Категорія № 6.14
ПОСТАНОВА
Іменем України
31 березня 2009 р. Справа № 2а-545/09/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі
судді: Матвєєвої В.В..
при секретарі: Сіряцькому А.С.,
за участю сторін:
позивача прокурора: ОСОБА_1.,
від представника територіального управління
Головної державної інспекції на автомобільному
транспорті в Луганській області: не з'явився,
від відповідача: не з'явився,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Попаснянського транспортного прокурора в інтересах держави Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій,
ВСТАНОВИВ:
14 серпня 2008 року до суду надійшов адміністративний позов Попаснянського транспортного прокурора в інтересах держави Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій.
У судовому засіданні позивач прокурор позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Представник територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області у судове засідання не з'явився, причини неявки суду не доповів, про час та дату судового засідання був повідомлений належним чином.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, причини неявки суду не доповів, був повідомлений належним чином, про що мається відмітка у поштовому повідомленні.
Заслухавши пояснення прокурора, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.
В судовому засіданні встановлено, що Головною державною інспекцією на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області 03.01.07 р. проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом на таксі.
За наслідками перевірки складено Акт №НОМЕР_1 про порушення законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за що передбачена абзацом 3 частини 1 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт» надання послуг з перевезень пасажирів без оформлення документів, перелік яких визначений ст.39 цього Закону.
За результатами розгляду справи про виявлене порушення відповідно до п.27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України № 1567 від 08.11.06 року керівником інспекції винесено постанову № НОМЕР_2 про застосування фінансових санкцій в сумі 1700 грн., яку
отримано відповідачем 08.03.2007 року, про що свідчить відмітка на повідомленні про вручення поштового відправлення.
В порушення п.28 цього Порядку, фінансову санкцію у розмірі 1700 грн., застосовану інспекцією до ОСОБА_2 було сплачено частково в сумі 340 грн, несплата фінансової санкції складає 1360 грн
Згідно п.8 Положення Головавтотрансінспекція на виконання покладених на неї завдань може за погодженням з Міністерством транспорту та зв'язку утворювати територіальні органи у межах граничної чисельності працівників Головавтотрансінспекції.
Відповідно до ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт» №2344-111 від 05.04.01 року від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення фінансових санкцій за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.
За таких підстав територіальний орган Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у прийнятті рішення про застосування до суб'єкта підприємницької діяльності фінансових санкцій діє як орган державної виконавчої влади у здійсненні управлінських функцій і, як суб'єкт владних повноважень відповідно.
Таким чином позовні вимоги позивача про стягнення з ОСОБА_2 фінансових санкцій є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про автомобільний транспорт», ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Попаснянського транспортного прокурора в інтересах держави Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2, який мешкає: АДРЕСА_1, фінансові санкції у сумі 1360 грн., які перерахувати УДК м. Северодонецьк і. к. 24046627, р/р № 31119106700080 Банк одержувач УДК в Луганській області МФО 804013, код 21081100.
Постанова суду може бути, оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
СУДДЯ: