ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
У Х В А Л А
про залишення податкового подання без руху
24 жовтня 2014 року м. Київ № 826/16353/14
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Качур І.А., ознайомившись з поданням податкового органу та доданими до нього матеріалами
Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління Міндоходів у місті Києва
до
ТОВ "Маркеттехнобуд"
про
стягнення заборгованості,
В С Т А Н О В И В:
24 жовтня 2014 року до Окружного адміністративного суду м. Києва надійшло подання ДПІ у Шевченківському районі ГУ Міндоходів у місті Києві про стягнення з ТОВ "Маркеттехнобуд" податкового боргу з у розмірі 575 506, 00 грн.
Подання мотивовано наявністю у особи, до якої спрямовано вимоги заборгованості зі сплати податку на додану вартість у розмірі 575 506, 00 грн.
Вирішуючи питання щодо наявності підстав для відкриття провадження у справі за поданням податкового органу, суд виходить з наступного.
Особливості провадження у справах за зверненням органів доходів і зборів визначені ст.183-3 КАС України.
Відповідно до ч.1 ст.183-3 Кодексу адміністративного судочинства України провадження у справах за зверненням органів державної податкової служби при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів щодо, зокрема, стягнення коштів за податковим боргом.
Частиною 3 статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що подання органу доходів і зборів подається до суду першої інстанції протягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом, у письмовій формі та повинно містити: найменування адміністративного суду; найменування, поштову адресу, а також номер засобу зв'язку заявника; найменування, поштову адресу, а також номер засобу зв'язку, якщо такий відомий, відносно сторони, до якої застосовуються заходи, передбачені частиною першою цієї статті; підстави звернення з поданням, обставини, що підтверджуються доказами, та вимоги заявника; перелік документів та інших матеріалів, що додаються; підпис уповноваженої особи суб'єкта владних повноважень, що скріплюється печаткою.
Подання не скріплене печаткою.
У частині, що не врегульована статтею 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, вимоги до подання визначаються загальними нормами Кодексу адміністративного судочинства України.
Порядок стягнення податкового боргу платників податків, крім фізичних осіб, регулюється статтями 95 – 99 Податкового кодексу України.
Згідно із визначенням, наведеним у підпункті 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, податковий борг – це сума узгодженого грошового зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов’язання.
Пунктом 59.1 статті 59 Податкового кодексу України встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Згідно абз.1 п.58.3 ст.58 Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) платнику податків, якщо його передано посадовій особі такого платника податків під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги (пункт 95.2 статті 95 Податкового кодексу України).
Отже, право на стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу виникає у контролюючого органу на наступний день після закінчення 60 днів з дня надіслання платникові податків податкової вимоги.
Відповідно до абз.3 п.58.3 ст.58 Податкового кодексу України у разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
Дані положення кореспондуються з нормами, закріпленими в п.4.8 Порядку направлення органами доходів і зборів податкових вимог платникам податків, затвердженим наказом Міністерства доходів і зборів України від 10.10.2013 року № 576, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 31.10.2013 року за № 1840/24372 (далі по тексту – Порядок №576).
Відповідно до п.4.6 Порядку №576, податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.
Разом з тим, контролюючим органом до податкового подання не долучено належного доказу направлення податкової вимоги №16151 -25 від 08.08.2014 року, як передбачено приписами Податкового кодексу України та Порядку №576, а саме не надано повідомлення про вручення податкової вимоги.
Крім того, у поданні заявник просить стягнути податковий борг з відповідача, шляхом стягнення коштів, проте заявник не надав довідку про рахунки платника податків, з яких має бути стягнуто податковий борг.
Вказані недоліки, приведення подання у відповідність до приписів ч. 3 статті 183-3 КАС України; надання належного доказу надіслання податкової вимоги №16151-25 від 08.08.2014 року, (надане поштовою службою повідомлення про вручення рекомендованого відправлення із зазначенням дати вручення повноважній особі платника податків або із наведенням причин невручення, що передбачено Податковим кодексом України та Порядком №576); довідку про рахунки платника податків з інформацією про час їх відкриття та закриття, складену станом на день звернення до суду.
Частиною третьою ст.183-3 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у разі недотримання вимог частини другої цієї статті суд повідомляє про це заявника та надає йому строк, але не більше ніж 24 години для усунення недоліків.
З метою забезпечення дотримання його процесуальних прав судом визначено строк для усунення недоліків до 27 жовтня 2014 року.
Керуючись ст.ст.106, 107, ч.3, ч.4 ст. 183-3, ст.ст.160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя –
У Х В А Л И В:
1.Залишити податкове подання Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління Міндоходів у місті Києва без руху .
2. Встановити позивачу строк до 27 жовтня 2014 року для усунення недоліків позовної заяви.
3. Попередити заявника, що невиконання вимог суду в установлений строк тягне за собою повернення заявнику подання та доданих до нього документів.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя І.А. Качур