Постанова № 41298868, 10.11.2014, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.11.2014
Номер справи
2а-5146/11/1370
Номер документу
41298868
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 листопада 2014 року № 2а-5146/11/1370

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Лейко-Журомської М.В.,

секретар судового засідання Іванків З.О.,

за участю представника позивача Мочурад І.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Львівського обласного центру зайнятості до Приватного підприємства «СЦ-Сервіс-Центр-Стрий» про стягнення штрафних санкцій

ВСТАНОВИВ:

Львівський обласний центр зайнятості звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Приватного підприємства «СЦ-Сервіс-Центр-Стрий» про стягнення штрафних санкцій в сумі 18 820,00 грн. В обґрунтування позовних вимог зазначено, що громадянин Республіки Австрія ОСОБА_5 працював директором підприємства без відповідного дозволу на працевлаштування Львівського обласного центру зайнятості. Тому позивачем 10 березня 2011 року винесено вимогу № 13-805/0-11 про застосування до приватного підприємства «СЦ-Сервіс-Центр-Стрий» штрафних санкцій, які у зв'язку з несплатою в добровільному порядку, підлягають стягненню в судовому порядку.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав викладених у позовній заяві. Просив позов задовольнити.

Відповідач в судове засідання 10 листопада 2014 року явки уповноваженого представника не забезпечив, повідомлений про час та місце розгляду справи, клопотань процесуального характеру не надіслав.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі факти, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини та надав їм правову оцінку.

З матеріалів справи судом встановлено, що 04 березня 2011 року Львівським обласним центром зайнятості проведено перевірку Приватного підприємства «СЦ-Сервіс-Центр-Стрий» з питань дотримання вимог законодавства про зайнятість населення. Перевіркою встановлено використання праці іноземця - громадянина Республіки Австрія ОСОБА_5, на посаді директора без дозволу на працевлаштування.

За результатами проведеної перевірки Львівським обласним центром зайнятості винесено вимогу №13-805/0-11 від 10 березня 2011 року про застосування до Приватного підприємства «СЦ-Сервіс-Центр-Стрий» санкцій у вигляді штрафу.

Відповідно до статті 34 Закону України «Про зайнятість населення» (в редакції на час виникнення спірних правовідносин) контроль за додержанням законодавства України про зайнятість населення здійснюється місцевими державними адміністраціями, виконавчими органами відповідних рад, відповідними державними органами, інспекціями служби зайнятості та профспілковими об'єднаннями.

Постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 1991 року №47 затверджено «Положення про Інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення» (далі - Положення №47).

Пунктом 6 даного Положення встановлено повноваження інспекції серед яких, зокрема, проведення перевірки додержання законодавства про зайнятість населення, забезпечення правильності і своєчасності застосування економічних санкцій за порушення законодавства про зайнятість населення підприємствами, установами і організаціями, здійснює заходи, спрямовані на недопущення нелегального використання праці іноземців або осіб без громадянства без дозволу державної служби зайнятості.

Згідно з підпунктом «г» пункту 8 Положення № 47 інспекції надається право застосовувати економічні санкції до підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності й господарювання, за порушення законодавства про зайнятість населення, передбачені статтями 5 і 20 Закону України «Про зайнятість населення» і за недодержання вимог статтей 8 і 18 зазначеного вище Закону.

Відповідно до частини 2 статті 8 Закону України «Про зайнятість населення» роботодавці мають право на використання праці іноземців та осіб без громадянства на умовах трудового договору лише за наявності виданого роботодавцю державною службою зайнятості дозволу на використання праці іноземців та осіб без громадянства, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Частиною 4 цієї ж статті встановлено, що у разі використання роботодавцем праці іноземців або осіб без громадянства на умовах трудового договору без дозволу на використання праці іноземців та осіб без громадянства державна служба зайнятості стягує з роботодавця штраф за кожну таку особу у двадцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом. Порядок накладення штрафу визначається центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 08 квітня 2009 року №322 «Про затвердження Порядку видачі, продовження строку дії та анулювання дозволів на використання праці іноземців та осіб без громадянства» (далі - Порядок №322) суб'єкти господарювання - роботодавці можуть тимчасово використовувати працю іноземців та/або осіб без громадянства на конкретному робочому місці або певній посаді лише за наявності у таких роботодавців дозволів на використання праці іноземців, якщо інше не передбачене міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Дозвіл на використання праці іноземця видається роботодавцю Державним центром зайнятості або за його дорученням центром зайнятості Автономної Республіки Крим, обласними, Київським та Севастопольським міськими центрами зайнятості.

Відповідно до пункту 19 Порядку №322 у разі використання роботодавцем праці іноземців без дозволу на використання праці іноземця державна служба зайнятості стягує з роботодавця штраф за кожну таку особу у двадцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом. Порядок накладення штрафу визначається Мінпраці. У разі несплати (відмови від сплати) протягом місяця у добровільному порядку зазначеного штрафу його стягнення проводиться в установленому законом порядку.

10 березня 2011 року Львівським обласним центром зайнятості винесено вимогу №13-805/0-11 про застосування до приватного підприємства «СЦ-Сервіс-Центр-Стрий» штрафних санкцій в сумі 18 820,00 грн.

Не погоджуючись з вказаною вимогою приватне підприємство «СЦ-Сервіс-Центр-Стрий» звернулось до суду з позовом про її скасування.

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 16 червня 2011 року, залишеною без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 16 вересня 2014 року, у задоволенні адміністративного позову відмовлено.

У зазначених рішення вказано, що Приватним підприємством «СЦ-Сервіс-Центр-Стрий» було порушено законодавство про зайнятість, оскільки, приватне підприємство допустило до виконання обов'язків директора товариства громадянина Австрійської Республіки ОСОБА_5 без дозволу державної служби зайнятості на використання праці іноземців та осіб без громадянства.

Відповідно до статті 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Згідно з статтею 255 КАС України постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України. Обставини, які були встановлені постановою, що набрала законної сили, в одній адміністративній справі не можуть оспорюватися в іншій судовій справі за участю тих самих сторін.

Відповідно до статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Враховуючи викладене вище, правомірність вимоги підтверджено постановою Львівського окружного адміністративного суду та ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду.

Доказів погашення заборгованості суду не представлено, не надано доказів на спростування вимог.

Тому суд приходить до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані матеріалами справи і підлягають до задоволення.

Відповідно до статті 94 КАС України судові витрати з сторін не стягуються.

Керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 86, 94, 128, 159-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України суд

ПОСТАНОВИВ:

адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з приватного підприємства «СЦ-Сервіс-Центр-Стрий» (Львівська область, м. Стрий, вул.. Шашкевича, 21; код ЄДРПОУ 32053949) на користь Львівського обласного центру зайнятості (м. Львів, вул.. Бортнянського, 11А; код ЄДРПОУ 03491180) кошти в сумі 18 820,00 грн. (вісімнадцять тисяч вісімсот двадцять гривень).

Судові витрати зі сторін не стягуються.

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова суду, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови виготовлено 11 листопада 2014 року.

Суддя М.В. Лейко-Журомська