328/3753/1
28.10.2014
Провадження № 3-1019/14
П О С Т А Н О В А
Іменем України
28 жовтня 2014 року м. Токмак
Суддя Токмацького районного суду Запорізької області Погрібна О.М.,
розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з Токмацької обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, яка працює головним бухгалтером ПП «Деметра», зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1. АДРЕСА_1, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1. АДРЕСА_1,
за правопорушення, передбачене ч.1 ст. 163-1 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
27.10.2014 року до Токмацького районного суду надійшов матеріал з Токмацької ОДПІ ГУ Міндоходів в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення № 17/22 серії КН № 992535 від 23.10.2014 року, при перевірці ПП «Деметра» код ЕДРПОУ 31845203, юр. адреса: Запорізька область, м. Токмак, вул. Леніна, буд. 12, встановлено порушення: ведення податкового обліку з порушенням, внаслідок чого донараховано податок на додану вартість в сумі 234936 грн. (в т.ч. основний платіж 104416 грн., штрафні санкції 130520 грн.) Акт перевірки від 03.09.2014 р. № 935/22/31845203, за результатами якого прийнято податкове повідомлення - рішення. Встановлені порушення скоєні в лютому 2012 р., квітні 2012 р., червні 2012 р., серпні 2012 р., які встановлені відповідно до акту перевірки від 03.09.2014 р. № 935/22/31845203. Було порушено п.185.1 ст.185, ст.186, п.198.1, п.198.2, п.198.3, п.198.6 ст.198, п.201.1, п.201.4 ст.201, п.209.2 ст. 209 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 р. №2755-V1, за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Відповідно до положень п. 2 ст. 278 КУпАП, посадовою особою при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення, серед інших питань, вирішуються питання чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно із ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Стаття 280 КУпАП містить перелік обставин, що підлягають обов'язковому з'ясуванню при розгляді справи про адміністративне правопорушення. Згідно з цією нормою, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
При підготовці справи про адміністративне правопорушення до розгляду, встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення та матеріали додані до нього перебувають у неналежному вигляді, а саме: не розкрита суть адміністративного правопорушення, вчиненого ОСОБА_1
В протоколі визначені лише наслідки порушення ведення податкового обліку у вигляді штрафних санкцій з податку на прибуток на додану вартість, що не має відношення до суті адміністративного правопорушення за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Враховуючи, що розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється виключно в межах фактичних обставин, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення, вищезазначені недоліки тягнуть за собою порушення права ОСОБА_1 на захист.
Виходячи зі змісту Інструкції з оформлення органами державної податкової служби матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої наказом Державної податкової адміністрації України від 28.10.2009 № 585, до протоколу додаються усі матеріали справи, що підтверджують факт вчинення адміністративного правопорушення.
Однак, адміністративний матеріал не містить підтвердження посадових обов'язків особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, зокрема, покладення на неї контролю за фінансово-господарською діяльністю ПП «Деметра». До матеріалів долучена лише копія наказу № 64 від 17 листопада 2008 року про передачу обовязків головного бухгалтера тимчасово виконуючий обовязки головного бухгалтера ОСОБА_1.
Також до протоколу надано акт перевірки від 03.09.2014 року № 935/22/31845203 не у повному обсязі, лише його 1- 2 та 21 сторінки, що не дає змогу в повному обсязі перевірити зазначені в протоколі обставини правопорушення.
Крім того, нормами ст. 256 КУпАП встановлено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
До відомостей про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності відносяться: прізвище, ім'я і по батькові; дата і місце народження; місце проживання; телефон; посада; зарплата, пенсія чи з інших джерел у гривнях; освіта; сімейний стан; кількість осіб, що перебувають на утриманні; чи притягувалася особа раніше до відповідальності (адміністративної, кримінальної); документ, що посвідчує особу порушника.
В порушення даної норми закону у протоколі про адміністративне правопорушення № 17/22 серії КН № 992535 від 23.10.2014 року не зазначено всіх вище перелічених даних, зокрема: місця народження, освіти, сімейного стану.
На підставі вищевикладеного та враховуючи, що протокол про адміністративне правопорушення, який є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення, оформлений з грубими порушеннями, що не дає суду можливості повно та об'єктивно розглянути дану справу, адміністративний матеріал, що надійшов з Токмацької обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, необхідно повернути до Токмацької ОДПІ ГУ Міндоходів у Запорізькій області для належного оформлення, а саме для встановлення: повних відомостей про особу, яка притягується до адміністративного правопорушення; усунення порушень, допущених при оформленні протоколу про адміністративне правопорушення, а саме вимог ч. 1 ст. 256 КУпАП та наказу Державної податкової адміністрації України від 28.10.2009 № 585.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 256, 278 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, відносно головного бухгалтера ПП «Деметра» ОСОБА_1 та додані до нього матеріали повернути до Токмацької ОДПІ ГУ Міндоходів в Запорізькій області для належного оформлення.
Суддя