальності старшого лейтенанта ОСОБА_1.».

4. На час розгляду адміністративної справи зупинити дію наказу Відповідача-1 від 21.08.20141 р. №97.

5. Стягнути на корить Позивача розмір сплаченого судового збору у сумі 182 грн.70 коп.

Розглянувши поданий адміністративний позов, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з огляду на наступне.

Відповідно до п.5 ч.1 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), суд з'ясовує чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

Так, Позивач просить суд визнати протиправним та скасувати наказ №97 від 21.08.2014 р. та п.1 наказу №416 від 23.07.2014 р.

Водночас, згідно ч.5 ст.99 КАС України для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк.

Таким чином, при усунені недоліків адміністративного позову, Позивачу необхідно надати письмові пояснення щодо поважності причин пропущення строку звернення до суду.

Разом з тим, відповідно до п.3 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.106 цього Кодексу.

Крім того, відповідно до ч.4 ст.106 КАС України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.

Водночас, як вбачається з адміністративного позову та доданих до нього матеріалів, Позивачем не надано документ, який посвідчує особу, якою був підписаний даний адміністративний позов.

Крім того, згідно вимог ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Як вбачається з матеріалів адміністративного позову, у п.4 позовних вимог просить суд розгляду адміністративної справи зупинити дію наказу Відповідача-1 від 21.08.20141 р. №97.

Водночас, виходячи із положень ст.117 КАС України подання адміністративного позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі не зупиняє дію оскаржуваного рішення суб'єктів владних повноважень, але суд в порядку забезпечення адміністративного позову, за власною ініціативою або за клопотанням сторони, може відповідною ухвалою зупинити дію такого рішення.

Водночас, відповідно до ст.3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Як вбачається з матеріалів справи, Позивачем не було надано доказів сплати судового збору за клопотання про забезпечення адміністративного позову.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет на 2014 рік» станом на 16.01.2014 р. встановлено розмір мінімальної заробітної плати, яка діяла на 01.01.2014 р. становить 1218,00 грн.

Відтак, ставки судового збору мають обраховуватись від мінімальної заробітної плати у розмірі 1218,00 грн.

При цьому, п.п.7 п.3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання заяви про забезпечення адміністративного позову стягується судовий збір у розмірі 0,1 розміру мінімальної заробітної плати.

Таким чином, враховуючи вищенаведені норми чинного законодавства, Позивачу при усуненні недоліків адміністративного позову, належить надати документ на підтвердження сплати судового збору за подання заяви про забезпечення адміністративного позову на наступні реквізити:

- отримувач коштів - УДКСУ у Печерському районі м. Києва;

- код отримувача - (код за ЄДРПОУ) 38004897;

- банк отримувача - ГУ ДКСУ у м. Києві;

- код банку отримувача - 820019;

- рахунок отримувача - 31218206784007;

- код класифікації доходів бюджету - 22030001;

- призначення платежу: «Судовий збір, за позовом ___ (П.І.Б. чи назва установи, організації позивача), Окружний адміністративний суд міста Києва, код ЄДРПОУ 34414689».

Відповідно до ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Вказані недоліки повинні бути усунуті Позивачем шляхом надання через канцелярію суду (або надіслання поштою) з посиланням на реквізити даної ухвали (№826/17302/14 від 11.11.2014 р.), зокрема надати:

- документи про сплату судового збору за забезпечення адміністративного позову.

- пояснення щодо поважності пропущеного строку звернення до суду з відповідними доказами;

- документ, який посвідчує особу, якою був підписаний адміністративний позов.

Керуючись ст.106, ч.1 ст.108, ст.160 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 - залишити без руху.

2. Позивачу усунути недоліки позовної заяви у п'ятиденний строк з дня отримання ухвали №826/17302/14 від 11.11.2014 р.

3. Попередити позивача про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до п.1 ч.3 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України.

4. Копію ухвали невідкладно надіслати особам, що звернулась із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому в ст.254 КАС України та може бути оскаржена у порядку і строки, встановлені ст.ст.185-187 КАС України відповідно.

Суддя Б.В. Санін