Ухвала суду № 41331410, 12.11.2014, Харківський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.11.2014
Номер справи
820/18126/14
Номер документу
41331410
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 листопада 2014 р.Справа № 820/18126/14Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі

Головуючого судді: Русанової В.Б.

Суддів: Присяжнюк О.В. , Курило Л.В.

за участю секретаря судового засідання Дудка О.А.

представника позивача ОСОБА_1

представників відповідача Ахмедова Д.Г., Гнідченка Г.Г., Харлана В.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Кандидата у народні депутати України ОСОБА_5 на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 08.11.2014р. по справі № 820/18126/14

за позовом Кандидата у народні депутати України ОСОБА_5

до Окружної виборчої комісії одномандатного мажоритарного виборчого округу №171 треті особи Центральна виборча комісія

про визнання недійсним протоколу про підсумки голосування,

ВСТАНОВИЛА:

Кандидат у народні депутати України ОСОБА_5 (далі - позивач) звернулася до суду першої інстанції з позовом, в якому з урахуванням уточнення позову просила :

визнати недійсним протокол окружної виборчої комісії про підсумки голосування в одномандатному виборчому окрузі №171 від 30.10.2014 р.

Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 08.11.2014 р. у задоволенні позову відмовлено.

Позивач, не погодившись з судовим рішенням подала апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову Харківського окружного адміністративного суду від 08.11.2014 р та винести нову постанову, яку позов задовольнити.

В обґрунтування скарги посилається на порушення судом першої інстанції норм Закону України "Про вибори народних депутатів України", неврахування судом обставин справи, а саме : порушення відповідачем процедури при складенні та підписанні протоколу про підсумки голосування, не прийняття рішень про прийняття (а також про відмову у прийнятті) виборчих документів (разом з протоколами про підрахунок голосів) від трьої дільничних виборчих комісій № 631358,631602,631613, а тому протокол ОВК № 171 від 31.10.2014р. є недійсним.

В судому засіданні представник позивача підтримав апеляційну скаргу, просив її задовольнити.

Представники відповідача проти апеляційної скарги заперечували, просили залишити її без задоволення, а постанову суду першої інстанції без змін.

Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, пояснення представників сторін, перевіривши рішення суду першої інстанції, доводи апеляційної скарги, дослідивши докази по справі, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 195 КАС України оскаржувана постанова переглянута в межах апеляційної скарги.

Судом встановлено, що ОСОБА_5 згідно постанови Центральної виборчої комісії № 1086 від 23.09.2014р. є кандидатом в народні депутати України, висунутим Політичною Партією "Народний фронт" в одномандатному виборчому окрузі № 171 на позачергових виборах народних депутатів України, призначених на 26.10.2014 р.

26.10.2014 р. проведено голосування на позачергових виборах народних депутатів України, за результатами якого дільничними виборчими комісіями округу № 171 , в тому числі ДВК № № 631358,631602,631613 складені протоколи, які надіслані до окружної виборчої комісії № 171.

30.10.2014 р. окружною виборчою комісією одномандатного мажоритарного виборчого округу № 171 складений протокол про підсумки голосування в одномандатному виборчому окрузі, який підписано головою, заступником голови, секретарем та членами комісії окружної виборчої комісії, за виключенням ОСОБА_7, ОСОБА_8 (які не з'явилися), та з урахуванням окремої думки ОСОБА_9

До протоколу внесено зведені дані результатів голосування по округу № 171, зокрема про кількість голосів, поданих за кандидата в народні депутати ОСОБА_5.

Відмовляючи у задоволенні позову, суд першої інстанції виходив з того, що при складенні та підписанні протоколу відповідачем дотримано вимоги виборчого законодавства.

Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, зважаючи на таке.

Відповідно ч. 1 до ст. 94 Закону Закон України "Про вибори народних депутатів України(далі за текстом - Закон № 4061-VI) з моменту закінчення голосування окружна виборча комісія розпочинає засідання, яке продовжується безперервно до встановлення підсумків голосування у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі. На цей час члени окружної виборчої комісії не можуть залучатися до виконання інших функцій, крім участі в засіданні виборчої комісії.

