Постанова № 41318948, 29.10.2014, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.10.2014
Номер справи
2а-1801/12/1370
Номер документу
41318948
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 жовтня 2014 року м. Львів № 9104/163439/12

Львівський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого-судді: Савицької Н.В.

суддів: Костіва М.В., Затолочного В.С.

за участю секретаря судового засідання : Коцур В.К.

представника апелянта Іванського В.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 30.07.2012 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Вітер 1» до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області про скасування рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість,-

В С Т А Н О В И В:

29.02.2012 року позивач Товариство з обмеженою відповідальністю «Вітер 1» (надалі ТзОВ «Вітер 1») звернувся в суд з позовом до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області про скасування рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість.

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 30.07.2012 року позов задоволено. Суд скасував рішення Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова №178 від 04.11.2011р. «Про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю «Вітер 1».

Крім того, суд зобов'язав Державну податкову інспекцію у Шевченківському районі м. Львова Львівської області Державної податкової служби протягом 10 днів з дня набрання рішення законної сили внести до реєстру платників податку на додану вартість запис про відміну анулювання реєстрації платника податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю «Вітер 1» (м.Львів, вул. Промислова, 60, код ЄДРПОУ 37527760) з 02 листопада 2011 року.

Також, суд зобов'язав Державну податкову інспекцію у Шевченківському районі м. Львова Львівської області Державної податкової служби протягом 10 днів з дня набрання рішення законної сили поновити реєстрацію платника податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю «Вітер 1» (м.Львів, вул. Промислова, 60, код ЄДРПОУ 37527760) з дня анулювання реєстрації -з 02 листопада 2011 року.

Не погодившись з даною постановою, апелянт Державна податкова інспекція у Шевченківському районі м. Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області подав апеляційну скаргу, покликаючись на те, що вказана постанова є необґрунтована, прийнята з порушенням норм матеріального та процесуального права.

Апелянт, просить суд, постанову Львівського окружного адміністративного суду від 30.07.2012 року скасувати та прийняти нову якою відмовити в позові.

Представник апелянта Іванський В.І. в судовому засіданні підтримав апеляційну скаргу із підстав у ній зазначених.

Інші особи, які беруть участь у справі в судове засідання на виклик суду не з'явились хоча, належним чином були повідомлені про час та місце розгляду справи, що не перешкоджає розгляду справи у їх відсутності відповідно до ч.4 ст.196 КАС України.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення учасника процесу, дослідивши матеріали справи, перевіривши доводи скарги, законність і обґрунтованість постанови суду, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає до часткового задоволення виходячи з наступних підстав.

Задовольняючи позов, суд першої інстанції виходив з того, що приймаючи оспорюване рішення відповідач діяв не у спосіб що передбачені Конституцією та законами України.

Такі висновки суду першої інстанції, на переконання колегії суддів, відповідають нормам матеріального та процесуального права та фактичним обставинам справи і є правильними виходячи з наступних підстав.

Як видно з матеріалів справи позивач ТзОВ «Вітер» з 17.02.2011 р. зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Львівської міської ради та з 09.06.2011 р. зареєстрований як платник податку на додану вартість податковим органом.

19.07.2011 р. створено та зареєстровано відокремлений підрозділ товариства «Київська філія ТзОВ «Вітер 1».

Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 11.11.2011 р., договору оренди № 01/09 від 01.09.2011 р., акту прийому-передачі приміщень від 01.09.2011 р. місцезнаходження позивача : м. Львів, вул. Промислова, 60.

Державна податкова інспекція у Шевченківському районі м. Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області 04.11.2011 р. прийняла рішення №178 «Про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість ТзОВ «Вітер 1» з 02.11.2011р.

Підставою для прийняття податковим органом вказаного рішення є запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців № 14151430005025045 від 01.11.2011 р. про внесення інформації щодо відсутності ТзОВ «Вітер 1» за місцезнаходженням який здійснений державним реєстратором виконавчого комітету Львівської міської ради у відповідності до повідомлення ДПІ у Шевченківському районі від 15.09.2011р. ( форма № 18-ОПП ).

п. «ж» п. 184.1 ст. 184 Податкового кодексу України передбачено, що анулювання реєстрації платника податку відбувається у разі, якщо в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб- підприємців наявний запис про відсутність юридичної особи або фізичної особи за місцезнаходженням або запис про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу.

