ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
і м е н е м У к р а ї н и
23 жовтня 2014 рокусправа № 804/8449/14
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Малиш Н.І.
суддів: Баранник Н.П. Щербака А.А.
за участю секретаря судового засідання: Фірсік Д.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпропетровськ апеляційну скаргу Комунального підприємства "Нікопольське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства" Нікопольської міської ради на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 03 липня 2014 року у справі №804/8449/14 за позовом Комунального підприємства "Нікопольське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства" Нікопольської міської ради до Відділу державної виконавчої служби Нікопольського міськрайонного управління юстиції , Управління Пенсійного фонду України в м. Нікополі та Нікопольському районі Дніпропетровської області про визнання дії неправомірними, скасування постанови та визнання рішення таким, що на підлягає виконанню,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до Відділу державної виконавчої служби Нікопольського міськрайонного управління юстиції, Управління Пенсійного фонду України в м. Нікополі та Нікопольському районі Дніпропетровської області про визнання дії державної виконавчої служби Нікопольського міськрайонного управління юстиції щодо винесення постанови 02.06.2014р. про відкриття виконавчого провадження №43530777 неправомірними; скасування постанови від 02.06.2014р. про відкриття виконавчого провадження №43530777; визнання виконавчого документу, а саме: рішення Управління Пенсійного Фонду України в м. Нікополь та Нікопольському районі № 0376 від 06.05.2009р. про стягнення з Комунального підприємства «Нікопольське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Нікопольської міської ради» грошових коштів у розмірі 28533,01 грн. таким що не підлягає виконанню.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що УПФУ в м. Нікополі та Нікопольському районі Дніпропетровської області пропущено строк пред'явлення до виконання виконавчого документу № 0376 від 06.05.2009р. про стягнення з Комунального підприємства «Нікопольське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Нікопольської міської ради» грошових коштів у розмірі 28 533,01 грн., а тому дії державної виконавчої служби Нікопольського міськрайонного управління юстиції щодо винесення постанови 02.06.2014р. про відкриття виконавчого провадження №43530777 є неправомірними, зазначена постанова підлягає скасуванню, а виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню.
Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 03 липня 2014р. у задоволенні позову було відмовлено.
Позивачем на вказане рішення суду була подана апеляційна скарга, в якій посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права просить скасувати рішення та прийняти нове, яким позов задовольнити.
Заслухавши суддю-доповідача, обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що 06.05.2009р. УПФУ в м. Нікополі Дніпропетровської області було прийнято Рішення № 0376 про застосування до КП «Нікопольське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» фінансових санкцій та
нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду в розмірі 28 533,01 грн.
В провадженні відділу державної виконавчої служби Нікопольського міськрайонного управління юстиції перебуває зведене виконавче провадження № ЄДРВП 25397668 про стягнення з боржника КП «Нікопольське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» (код ЄДРПОУ 03341339) на користь стягувачів суми боргу.
24.05.2014р. до відділу державної виконавчої служби Нікопольського міськрайонного управління юстиції від УПФУ в м. Нікополі та Нікопольському районі Дніпропетровської області надійшов виконавчий документ, а саме Рішення УПФУ в м. Нікополі Дніпропетровської області № 0376 від 06.05.2009р. про застосування до КП «Нікопольське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» (код ЄДРПОУ 03341339) фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду в розмірі 28 533,01 грн.
Як вбачається з Рішення УПФУ в м. Нікополі Дніпропетровської області № 0376 від 06.05.2009р. - вказано, що дата набрання чинності рішенням є 06.05.2014р.
Відповідно до вимог ст. 25 Закону України «Про виконавче провадження», 02.06.2014 державним виконавцем було винесено постанову про відкриття виконавчого провадження за № ЄДРВП 43530777 про стягнення з КП «Нікопольське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» (код ЄДРПОУ 03341339) на користь УПФУ в м. Нікополь та Нікопольському районі заборгованості у розмірі 28 533,01 грн. Постанова надіслана боржнику до виконання, стягувачу до відома.
Державним виконавцем 10.06.2014р. зазначений виконавчий документ було приєднано до зведеного виконавчого провадження № ЄДРВП 25397668 про стягнення з боржника КП «Нікопольське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» (код ЄДРПОУ 03341339) на користь стягувачів суми боргу, на підставі статті 33 закону України «Про виконавче провадження».