Згідно абз. ч. 2 ст. 94 Закону № 4061-VI окружна виборча комісія опрацьовує відомості, зазначені у частині тринадцятій статті 85 цього Закону, та передає такі відомості до Центральної виборчої комісії через автоматизовану інформаційно-аналітичну систему не пізніше 24 години дня голосування. Центральна виборча комісія невідкладно оприлюднює зазначені відомості на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.

Відповідно до ч. 3 ст. 94 Закону № 4061-VI засідання окружної виборчої комісії, зазначене у частині першій цієї статті, оформляється протоколом безперервного засідання, який підписується головою або головуючим на засіданні, а також секретарем виборчої комісії або членом виборчої комісії, який виконував на зазначеному засіданні обов'язки секретаря. До протоколу приєднуються (за наявності) окремі думки членів виборчої комісії, які брали участь у засіданні і не згодні з прийнятим окружною виборчою комісією рішенням.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 Закону № 4061-VI на засіданні окружної виборчої комісії, зазначеному в частині першій цієї статті, голова окружної виборчої комісії приймає запечатані пакети з протоколами дільничних виборчих комісій, розпечатує їх та оголошує зміст протоколів дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців на відповідних виборчих дільницях у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та одномандатному окрузі, а також приймає запечатані пакети з іншими виборчими документами, передбаченими частиною дванадцятою статті 91 цього Закону. Час прийняття окружною виборчою комісією протоколів дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та одномандатному окрузі, перелік прийнятих виборчих документів і занесені до протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці відомості фіксуються у протоколі засідання окружної виборчої комісії.

Згідно ч. 5 ст. 94 Закону № 4061-VI при прийнятті документів дільничної виборчої комісії окружна виборча комісія перевіряє комплектність документів та цілісність упаковки усіх пакетів з виборчими документами. При цьому кожний член комісії має право оглянути кожний пакет з документами. У разі повної комплектності виборчих документів та цілісності упаковки усіх пакетів відкриваються почергово пакети з протоколами про підрахунок голосів на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та одномандатному окрузі та оголошуються відомості, зазначені у них. За результатами розгляду документів дільничної виборчої комісії та скарг про порушення вимог цього Закону під час проведення голосування та підрахунку голосів на виборчій дільниці, а також під час транспортування виборчих документів до окружної виборчої комісії, що надійшли до окружної виборчої комісії на момент прийняття документів дільничної виборчої комісії, окружна виборча комісія окремо по виборах у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі приймає одне з рішень:

1) прийняти виборчі документи від дільничної виборчої комісії та врахувати відомості протоколів про підрахунок голосів на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) одномандатному окрузі при встановленні підсумків голосування в межах виборчого округу;

2) відмовити у прийнятті виборчих документів по загальнодержавному округу в межах одномандатного округу та (або) одномандатному округу від дільничної виборчої комісії та зобов'язати дільничну виборчу комісію виправити виявлені недоліки шляхом складання протоколу (протоколів) з поміткою "Уточнений";

3) провести повторний підрахунок голосів на виборчій дільниці в порядку, встановленому цим Законом по виборах у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) в одномандатному окрузі.

Згідно ч. 6 ст. 94 Закону № 4061-VI рішення, передбачене частиною п'ятою цієї статті, приймається шляхом голосування усіх членів окружної виборчої комісії більшістю від загального складу комісії і фіксується у протоколі засідання окружної виборчої комісії.

Відповідно до ч. 7 ст. 94 Закону № 4061-VI протоколи дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі почергово, в порядку відкриття пакетів з відповідними протоколами, розглядаються окружною виборчою комісією після оголошення відомостей, зазначених у відповідному протоколі.