Відповідно до ч. 11,12,13 та 14 ст. 19 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» для внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі передбачена відповідна процедура а саме :

-у разі надходження державному реєстратору від органу державної податкової служби повідомлення встановленого зразка про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням державний реєстратор зобов'язаний надіслати поштовим відправленням протягом п'яти робочих днів з дати надходження зазначеного повідомлення юридичній особі повідомлення щодо необхідності подання державному реєстратору реєстраційної картки.

-у разі неподання юридичною особою протягом місяця з дати надходження їй відповідного повідомлення реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу державний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про відсутність підтвердження зазначених відомостей датою, яка встановлена для чергового подання реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу. Якщо державному реєстратору повернуто поштове відправлення, державний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням.

Судом першої інстанції встановлено, що у період з 12.09.2011 р. на адресу ТзОВ «Вітер-1» не надходило від державного реєстратора протягом п»яти робочих днів з дати надходження від податкового органу форми 18-0пп поштове відправлення про необхідність подання реєстраційної картки.

З відповіді на запит Поштаму-ЦПЗ № 1 ДП ПЗ «Укрпошта» від 24.07.2012 р. № 05-15/Ш-146 видно, що за період з 20.09.2011 р. по 01.11.2011 р. у відділення поштового зв'язку Львів -24 за адресою реєстрації позивача ( м. Львів, вул. Промислова, 60, 79024 ) та на ім'я позивача рекомендована кореспонденція не надходила.

Дана повідомлення надійшло позивачу в лютому 2012 р. за № 03/вих. 566 від 15.02.2012 р.

Отже, в порушення вимог Наказу № 366 розділу 3 «Організація роботи з підготовки та направлення структурними підрозділами органів ДПС запитів на встановлення місцезнаходження платника податків» та Методичних рекомендаціях щодо проведення процедури анулювання реєстрації особи як платника ПДВ від 30.09.2011 р. податковий орган не проводив заходів на встановлення місцезнаходження платника податків ТзОВ «Вітер 1» - а саме - шляхом спілкування (телефон, пошта,факс, виїзд за місцезнаходженням тощо ), не встановлював місце проживання засновників, керівників, не направляв запит на встановлення місцезнаходження платника податків до підрозділу податкової міліції.

За таких обставин колегія суддів вважає, що суд першої інстанції прийшов до правильного висновку про наявність підстав для задоволення позову оскільки, податковий орган порушив процедуру яка передувала формуванню довідки форми № 18-ОПП та державний реєстратор протиправно вніс запис до Єдиного державного реєстру щодо відсутності юридичної особи за місцезнаходженням. Тому, відсутні правові підстави для застосування до позивача положень п.п. «ж» п. 184.1 ст. 184 Податкового кодексу України для анулювання реєстрації платника податку на додану вартість.

Разом з тим, суд першої інстанції скасовуючи рішення суб'єкта владних повноважень не визнав його протиправним у відповідності до норм пункту 1 частини другої статті 162 КАС згідно якого, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про: визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень.

У відповідності до ст.159 КАС України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Відповідно до вимог ст. 201 КАС України, правильне по суті вирішення справи але з помилковим застосуванням норм матеріального чи процесуального права є підставою для зміни постанови чи ухвали суду першої інстанції.

З огляду на те, що судом першої інстанції правильно по суті вирішено справу, але із помилковим застосуванням норм процесуального права, суд апеляційної інстанції приходить до висновку, що оскаржувану постанову слід змінити. Інші доводи апеляційної скарги зроблених судом апеляційної інстанції висновків не спростовують.

Керуючись ст. 195, ст. 198, ст. 201, ст. 205, ст. 207, ст.254 КАС України, суд-

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Державного податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області задовольнити частково.

Постанову Львівського окружного адміністративного суду від 30.07.2012 року у справі за № 2а-1801/12/1370 - змінити.

Пункт 2 резолютивної частини постанови викласти у наступній редакції.

Визнати протиправним та скасувати рішення Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова № 178 від 04.11.2011 року «Про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю «Вітер 1».

В решті постанову суду залишити без змін.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня складення постанови в повному обсязі.

Головуючий: Н.В. Савицька

судді: М.В. Костів

В.С. Затолочний