Постанова № 4133067, 27.05.2009, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.05.2009
Номер справи
2а-1875/09/0370
Номер документу
4133067
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 травня 2009 р. Справа № 2a-1875/09/0370

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - -удді Димарчук Т.М.,

при секретарі судового засідання Курбай О.В.,

за участю прокурора Манзія П.П.

представника позивача ОСОБА_1.,

відповідача ОСОБА_2.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом прокурора міста Луцька в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України (її структурного підрозділу - територіального управління Головавтоінспекції у Волинській області) до ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт у розмірі 2380 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Прокурор міста Луцька звернувся з адміністративним позовом в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України ( її структурного підрозділу - -ериторіального управління Головавтоінспекції у Волинській області) до ОСОБА_2 про стягнення фінансової санкції за допущене порушення законодавства про автомобільний транспорт у розмірі 1700 грн.

01 квітня 2009 року на адресу Волинського окружного адміністративного суду надійшла уточнена позовна заява про стягнення з відповідача на користь позивача фінансової санкції у розмірі 2380 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що згідно акту проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 29.11.2007 року, складеного працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції у Волинській області, виявлено порушення відповідачем законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за які передбачена абз. 3 ,12 ч.1 ст.60 Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт». На підставі даного акту до ОСОБА_2. постановами № 028468 та № 028467 від 28.01.2008 року застосовано фінансові санкції у розмірі 1700 грн. та 680 грн. відповідно. Оскільки, відповідач добровільно не сплатила зазначені кошти у визначений законодавством строк, просить стягнути з відповідача вказану суму фінансової санкції.

В судовому засіданні прокурор та представник позивача адміністративний позов підтримали з підстав, викладених у позовній заяві та просили його задовольнити.

Відповідач позовні вимоги не визнала та пояснила, що з порушеннями зазначеними в постанові вона не згідна. Про існування вказаних постанов вона не знала до розгляду справи в суді. Вказала, що згідно ст.50 ГПК України, адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до суб'єкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніше як через один рік з дня порушення цим суб'єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності. Оскільки, позивач просить стягнути фінансову санкцію за 2008 рік, вважає, що строк її застосування сплив, а тому просить відмовити в задоволенні позовних вимог.

Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити повністю.

Відповідно до ст.34 Закону України «Про автомобільний транспорт»автомобільний перевізник повинен виконувати вимоги цього Закону та інших законодавчих і нормативно-правових актів України у сфері перевезення пасажирів та/чи вантажів.

Статтею 39 вказаного Закону передбачено, що автомобільний перевізник повинен мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення, зокрема квитково-касовий лист.

Судом встановлено, що 29.11.2007 року працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції у Волинській області проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, а саме: у водія транспортного засобу марки Мерседес-Бенц 208, р.н.НОМЕР_1 ОСОБА_3., що здійснював перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування № 28 м. Луцька, відсутній квитково-касовий лист, розклад руху, відомості про страховика. Вказаний транспортний засіб належить ОСОБА_2. В даному акті є пояснення водія про те, що він згідний з виявленим порушенням.

Постановами начальника територіального управління Головавтотрансінспекції у Волинській області від 28.01.2008 року № 028467 та № 028468 до ОСОБА_2. на підставі абз.12 та 3 ч.1 ст.60 Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт» застосовано фінансові санкції в сумі 680 грн. та 1700 грн. Копії вказаних постанов про застосування фінансових санкцій та лист з роз'ясненням порядку їх оскарження були надіслані на адресу відповідача 30.01.2008 року, та отримані особисто відповідачем 13.02.2008 року, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення рекомендованого листа, а тому посилання відповідача на те, що копію постанов про застосування до неї фінансових санкцій вона не отримувала, безпідставні.

Посилання відповідача на пропуск позивачем строків позовної давності є безпідставним з наступних підстав. Згідно ч.2 ст.99 Кодексу адміністративного судочинства України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася про порушення своїх прав свобод та інтересів. Як вбачається з матеріалів даної адміністративної справи постанови про застосування фінансових санкцій відносно відповідача винесені позивачем 28 січня 2009 року. Відповідно до п.28 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року № 1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті» фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову. З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_2. отримала копії вказаних постанов 13 лютого 2008 року. Таким чином, до 28 лютого 2008 року відповідач повинна була сплатити вказані санкції у добровільному порядку. Так як ОСОБА_2. не сплатила штраф за порушення законодавства про автомобільний транспорт до вказаної дати, то саме 28 лютого 2008 року почався перебіг строку позовної давності, а прокурор міста Луцька в інтересах позивача звернувся до суду 12 січня 2009 року, тобто в межах річного строку, передбаченого статтею 99 Кодексу адміністративного судочинства України.

Враховуючи, що відповідач на день розгляду справи фінансову санкцію у розмірі 2380 грн. не сплатила, суд дійшов висновку, що позовні вимоги законні, обґрунтовані, підтверджені належними доказами та підлягають до задоволення.

Керуючись ст. ст.11, 17, 158, 160 ч.3, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України «Про автомобільний транспорт», суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України (в особі територіального управління Головавтоінспекції у Волинській області ) та зарахувати на р/р 31110106700002 в ГУДКУ у Волинській області, МФО 803014, одержувач - Державний бюджет міста Луцька 21081100, ід.код 21741605, фінансову санкцію у розмірі 2380 грн. (дві тисячі триста вісімдесят гривень).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не буде подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Заява про апеляційне оскарження подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Повний текст постанови виготовлений 01 червня 2009 року.

Головуючий Т.М. Димарчук