У разі виявлення у протоколі дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) одномандатному окрузі виправлень, помилок, неточностей, які можливо усунути без повторного підрахунку голосів, окружна виборча комісія своїм рішенням може зобов'язати дільничну виборчу комісію внести зміни до встановлених результатів голосування виборців на виборчій дільниці шляхом складання протоколу (протоколів) про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) одномандатному окрузі з поміткою "Уточнений" відповідно до пункту 2 частини п'ятої цієї статті, про що зазначається у протоколі засідання окружної виборчої комісії. Протягом часу розгляду цього питання дільничною виборчою комісією подані до окружної виборчої комісії примірники протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та одномандатному окрузі, виборчі бюлетені та інші виборчі документи, зазначені у частині дванадцятій статті 91 цього Закону, зберігаються в окружній виборчій комісії.

У разі виявлення у протоколі виправлень, помилок та неточностей, які можливо усунути без повторного підрахунку голосів та які не потребують внесення змін до встановлених результатів голосування виборців на виборчій дільниці, окружна виборча комісія приймає рішення, передбачене пунктом 1 частини п'ятої цієї статті із зазначенням про виявлені виправлення, помилки та неточності. Таке рішення додається до протоколу дільничної виборчої комісії.

Згідно ч. 8 ст. 94 Закону № 4061-VI дільнична виборча комісія зобов'язана у строк, визначений окружною виборчою комісією, розглянути питання про внесення змін до відповідного протоколу без перерахунку виборчих бюлетенів. Протокол (протоколи) з поміткою "Уточнений" транспортується до окружної виборчої комісії в порядку, встановленому статтею 93 цього Закону. Час прийняття окружною виборчою комісією протоколу (протоколів) дільничної виборчої комісії з поміткою "Уточнений" і занесені до цього протоколу (цих протоколів) відомості фіксуються у протоколі засідання окружної виборчої комісії.

Відповідно до ч. 9 ст. 94 Закону № 4061-VI з моменту початку прийняття окружною виборчою комісією документів дільничних виборчих комісій окружна виборча комісія почергово, після ухвалення рішення про врахування відомостей протоколів дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях в одномандатному окрузі, на підставі відповідних протоколів дільничних виборчих комісій (у тому числі з поміткою "Уточнений") та повідомлень про зміст таких протоколів дільничних виборчих комісій, переданих за допомогою технічних засобів зв'язку із спеціальних виборчих дільниць, утворених на суднах, що перебувають у день голосування у плаванні під Державним Прапором України, на полярній станції України, а в разі повторного підрахунку голосів виборців - також протоколу окружної виборчої комісії про повторний підрахунок голосів виборців на відповідній виборчій дільниці, через автоматизовану інформаційно-аналітичну систему передає Центральній виборчій комісії оперативну інформацію про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях одномандатного виборчого округу (із зазначенням усіх відомостей, що містяться у відповідних протоколах дільничних виборчих комісій). Центральна виборча комісія невідкладно оприлюднює зазначені відомості на своєму офіційному веб-сайті.

Згідно ч. 1 ст. 96 Закону № 4061-VI окружна виборча комісія після прийняття і розгляду протоколів дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу, у тому числі з поміткою "Уточнений", на підставі протоколів дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та повідомлень про зміст таких протоколів дільничних виборчих комісій, переданих за допомогою технічних засобів зв'язку з спеціальних виборчих дільниць, утворених на суднах, що перебувають у день голосування у плаванні під Державним Прапором України, на полярній станції України, а у разі повторного підрахунку голосів виборців - також протоколу окружної виборчої комісії про повторний підрахунок голосів виборців на відповідній виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу встановлює: 1) кількість виборчих бюлетенів для голосування у загальнодержавному окрузі, одержаних окружною виборчою комісією; 2) кількість невикористаних виборчих бюлетенів для голосування у загальнодержавному окрузі, погашених окружною виборчою комісією; 3) кількість виборчих бюлетенів для голосування у загальнодержавному окрузі, одержаних дільничними виборчими комісіями одномандатного округу; 4) кількість виборчих бюлетенів для голосування у загальнодержавному окрузі, виготовлених дільничними виборчими комісіями одномандатного округу; 5) кількість невикористаних виборчих бюлетенів для голосування у загальнодержавному окрузі, погашених дільничними виборчими комісіями одномандатного округу; 6) загальну кількість виборців, внесених до списків виборців на виборчих дільницях одномандатного округу; 7) кількість виборців, внесених до витягів із списку виборців на виборчих дільницях одномандатного округу; 8) кількість виборців, що отримали виборчі бюлетені для голосування у загальнодержавному окрузі у приміщенні для голосування; 9) кількість виборців, що отримали виборчі бюлетені для голосування у загальнодержавному окрузі, за місцем перебування; 10) сумарну кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені для голосування у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу; 11) кількість виборчих бюлетенів для голосування у загальнодержавному окрузі, що не підлягають врахуванню, виявлених на виборчих дільницях одномандатного округу; 12) кількість виборців, які взяли участь у голосуванні у загальнодержавному окрузі у приміщенні для голосування; 13) кількість виборців, які взяли участь у голосуванні у загальнодержавному окрузі за місцем перебування; 14) загальну кількість виборців, які взяли участь у голосуванні у загальнодержавному окрузі, в межах одномандатного округу; 15) кількість виборчих бюлетенів для голосування у загальнодержавному окрузі, визнаних недійсними; 16) кількість голосів виборців, поданих за кандидатів у депутати, включених до виборчого списку кожної партії.

