Ухвала суду № 41009177, 21.10.2014, Житомирський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.10.2014
Номер справи
569/5569/14-а
Номер документу
41009177
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

__________

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

Головуючий у 1-й інстанції: Крижова О.Г.

Суддя-доповідач:Малахова Н.М.

УХВАЛА

іменем України

"21" жовтня 2014 р. Справа № 569/5569/14-а

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Малахової Н.М.

суддів: Бучик А.Ю.

Жизневської А.В.,

при секретарі Рожко М.М. ,

за участю

представника позивачки ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради на постанову Рівненського міського суду Рівненської області від "06" серпня 2014 р. у справі за позовом ОСОБА_4 до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради про визнання незаконним дій ,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Рівненського міського суду Рівненської області від 06.08.2014 року позов ОСОБА_4 про визнання незаконним дій суб'єкта владних повноважень щодо соціальних виплат - задоволено.

Визнано незаконними дії Управління праці та соціального захисту щодо припинення виплати громадянці України ОСОБА_4, державної допомоги при народженні дитини - доньки ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Зобов'язано Управління праці та соціального захисту населення Рівненського міськвиконкому поновити громадянці України ОСОБА_4, виплату державної допомоги при народженні дитини - доньки ОСОБА_5 починаючи з 01 грудня 2012 року.

Зобов'язано Управління праці та соціального захисту населення Рівненського міськвиконкому нарахувати та виплатити ОСОБА_5 вищезазначену допомогу із урахуванням проведених виплат.

В апеляційній скарзі Управління праці та соціального захисту населення Рівненського міськвиконкому, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просить скасувати вказану постанову та прийняти нову, якою відмовити у задоволені позову.

Зокрема, зазначає, що управління соціального захисту населення на підставі Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", Порядку призначення та виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого постановою КМУ від 27 грудня 2001 року № 1751 правомірно припинило виплату допомоги при народженні дитини.

Розглянувши справу у межах визначених ст. 195 КАС України, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення, враховуючи наступне.

Як встановлено судом, згідно з витягу свідоцтва про народження №2816, від 31.05.2012 року, виданого Управлінням населення р-ну Чанкая, м. Анкара, Турецької республіки, ОСОБА_5, народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 року, і її батьками є ОСОБА_4 громадянка України та ОСОБА_6 громадянин Турецької республіки (а.с.30).

Довідкою про реєстрацію особи громадянином України підтверджується, що ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрована громадянкою України (а.с.36).

Згідно довідки ЖКП "Західне" про склад сім'ї від 11.02.2014 р. ОСОБА_4 разом з дочкою ОСОБА_5 , зареєстрована в АДРЕСА_1

Допомога при народженні дитини та допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку була призначена ОСОБА_4 після її звернення у червні 2012 року до Управління праці та соціального захисту населення Рівненського міськвиконкому та надання належного пакету документів, виплата здійснювалась шляхом перерахування грошових коштів на банківську картку.

Вказана допомога була виплачена частково, починаючи з липня 2012 року по грудень 2012 року.

Виплату допомоги було припинено у зв'язку з тим, що з липня 2012 року ОСОБА_4 була відсутня з дітьми на території України, оскільки їздила до свого чоловіка в Турецьку республіку.

Про припинення виплати допомоги з 01.12.2012 року згідно акту обстеження від 19.11.2012 року щодо відсутність позивачки з дітьми за місцем проживання, ОСОБА_4 стало відомо у лютому 2014 року

Вирішуючи спір, суд першої інстанції дійшов висновків щодо протиправності дій відповідача, оскільки позивачка є громадянкою України, постійно проживає в Україні, здійснює догляд та піклування за неповнолітньою ОСОБА_5.

Колегія суддів погоджується з вказаними висновками, оскільки вони ґрунтуються на приписах чинного законодавства.

Відповідно до преамбули Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" цей Закон відповідно до Конституції України встановлює гарантований державою рівень матеріальної підтримки сімей з дітьми шляхом надання державної грошової допомоги з урахуванням складу сім'ї, її доходів та віку дітей і спрямований на забезпечення пріоритету державної допомоги сім'ям з дітьми у загальній системі соціального захисту населення.

Статтею 1 цього Закону визначено, що порядок призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми та перелік документів, необхідних для призначення допомоги за цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пункту 10 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 року №1751, в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин, допомога при народженні дитини надається одному з батьків дитини, опікуну, які постійно проживають разом з дитиною, з метою створення належних умов для її повноцінного утримання та виховання.

Абзацом 6 пункту 13 цього Порядку передбачено, що виплата допомоги припиняється у разі: позбавлення отримувача допомоги батьківських прав; відмови отримувача допомоги від виховання дитини; нецільового використання коштів і незабезпечення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини; відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав; тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання; припинення опіки або звільнення опікуна від його повноважень; перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду; скасування рішення про усиновлення дитини або визнання його недійсним; смерті дитини або отримувача допомоги; виникнення інших обставин.

Згідно пункту 23 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми виплата допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку припиняється: у разі: позбавлення отримувача допомоги батьківських прав; відмови отримувача допомоги від виховання дитини; тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання; відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав; припинення опіки або звільнення опікуна від його повноважень; перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду; скасування рішення про усиновлення дитини або визнання його недійсним; смерті дитини або отримувача допомоги; виникнення інших обставин.

Оскільки до переліку підстав припинення виплати допомоги при народженні дитини та допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, визначеного пунктами 13 та 23 вищевказаного Порядку тимчасове перебування особи за кордоном не відноситься, суд першої прийшов до обґрунтованого висновку щодо незаконності припинення виплати ОСОБА_4 державної допомоги при народженні дитини - доньки ОСОБА_5.

Доводи апеляційної скарги не дають підстав для висновків, що судом першої інстанції було порушено норми матеріального права чи неправильно застосовано норми процесуального права, оскільки акт комісійного обстеження житлово-побутових умов від 19.11.2012 року не може свідчити про постійне проживання позивача за межами України. Відсутні й докази про звернення ОСОБА_4 з вимогою про зміну нею громадянства України та зняття її з реєстрації за місцем проживання у зв'язку із виїздом на постійне місце проживання за кордон. Згідно довідки комунального закладу "центр первинної медико-санітарної допомоги "Ювілейний" дитина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 року, зареєстрована за адресою АДРЕСА_1, з липня 2012 року внесена у паспорт дільниці.

З огляду на вищенаведене, апеляційна скарга не підлягає до задоволення, а постанова суду першої інстанції підлягає залишенню без змін.

Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради залишити без задоволення, а постанову Рівненського міського суду Рівненської області від "06" серпня 2014 р. без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя Н.М. Малахова

судді: А.Ю.Бучик

А.В. Жизневська

Повний текст cудового рішення виготовлено "21" жовтня 2014 р.

Роздруковано та надіслано:р.л.п.

1- в справу:

2 - позивачу/позивачам: ОСОБА_4 АДРЕСА_1,33000

3- відповідачу/відповідачам: Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради вул.Соборна,12,м.Рівне,33000

4-представник позивача ОСОБА_3, АДРЕСА_2