Постанова № 4112712, 22.06.2009, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.06.2009
Номер справи
2а-21224/09/1270
Номер документу
4112712
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

Іменем України

«22» червня 2009 року Справа № 2а-21224/09/1270

Категорія № 6.14.

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді: Солоніченко О.В.,

при секретарі: Любімовій Г.Ю.,

за участю представників:

позивача: ОСОБА_1. за дов. від 28.10.2008 року за № НОМЕР_1 ;

відповідача: не з'явився;

прокурора: ОСОБА_2. посвідчення від 16.01.2007 року за № НОМЕР_2;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Луганського транспортного прокурора в інтересах Держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі структурного підрозділу - територіального управління Головної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до ОСОБА_3 про стягнення штрафних санкцій у розмірі 1700 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

25.03.2009 року Луганський транспортний прокурор звернувся з позовом до Луганського окружного адміністративного суду в інтересах Держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі структурного підрозділу - територіального управління Головної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області (далі - Позивач) до ОСОБА_3 (далі - Відповідач) про стягнення штрафних санкцій у розмірі 1700 грн.   у якому зазначив.

12.08.2008 року позивачем було проведено перевірки відповідача з питань додержання законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом ОСОБА_3. За наслідками перевірки складений Акт за № НОМЕР_1 про порушення з боку відповідача законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачена п.3 ч.1 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт» (надання послуг з перевезення пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений ст.39 та 40 зазначеного Закону.

По результатам розгляду матеріалів порушення керівником інспекції винесено постанову за №НОМЕР_2 від 21.08.2008 року про застосування до відповідача фінансових санкцій в сумі 1700 грн.

Зазначене рішення відповідачем не оскаржено та сума штрафу у добровільному порядку не сплачена. За таких обставин позивач просив стягнути з відповідача фінансову санкцію у розмірі 1700 грн.

У судовому засіданні представник позивача та прокурор позовні вимоги підтримали, надали пояснення аналогічні викладеним у позові та просили задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Заслухавши пояснення представника позивача та прокурора, дослідивши матеріали справи, встановивши фактичні дані суд дійшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті (далі-Положення), затвердженого Постановою КМУ за № 1190 від 08.09.2004 року, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті (далі-Головавтотрансінспекція) є урядовим органом державного управління, що діє у складі Міністерства транспорту та зв'язку України і йому підпорядковується.

Згідно з п.4 Положення Головавтотрансінспекція відповідно до покладених на неї завдань здійснює контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які здійснюють діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування.

Головавтотрансінспекція має право перевіряти  додержання суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування.

Відповідно до п. 8 Положення Головавтотрансінспекція на виконання покладених на неї завдань може за погодженням з Міністерством транспорту та зв'язку утворювати територіальні органи у межах граничної чисельності працівників Головавтотрансінспекції.

Відповідно до ст. 60 Закону України „Про автомобільний транспорт" посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту мають право розглядати справи про стягнення фінансових санкцій за порушення, викладені у цій статті.

12.08.2008 року Головною державною інспекцією на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом суб'єктом господарювання ОСОБА_3, який діє на підставі ліцензії серії АБ за № 345НОМЕР_2 (строк дії до 02.12.2010 року). За наслідками перевірки було складено Акт № НОМЕР_1 про порушення з боку останнього законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за що передбачена п.3 ч.1 статті 60 Закону України „Про автомобільний транспорт" - надання послуг з перевезення пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 39 та 48 того ж Закону (а.с. 15), а саме:

- відсутність ліцензійної картки та схеми маршруту;

- дорожній лист оформлений неналежним чином.

Водій, який керував зазначеним автомобільним транспортом на підстав договору оренди №НОМЕР_3 з Актом перевірки ознайомлений, про що свідчить його особистий підпис на ньому (а.с. 15).

Відповідно до п. 27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1567 від 08.11.2006 року за результатами розгляду матеріалів про виявлене порушення керівником інспекції винесено постанову за №НОМЕР_2 від 21.08.2008 року про застосування до ОСОБА_3. фінансової санкції в розмірі 1700 грн., яку останнім отримано того ж дня, про що свідчить його підпис на постанові (а.с. 16).

Відомостей про сплату штрафних санкцій або оскарження відповідачем рішення позивача суду не надані.

Беручи до уваги, що позовні вимоги документально підтверджені матеріалами справи, позов вбачається обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись, Законом України «Про автомобільний транспорт», Постановою КМУ за № 1567 від 08.11.2006 року, ст.ст.2, 112, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов  Луганського транспортного прокурора в інтересах Держави - Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі структурного підрозділу - територіального управління Головної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до ОСОБА_3 про стягнення штрафних санкцій у розмірі 1700,00 грн. задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_3, який мешкає за адресою:АДРЕСА_1 штрафні санкції в сумі 1700,00 (одна тисяча сімсот грн., 00 коп.) грн. на користь Державного бюджету України: на користь УДК м. Свердловська Луганської області, іден. код 24048566, МФО 804013, код 21081100, р/р 3111616700072.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

СУДДЯ