Згідно ч. 2 ст. 96 Закону № 4061-VI відомості про підсумки голосування у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу цифрами і прописом заносяться до протоколу окружної виборчої комісії про підсумки голосування у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу, форму якого встановлено Центральною виборчою комісією. Відомості, зазначені у пунктах 3-16 частини першої цієї статті, вносяться до протоколу цифрами по кожній виборчій дільниці, що входить до складу одномандатного округу, а також сумарно цифрами і прописом по одномандатному округу.

Відповідно до ч. 3 ст. 96 Закону № 4061-VI протокол про підсумки голосування у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу складається окружною виборчою комісією у кількості примірників, на три більшій, ніж кількість осіб, які входять до складу окружної виборчої комісії. Примірники протоколу нумеруються і мають однакову юридичну силу.

Згідно ч. 4 ст. 96 Закону № 4061-VI забороняється заповнювати протокол про підсумки голосування у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу олівцем, а також підписувати його та засвідчувати печаткою окружної виборчої комісії до остаточного заповнення.

Відповідно до ч. 5 ст. 96 Закону № 4061-VI протокол про підсумки голосування у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу підписується головою, заступником голови, секретарем та іншими членами окружної виборчої комісії, які присутні на засіданні виборчої комісії, та засвідчується печаткою окружної виборчої комісії. У протоколі зазначаються дата і час (година і хвилини) його підписання членами окружної виборчої комісії. Член виборчої комісії, присутній на засіданні, зобов'язаний підписати протокол про підсумки голосування. У разі своєї незгоди із встановленими підсумками голосування, зафіксованими у протоколі комісії, член комісії підписує протокол із приміткою "З окремою думкою". Письмовий виклад окремої думки додається до протоколу про підсумки голосування. У разі відсутності у протоколі підпису члена окружної виборчої комісії біля його прізвища зазначається причина відсутності підпису. Перший примірник протоколу мають право підписати кандидати у депутати, їх довірені особи, уповноважені особи партій, офіційні спостерігачі від партій, кандидатів у депутати, громадських організацій, які були присутні при встановленні підсумків голосування.

Судом першої інстанції встановлено та підтверджено в суді апеляційної інстанції, що 26-30 жовтня 2014р. окружною виборчою комісією проводилося безперервне засідання, про що складено протокол № 23.

В протоколі № 23 міститься запис, що до окружної виборчої комісії передані всі протоколи дільничних виборчих комісій, в том числі уточнені, з підрахунками голосів по загальнодержавному багатомандатному та по одномандатному виборчих округах №171, правильність складання протоколів перевірено за допомогою ЄІАС « Вибори».

Протокол про підсумки голосування окружної виборчої комісії складено, після надходження протоколів та уточнених протоколів, зокрема по ДВК № 631358, що визнається сторонами по справі.

