Ухвала суду № 41175853, 16.10.2014, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.10.2014
Номер справи
2а-7459/12/1370
Номер документу
41175853
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 жовтня 2014 року Справа № 9104/179029/12

Львівський апеляційний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Большакової О.О.,

суддів Глушка І.В., Макарика В.Я.,

з участю секретаря судового засідання Омеляновської Л.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Львові апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Залізничному районі м.Львова Львівської області Державної податкової служби на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 19 жовтня 2012 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ГАЛ-КАТ» до Державної податкової інспекції у Залізничному районі м.Львова Львівської області Державної податкової служби про скасування наказу,

В С Т А Н О В И В :

22 серпня 2012 року Товариство з обмеженою відповідальністю «ГАЛ-КАТ» (далі - ТзОВ «ГАЛ-КАТ») звернулося в суд першої інстанції з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Залізничному районі м.Львова Львівської області (далі - ДПІ у Залізничному районі) про визнання протиправними дій та скасування наказу № 531 від 21.08.2012 року про проведення документальної планової перевірки.

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 19 жовтня 2012 року задоволено позов, визнано протиправними дії ДПІ у Залізничному районі, визнано протиправним та скасовано наказ ДПІ у Залізничному районі № 531 від 21.08.2012 року про проведення документальної планової виїзної перевірки ТзОВ «ГАЛ-КАТ».

Не погодившись із зазначеним судовим рішенням ДПІ у Залізничному районі подано апеляційну скаргу в якій, посилаючись на неповне з'ясування судом обставин справи та порушення норм матеріального права, просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову постанову, якою відмовити в задоволенні позовних вимог.

В обґрунтування вимог апеляційної скарги апелянт зазначив, що дії ДПІ у Залізничному районі по прийняттю наказу № 531 «Про проведення документальної планової перевірки ТзОВ «ГАЛ-КАТ» від 21.08.2012 року повністю відповідають вимогам чинного податкового законодавства.

В судове засідання сторони не з'явились, про день, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, у зв'язку із чим, колегія суддів, на підставі ч. 6 ст. 12, ч. 1 ст. 41, ч. 4 ст. 196 КАС України розглядає справу за їх відсутності без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а оскаржувану постанову без змін з таких підстав.

Судом встановлено, що ТзОВ «ГАЛ-КАТ» зареєстроване як юридична особа 08.02.2005 року виконавчим комітетом Львівської міської ради про що зроблено відповідний запис за №13981020000000243, ідентифікаційний код юридичної особи 33361757, видано свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 №459513.

20.03.2012 року Державною податковою інспекцією у Залізничному районі м. Львова Львівської області Державної податкової служби винесено наказ №16 «Про проведення документальної планової виїзної перевірки ТзОВ «ГАЛ-КАТ». Згідно зазначеного наказу, у відповідності до ст.77 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI та відповідно до плану-графіка проведення комплексних документальних перевірок СПД на ІІ квартал 2012 року, документальну планову виїзну перевірку ТзОВ «ГАЛ-КАТ» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2011 року по 31.12.2011 року наказано розпочати з 02.04.2012 року, тривалістю 30 календарних днів.

Однак, 04.04.2012 року Державною податковою інспекцією у Залізничному районі м. Львова Львівської області Державної податкової служби винесено наказ №103 «Про перенесення термінів проведення планової виїзної перевірки ТзОВ «ГАЛ-КАТ». Відповідно до цього наказу, розглянувши акт №29/22-10 від 02.04.2012 року про неможливість проведення перевірки ТзОВ «ГАЛ-КАТ» (код ЄДРПОУ 33361757) та службовий допис начальника відділу перевірок платників податків управління податкового контролю Демковської О.С. №34/22-10 віл 03.04.2012 року та керуючись п.п. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20, п. 44.5 ст. 44, п.п. 75.1.2 п. 75.1 ст. 75, ст. 77, п. 82.1 ст. 82 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI, термін проведення планової виїзної перевірки ТзОВ «ГАЛ-КАТ» (код ЄДРПОУ 33361757) з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2011 року по 31.12.2011 року перенесено на строк, визначений відповідно до п. 44.5 ст. 44 Податкового Кодексу України. Планову виїзну перевірку наказано розпочати з дати відновлення та надання документів до перевірки, але не пізніше 90 календарних днів з дня, що настає за днем надходження повідомлення до органу державної податкової служби про втрату документів (Лист ТзОВ «ГАЛ-КАТ» вх.№756/10 від 03.04.2012 року).

Згідно наказу від 04.04.2012 року №103 «Про перенесення термінів проведення планової виїзної перевірки ТзОВ «ГАЛ-КАТ» планова виїзна перевірка позивача мала розпочатися не пізніше 90 календарних днів з дня, що настає за днем надходження повідомлення до органу державної податкової служби про втрату документів, а саме не пізніше 90 календарних днів з 03.04.2012 року, тобто - 03.07.2012 року.