Відповідно п. 8 ч.2 ст. 17 Закону України «Про виконавче провадження», відповідно до цього Закону підлягають виконанню державною виконавчою службою такі виконавчі документи: рішення інших органів державної влади, якщо їх виконання за законом покладено на державну виконавчу службу.
Відповідно до ч.1 ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження» у виконавчому документі зазначаються:
1) назва і дата видачі документа, найменування органу, прізвище та ініціали посадової особи, що його видали;
2) дата прийняття і номер рішення, згідно з яким видано документ;
3) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, власне ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) стягувача і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код суб'єкта господарської діяльності стягувача та боржника (для юридичних осіб), індивідуальний ідентифікаційний номер стягувача та боржника (для фізичних осіб - платників податків) або номер і серія паспорта стягувача та боржника для фізичних осіб - громадян України, які через свої релігійні або інші переконання відмовилися від прийняття ідентифікаційного номера, офіційно повідомили про це відповідні органи державної влади та мають відмітку в паспорті громадянина України, а також інші дані, якщо вони відомі суду чи іншому органу, що видав виконавчий документ, які ідентифікують стягувача та боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню, зокрема, дата народження боржника та його місце роботи (для фізичних осіб), місцезнаходження майна боржника, рахунки стягувача та боржника тощо;
4) резолютивна частина рішення;
5) дата набрання законної (юридичної) сили рішенням;
6) строк пред'явлення виконавчого документа до виконання.
Згідно ч.1 ст. 25 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення такого документа до виконання, він відповідає вимогам, передбаченим цим Законом, і пред'явлений до виконання до відповідного органу державної виконавчої служби.
Отже судом першої інстанції вірно визначено, що винесення відділом державної виконавчої служби Нікопольського міськрайонного управління юстиції постанови про відкриття виконавчого провадження здійснено з додарженням вказаних норм, а державний виконавець отримавши виконавчий документ № 0376 від 06.05.2009р., який відповідав вимогам ст. 17, 18 Закону України «Про виконавче провадження» діяв в межах та спосіб чинного законодавства, а тому підстав для відмови у відкритті виконавчого провадження у державного виконавця не було.
Норми Закону України «Про виконавче провадження» не надають державному виконавцю права щодо самостійного визначення строку набуття чинності виконавчим документом, це право того органу, який такий документ видав.
Таким чином колегія суду погоджується з доводами суду першої інстанції щодо відсутності протиправності дії державного виконавця при винесенні постанови про відкриття виконавчого провадження, як слідство відсутні підстави щодо скасування такої постанови.
Стосовно вимоги позивача про визнання виконавчого документу, а саме: рішення Управління Пенсійного Фонду України в м. Нікополь та Нікопольському районі № 0376 від 06.05.2009р. про стягнення з Комунального підприємства «Нікопольське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Нікопольської міської ради» грошових коштів у розмірі 28533,01 грн. таким що не підлягає виконанню, слід зазначити, що не передбачено нормами Закону України «Про виконавче провадження» та КАС України, визнання такого рішення таким, що не підлягає виконанню, а можливе його оскарження.
Як встановлено судом першої інстанції позов позивача про скасування такого рішення було залишено без розгляду.
Враховуючи вищезазначене, суд першої інстанції дійшов вірного висновку відмовляючи у задоволенні позову, а доводи, які викладені в апеляційній скарзі, не можуть бути підставою для скасування постанови суду, тому колегія суддів вважає необхідним апеляційну скаргу залишити без задоволення.
Керуючись ст.ст. 41, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Комунального підприємства "Нікопольське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства" Нікопольської міської ради залишити без задоволення.
Постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 03 липня 2014 року у справі №804/8449/14 за позовом Комунального підприємства "Нікопольське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства" Нікопольської міської ради до Відділу державної виконавчої служби Нікопольського міськрайонного управління юстиції , Управління Пенсійного фонду України в м. Нікополі та Нікопольському районі Дніпропетровської області про визнання дії неправомірними, скасування постанови та визнання рішення таким, що на підлягає виконанню - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення. Відповідно до ст. 254 КАС України ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядку і строки, визначені ст. 212 КАС України.
Повний текст рішення виготовлено 27 жовтня 2014року.
Головуючий: Н.І. Малиш
Суддя: Н.П. Баранник
Суддя: А.А. Щербак