Колегія суддів погоджується з доводами позивача, що в протоколі засідання ОВК № 23 не зафіксовані рішення окружної виборчої комісії за результатами розгляду документів дільничної виборчої комісії, зокрема ДВК № 631358, 631602, 631613.

Доводи апеляційної скарги, що уточнений протокол по дільничній виборчій дільниці № 631358 складений в часі значно раніше ніж первинний, спростовуються матеріалами справи, оскільки матеріали справи містять примірник № 2 первинного протоколу від 27.10.2014р. з зазначенням часу виготовлення 2 год. 57 хв., та уточнений протокол цієї комісії від 27.10.2014р. з часом складання 2 год 56 хв., проте як позивачем надано примірник № 19 первинного протоколу від 27.10.2014р. з зазначенням часу виготовлення 3 год .22 хв.

З пояснень представника відповідача в судовому засіданні та постанови № 5 від 04.11.2014р. ДВК № 611358 вбачається, що уточнений протокол дільничної виборчої комісії від 27.10.2014р. складений в зв'язку з допущеною в первинному протоколі арифметичною помилкою в п.10 та 12.

Постановою Фрунзенського районного суду м. Харкова від 31.10.2014р. , яка набрала законної сили, зобов'язано ДВК № 631358 розглянути питання про уточнення даних протоколу від 27.10.2014р. про підрахунок голосів, а саме, пунктів 10 та 12.

Між тим, ДВК № 631358 самостійно усунуті недоліки, про що було складено уточнений протокол ДВК № 631358 від 27.10.2014р. (а.с.147)

Цифрові показники волевиявлення громадян на цій дільниці враховані відповідачем при складені оскаржуваного протоколу про підсумки голосування в одномандатному виборчому окрузі № 171 від 30.10.2014р.

При співставленні уточнених протоколів ДВК №№ 631358, 631602, 631613 з протоколом окружної виборчої комісії про підсумки голосування в одномандатному виборчому окрузі № 171 від 30.10.2014р. не вбачається розбіжностей в цифрових значеннях, занесених ОВК на підставі відповідних протоколів ДВК.

Судом також не встановлено розбіжностей в цифрових значеннях результатів волевиявлення громадян при порівнянні відомостей оскаржуваного протоколу з протоколами ДВК №№631356, 631536, 631604, 631605, 631608, 631618, 631624, 631636.

Факт прийняття окружною виборчою комісією протоколів по всім вище зазначеним ДВК підтверджується роздруківкою з ЄІАС "Вибори", в яких містяться відомості про надходження дільничних протоколів, протоколів про підсумки голосування по ДВК (попередні відомості) із зазначення дат реєстрації протоколів в базі даних, дати та часу підтвердження протоколу оператором.

Щодо доводів апеляційної скарги про не прийняття судом першої інстанції до уваги окремої думки члена ОВК №171 ОСОБА_9 в якій зазначено про оголошення на засіданні ОВК №171 лише одного протоколу ДВК № 631624 колегія суддів зазначає наступне.

Так, окрема думка одного члена окружної виборчої комісії щодо порушення процедури прийняття документів від дільничних виборчих дільниць, не є обставиною, що ставить під сумнів результати підсумків голосування в виборчому окрузі № 171.

Крім того, будь-яких скарг на дії окружної виборчої комісії від її членів, офіційних спостерігачів матеріали справи не містять.

Колегія суддів зазначає, що наявність певних недоліків при складанні протоколу безперервного засідання ОВК без окремого і точного зазначення про прийняття таких протоколів ДВК не свідчить про фактичне неприйняття виборчих документів від дільничних виборчих комісій та/або неврахування відомостей таких протоколів при встановленні підсумків голосування в межах виборчого округу.

Відсутність відповідних точних посилань в протоколі безперервного засідання також не є підставою визнання недійсним оскаржуваного протоколу ОВК від 30.10.2014 р. про підсумки голосування в одномандатному виборчому окрузі.