Однак, як встановлено судом першої інстанції, лише 21.08.2012 року за №531 ДПІ у Залізничному районі м. Львова видано наказ про проведення документальної планової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «ГАЛ-КАТ», яка мала розпочатися 21.08.2012 року, на виконання вимог зазначеного наказу посадові особи ДПІ у Залізничному районі м. Львова з метою розпочати проведення перевірки зареєструвалися в Журналі реєстрації перевірок ТзОВ «ГАЛ-КАТ» 21.08.2012 року (а.с. 6-9).

Відповідно до п. 77.4 ст. 77 Податкового кодексу України про проведення документальної планової перевірки керівником органу державної податкової служби приймається рішення, яке оформлюється наказом. Право на проведення документальної планової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки вручено під розписку або надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення копію наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки.

Проте, відповідачем не надано доказів вручення наказу про проведення перевірки №531 від 21.08.2012 року, а також повідомлень про проведення перевірки.

А тому вірним є висновок суду першої інстанції про те, що податковим органом при проведенні перевірки порушено порядок проведення перевірки, встановлений ст. 77 Податкового кодексу України та порушено право Товариства з обмеженою відповідальністю «ГАЛ-КАТ» бути обізнаним та присутнім під час проведення перевірки з метою реалізації визначених Податковим кодексом своїх процесуальних прав.

Судом встановлено, що позивач фактично в день вручення наказу на проведення перевірки №531 від 21.08.2012 року проінформований про проведення документальної планової виїзної перевірки, яка мала розпочатися того ж числа - 21.08.2012 року.

Пунктом 1.15 Методичних рекомендацій щодо порядку організації та проведення перевірок платників податків, затверджених Наказом Державної податкової адміністрації України від 27.05.2008 за № 355, у разі якщо під час проведення документальної перевірки до органу ДПС за місцем обліку від платника податків надійшло повідомлення про втрату, пошкодження або дострокове знищення документів або документи були вилучені правоохоронними та іншими органами, у зв'язку з чим подальше проведення перевірки неможливе, особами, які здійснюють перевірку, складається акт довільної форми.

В акті викладаються причини неможливості продовжувати перевірку у терміни, зазначені у направленні та наказі, та робиться відповідний запис про здійснення зазначеної перевірки після усунення причин, які призвели до неможливості проведення. Цей акт реєструється у Спеціальному журналі реєстрації актів у порядку, передбаченому пунктом 1.8 цього розділу.

На підставі цього акта керівником органу ДПС, яким було призначено перевірку, виноситься наказ про перенесення термінів проведення такої перевірки на строк, визначений відповідно до пункту 44.5 статті 44 та пункту 85.9 статті 85 розділу II Кодексу, копія якого вручається платнику податків (посадовим особам платника податків або його законним (уповноваженим) представникам). Новий наказ на проведення перевірки не видається та нові направлення на проведення перевірки не виписуються.

Однак, після спливу 90 календарних днів з дня отримання повідомлення про втрату документів ДПІ у Залізничному районі м. Львова було видано направлення на перевірку від 03.07.2012 року №432, №433, №434, №436, №437, №438, проте, згідно листа позивача від 25.06.2012 року за №240 про перенесення термінів перевірки, у зв'язку з тим, що посадові особи підприємства перебувають у відпустках, перевірка, яка мала розпочатися 03.07.2012 року (не пізніше 90 календарних днів з дня отримання повідомлення про втрату документів) розпочалася 21.08.2012 року, про що і було видано оспорюваний наказ №531 від 21.08.2012 року.

Відтак, вчиненням відповідачем дій щодо винесення наказу від 21.08.2012 року №531 та відповідних направлень на перевірку від 03.07.2012 року та від 21.08.2012 року, порушено вимоги пунктів 1.8, 1.15 Методичних рекомендацій щодо порядку організації та проведення перевірок платників податків, затверджених Наказом Державної податкової адміністрації України від 27.05.2008 року за № 355.

Отже, вірним є висновок суду про те, що дії Державної податкової інспекції у Залізничному районі м. Львова Львівської області Державної податкової служби пов'язані з виданням наказу від 21.08.2012 року №531 про проведення планової виїзної перевірки ТзОВ «ГАЛ-КАТ» є протиправними, а оскаржуваний наказ таким, що не відповідає вимогам закону.

На підставі вище викладеного колегія суддів дійшла висновку про законність та обґрунтованість оскаржуваної постанови Львівського окружного адміністративного суду від 19 жовтня 2012 року.

Враховуючи зазначене, суд апеляційної інстанції вважає, що доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, а постанова відповідає нормам матеріального та процесуального права.

Керуючись ч. 3 ст. 160, ст. ст. 196, 198, 200, 205, 206 КАС України, суд,

У Х В А Л И В :

апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Залізничному районі м.Львова Львівської області залишити без задоволення, а постанову Львівського окружного адміністративного суду від 19 жовтня 2012 року у справі № 2а-7459/12/1370 - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання у повному обсязі шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя О.О. Большакова

Судді І.В. Глушко

В.Я. Макарик

Повний текст ухвали виготовлено та підписано 21 жовтня 2014 року.