Доводи апеляційної скарги, що уточнені протоколи дільничних виборчих комісій №№631358, 631602, 631613 (на підставі яких вносилися дані до оскаржуваного підсумкового протоколу) є сфальсифікованими, містять підроблені підписи членів ДВК та спостерігачів, інші завідомо недостовірні дані, тому відповідач не повинен був їх враховувати , колегія суддів вважає помилковими.

Колегія суддів наголошує на тому, що сторонами жодних доказів фальсифікації інформації, яка міститься в протоколах дільничних виборчих комісій, наявних у окружній виборчій комісії, актів про порушення виборчого законодавства, рішень компетентних органів щодо розгляду скарг, а так само, копій судових рішень, які б набрали законної сили, про встановлення відповідних фактів (притягнення до відповідальності винних осіб) ні до суду першої інстанції, ні до суду апеляційної інстанції надано не було.

Крім того, правомірність дій ДВК № 631613 та № 631602 при складанні протоколів про підрахунок голосів , за скаргами позивача ОСОБА_5, була встановлена судовими рішеннями.

Так, постановами Фрунзенського районного суду м. Харкова від 31.10.2014р. по справі № 645/9280/14 та № 645/ 9281/14, які набрали законної сили, встановлено правомірність дії при складанні уточнених протоколів про підрахунок голосів від 27.10.2014р. в частині встановлення кількості виборців, які взяли участь у голосуванні в одномандатному окрузі у приміщенні для голосування ( п.10 Протоколу) та кількості виборців, які взяли участь к голосуванні в одномандатному окрузі на виборчій дільниці ( п.12 Протоколу).

Дані, зазначені в протоколах цих дільничних комісій були відображені в протоколі окружної виборчої комісії від 31.10.2014р.

Судом не встановлено та не підтверджено доказами, що відповідачем при складені протоколу внесено до нього викривлені, неправдиві, помилкові відомості, або враховано дані по протоколах ДВК, результати волевиявлення на яких не відповідають дійсності.

Крім того, колегія суддів зазначає, що надані сторонами протоколи не містять даних, які відрізняються між собою в частині підрахунків голосів виборців, які були віддані за кандидата в народні депутати України одномандатного виборчого округу - ОСОБА_5

З огляду на зазначене колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що відповідачем при складені протоколу про підсумки голосування в одномандатному виборчому окрузі № 171 від 30.10.2014р. не порушено вимоги ст. 94, 95,96 Закону України «Про вибори народних депутатів України».

Щодо клопотань представника позивача про винесення окремої ухвали колегія суддів зазначає наступне.

Представник позивача просить винести окрему ухвалу про притягнення до відповідальності осіб, винних в порушенні Закону України « Про вибори народних депутатів України» та прийнятті завідомо неправосудного рішення суду.

Відповідно до ч.1 ст.166 КАС України суд, виявивши під час розгляду справи порушення закону може постановити окрему ухвалу і направити її відповідним суб'єктам владних повноважень для вжиття заходів щодо усунення причин та умов , що сприяли порушенню закону.

Оскільки судовим розглядом не встановлено факту фальсифікації уточненого протоколу про підрахунок голосів на виборчій дільниці № 631358 від 27.10.2014р., тому відсутні підстави для постановлення окремих ухвал суду.

Доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують.

Колегія суддів зазначає, що судом першої інстанції вірно встановлено обставини справи, застосовано норми матеріального і процесуального права, надано правильну оцінку доказам, а тому підстави для скасування постанови Харківського окружного адміністративного суду від 08.11.2014 р. відсутні.

Згідно ч.1 ст. 200 КАС України залишає апеляційну скаргу без задоволення, постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст. 160, 166, 167,172,177,179, 195, 196, п.1 ч.1 ст.198, 200, 205, 206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А:

Апеляційну скаргу Кандидата у народні депутати України ОСОБА_5 залишити без задоволення.

Постанову Харківського окружного адміністративного суду від 08.11.2014р. по справі № 820/18126/14 залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та є остаточною і касаційному оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя Русанова В.Б.Судді Присяжнюк О.В. Курило Л.В.